Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 3 από 3

Θέμα: Νεος με bmw f650 gs

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/06/2006
    Μηνύματα
    1

    Νεος με bmw f650 gs

    Γεια σας συναδελφοι ...πια μηχανοβιοι!!Mε λενε Γρηγορη.
    Πριν μια εβδομαδα αγορασα μια bmw f650 gs απο εναν φιλο μου που την ειχε ενα χρονο (αγορασμενη απο εμπορο -εισαγωγης μεταχειρισμενη).
    Οντως ειναι πολυ βολικη στην κινηση εντος της πολης και πραγματικα τα 190 και κατι κιλα της δεν σου φαινονται.
    θα ηθελα να ρωτησω γιατι οταν την πηγα για ελεγχο και servise στην bmw μου ειπαν στην αρχη οτι το πισω αμορτισερ ειναι πεσμενο εντελως!Με μια πιο προσεχτικη ματια μετα μου ειπαν οτι το μηχανακι ειναι κατασκευασμενο (απο το εργοστασιο)ειδικη εκδοση για ανθρωπους μικρου αναστηματος (νανους).Δηλαδη 5-6 ποντους πιο κοντη.
    Για να την φερω στα επιππεδα τις κανονικης πλεον gs πρεπει 1)να αλλαξω το αμορτισερ. 2)και τα 2 σταντ.
    Δηλαδη συνολικο κοστος ανταλλακτικων και εργασιας περιπου τα 800 ευρω.
    Οταν το συζητησα με το φιλαρακι μου ειπαμε να τα βαλουμε.
    Θα ηθελα λοιπον την αποψη σας καταρχην..
    1. Αν εχετε ξανακουσει κατι παρομοιο?
    2.Και αν μπορειτε να μου προτεινεται καποια καλυτερη(και φθηνοτερη)λυση και καμια προταση για aftermarket αναρτησεις>
    Γιατι κατα τα αλλα η μηχανη φυσαει !!
    Σας ευχαριστω εκ το προτερων και καλες βολτες να εχουμε!!
    safety first!!!

  2. #2
    Καλημέρα και καλώς ήρθες.



    Απ' όσο ξέρω, έτσι είναι τα πράγματα.

    Η μηχανή βγαίνει και σε κοντές εκδόσεις. Αν την πάρεις στο κανονικό ύψος και θες να την κοντύνεις υπάρχει το "κιτ χαμηλώματος" :wacko:

    Εσύ θες το ανάποδο (σταντ κλπ). Βασικά το θέμα του ύψους έπρεπε να το δεις πριν την αγοράσεις... τεσπα τώρα είναι αργά.

    Για αμορτισέρ υπάρχει ο G-Shock στη Ραγκαβή, στου Γκύζη (στην αρχή της οδού σχεδόν).

    Καλές βόλτες.

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  3. #3
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Καλημέρα και καλώς ήρθες.



    Απ' όσο ξέρω, έτσι είναι τα πράγματα.

    Η μηχανή βγαίνει και σε κοντές εκδόσεις. Αν την πάρεις στο κανονικό ύψος και θες να την κοντύνεις υπάρχει το "κιτ χαμηλώματος" :wacko:

    Εσύ θες το ανάποδο (σταντ κλπ). Βασικά το θέμα του ύψους έπρεπε να το δεις πριν την αγοράσεις... τεσπα τώρα είναι αργά.

    Για αμορτισέρ υπάρχει ο G-Shock στη Ραγκαβή, στου Γκύζη (στην αρχή της οδού σχεδόν).

    Καλές βόλτες.


    Δυστυχώς το συγκεκριμένο συνεργείο δεν αλλάζει αμορτισέρ(πίσω σε f650 gs) σε bmw λόγο δυσκολίας!!

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 01/03/2023, 16:37
  2. Suzuki XF 650 Freewind h BMW F650 GS
    από MikeG στο forum BMW
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 07/02/2005, 10:53
  3. bmw f650 gs manual στα ελληνικα η αγγλικα
    από nkbl στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/04/2004, 01:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF