Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 20

Θέμα: Μύνημα θυμού: Όχι άλλη βία στα πάρκινγκ

  1. #1

    Μύνημα θυμού: Όχι άλλη βία στα πάρκινγκ

    Γράφω αυτό το μήνυμα μόλις έχω γυρίσει από τη δουλειά κυριολεκτικά εν βρασμό ψυχής...

    Καταρχήν να τονίσω ότι μένω νέα σμύρνη και δουλεύω στο κέντρο (πλατεία κλαθμόνος) και γι αυτό τον λόγο δεν ταλαιπωρώ ανούσια την μηχανή μου για να κατέβω στο κέντρο αλλά χρησιμοποιώ γι αυτό τον λόγω το αειθαλές σκουτεράκι μου, ένα Peugeot Speedfight 100 το οποίο και έχω εδώ και 8+ χρόνια.

    Να σημειώσω ότι παρκάρω πάντα ψάχνοντας θέση υπομονετικά στο πάρκινγκ των μηχανών που βρίσκεται επί της πλατείας (απέναντι από το γωνιακό υπαίθριο παρκινγκ αυτοκινήτων για όσους ξέρουν) και ποτέ πάνω σε πεζοδρόμιο ή οπουδήποτε μπορεί να ενοχλήσει.

    Κατά καιρούς έχει τύχει να βρω ροχάλες πάνω στην σέλα, στριβόμενους καθρέφτες ελαφρά κουνημένο ή να έχει ξύσει πάνω στο κάγκελα που βρίσκονται αριστερά δεξιά από κάποιον που προσπαθούσε προφανώς να βγει.

    Σήμερα όμως το ποτήρι ξεχείλισε. Γύρισα και βρήκα το μηχανάκι ΧΤΥΠΗΜΕΝΟ! Το χτύπημα έγινε με κάποιο τρόπο χαμηλά κάτω στην ρόδα (Σαν να πέρασε κύλινδρος από 1200 GS ξυστά και να το χτύπησε με δύναμη για να καταλάβετε) έχοντας αφήσει τα ίχνη του μεταλλικού χτυπήματος πάνω στην ζάντα και στο μπροστινό ψαλίδι (To Speedfight έχει ένα χαρακτηριστικό μονόμπρατσο σύστημα στο μπροστινό). Κατά προέκταση από το χτύπημα, όλο το μηχανάκι έσκασε από την άλλη πλευρά πάνω στο κάγκελο με αποτέλεσμα αρκετά του πλαστικά να έχουν σπάσει από την μια μεριά, ενώ σαν κερασάκι στην τούρτα όταν πήγα να ξεκινήσω συνειδητοποίησα ότι βρίσκει το τιμόνι κάπου με αποτέλεσμα η οδήγηση να μην είναι ασφαλής και να θέλει λύσιμο το μπροστινό για έλεγχο.

    Κόστος επιδιόρθωσης; Άγνωστο...

    Ψυχολογικό κόστος; Ανεκτίμητο...

    Τι να πω ρε γαμώτο... από την μια οι εφετζήδες ψευτομπάτσοι του δήμου να γράφουν αβέρτα και από την άλλη να μας σπάνε τα μηχανάκια στα πάρκινγ.

    Είμαι πολύ γκαντέμης γαμώτο.... και καλά να το είχα κάνει εγώ να κατηγορούσα εμένα.... άλλα να γυρνάω, έχοντας φροντίσει να το αφήσω σε άριστο & ασφαλές σημείο και να το βρίσκω έτσι; Τι να πω ρε γαμώτο...

    Αυτά ρε αδέρφια, συγνώμη αν σας κούρασα αλλά έπρεπε να το μοιραστώ με κάποιον που να μπορεί να νιώσει...

    Να ‘στε πάντα καλά και ειλικρινά εύχομαι να μην βρεθείτε ποτέ σε παρόμοια θέση...
    "Γιατί ο δρόμος είναι αλήθεια, χίλια κι ένα παραμύθια
    είναι το σπίτι μας, δεν έχει τέλος"


    iMix

  2. #2

    Re: Μύνημα θυμού: Όχι άλλη βία στα πάρκινγκ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Innersense

    .. και ποτέ πάνω σε πεζοδρόμιο ή οπουδήποτε μπορεί να ενοχλήσει.
    Μήπως λέω, θα έπρεπε να αναθεωρήσεις ??

  3. #3
    ΚΑΙ ΤΩΡΑ????.... Το avatar του/της matmat
    Εγγραφή
    06/07/2003
    Μηνύματα
    1.273
    Κατα τα άλλα μου αρέση η αλληλεγγύη μεταξύ μοτοσυκλετιστών
    "Αν είναι να φύγω ας φύγω πρωί
    στη σωστή εποχή σε λάθος στροφή"

    Θάνος Ανεστόπουλος / Διάφανα Κρίνα

    http://smutradio.listen2myradio.com/

  4. #4
    Γράψτε άκυρο τρελό παιδιά....

    Τώρα που κατέβηκα να το λύσω για να δω τι παίζει συνειδητοποίησα ότι είναι σπασμένη η κλειδαριά (όχι τελείως).

    Το σκηνικό λοιπόν εικάζεται ότι εξελίχθηκε κάπως έτσι:

    Προσπάθησαν να σπάσουν την κλειδαριά χτυπώντας με μεταλλικό αντικείμενο την ζάντα και το μόνο που κατάφεραν ήταν να την λασκάρουν (ίσως το σημείο που βρισκόταν δεν τους βόλευε, ίσως δεν είχαν πολύ χρόνο ή ίσως δεν μπορούσαν να κάνουν πολύ θόρυβο).

    Η προσπάθεια πρέπει να ήταν επίμονη πάντως γιατί έτσι δικαιολογείται το γδάρσιμο και σπάσιμο αρκετών πλαστικών της πλευράς του scooter που βρισκόταν προς το κάγκελο (προφανώς το πίεζαν για κόντρα).

    Είμαι 99% σίγουρος λοιπόν ότι μιλάμε για προσπάθεια κλοπής και μάλιστα σε σχετικά σύντομο χρονικό διάστημα 13:40 - 15:40!!! ενώ υπενθυμίζω ότι ακριβώς απέναντι βρίσκεται ανοιχτό πάρκινγκ αυτοκινήτων!!!

    Προφανώς χρειάζεται λύσιμο του μπροστινού σε συνεργείο μιας και εγώ έλυσα μόνο τα πλαστικά για να δω αν έβρισκε σε αυτά, αλλά τελικά δεν είναι εκεί το πρόβλημα.

    ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ!!! !!!!!! !!!!!!!!!!!
    "Γιατί ο δρόμος είναι αλήθεια, χίλια κι ένα παραμύθια
    είναι το σπίτι μας, δεν έχει τέλος"


    iMix

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Innersense
    Γράψτε άκυρο τρελό παιδιά....

    Τώρα που κατέβηκα να το λύσω για να δω τι παίζει συνειδητοποίησα ότι είναι σπασμένη η κλειδαριά (όχι τελείως).

    Το σκηνικό λοιπόν εικάζεται ότι εξελίχθηκε κάπως έτσι:

    Προσπάθησαν να σπάσουν την κλειδαριά χτυπώντας με μεταλλικό αντικείμενο την ζάντα και το μόνο που κατάφεραν ήταν να την λασκάρουν (ίσως το σημείο που βρισκόταν δεν τους βόλευε, ίσως δεν είχαν πολύ χρόνο ή ίσως δεν μπορούσαν να κάνουν πολύ θόρυβο).

    Η προσπάθεια πρέπει να ήταν επίμονη πάντως γιατί έτσι δικαιολογείται το γδάρσιμο και σπάσιμο αρκετών πλαστικών της πλευράς του scooter που βρισκόταν προς το κάγκελο (προφανώς το πίεζαν για κόντρα).

    Είμαι 99% σίγουρος λοιπόν ότι μιλάμε για προσπάθεια κλοπής και μάλιστα σε σχετικά σύντομο χρονικό διάστημα 13:40 - 15:40!!! ενώ υπενθυμίζω ότι ακριβώς απέναντι βρίσκεται ανοιχτό πάρκινγκ αυτοκινήτων!!!

    Προφανώς χρειάζεται λύσιμο του μπροστινού σε συνεργείο μιας και εγώ έλυσα μόνο τα πλαστικά για να δω αν έβρισκε σε αυτά, αλλά τελικά δεν είναι εκεί το πρόβλημα.

    ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ!!! !!!!!! !!!!!!!!!!!
    Πωπω ρε φιλαρακι τι λες τωρα...

    το γλιτωσες...

    ευχομαι να μην τυχει σε Κανεναν κατι παρομοιο...

  6. #6
    γλιτωσες .........πανε για μπυρες τωρα ............
    πολλες κλοπες γινονται ετσι περιπτωση ........οπου εχει μαζωξη δλδ ,π.χ εξω απο σινεμαδες που ειναι παρκαρισμενες ουρα οι μοτο.

    και αποφευγω να παρκαρω σε μαζωξεις .......οσο γινεται δλδ

  7. #7
    Φανταζεσαι να τους εβλεπες κιολας τι θα εκανες??? πολυ θρασος μερα μεσημερι να πανε να σου κλεψουν το μηχανακι.. καλα οι αλλοι τυφλοι ειναι δεν τους βλεπει κανεις??? ξυπνατε ρε....
    zito i trella.....

  8. #8
    ενος απο το Forum δεν του κλεψανε το ΧΤ και να τανε μονο αυτο... αμα στο κλεψουνε αντε να το βρεις μετα.. αδερφε αφου δεν στο πειρανε παλι καλα...
    zito i trella.....

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis21
    Φανταζεσαι να τους εβλεπες κιολας τι θα εκανες??? πολυ θρασος μερα μεσημερι να πανε να σου κλεψουν το μηχανακι.. καλα οι αλλοι τυφλοι ειναι δεν τους βλεπει κανεις??? ξυπνατε ρε....
    Man το προβλημα δεν ειναι οτι δεν τους βλεπουν..... Αλλα οτι κανεις δεν δινει δεκαρα για το τι γινεται και πως γινεται...
    Αυτο μας εχει φαει σε αυτον τον τοπο.....
    Ο ΣΤΑΡΧΙΔΙΣΜΟΣ

  10. #10
    εχεις δικιο αδερφε.. κανεις δεν νοιαζεται για κανεναν.. γαμω την κοινωνια που ζουμε..
    zito i trella.....

  11. #11
    τι προτεινεις αδερφε?? για αυτο???
    zito i trella.....

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της hidefnick
    Εγγραφή
    07/08/2005
    Μηνύματα
    1.586
    prospathisan na sto klepsoun sto plai tis klathmonos????????/ elaaaaaaaaaa adinaton.......... eki den kleboun pote.......

    re file eki ine magazi antalaktikon, then ine parking.

    apo tin eteria pou douleuo exoun fai 2-3 mixanakia sto sigekrimeno simeio. ke oi mpatsoi then to kseroun. ine mistiko.

  13. #13
    Τι να σας πω ρε παιδιά... έχω απογοητευτεί

    Και το απίστευτο είναι ότι την Τετάρτη έκλεψαν την τσάντα του πατέρα μου μέσα σε βιβλιοπωλείο! και του έλεγα καλά βρε άνθρωπε, όλα σε εσένα συμβαίνουν.

    Κι όμως έχουν αγριέψει τα πράγματα φαίνεται...

    Όσο γι΄αυτό που λες, το να τους έβλεπα... πίστεψε με, είναι τόσο μεγάλη η αδικία που νιώθω, τόσο μεγάλη η πίεση του να δουλεύω για τρεις και εξήντα και να παλεύω να την βγάλω με αυτά τίμια και με το κεφάλι μου ψηλά, που θα πήγαινα τρέχοντας πάνω τους έστω για να ρίξω μια κι ας έμπαινα στο κίνδυνο να το πληρώσω πολύ ακριβά.

    Χοντρή μαλακία επίσης τώρα που το σκέφτομαι, που δεν το κατάλαβα αμέσως ότι ήταν απόπειρα κλοπής, να καλέσω την σήμανση να γεμίσει το Scooter τίγκα στην σκόνη για δακτυλικά αποτυπώματα, μπας και έβγαινε σε κανένα καλό αυτή η ιστορία.

    Όσο γι’ αυτό που λες για το ότι είναι το πάρκινγκ της κλαθμόνος πρατήριο ανταλλακτικών σε πληροφορώ ότι υπάρχουν κάποιοι ΜΑΛΑΚΕΣ σαν εμένα, που είχα βρει μια φορά ένα 1200GS κίτρινο στην πένα δίπλα στο δικό μου με τα κλειδιά ξεχασμένα πάνω στην μπαγκαζιέρα, μαζί με μπρελόκ συναγερμού κλπ. Και εγώ ο ΜΑΛΑΚΑΣ άφησα σημείωμα στον τύπο που την είχε και πήγα και έδωσα τα κλειδιά απέναντι στο πάρκινγκ.

    Αλλά τι να πεις, εγώ είμαι ο μαλάκας και τα κλεφτρόνια είναι τα έξυπνα γαμώ την...
    "Γιατί ο δρόμος είναι αλήθεια, χίλια κι ένα παραμύθια
    είναι το σπίτι μας, δεν έχει τέλος"


    iMix

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της hidefnick
    Εγγραφή
    07/08/2005
    Μηνύματα
    1.586
    afto me ta kleidia nomizo oti to exoume kani sxedon oloi, ke den nomizo oti tha mas xaraktirize kanis malakes, alla anthropous me sinidisi (bebea itan BMW alla tespa)

    oso gia ti simansi XAXAXAXAXA

    ase pou an telika erthoun, i koloskoni pou bazoun then katharizi me tipota.

  15. #15
    :a19: :a19:


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	axiotimikleftes.jpg 
Προβολές:	335 
Μέγεθος:	30,9 KB 
ID:	52116
    zito i trella.....

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. οχι αλλη γκρινια
    από orizontas στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2011, 14:58
  2. Άρθρο για βία στα΄γήπεδα...
    από Gandalf dr685sm στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/07/2010, 06:37
  3. Οχι αλλη σαυρα!!!
    από costas81 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2006, 14:32
  4. οχι στα μεταλλαγμενα!!
    από noble στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 23/11/2005, 13:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF