Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 20

Θέμα: Ένα C3 διαστάσεων Slk

  1. #1

    Ένα C3 διαστάσεων Slk

    Για άλλη μια φορά η απόλυτη ανικανότητα των γυναικών στην οδηγήση αποδεικνύεται περίτρανα.
    Πριν μισή ώρα γκόμενα με C3 έριξε κάτω την μηχανή μου στην προσπάθεια της να παρκάρει σε χώρο μήκους που χωρούσε φορτηγό.
    Απότιμηση με το μάτι, στράβωμα στο δεξί grip, στράβωμα της βάσης του μαρσπίε. Ευτυχώς που τα πλαστικά της Aprilia δεν καταλαβαίνουν τίποτα και απλά ψιλογρατζουνίστικαν γιατί αν έπρεπε να περιμένω πάλι 3 βδομάδες να έρθει καινούριο fairing θα είχα πάθει ήδη κρίση.
    Επισυνάπτω τη φωτογραφία για αν δείτε για τι χάσμα μιλάμε στην απόσταση. Όχι C3, Mercedes SLK χωρούσε να παρκάρει.
    Αφού δεν σας πάει το τιμόνι γιατί ρε π@@στη μου το πιάνεται στα χέρια σας;


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	image(134).jpg 
Προβολές:	426 
Μέγεθος:	24,7 KB 
ID:	54530
    I used to think it was a terrible thing that life was so unfair. Then I thought, 'what if life *were* fair, and all of the terrible things that happen to us came because we really deserved them?' Now I take great comfort in the general unfairness and hostility of the universe.

  2. #2
    ειχες και το κουραγιο και τραβηξες και φωτο .......τι να πεις .....και γω τρεμω οταν παρκαρω καπου ,γιατι αν την ριξουν αντε τρεχα για πλαστικα ......

    αλλη φορα μην την αφησεις ετσι γιατι παλι θα βρεθει καποιος στραβος.......πεζοδρομιο δεν εχει να την βαζεις???

  3. #3
    getting used to pain... Το avatar του/της kakofonixx
    Εγγραφή
    04/10/2003
    Μηνύματα
    317
    Δυο λυσεις υπαρχουν φιλε μου...
    ή παρκαρεις αρχοντικα πιανοντας ολοκληρη θεση αυτοκινητου
    ή παρκαρεις στο πεζοδρομιο, κατα προτιμηση στην εσωτερικη πλευρα, μιας και δεν το εχει σε τιποτα ο καθενας να ανοιξει την πορτα του πανω στην καλη σου
    wasting space via Architecture

  4. #4
    καλύτερος ! Το avatar του/της Nikoskazer2000
    Εγγραφή
    24/08/2005
    Μηνύματα
    1.329
    Και μετά μας λένε ρατσιστές οταν λέμε για τις γυναίκες οδηγούς...
    Ορκισμένος σιδερόκωλος!

  5. #5
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kakofonixx

    ή παρκαρεις αρχοντικα πιανοντας ολοκληρη θεση αυτοκινητου
    μια φορά προσπαθούσα να το εξηγήσω σε ένα φίλο (δεν ασχολείται με μηχανές) και μου έκανε ολόκληρη φασαρία. Αν του τύχαινε μια φορά ήθελα να ήξερα τι θα έλεγε.


    βρες την κ ζήτα της τα χρήματα για την επισκευή (θα βάλεις μέσα ΚΑΙ τα πλαστικά που γρανζουνίστικαν). αν αρνηθεί ΚΑΨΕ ΤΟ ΚΟΥΤΙ!!!!!!!

    Παραγίναμε πια!
    4/11/2006 Ο καλύτερα βελτιωμένος κουλάντζας!!!
    The MRT will be back soon!!!

  6. #6
    Ρακό - μέλος Το avatar του/της villy
    Εγγραφή
    30/04/2006
    Μηνύματα
    291
    Κι εμένα μου τη γρατσούνισαν την δεύτερη μέρα αφού την αγόρασα. Ένας αλβανός με ένα αυτοκίνητο που δε μπορούσε να υπολογίσει την απόσταση. Μετά μου το έπαιζε και μάγκας: κάλεσε την ασφάλεια, εγώ εδώ μένω κλπ. Τελικά ήταν πολύ μικρή η γρατζουνιά και δεν ήθελα να μπλέξω γιατί δε θα έβγαινε πουθενά!

    Οδηγάω Μηχανάκι-Μηχανή 13 χρόνια.
    Αυτό με τις γυναίκες οδηγούς θα το βροντοφωνάζω όσο μπορώ
    ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΟΔΗΓΑΝΕ και ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ

    Ελάχιστες εξαιρέσεις υπάρχουν, στις οποίες ούτε η γυναίκα μου δεν ανήκει!!! (είμαι πολύ αντικειμενικός!)

    Μεγάλη προσοχή χρειάζεται από όλους μας.

    Και αν παρκάρεις "Αρχοντικά" είσαι πιο ασφαλής και δεν μπορεί να σου πεί κανένας τίποτα. Πληρώνεις κι εσύ τέλη κυκλοφορίας και το βάζεις όπου θέλεις και όπως θέλεις, αρκεί να επιτρέπεται!

    Παίζουμε?

    Θέλω...
    Θέλω κι άλλες...
    Θέλω κι άλλες διακοπές...
    Θέλω κι άλλες διακοπές στη Κρήτη............
    Θέλω κι άλλες διακοπές στη Κρήτη το καλοκαίριιιιιιιιιιιι......

  7. #7
    Τι να πω ρε π**στη μου! Για αυτο και αποφευγω συστηματικα να βαλω την μηχανη καθετα αναμεσα σε αμαξια....

    Γιατι ΞΕΡΩ οτι θα ερθει καποια χαζο**** η καποιος καγκουρακος με το νεον κουτι του κ θα κανει την μαμακια!

    Ειτε πεζοδρομιο και out of the way για να περνανε οι πεζοι, ειτε αρχοντικα πιανοντας την θεση του καρου!

    (Και αν θελουν ας προσπαθησουν να το μετακινησουν το τερας!)
    Νίκος
    Open Horizons

  8. #8
    CSS Lv.2 DONE/PSN ID:OST9 Το avatar του/της ktm640lc4
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    970
    Αν παρκαρεις αρχοντικα ομως θα ερθει ο μαγκας και θα στην μετακινησει για να βαλει το αμαξι.

    Στην προσπαθεια ισως του πεσει κιολας. ΕΠισης μπορει να βρεις το λουκετο του δισκοφρενου καρφωμενο πανω στα πλαστικα γιατι την πηγε τσουλιτα και το δισκοφρενο μπλοκαρε πανω στα πλαστικα και γαματα γενικοτερα.

    Μου εχει τυχει. Να βρω ολοκληρη κουλουρα περασμενη ''μεσα'' απο την αλυσιδα και καρφωμενη στο θολο. Με τα πλαστικα παραμορφωμενα.


    Ασε, δεν λεει.

  9. #9
    Ρακό - μέλος Το avatar του/της villy
    Εγγραφή
    30/04/2006
    Μηνύματα
    291
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
    Αν παρκαρεις αρχοντικα ομως θα ερθει ο μαγκας και θα στην μετακινησει για να βαλει το αμαξι.

    Στην προσπαθεια ισως του πεσει κιολας. ΕΠισης μπορει να βρεις το λουκετο του δισκοφρενου καρφωμενο πανω στα πλαστικα γιατι την πηγε τσουλιτα και το δισκοφρενο μπλοκαρε πανω στα πλαστικα και γαματα γενικοτερα.

    Μου εχει τυχει. Να βρω ολοκληρη κουλουρα περασμενη ''μεσα'' απο την αλυσιδα και καρφωμενη στο θολο. Με τα πλαστικα παραμορφωμενα.


    Ασε, δεν λεει.
    Γι'αυτό το λόγο, και όχι μόνο, υπάρχει ο συναγερμός!
    Παίζουμε?

    Θέλω...
    Θέλω κι άλλες...
    Θέλω κι άλλες διακοπές...
    Θέλω κι άλλες διακοπές στη Κρήτη............
    Θέλω κι άλλες διακοπές στη Κρήτη το καλοκαίριιιιιιιιιιιι......

  10. #10
    Ό λόγος που την βάζω κάθετα την μηχανή στον δρόμο δεν είναι για να μην πιάνει χώρο (δυστηχώς τέτοιες ευαισθησίες τις ξεπέρασα εδώ και πολύ καιρό), την βάζω έτσι ώστε να μπορώ να δένω με την κουλούρα την πίσω ρόδα στον κορμό κάποιου δέντρου.
    Επιπρόσθετα δεν την βάζω πάνω σε πεζοδρόμιο διότι η κάθε κυράτσα που περνά τις ρίχνει και από μια σπρωξία και θα πρέπει να πετάγομαι κάθε λίγο και λιγάκι για να δω γιατί χτυπάει ο συναγερμός (και δίκιο θα έχει η κυράτσα γιατί υπάρχει λόγος που λέγεται ΠΕΖΟδρόμιο).

    Το κορυφαίο της όλης υπόθεσης είναι ότι επείδη πριν ένα μήνα περίπου άλλαξα ανάρτηση ο μηχανικός μου έκανε μια τσαχπινιά και μου άλλαξε το σύστημα στήριξης της μηχανής με αποτελέσμα η μηχανή στο stant να γέρνει όχι κατά την φυσιολογική γωνία που γέρνουν όλες, αλλά κατά την 2πλάσιά ή 3πλάσια γωνία. Η μηχανή λοιπόν γέρνει αριστερά. Αυτή έκανε τόσο πίσω ώστε μου την έριξε την μηχανή στα δεξία. Την ακούμπισε δηλαδή, την σήκωσε όρθια, κάθετα και μετά έκανε και άλλο πίσω και την έριξε από την αντίθετη πλευρά.
    I used to think it was a terrible thing that life was so unfair. Then I thought, 'what if life *were* fair, and all of the terrible things that happen to us came because we really deserved them?' Now I take great comfort in the general unfairness and hostility of the universe.

  11. #11
    Πάντως πρέπει να παραδεχθώ την ασφάλεια της. 20.30 έγινε το συμβάν, στις 21.15 είχε ήδη έρθει άνθρωπος και κατέγραφε το ατύχημα σε ειδικό μπλοκάκι. Και φυσικά ήμουν εκεί και είδα ότι υπέγραψε ότι "Στην προσπάθεια μου να σταθμεύσω παρέσυρα και έριξα κάτω την μηχανή". Οπότε περιμένω σήμερα ή αύριο να με πάρουν από την ασφάλεια της για να έρθει εμπειρογνώμονας.

    Το κορυφαίο βέβαια ήταν ότι μετά ανησυχούσε για το αν θα της ανέβει το Bonus Malus, που εκεί μου ήρθε να της πω "Δεν φταις εσύ, ο μαλακάς ο ασφαλιστής φταίει που σε ασφάλισε και σε αφήνει να κυκλοφορείς!"
    I used to think it was a terrible thing that life was so unfair. Then I thought, 'what if life *were* fair, and all of the terrible things that happen to us came because we really deserved them?' Now I take great comfort in the general unfairness and hostility of the universe.

  12. #12
    Εχεις απολυτο δικιο φιλαρακι

    Μονο που θα πρεπει να παρεις ΕΣΥ την ασφαλεια του να στειλει εμπειρογνωμονα Θα του πεις που θα εχεις τη μηχανη και θα σου πει πια μερα θα ερθει.
    Δεν σε παιρνουν αυτοι.
    -Εγω σε αυτό το ΓΑΙΔΟΥΡΙ δεν ανεβαινω

  13. #13
    Όπα κάτσε, εμένα ο τύπος που κατέγραψε το συμβάν μου ζήτησε τηλέφωνα για να με πάρουν αυτοί. Μη μου λες τώρα ότι θα πρέπει να τους κυνηγάω για να έρθει ο εμπειρογνώμονας γιατί με βλέπω "στ' άρματα, στ' άρματα, εμπρός στον αγώνα" με κάνα δίκανο.
    I used to think it was a terrible thing that life was so unfair. Then I thought, 'what if life *were* fair, and all of the terrible things that happen to us came because we really deserved them?' Now I take great comfort in the general unfairness and hostility of the universe.

  14. #14
    Οχι μην τρομαζεις Δεν ειναι τιποτε σπουδαιο.

    Με εξαιρεση οτι θα σου σπάσουν τα φρυδια στο "...Εχετε συνδεθει με τη χ εταιρεια πατηστε 1 για εκει 2 για αλλου 3 για επανω κλπ.."
    Κατα τα άλλα ειναι μια τυπικη διαδικασια που συνηθως τελειωνει μεσα σε 1-2 λεπτα.
    Τους λες που ειναι η μηχανη και καποια άλλα στοιχεια οπως τον αριθμο κυκλοφοριας αυτου που σε τρακαρε και σου κλεινει αμεσως ραντεβου

    Και σχεδον παντα ο εμπειρογνωμονας ειναι ενταξει στο ραντεβου.
    Μεχρι εκει καλα ειναι όλες Μετα ξεκινανε τα δυσκολα

    Τωρα τι να σου πω Αν σε παρουν αυτοι....
    Η γνωμη μου ειναι για να τελειωνεις μια ωρα αρχητερα κανε εσυ το τηλεφωνο.
    -Εγω σε αυτό το ΓΑΙΔΟΥΡΙ δεν ανεβαινω

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της cbanthropos
    Εγγραφή
    14/05/2004
    Μηνύματα
    209
    Γι αυτο την παρκαρω παντα σε αποσταση το πολυ 20 μετρα μακρυα μου, και την κοιταω συνεχεια. Και οταν ο αλλος κανει πισω πισω... αφηνεις τον καφε σηκωνεσαι και του κανεις κουμαντο φωναχτα, σαν κλασσικος παππους καφενειου. (ελα ελα ωπα! ωπα! καλώς! ) :rotflmao: :rotflmao: Καλυτερα λαικος, παρα με σπασμενα πλαστικα.. :rotflmao: :rotflmao:

    Και στο σπιτι παντα σε πεζοδρομιο. Σε σημειο που να μην ενοχλει, ουτε πεζους ουτε αναπηρους ουτε τιποτα. Τον 'μυστηριο' που θα θελει να περπατησει ακριβως στο πλακακι που ειναι κατω απο τη μοτο, και που θα κανει θεμα, τον εχω γραμμενο εκει που δεν πιανει μελανι..

    Τι να πω ρε παιδια, λυπαμαι πολυ. Καθε φορα διαβαζω εδω ποσα λεφτα πανε χαμενα σε πλαστικα. Μιλαμε για πολλα μεροκαματα.. κριμα.
    -------------
    I don't kill flies, but I like to mess with their minds. I hold them above
    globes. They freak out and yell "Whooa, I'm *way* too high."
    -- Bruce Baum

    CB400SF '97
    CBR600F '03

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2003, 16:31
  2. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2003, 14:19
  3. Ένα ποίημα για χάρη της
    από Julius στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2003, 18:37
  4. Ένας τύπος πηγαίνει μια μέρα σε ένα μπαρ
    από niko13g στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2003, 09:14
  5. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2003, 11:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF