Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 74

Θέμα: Μου την έκλεψαν το πρωϊ...

  1. #1
    GSX-R1000
    Εγγραφή
    18/05/2006
    Μηνύματα
    45

    Unhappy Μου την έκλεψαν το πρωϊ...

    Δυστηχώς σήμερα το πρωϊ που πήγα να αφήσω κάτι χαρτιά σε ένα σπίτι την άφησα για 2 λεπτά απο κάτω μέσα στην πυλωτή της πολυκατικοίας και μόλις κατέβηκα δέν υπήρχε. Έβλεπα ένα σκούτερ να με ακολουθεί με δύο άτομα πανω απο την αθήνα μέχρι την καλλίπολη του πειραιά και ο μαλάκας υπέθεσα πως κατα τύχη πηγαίναμε στον ίδιο προορισμό. Αυτοί σταμάτησαν λίγα μέτρα πιό κάτω απο εμένα. Το μόνο ευτυχές είναι πως έκανα όλες τις διαδικασίες και άμα δέν βρεθεί εντός 90 ημερών θα πάρω 14000 ευρά απο την ασφάλεια και θα την ξαναπάρω. Και πάνω που τελείωσα το στρώσιμο ρε πούστη μου.΄Είναι μια GSX-R1000 K6 μαύρη. Έχασα όλο το καλοκαίρι μου τώρα. Ευτυχώς που έχω και αμάξι. Μέσα σε 1 λεπτό σπάσανε το κλείδωμα του τιμονιού και την βάλανε μπροστα...

  2. #2
    Όχι ρε πάλι τα ίδια..

    Εύχομαι να τους κοπούν τα χέρια.

    Και σε σένα να την πάρεις πίσω σύντομα όπως την άφησες..

  3. #3
    ...και γυμνιστής Το avatar του/της odt
    Εγγραφή
    24/05/2006
    Μηνύματα
    824
    Θα μπορούσες να δώσεις και κάποιο στοιχείο, γιατί το μηχανάκι σου δεν περνάει και απαρατήρητο πχ αρ. κυκλοφορίας. πάντως αφού έχεις ασφάλεια για ολική κλοπή σου ευχομαι καλύτερα να μην την βρείς και να πάρεις άλλη
    Εισαι σωστος μοτοσυκλετιστής...
    …αν
    Τα προφυλακτικά που χρησιμοποιείς ειναι δίγομα , σκληρά στο κέντρο και μαλακά στα πλάγια
    Βρέθηκε πένσα, παρακαλείται ο κάτοχος να επικοινωνήσει με πμ :a29:

    Pics


  4. #4
    GSX-R1000
    Εγγραφή
    18/05/2006
    Μηνύματα
    45
    Αρχικά δημιουργήθηκε από odt
    Θα μπορούσες να δώσεις και κάποιο στοιχείο, γιατί το μηχανάκι σου δεν περνάει και απαρατήρητο πχ αρ. κυκλοφορίας. πάντως αφού έχεις ασφάλεια για ολική κλοπή σου ευχομαι καλύτερα να μην την βρείς και να πάρεις άλλη
    Ναί, έχω ολική ασφάλεια κλοπής και με διαβαιβέωσαν πως σε 90 μέρες θα έχω τα χρήματά μου 100% άμα δέν βρεθεί. Εγώ πάντως εύχομαι να μήν βρεθεί γιατί λογικά όλο και κάτι θα έχει πάθει.
    Τα στοιχεία:
    GSX-R1000 K6 Μαύρη με αρ.κυκλ: ΧΖΒ 324 με μαύρο Μπάκστερ και μανιτάρια. Έχει περίπου 1000 χλμ.
    Αυτά.....

  5. #5
    επιτέλους ΕΝΑΣ που έπαθε τη ζημιά αλλά έχει λάβει τα μέτρα του...

    μακάρι να ανοίξει η υπόθεση "ασφάλεια κλοπής" για περισσότερους με καλύτερους όρους...

  6. #6
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Κρίμα και ευχομαι να πάνε όλα προς την καλύτερη τελική λύση...

  7. #7
    πω πω μ@λακια ....... και καινουρια

    να ευχεσαι να μην βρουν ουτε ενα κομματι αλλιως ξερεις ε,αποζημιωση γιοκ ......σε περιπτωση που δεν βρεθει λεμε ........

    τωρα το 600rr δεν σε βλεπω να το κανεις δωρο αλλα για την παρτη σου να το παιρνεις.......

    μακαρι να βρεθει παντως και να την εχεις ........καλοκαιρι


  8. #8
    GSX-R1000
    Εγγραφή
    18/05/2006
    Μηνύματα
    45
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
    επιτέλους ΕΝΑΣ που έπαθε τη ζημιά αλλά έχει λάβει τα μέτρα του...

    μακάρι να ανοίξει η υπόθεση "ασφάλεια κλοπής" για περισσότερους με καλύτερους όρους...
    Πάντα προστατεύω όσο μπορώ τα υπάρχοντά μου.
    Το μόνο κακό είναι πώς πληρώνω 350 ευρώ το 6μηνο για αυτήν την ασφάλεια και μόνο η interamerican σου κάνει αυτήν την ασφάλεια άμα στην κλέψουν όπου και να βρίσκεται η μηχανή.

  9. #9
    GSX-R1000
    Εγγραφή
    18/05/2006
    Μηνύματα
    45
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
    πω πω μ@λακια ....... και καινουρια

    να ευχεσαι να μην βρουν ουτε ενα κομματι αλλιως ξερεις ε,αποζημιωση γιοκ ......σε περιπτωση που δεν βρεθει λεμε ........

    τωρα το 600rr δεν σε βλεπω να το κανεις δωρο αλλα για την παρτη σου να το παιρνεις.......

    μακαρι να βρεθει παντως και να την εχεις ........καλοκαιρι

    Ρέ για το 600rr πλάκα έκανα. Μα γίνονται αυτα;

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dimmeneidis

    Το μόνο κακό είναι πώς πληρώνω 350 ευρώ το 6μηνο για αυτήν την ασφάλεια
    αυτή τη στιγμή δεν είναι και τόοοοοοσο κακό... :smilea:

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    15/07/2003
    Μηνύματα
    896
    πάντως άμα ήμουν πρόεδρος ασφαλιστικής πολύ θα χαιρόμουνα μ αυτά που διαβάζω..

  12. #12
    αν ήσουν πρόεδρος μάλλον θα αναρωτιόσουν αν σε συμφέρει να προσφέρεις ασφάλεια κλοπής, όταν τόσα και τόσα μηχανάκια κλέβονται και όταν είναι τόσο δύσκολο να αποτραπεί η κλοπή οχήματος που ανεβαίνει σε φορτηγάκι σε χρόνο dt και μην το είδατε

    ο condom-in-ass θα πληρώσει στο φίλο μας 14.000 έχοντας εισπράξει περί τα 350

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    15/07/2003
    Μηνύματα
    896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
    αν ήσουν πρόεδρος μάλλον θα αναρωτιόσουν αν σε συμφέρει να προσφέρεις ασφάλεια κλοπής, όταν τόσα και τόσα μηχανάκια κλέβονται και όταν είναι τόσο δύσκολο να αποτραπεί η κλοπή οχήματος που ανεβαίνει σε φορτηγάκι σε χρόνο dt και μην το είδατε

    ο condom-in-ass θα πληρώσει στο φίλο μας 14.000 έχοντας εισπράξει περί τα 350
    σκέψου λίγο πονηρά..δες Αμερική τι γινεται...τα υπολοιπα σε κάποιον καφέ.

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek


    ο condom-in-ass θα πληρώσει στο φίλο μας 14.000 έχοντας εισπράξει περί τα 350
    δεν θα πεινασει κιολας .......δλδ τα αυτοκινητα πιο δυσκολα κλεβονται?? και μιλαμε για μεγαλυτερα ποσα .....πανω απο 20000 αξιας.

    παντως ο dimmenidis καλα εκανε και τα εσκασε για κλοπη αλλιως τωρα μαυρο δακρυ θα ειχε........οχι οτι τωρα θα χαιρεται κιολας αλλα τουλαχιστον θα παρει τα λεφτα του .........

    στην ασφαλιστικη που πηγες σου ζητησαν να παραδωσεις τα κλειδια? τι αλλο σου ειπαν??

  15. #15
    Πού είναι τα κλειδιά μου; Το avatar του/της booZe
    Εγγραφή
    23/07/2003
    Μηνύματα
    118
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
    ο condom-in-ass θα πληρώσει στο φίλο μας 14.000 έχοντας εισπράξει περί τα 350
    Έτυχε και ήταν ολοκαίνουριο. Αν πχ η μέση ηλικία μιας μηχανής που "χάνεται" είναι 2 χρόνια θα είχε δώσει 700*2=1400 ευρώ. Πόσα μηχανάκια στα 100 κλέβονται κατά μέσο όρο; Να πω αυθαίρετα 5 στα 100. Αν κάνεις λοιπόν τον λογαριασμό, έχουμε: θα έχουν εισπράξει στα δύο χρόνια 1400*100=140.000 και οι αποζημιώσεις 5*14.000=70.000. Τα νούμερα είναι τυχαία, αλλά σίγουρα όλο και κάτι θα τους μένει στην τσέπη --και όχι μόνο για να καλύπτουν τα έξοδά τους...

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ξανα εκλεψαν το τρανσαλπ μου... -- (ΞΑΝΑ)ΒΡΕΘΗΚΕ
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Κλοπές
    Απαντήσεις: 53
    Τελευταίο μήνυμα: 12/04/2013, 02:27
  2. Απαντήσεις: 91
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2006, 16:52
  3. Έτσι, γιατί μου την έδωσε...
    από idi στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2004, 09:36
  4. κάποια αυγά την γλιτώσανε το πάσχα
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 12/04/2004, 17:31
  5. Τι να πω για τον τύπο με το CBR το πρωί;
    από NLS στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2004, 05:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF