Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 20

Θέμα: Πειτε εντυπωσεις και σχολια απο Gsxr 750

  1. #1

    Πειτε εντυπωσεις και σχολια απο Gsxr 750

    Παιδες καλησπερα!
    Ειμαι κατοχος ενος Ζ750,ευχαριστημενος και συνυδητοποιημενος για την αγορα μου,απλα θελω κατι παρα πανω.....(το εχω 2 χρονια)

    Θα ηθελα να μου πειτε οσοι-ες εχετε καβαλησει και τα δυο μηχανακια τις διαφορες τους,ειναι ευκολοδηγητο το GSXR 750? το οτι παει πολυ παραπανω απο το Ζ το ξερω!
    Ειναι ευκολοδηγητο μεσα στην πολη?στα πολλα απο προστασια αερα τι λεει?
    Στριβει ευκολα?
    Σε ενα 600 που εκατσα στην σελα του απο την εκδομη του moto.gr
    μου φανηκε η θεση οδηγησης και του σωματος πολυ φυσικη σε σχεση με αλλα ss.

    Θα ηθελα την βοηθεια σας,θα ητανε πολυτιμη!
    Μην υπογραφετε εκει μπορει να χαθει....εδω υπογραψτε στο μπλουζακι μου...θα κανετε φρρρρρρρ να σας ακουσω..φανταστικε τροχονομε.....

  2. #2
    ααααα και κατι αλλο ο κινητηρας του ειναι γραμμικος εχει ροπη απο χαμηλα οπως του Ζ750 π.χ η θελει γκαζια πολλα για να ακουσει και να καταλαβει τι ζηταει ο αλλος απο πανω..
    δηλαδη πας και με μια ταχυτητα πανω...?
    Μην υπογραφετε εκει μπορει να χαθει....εδω υπογραψτε στο μπλουζακι μου...θα κανετε φρρρρρρρ να σας ακουσω..φανταστικε τροχονομε.....

  3. #3
    Πολύ σκυφτο σε σχέση με το Ζ όχι για μετακίνηση μεσα στην πόλη καταπληκτική ΣΠΟΡ μοτοσυκλέτα

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    18/06/2003
    Μηνύματα
    1.079
    Άμα σ'αρέσει σαν μηχανάκι να το πάρεις και νομίζω ότι θα σε ικανοποιήσει με το παραπάνω. Σ'αυτά που ρωτάς παίζει και το προσωπικό στοιχείο του καθενός. Τι να σου απαντήσει κανείς;

    Εμένα μου φαίνεται ευκολοδήγητο και το γκάζι του αρκετό χωρίς να είναι τρομακτικό. Προσωπικά το βρίσκω ιδανικό. Και στην πόλη μ'αυτό κινούμαι και Σέρρες έκανα το καλύτερο ταξίδι μου μ'αυτό πάλι και γενικά δεν θα το έδινα για κανένα άλλο!

    Αλλά άμα δεν το οδηγήσεις ο ίδιος...

    Ωστόσο από το Ζ750 μάλλον θα σου φανεί πολύ αρκετό το γκάζι. Στην πίστα τα Ζ1000 τα έχει χαλαρά...
    Θάνος..

  5. #5
    Παιδες ευχαριστω για τις απαντησεις και φυσικα αναφερομαι για το καινουργιο μοντελο!
    Αυτο που με ευχαριστει στο Ζ ειναι η χαμηλη ροπη του που ειναι απο νωρις διαθεσιμη και με κανει να κινουμε με χαμηλους ρυθμους και ανετα,αυτο δεν θελω να χασω με το GSXR και γι'αυτο ρωταω....
    Μην υπογραφετε εκει μπορει να χαθει....εδω υπογραψτε στο μπλουζακι μου...θα κανετε φρρρρρρρ να σας ακουσω..φανταστικε τροχονομε.....

  6. #6
    Υπερ του Ζ:
    Καθημερινη οδηγηση/βολταριες
    Ροπη που δεν προκειται να βρεις πια ουτε σε 1000ss(μην ξεκινησει διαμαχη απο αυτο plz)
    Δευτερο ατομο

    Υπερ gsxr/ss
    Γκαζι στις 10000+
    Τελειες αναρτησεις/φρενα
    Και γενικα:Τα ss μεσα στην πιστα ειναι αχτυπητα.
    Τουλαχιστον 20-30% λιγοτερης προσπαθειας με το ss για να κανεις τον ιδιο χρονο με το Ζ

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    18/06/2003
    Μηνύματα
    1.079
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
    Υπερ του Ζ:
    Καθημερινη οδηγηση/βολταριες
    Ροπη που δεν προκειται να βρεις πια ουτε σε 1000ss(μην ξεκινησει διαμαχη απο αυτο plz)
    Δευτερο ατομο

    Υπερ gsxr/ss
    Γκαζι στις 10000+
    Τελειες αναρτησεις/φρενα
    Και γενικα:Τα ss μεσα στην πιστα ειναι αχτυπητα.
    Τουλαχιστον 20-30% λιγοτερης προσπαθειας με το ss για να κανεις τον ιδιο χρονο με το Ζ
    Πάνω από τις 9.000 στροφές το 750 λυσσάει. Κάτω από τις 9.000 είναι απλά κυριλέ αλλά σε καμμία περίπτωση δεν είναι ψόφιο. Δηλαδή δεν είναι άσπρο-μαύρο η κατάσταση. Μην αποφασίσει κανείς από κάτι τέτοιο αν θα το πάρει ή όχι γιατί ξέρω γω το Ζ έχει ροπή ενώ το gsxr όχι...

    Εντέλει το θέμα της ροπής το καταλαβαίνω μόνο σε touring μοτοσυκλέτες. Διαφορετικά είναι για τους τεμπέληδες! Κάνε ένα κατέβασμα βρε αδερφέ και έχεις ισχύ! Τι είδους πλεονέκτημα είναι το να οδηγάς χωρίς να δουλεύεις το κιβώτιο; Ας πάρεις ένα σκούτερ...

    Τέλος πάντων εγώ προσωπικά δεν προτείνω σε κανέναν να πάρει το gsxr.

    Καλύτερα να το έχω μόνο εγώ και καναδυό άλλοι!
    Θάνος..

  8. #8
    Θανο οταν ανεβηκες Σερρες την φορτωσες με σαμμαρια για τα πραγματα σου η τα εστειλες με αλλο μεσο....ρωταω εγω τωρα!!Ειχες κανενα προβλημα με αυτο?
    Μην υπογραφετε εκει μπορει να χαθει....εδω υπογραψτε στο μπλουζακι μου...θα κανετε φρρρρρρρ να σας ακουσω..φανταστικε τροχονομε.....

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
    Πάνω από τις 9.000 στροφές το 750 λυσσάει. Κάτω από τις 9.000 είναι απλά κυριλέ αλλά σε καμμία περίπτωση δεν είναι ψόφιο. Δηλαδή δεν είναι άσπρο-μαύρο η κατάσταση. Μην αποφασίσει κανείς από κάτι τέτοιο αν θα το πάρει ή όχι γιατί ξέρω γω το Ζ έχει ροπή ενώ το gsxr όχι...

    Εντέλει το θέμα της ροπής το καταλαβαίνω μόνο σε touring μοτοσυκλέτες. Διαφορετικά είναι για τους τεμπέληδες! Κάνε ένα κατέβασμα βρε αδερφέ και έχεις ισχύ! Τι είδους πλεονέκτημα είναι το να οδηγάς χωρίς να δουλεύεις το κιβώτιο; Ας πάρεις ένα σκούτερ...

    Τέλος πάντων εγώ προσωπικά δεν προτείνω σε κανέναν να πάρει το gsxr.

    Καλύτερα να το έχω μόνο εγώ και καναδυό άλλοι!
    Δεν λεω οτι δεν εχει δυναμη το 750 κατω απο τις 9000, αλλα δοκιμασε ρεπριζ διπλα διπλα απο τα 100χλμ/ω με τεταρτη, και θα καταλαβεις γιατι το λεω

    Μεσα στην πιστα ειναι αχρηστο αυτο, αλλα στην καθημερινη οδηγηση χρειαζεται.

    Και εγω gsxr750 θα αγοραζα εαν δεν με ενδιεφερε τοσο η ανεση για καθε μερα, αλλα οχι μονο με ενδιαφερει, βαζω και συνεπιβατη

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    18/06/2003
    Μηνύματα
    1.079
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
    Δεν λεω οτι δεν εχει δυναμη το 750 κατω απο τις 9000, αλλα δοκιμασε ρεπριζ διπλα διπλα απο τα 100χλμ/ω με τεταρτη, και θα καταλαβεις γιατι το λεω

    Μεσα στην πιστα ειναι αχρηστο αυτο, αλλα στην καθημερινη οδηγηση χρειαζεται.

    Και εγω gsxr750 θα αγοραζα εαν δεν με ενδιεφερε τοσο η ανεση για καθε μερα, αλλα οχι μονο με ενδιαφερει, βαζω και συνεπιβατη
    Οκ δεν υπάρχει λόγος διαφωνίας στο θέμα του ρεπρίζ. Δεν μπορώ να ξέρω ποιο έχει καλύτερο, μπορεί να είναι το Ζ μπορεί και όχι. Απλά εγώ το θεωρώ άχρηστο μέγεθος που ποτέ δεν με απασχόλησε είτε στην πόλη είτε εκτός. Στο δικό μου το μυαλό ένα όχημα είναι είτε αυτόματο είτε με ταχύτητες...

    Συνεπιβάτη βάζω κι εγώ αρκεί να αγαπάει εμένα ή το μηχανάκι. Χωρίς αγάπη δεν γίνεται τίποτα...

    Σέρρες ανέβηκα με μία τσάντα πλάτης. Σαμάρια για ss έχω αλλά δεν τα έχω χρησιμοποιήσει ποτέ μέχρι τώρα στο suzuki... Ωστόσο το ταξίδι μονοκάβαλο φυσικά ήταν το καλύτερο που έχω κάνει ποτέ!
    Θάνος..

  11. #11
    Θανο ευχαριστω για ολα μηπως ξερετε καποιο μαγαζι για test ride...?
    Μην υπογραφετε εκει μπορει να χαθει....εδω υπογραψτε στο μπλουζακι μου...θα κανετε φρρρρρρρ να σας ακουσω..φανταστικε τροχονομε.....

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    18/06/2003
    Μηνύματα
    1.079
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ela ela
    Θανο ευχαριστω για ολα μηπως ξερετε καποιο μαγαζι για test ride...?
    μπαα...
    Θάνος..

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
    μπαα...

    Ελα ελα, κανε το χατηρι στον Ελα ελα!!!

    :rotflmao:

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    18/06/2003
    Μηνύματα
    1.079
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
    Ελα ελα, κανε το χατηρι στον Ελα ελα!!!

    :rotflmao:
    Ξέρεις τι λένε για τις γυναίκες και τις μηχανές...
    Θάνος..

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
    Ξέρεις τι λένε για τις γυναίκες και τις μηχανές...

    Οτι τις μηχανες τις ριχνεις, ενω οι γυναικες σε ριχνουν?

    :rotflmao:

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 25/06/2004, 10:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF