Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 21

Θέμα: S.o.s. ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΓΚΗ ΓΙΑ ΑΙΜΑ

  1. #1

    S.o.s. ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΓΚΗ ΓΙΑ ΑΙΜΑ

    ΕΝΑΣ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΑΣ ΝΟΣΗΛΕΥΕΤΑΙ ΣΤΟ ΩΝΑΣΕΙΟ ΚΑΙ ΠΑΛΕΥΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΘΕΙ ΣΤΗ ΖΩΗ.ΠΑΣΧΕΙ ΑΠΟ ΟΞΕΙΑ ΜΥΟΚΑΡΔΙΤΙΔΑ ΚΑΙ ΑΙΜΟΡΑΓΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΑΝΑΓΚΗ ΓΙΑ ΑΙΜΑ ΟΜΑΔΑΣ Ο RH (-) H' B RH (-). ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.ΕΙΝΑΙ 8 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΣΑΡΡΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΔΩΣΕΤΕ ΑΙΜΑ ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΑΙΜΟΔΟΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΩΝ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΤΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΜΑΣ ΦΙΛΟΥ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙ 10 ΛΕΠΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟΥ.

    ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ STICKY ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΙΣΤΗ ΑΝΑΓΚΗ
    ΟΙ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΑΡΙΣΤΟΥΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥΣ ΟΙ DUCATI ΦΤΙΑΧΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ

  2. #2
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  3. #3

    Re: S.o.s. ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΓΚΗ ΓΙΑ ΑΙΜΑ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από koursaros7
    ΑΙΜΑ ΟΜΑΔΑΣ Ο RH (-) H' B RH (-)
    Πρέπει να είναι μόνο Ο ή μπορέι να δώσει όποιος θέλει, ανεξαρτήτου ομάδας;
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  4. #4
    ΠΡΕΠΕΙ Η Β ΑΡΝΗΤΙΚΟ Η ΜΗΔΕΝ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΔΕΧΕΤΑΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ
    ΟΙ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΑΡΙΣΤΟΥΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥΣ ΟΙ DUCATI ΦΤΙΑΧΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ

  5. #5
    Ο μικρός δέχεται μόνο την δική του ομάδα. Το νοσοκομείο δέχεται άλλη ομάδα; Στις εγχειρήσεις πχ το νοσοκομείο ζητά αίμα ανεξαρτήτου ομάδας, για να καλύψει τις ανάγκες του ασθενούς και τα αποθέματα του.
    Γιαυτό ρωτάω. Μάθε αν δέχονται αίμα από άλλη ομάδα....
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  6. #6
    OXI ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΝΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ 2 ΟΜΑΔΕΣ ΜΟΛΙΣ ΜΙΛΗΣΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΕΧΕΙ Β ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΠΟ Ο ΑΡΝΗΤΙΚΟ
    ΟΙ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΑΡΙΣΤΟΥΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥΣ ΟΙ DUCATI ΦΤΙΑΧΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ

  7. #7
    Λυπάμαι φίλε μου. Μακάρι να μπορούσα να βοηθήσω.

    Ισως κάποιος από τους συμφορουμίτες, έχει αυτές τις ομάδες, και θελήσει να βοηθήσει το παιδί.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  8. #8
    Βορειολυβικός Το avatar του/της fasma
    Εγγραφή
    12/04/2006
    Μηνύματα
    122
    Εγω εχω 0- .αλλα τελευταια φορα που εδωσα αιμα ηταν πριν 2 μηνες οποτε δεν μπορω να βοηθησω.Λυπαμαι .




    Καλα απο τοσους χρηστες εδω μεσα δεν υπαρχει καποιος με αυτες της ομαδες αιματος?

  9. #9
    Αρχαία Ολυμπία Το avatar του/της marios8
    Εγγραφή
    02/04/2005
    Μηνύματα
    2.079
    Eυχομαι τα καλυτερα για τον μικρο Θεοδωρο. Τυχαινει να ειμαι συναδελφος με τον πατερα τουκαι οταν το μαθαμε παθαμε ολοι σοκ . Μακαρι το παιδι να αναρωσει γρηγορα. Η υποθεση με το αιμα ειναι πολυ σοβαρη γιατι αυτη η ομαδα αιματος ειναι σπανια και θα ειναι κριμα αν καποιος εχει Β- να μην δωσει 10 λεπτα απο τη ζωη του για να βοηθησει ενα παιδι 8 χρονον με το μελλον μπροστα του.
    Τον κάθε λαό τον κυβερνάει αυτός που του αξίζει.

  10. #10
    Βορειολυβικός Το avatar του/της fasma
    Εγγραφή
    12/04/2006
    Μηνύματα
    122
    Ποσο αιμα χρειαζεται?

  11. #11
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.878
    Θα προσπαθησω να παω αυριο.

    Απ' οτι ξερω δεν παιζει ρολο τι ομαδα αιματος εισαι.
    Χρησιμοποιουν την ομαδα σου σε καποιον αλλο και παιρνουν παλι απο καποιον αλλο αυτη που χρειαζονται.

  12. #12
    Αρχαία Ολυμπία Το avatar του/της marios8
    Εγγραφή
    02/04/2005
    Μηνύματα
    2.079
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fasma
    Ποσο αιμα χρειαζεται?

    Δεν χρειαζονται συγκεκριμενα λιτρα. Χρειαζονται απεριοριστο λογο της καταστασης. Οσο περισοτερο τοσο το καλυτερο . Παιδια οποιος εχει την ομαδα αιματος που χρειαζεται μην το αμελει μπορει με το δικη του προσφορα να σωσει μια ζωη. Το δυστυχημα ειναι οτι η ομαδα αιματος του Θεοδωρου ειναι σπανια . Θα προτεινα σε οποιους εχουν σπανια ομαδα αιματος Β- ή ακομα χειροτερα 0- να κανουν δικοι τους τραπεζα αιματος. Δεν ειναι υπερβολη, καποια μερα ισως τους σωσει τη ζωη.
    Τον κάθε λαό τον κυβερνάει αυτός που του αξίζει.

  13. #13
    ΠΑΙΔΙΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΘΟΔΩΡΗΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΓΚΗ ΑΙΜΑΤΟΣ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΝΑ ΖΗΤΑΩ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΕ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΧΩΡΟ ΠΙΣΤΕΥΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ.ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ 8 ΧΡΟΝΩΝ ΠΑΙΔΑΚΙ ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΩ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΜΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΗ.ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ Η ΔΡΟΣΙΑ ΤΟΥ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΣΩΣΕΙΣ ΜΙΑ ΨΥΧΗ.ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΕΥΧΕΣ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΗ ΣΤΟ ΘΟΔΩΡΑΚΗ.
    ΟΙ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΑΡΙΣΤΟΥΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥΣ ΟΙ DUCATI ΦΤΙΑΧΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
    Θα προσπαθησω να παω αυριο.

    Απ' οτι ξερω δεν παιζει ρολο τι ομαδα αιματος εισαι.
    Χρησιμοποιουν την ομαδα σου σε καποιον αλλο και παιρνουν παλι απο καποιον αλλο αυτη που χρειαζονται.
    Καλοί μου άνθρωποι.
    Ξέρουμε ή οχι αν δέχονται αίμα από άλλη ομάδα;;;
    Δεν έχω κανένα πρόβλημα να πάω να δώσω, αλλα έχω Α+. Θα το δεχτούν ή όχι;;

    Όποιος γνωρίζει, ας απαντήσει pls.....
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  15. #15
    Καλοί μου άνθρωποι.
    Ξέρουμε ή οχι αν δέχονται αίμα από άλλη ομάδα;;;
    Δεν έχω κανένα πρόβλημα να πάω να δώσω, αλλα έχω Α+. Θα το δεχτούν ή όχι;;

    Όποιος γνωρίζει, ας απαντήσει pls.....




    ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΣΑΣ ΤΟ ΕΞΗΓΗΣΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΝ ΠΑΤΕ ΝΑ ΔΩΣΕΤΕ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΟΜΑΔΑ ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΔΕΧΤΟΥΝ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΟΛΑ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΕΧΟΥΝ ΕΛΛΕΙΨΗ ΣΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ 50 ΦΙΑΛΕΣ ΑΙΜΑ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ.

    ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΑΙΜΑ ΑΙΜΟΔΟΤΗΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΜΙΑ ΦΙΑΛΗ ΠΟΥ ΤΟΥ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΤΟ ΘΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ
    ΟΙ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΑΡΙΣΤΟΥΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥΣ ΟΙ DUCATI ΦΤΙΑΧΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΓΚΗ ΓΙΑ ΑΙΜΑ
    από namoumaidas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 24/01/2007, 21:25
  2. Αναγκη για ΑΙΜΑ!!!
    από sniper στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2005, 14:00
  3. Ανάγκη για αίμα...
    από pissaman στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2005, 12:13
  4. Ανάγκη για αίμα
    από mbjp στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 27/03/2005, 22:34

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF