Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 38

Θέμα: UVEX Helix RS

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της banditgr
    Εγγραφή
    30/05/2002
    Μηνύματα
    963

    UVEX Helix RS

    idou to neo mou kamari....To eixa valei sto mati kairo kai simera to xtipisa.Trelo carbon fiber look....teleia poiotita esoterikon klp. kai varos.....-+1kg !!!San pseytiko einai!!!To dinei me tin kanoniki zelatina +1 kathreyti!430e apo moto market.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	p6230058 (small).jpg 
Προβολές:	2709 
Μέγεθος:	40,0 KB 
ID:	52926
    Το κρεβάτι είναι το πιο επικίνδυνο μέρος του κόσμου.
    Ενενήντα τοις εκατό των ανθρώπων πεθαίνουν εκεί.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της banditgr
    Εγγραφή
    30/05/2002
    Μηνύματα
    963
    ..


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	p6230061 (small).jpg 
Προβολές:	2576 
Μέγεθος:	40,8 KB 
ID:	52928
    Το κρεβάτι είναι το πιο επικίνδυνο μέρος του κόσμου.
    Ενενήντα τοις εκατό των ανθρώπων πεθαίνουν εκεί.

  3. #3
    daytona 675 : SS master Το avatar του/της jbear
    Εγγραφή
    17/11/2005
    Μηνύματα
    445
    Φοβερο!!!

    Uvex wing εχω κι εγω, γαματες ζελατινες!
    Ελπιζω τα Uvex να προσφερουν και αντιστοιχη προστασια αν συμβει το κακο (μακρια απο μας!).
    Θελω ενα Ducati 1098 S ΤΩΡΑAAAA!!! :a07:

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    "Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία" - Σωκρατης

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της banditgr
    Εγγραφή
    30/05/2002
    Μηνύματα
    963
    exei vgei proto se sigkritika crash me kranoi apo 1.4kg kai kato...
    Το κρεβάτι είναι το πιο επικίνδυνο μέρος του κόσμου.
    Ενενήντα τοις εκατό των ανθρώπων πεθαίνουν εκεί.

  5. #5
    daytona 675 : SS master Το avatar του/της jbear
    Εγγραφή
    17/11/2005
    Μηνύματα
    445


    Καλυτερα ομως να μεινει αγρατσουνιστο γιατι ειναι πανεμορφο!!!


    Στο internet το βρηκες το συγκριτικο? Αν ναι, βαλε ενα link
    Θελω ενα Ducati 1098 S ΤΩΡΑAAAA!!! :a07:

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    "Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία" - Σωκρατης

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της banditgr
    Εγγραφή
    30/05/2002
    Μηνύματα
    963
    nai sto inet kapou....alla den mporo na to 3anavro
    Το κρεβάτι είναι το πιο επικίνδυνο μέρος του κόσμου.
    Ενενήντα τοις εκατό των ανθρώπων πεθαίνουν εκεί.

  7. #7
    GEORGE NO BRAKES Το avatar του/της SAM46
    Εγγραφή
    27/11/2004
    Μηνύματα
    210
    φοβερο κρανος.

    οι επενδυσεις απο μεσα βγαινουν ολες?
    η μονο τα μαξιλαρακια?

    απο αερισμο τι λεει?
    George no brakes

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Το εχω το συγκεκριμενο κρανος απο τον Νοεμβρη.
    Απο τα πιο ζορικα κρανη να κατσουν στο κεφαλι, ενιωσα ανετα με αυτο μετα απο 3-4 μηνες, αλλα τωρα ουτε που το νιωθω, και μου φαινεται απιστετα ανετο.
    Εχει θορυβο, πιο πολυ απο τα 2 X-Lite που ειχα και εχω, αλλα δεν ενοχλει ιδιαιτερα.
    Ο εξαερισμος ειναι μετριος.
    Αεροδυναμικη καλη, αν και καλυτερα να μας πει καποιος με γυμνο.
    Πιοτητα κατασκευης απλα καλη, μουεκανε ενα τσαλιμακι με ενα κουμπωμα, αλλα δεν ειναι ενοχλητικο.

    Κατα τα αλλα για 380 ευρω μετρητοις που το πηρα, δεν το μετανιωσα στιγμη.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  9. #9
    daytona 675 : SS master Το avatar του/της jbear
    Εγγραφή
    17/11/2005
    Μηνύματα
    445
    Αρχικά δημιουργήθηκε από banditgr
    nai sto inet kapou....alla den mporo na to 3anavro

    Θυμασε τα υπολοιπα κρανοι? (να δουμε ποιους νικησε)
    Θελω ενα Ducati 1098 S ΤΩΡΑAAAA!!! :a07:

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    "Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία" - Σωκρατης

  10. #10
    daytona 675 : SS master Το avatar του/της jbear
    Εγγραφή
    17/11/2005
    Μηνύματα
    445
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
    ΑΝ φίλε μου ... ΑΝ
    Sorry εχεις δικιο, δεν το καταλαβα, θα το διορθωσω ... (εγραψα μακρια απο μας!)
    Θελω ενα Ducati 1098 S ΤΩΡΑAAAA!!! :a07:

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    "Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία" - Σωκρατης

  11. #11
    ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΩΣΤΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΑΙΔΕΣ,ΕΓΩ ΤΟ ΕΧΩ ΑΠΟ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΟΤΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΖΥΓΑΡΙΑ (MEDIUM SIZE +-990 gr) ΕΔΕΙΞΕ 974 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ!!!!!

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της banditgr
    Εγγραφή
    30/05/2002
    Μηνύματα
    963
    Τώρα ποθ το φοράω μερικές μέρες εχω κατλήξει σε κάποια συμπεράσματα,αυτό που δεν μου αρέσει είναι το άνοιγμα της ζελατίνας,δεν ανεβένει τελείως πάνω με αποτέλεσμα σε supersport μοτο,με ανεβασμένη ζελατινα,να πέφτει η άκρια της ακριβώς μπροστά απο τα μάτια σου!Ενα κλικ ακόμα πάνω και θα λυνόταν το πρόβλημα.Δεύτερο,είναι λίγο πιο θορυβόδη απο το Shark mou (RSF2).Το βάρος του είναι ολα τα λεφτά,δεν καταλαβένεις οτι φοράς κράνος...όταν "ανοίξουν" λίγο τα εσωτερικά θα μπορώ να μιλήσω για άνεση...τώρα με σφίγγουν αρκετά και με κουράζουν.
    Το κρεβάτι είναι το πιο επικίνδυνο μέρος του κόσμου.
    Ενενήντα τοις εκατό των ανθρώπων πεθαίνουν εκεί.

  13. #13
    Περαστικό μέλος Το avatar του/της perastikos
    Εγγραφή
    10/01/2006
    Μηνύματα
    212
    Πάντως ότι είναι στενό στην αρχή είναι το άτιμο! Να φανταστείς ότι εγώ είχα βγάλει και αγγελία εδώ να το πουλήσω... Τώρα όμως που πήρε την φόρμα του κεφαλιού και ψιλοάνοιξε... άλλη φάση

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από banditgr
    Τώρα ποθ το φοράω μερικές μέρες εχω κατλήξει σε κάποια συμπεράσματα,αυτό που δεν μου αρέσει είναι το άνοιγμα της ζελατίνας,δεν ανεβένει τελείως πάνω με αποτέλεσμα σε supersport μοτο,με ανεβασμένη ζελατινα,να πέφτει η άκρια της ακριβώς μπροστά απο τα μάτια σου!Ενα κλικ ακόμα πάνω και θα λυνόταν το πρόβλημα.Δεύτερο,είναι λίγο πιο θορυβόδη απο το Shark mou (RSF2).Το βάρος του είναι ολα τα λεφτά,δεν καταλαβένεις οτι φοράς κράνος...όταν "ανοίξουν" λίγο τα εσωτερικά θα μπορώ να μιλήσω για άνεση...τώρα με σφίγγουν αρκετά και με κουράζουν.
    Οταν θα ανοιξει λιγο ακομα και θα κατσει καλα στο κεφαλι σου θα σταματησει να σε ενοχλει η ζελατινα που πεφτει χαμηλα
    Τον θορυβο πια δεν τον καταλαβαινω μπορει και να συνηθισα ξερω γω;



    Αρχικά δημιουργήθηκε από fastmidi
    ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΩΣΤΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΑΙΔΕΣ,ΕΓΩ ΤΟ ΕΧΩ ΑΠΟ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΟΤΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΖΥΓΑΡΙΑ (MEDIUM SIZE +-990 gr) ΕΔΕΙΞΕ 974 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ!!!!!
    970 απο δω μερια
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  15. #15
    Αθόρυβο μέλος Το avatar του/της ledz
    Εγγραφή
    13/08/2005
    Μηνύματα
    335

    τελικα...

    θα το χτυπησω μαλλον...

    Ειμαι στην διαδικασια αποκτησης καινουργιου κρανους, ειμαι αναμεσα στο wing 740 (rs III) και το helix 750 (το rs δλδ με τη νεα ονομασια). Και τα δυο το μοτο μαρκετ τα δινει με δυο ζελατινες : μια φιμε μια καθρεφτη δυστυχως την χρυση (καλυτερα θα ταν για μενα η χρωμιου - παντως εχω ακουσει οτι οι καθρεφτες ξεθωριαζουν μετα απο κανα 6μηνο στον ηλιο, κανει μια κηλιδα μπροστα απο το κοκκαλο της μυτης η οποια σιγα σιγα εξαπλωνεται και φαινεται αθλια) παντως για 50 ευρω ζελατινα παλι καλα που δινει κ μια δωρο.

    Τωρα στη Μιχαλακοπουλου - πηγα σημερα- εχει μονο το χελιξ σε ολα τα μεγεθη, το wing που θελα να παρω με την προσφορα (δινεις οποιοδηποτε fullface κρανος κι απο 399 στο δινει 299) δε λεει να φερει στοκ. εχει μονο ενα κοκκινο graphics medium κ ενα μπλε γραφικα factory pilot με 600 ευρω . Με γυμνο ειμαι γω οποτε αν παρω θα παιξει ρολο η αεροδυναμικη του γι'αυτο θα θελα το wing.

    Το εσωτερικο τους διαφερει αρκετα παντως και δυστυχως το helix μου κανει καλυτερα στο κεφαλι. Δυστυχως για τα λεφτα φυσικα...

    Θελω πολυ να κρατηθω να μην σπαταλησω 100 ευρω πανω... αλλα το airoh που χω μπαζι αερα απ το σαγονι ρε παιδια... θα μου πειτε τη ταχυτητα να πιασεις με το 250αρι... αλλα κι'απ τα 70 αρχιζω και δακρυζω δε παει αλλο!

    Λεει θα φερει σε καμμια βδομαδα το τελευταιο στοκ για το καλοκαιρι, για να δουμε...
    Silence in the studio!

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Κράνος Uvex Helix RS
    από stako στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 15/12/2008, 15:26
  2. Προς κατόχους Uvex Helix Rs.
    από emilio στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 09/02/2007, 16:27

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF