Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 9 από 9

Θέμα: Ερώτηση για μπότες καλάμια απο zx6r 636 04,05...

  1. #1
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981

    Ερώτηση για μπότες καλάμια απο zx6r 636 04,05...

    gcrook (επειδή τα χεις ψάξει στις αλλαξοκολιές με αλλωνών parts πιο τεχνικά απο εμένα) και άλλοι αν ξέρετε...

    Μπορούν να φορεθούν μπότες και καλάμια απο KAWASAKI ZX6R 636 03/04 στο SV650S '03???

    Αν ναι, έχω καινούριο φουλ ρυθμιζόμενο μπροστινό, ψάχνω για τις ακτινικές τρόμπες...

    Αν όχι , κρίμα ....

  2. #2

    Re: Ερώτηση για μπότες καλάμια απο zx6r 636 04,05...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
    gcrook (επειδή τα χεις ψάξει στις αλλαξοκολιές με αλλωνών parts πιο τεχνικά απο εμένα) και άλλοι αν ξέρετε...

    Μπορούν να φορεθούν μπότες και καλάμια απο KAWASAKI ZX6R 636 03/04 στο SV650S '03???

    Αν ναι, έχω καινούριο φουλ ρυθμιζόμενο μπροστινό, ψάχνω για τις ακτινικές τρόμπες...

    Αν όχι , κρίμα ....
    Εγώ πάντως πιστεύω ότι όλα γίνονται, απλά ίσως χρειαστεί πατέντα αν δεν κάτσει επιτόπου.
    Δηλαδή ίσως χρειαστεί ν πάρεις άλλες πλάκες ή να φτιάξεις που λέει ο λόγος!!!Επειδή είναι USD, μάλλον ΔΕΝ θα κάνει στις standard οπότε μάλλον θα χρειαστείς άλλες!!!Αν είχες του ZX ίσως να έκανες δουλειά!

  3. #3
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Ναι και εγώ αυτό σκέφτομαι και ψάχνω και τις πλάκες μπας και βρώ...

  4. #4
    για να σε δω.........να δούμε και πως θα γίνει....και μιας κι έχεις την μια Trioval η επόμενη κίνηση ίσως θα ήταν να βάλεις ενα Τ κι άλλη μια Trioval να τις βγάλεις ζευγάρι!!!!
    Δε μου λες? ελπίζω αμα πουλήσω το SV, ακόμα να μπωρώ να έρθω στο Δελεαρ αν ανέβω καμια βόλτα Αθήνα έτσι???

  5. #5
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    πρεπει να παρεις και τα φρενα μαζι γιατι εχει ακτινικες δαγκανες

    νομιζω και τη ζαντα

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της akamarinos
    Εγγραφή
    03/04/2006
    Μηνύματα
    299
    πρεπει να παρεις

    τιμονοπλακες, κλιπ-ον, καλαμια, ζαντα, δισκοπλακες, δαγκανες, φτερο τροχου, τρομπα φρενου για να συνεργαζετε με την δαγκανα

    και παλι θελει καλη πατεντα για να ταιριαξει γιατι ο λαιμος απο το sv δεν ειναι ιδιος με kawasaki.

    σε ξενο site (δεν θυμαμαι ποιο) ειχα διαβασει πως ειναι συγκεκριμενα απο διαφορα gsx-r που ταιριαζουν χωρις πατεντα

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από akamarinos
    πρεπει να παρεις

    τιμονοπλακες, κλιπ-ον, καλαμια, ζαντα, δισκοπλακες, δαγκανες, φτερο τροχου, τρομπα φρενου για να συνεργαζετε με την δαγκανα

    και παλι θελει καλη πατεντα για να ταιριαξει γιατι ο λαιμος απο το sv δεν ειναι ιδιος με kawasaki.

    σε ξενο site (δεν θυμαμαι ποιο) ειχα διαβασει πως ειναι συγκεκριμενα απο διαφορα gsx-r που ταιριαζουν χωρις πατεντα
    Σίγουρα απο Suzuki σε Suzuki θα είναι πιο καλά τα πράγματα.....

  8. #8
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Αρχικά δημιουργήθηκε από akamarinos
    πρεπει να παρεις

    τιμονοπλακες, κλιπ-ον, καλαμια, ζαντα, δισκοπλακες, δαγκανες, φτερο τροχου, τρομπα φρενου για να συνεργαζετε με την δαγκανα

    και παλι θελει καλη πατεντα για να ταιριαξει γιατι ο λαιμος απο το sv δεν ειναι ιδιος με kawasaki.

    σε ξενο site (δεν θυμαμαι ποιο) ειχα διαβασει πως ειναι συγκεκριμενα απο διαφορα gsx-r που ταιριαζουν χωρις πατεντα
    Μα για αυτό ρωτάω , θα το ψάξω και εγώ.... αλλά νομίζω ότι αυτό το Kawa ήταν με τις λιγότερες αλλαγές.
    Oι μανέτες είναι ίδιες με τις τρόμπες...
    σίγουρα θέλω δαγκάνες δισκους, ψάχνω για τιμονόπλακες αν έχουν αλλαγές και για ζάντα...
    όποιος ξέρεις σφυρίζει...

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Κοιτα γινεται μεν....οπως επισης γινεται και να βαλεις μπροστινο απο R1...

    Μιλαμε για ολοκληρο μπροστινο,(δες δισκοπλακες ζαντες κλιπον μανετες τρομπες, καμποσες πατεντες με ρουλεμαν ηλεκτρικα ντιζες σκατουλακια) , και μπορει να μην αποκτησεις ποτε σου το μηχανακι που νομιζες οτι θα εχεις.
    Αυτες οι μετατροπες εκτος απο το οτι ειναι ακριβες οπως και να το δεις δεν τελειωνουν ποτε, και επηρρεαζουν πολλες διαφορετικες παραμετρους.
    Αν δεν ξερεις τι κανεις και το κυριοτερο γιατι το κανεις μαλλον ζημια θα κανεις.

    Αγωνιζομενοι υποστηριζουν οτι ενα καλοσεταρισμενο μπροστινο απο την Racetech ,η οποια αλλη εταιρεια προσφερει ολοκληρωμενες λυσεις για συμβατικα πιρουνια,( απλα οι Αμερικανοι ειναι πολυ μπροστα στα SV) , και ενα πισω αμορτισερ, ακομα και ενα σχετικα απλο με αποσβεση επαναφορας και προφορτιση, ειναι το καλυτερο που μπορεις να κανεις σε αυτο το μηχανακι, το οποιο εχει ηδη απιστευτες δυνατοτητες .

    Αν θες το μηχανακι σου να γινει το καλυτερο δυνατο (τουλαχιστον το μπροστινο συστημα) , βαλε κατευθειαν το κιτ της Racetech που περιλαμβανει γραμμικα ελατηρια στα κιλα σου και συμφωνα με τις αναγκες σου και emulators (και εκει θελει δουλεια να σεταρεις βεβαια) ....

    Αλλιως υπαρχει η Matris και η Τεψηνοφλεχ με ετοιμα κιτ γυρω στην τρακοσαρα η και λιγοτερο.

    Η κανε αυτο που εκανα εγω και το μηχανακι δεν θα σε προβληματισει ξανα, ασε που θα αποκτησει και χαρακτηρα που θα ζηλευαν πολυ ακριβοτερα μηχανακια
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

Παρόμοια θέματα

  1. Ερώτηση για μπότες Puma
    από Antono στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 14/03/2009, 13:07
  2. Ερωτηση για μποτες!
    από OzZzZzY στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 13/09/2008, 23:36
  3. Ερωτηση για μποτες Dainese
    από kostasnaoum στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 01/12/2006, 22:23
  4. Ερώτηση για μπότες
    από sas στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 11/08/2006, 09:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF