Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 14 από 14

Θέμα: Κρανος & αερας..

  1. #1
    μπλα μπλα
    Εγγραφή
    28/02/2005
    Μηνύματα
    120

    Κρανος & αερας..

    υπαρχει κρανος fullface το οποιο να αεριζεται καπως καλυτερα απο τα υπολοιπα; Εχω ενα Arai Condor και είτε ειναι ανοικτοι οι αεραγωγοι είτε οχι, καμμια διαφορα..Και ενταξει το χειμωνα δεν ειναι προβλημα, αλλα τωρα με τις 35αρες δεν παλευεται η κατασταση!! (Το εχω δοκιμασει με διαφορες κλισεις του κεφαλιου αλλα τιποτα)

    Καπου ειχα διαβασει ενα post εδω μεσα που χαρακτηριζε καποιος το κρανος του "σκετο aircondition"

  2. #2
    Για...."σκετο aircondition" δεν γνωριζω.
    Παντως στο XR 1000 που εχω,οι αεραγωγοι λειτουργουν τελεια!

    Μπαινω στο merge...
    "Γιαννη αφησε τον δικο μου"
    εχει λιακαδα μα εδω θυμιζει μπορα,
    μου αρκει που 3 λεπτα οι ουρανοι ειναι δικοι μου
    κ εσυ εχθρε εισαι KILL ΑΠΟ ΩΡΑ

    ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ
    ---------------------------------------------
    Professor Einstein, does New York stop by this train?

  3. #3
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Giorgos19
    Για...."σκετο aircondition" δεν γνωριζω.
    Παντως στο XR 1000 που εχω,οι αεραγωγοι λειτουργουν τελεια!


    και μενα +10000

    και με πολυ λιγοτερο θορυβο απο τα β-arai

    πολυ καλα κρανη απο θεμα υλικων κατασκευης αλλα νο εαρ- φουλ νοιζ σε συγκριση με το shoei


    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  4. #4
    Italian Μελος Το avatar του/της Xrider
    Εγγραφή
    09/05/2006
    Μηνύματα
    1.138
    Ego exo HJC kai an kai me thn zesth "liono" (edo pou eimai xtupaei apisteftes 8ermokrasies to kalokairi me syndiasmo ygrasias >80%)alla eimai polu euxarhstimenos.Basikos paragon einai to xroma tou kranous!!An to exeis skouro...den ginetai tipota,travaei poly zesth apo mono tou!Exo nolan mauro anoixto kai den to vazo me thn zesth.Giauto to phra prasino(vlepe avatar)kai den purono to kalokairi.
    if anything just cannot go wrong, it will anyway -Murphy's law

  5. #5
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185
    Εγώ με το RX-7 δεν έχω κανένα πρόβλημα. έχω όλους τους αεραγωγούς ανοιχτούς (εκτός από εκείνους στη ζελατίνα) κ αερίζομαι τέλεια.
    4/11/2006 Ο καλύτερα βελτιωμένος κουλάντζας!!!
    The MRT will be back soon!!!

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2006
    Μηνύματα
    131
    Με το shark rsr2 που έχω τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος.Είχα μέχρι πριν λίγο καιρό ένα ARAI και δεν μπορώ να πω ότι ήταν άριστο.Όχι όμως και άσχημο.Του ξαδερφού μου το AGV είναι φοβερό.Έχει εκπληκτικό αερισμό.Μιλάω για το GP-PRO βέβαια.

  7. #7
    ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΟ ΑΕΡΙΣΜΟ ΤΟΥ RX7 ΜΕ ΤΟ ΘΟΡΥΒΟ ΟΜΩΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΕΣ ΜΑΣ ΤΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΘΟΡΥΒΟ ΣΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΕ ΠΟΙΟ ΛΙΓΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ(60-100 ΧΙΛ).ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΣΑΦΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΤΟΧΟ ΤΟΥ.

  8. #8
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fundurakias.gr
    ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΟ ΑΕΡΙΣΜΟ ΤΟΥ RX7 ΜΕ ΤΟ ΘΟΡΥΒΟ ΟΜΩΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΕΣ ΜΑΣ ΤΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΘΟΡΥΒΟ ΣΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΕ ΠΟΙΟ ΛΙΓΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ(60-100 ΧΙΛ).ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΣΑΦΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΤΟΧΟ ΤΟΥ.

    μέσα στην πόλη δε καταλαβαίνεις κ πολλά πράγματα. οι ταχύτητες είναι μικρές.

    Στα πολλά , θόρυβο κάνει, αλλά... υπάρχει κράνος που να μην κάνει θόρυβο; μην είμαστε υπερβολικοί. αν έχεις κ ένα ζευγαράκι ωτοασπίδες είσαι οκ. Εγώ πάντως μέχρι στιγμής δε τις έχω χρειαστεί, παρ'όλο που τις έχω πάντα μαζί μου...
    4/11/2006 Ο καλύτερα βελτιωμένος κουλάντζας!!!
    The MRT will be back soon!!!

  9. #9
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ: Τα κράνη δεν αερίζονται αλλά έχουν εξαερισμό....

    Οι κώλοι μας αερίζονται καμμιά φορά και όχι δημοσίως :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    17/06/2003
    Μηνύματα
    1.079
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ: Τα κράνη δεν αερίζονται αλλά έχουν εξαερισμό....

    Οι κώλοι μας αερίζονται καμμιά φορά και όχι δημοσίως :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Και καμμιά φορά κάνουν και θόρυβο.
    Θάνος..

  11. #11
    Ελπίζω να μιλάς για τα κράνη...

  12. #12
    Εγω εχω ενα AVG stealth, ματ μαύρο, όμως με την ζέστη τα πάει μια χαρά με ανοικτούς όλους τους αεραγωγούς.. ειδικά αφού του πήρα μαύρη ζελατίνα είμαι άνετος και όταν είμαι σταματημένος (για λίγη ωρα όμως ε?)
    Πάντως το θέμα του θορύβου απο 130-140 και πάνω δεν παλεύεται.. πρόσεξα οτι αν με το ενα χέρι κλείσω το άνοιγμα κατω απο το σαγώνι, μειώνεται παρα πολύ ο θόρυβος.. δεν υπάρχει καμμια πατέντα με αφρώδες υλικό να φοράμε, ή προεκτάσεις ωστε να κλείνουν αυτό το κενο?

  13. #13
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Draculas-GR
    Εγω εχω ενα AVG stealth, ματ μαύρο, όμως με την ζέστη τα πάει μια χαρά με ανοικτούς όλους τους αεραγωγούς.. ειδικά αφού του πήρα μαύρη ζελατίνα είμαι άνετος και όταν είμαι σταματημένος (για λίγη ωρα όμως ε?)
    Πάντως το θέμα του θορύβου απο 130-140 και πάνω δεν παλεύεται.. πρόσεξα οτι αν με το ενα χέρι κλείσω το άνοιγμα κατω απο το σαγώνι, μειώνεται παρα πολύ ο θόρυβος.. δεν υπάρχει καμμια πατέντα με αφρώδες υλικό να φοράμε, ή προεκτάσεις ωστε να κλείνουν αυτό το κενο?

    εεε μπαινει εκει ενα κομματι που κατασκευαστικε ποιο πολυ για τον αερα (κρυο)πηγαινε και ζητα το.....ρωτα τιμη πρωτα ομως

    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  14. #14
    Ανήσυχο πνεύμα.... Το avatar του/της latris mixanis
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    4.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ: Τα κράνη δεν αερίζονται αλλά έχουν εξαερισμό....

    Οι κώλοι μας αερίζονται καμμιά φορά και όχι δημοσίως :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Αγαπητέ Μονδεράτωρα μήπως σπαμάρουμε αρκετά, αντι να δίνουμε χρήσιμες πληροφορίες??

    Τρελοκοτσιδού..!!!!

Παρόμοια θέματα

  1. κρανος XXS
    από sloumos στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 16/05/2013, 06:34
  2. αερας στο κρανος
    από CMAR στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2008, 08:33
  3. κρανος
    από DORTIN στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 21/08/2006, 21:42
  4. κρανος
    από tools στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 23/06/2004, 07:51
  5. Υποχρεωτικο το Κρανος ???
    από crs-k στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2004, 09:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF