Σελίδα 4 από 22 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 320

Θέμα: Transalp 650 ή V-STROM 650 εσείς τι θα αγοράζατε?

  1. #46
    Γατάκιαααααα....... Το avatar του/της arxaios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    1.553
    Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
    Aν θέλεις on off παρε το ΤΑ................. Με το ΤΑ θα ταξιδευεις ανετα 140- 150 και θα πηγαινεις ΠΑΝΤΟΥ. Eιναι θεμα επιλογων.
    ΣΤΑ ΑΝΕΚΔΟΤΑ ΑΜΕΣΩΣ!!!!!!

  2. #47
    Αρχαία Ολυμπία Το avatar του/της marios8
    Εγγραφή
    02/04/2005
    Μηνύματα
    2.079
    Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
    ΣΤΑ ΑΝΕΚΔΟΤΑ ΑΜΕΣΩΣ!!!!!!
    To αστειο που το βλεπεις?
    Τον κάθε λαό τον κυβερνάει αυτός που του αξίζει.

  3. #48
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/06/2006
    Μηνύματα
    3
    Τελικά ποιες μηχανές είναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ON-OFF ????????

    :rotflmao:
    DrB

  4. #49
    Κακο σκυλι ψωφο δεν εχει! Το avatar του/της Vezouvios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    470
    Εχω βαρεθει τα ιδια και τα ιδια!!!!!!!!!!!!
    Εαν καθησετε και ψαξετε θα βρειτε απειρες συζητησεις περι τρανσαλπ και στρωματος!!!!

    Μαριε κανεις ενα λαθος!!
    Ποιος σου ειπε οτι το στρωμα δεν παει στο χωμα! εχεις vstrom?
    Το τρανσαλπ παει παντου??
    Αμ πως!!!!!
    Για ρωτα τους κατοχους τους και θα λαβεις την απαντηση!

    Αν ειναι να συγκρινουμε το τρανσαλπ με καποιο ΚΤΜ ,και το vstrom με το φαζερ!

  5. #50
    Αρχαία Ολυμπία Το avatar του/της marios8
    Εγγραφή
    02/04/2005
    Μηνύματα
    2.079
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Vezouvios
    Εχω βαρεθει τα ιδια και τα ιδια!!!!!!!!!!!!
    Εαν καθησετε και ψαξετε θα βρειτε απειρες συζητησεις περι τρανσαλπ και στρωματος!!!!

    Μαριε κανεις ενα λαθος!!
    Ποιος σου ειπε οτι το στρωμα δεν παει στο χωμα! εχεις vstrom?
    Το τρανσαλπ παει παντου??
    Αμ πως!!!!!
    Για ρωτα τους κατοχους τους και θα λαβεις την απαντηση!

    Αν ειναι να συγκρινουμε το τρανσαλπ με καποιο ΚΤΜ ,και το vstrom με το φαζερ!
    Xαιρετω την ομορφη Θεσ/νικη . Δυστυχως δεν κανω λαθος. Αν το strom ηταν on-off θα ειμουν ο πρωτος που θα το ειχε παρει. Αν αυτο το μοτερ με τετοια δυναμη το ειχε φτιαξει η suzuki για χωμα θα ηταν το κατι αλλο. ΑΛΛΑ με το ξυγειο εκτεθειμενο σε αυτη τη θεση (το μικρο κατω απο το λαιμο της εξατμησης) και μπροστινο συστημα καθαρα απο στριτ δεν μπορω να το φανταστω στο χωμα. Και οταν λεμε χωμα δεν ενοουμε τα 2 χιλ χωματοδρομο για να φτασουμε στο χωριο μας. Εμενα η ποδια ειναι χιλιογρατζουνισμενη απο τις πετρες. Αν ειχα κανει τα ιδια με το στρομ θα ειχα κανει το ψυγειο σουρωτηρι . Δεν λεω οτι το στρομ ειναι κακη μηχανη ισα ισα , απλα δεν ειναι για χωμα. Οποτε αν σε ενδιαφερει το χωμα η πλαστιγκα γερνει στο ΤΑ αν παλι οχι τοτε στρομ.

    ΥΓ. Μην βγει κανεις και πει οτι εγω με το στρομ μπλα μπλα.. Γιατι και εγω εχω ανεβει το Καλλιδρομο με Fazer. Αν καποιος κατοχος στρομ νομιζει οτι δεν ειναι ετσι τα πραγματα θα χαρω πολυ να τον δω στην επομενη βολτα . Αλλα εξηγουμαι οτι δεν τσονταρω για ψυγειο
    Τον κάθε λαό τον κυβερνάει αυτός που του αξίζει.

  6. #51
    Ακουστήκαν πολλές γνώμες. Και το κάναμε πάλι πόλεμο ανάμεσα σε honda-suzuki. Σκέψου για τι σου χρειάζεται περισσότερο ,και θα βρεις άκρη. Αν δεν γνωρίζεις απο την αρχή για πιο σκοπό την θέλεις, τότε δεν είσαι έτοιμος να την πάρεις. Επί τις ουσίας. Τα τρανσαλπ 02-04 δεν διαφέρουν καθόλου. Γι αυτό θα προσπαθήσουν να σε κοροϊδέψουν με τις χρονολογίες. όλοι κλέβουν 1-2 χρόνια. Τώρα όσο πιο καινούργια την βρεις, τόσο το καλύτερο. Έχουμε ήδη 2006 αν πάρεις 02 και θέλεις να την πουλήσεις του χρόνου θα είναι ήδη 5 ετών.... Πρόσεξε μην σου πούνε ψέματα με την χρονολογία κατασκευής. Την χρονολογία θα την βρεις στο 10ο ψηφίο του Αρ πλαισίου/ όχι κινητήρα, και έχει ως εξής: V-97/ W-98/ X-99/ Y-00/ 1-01/ 2-02 κ.τ.λ

    Υ.Γ κάποιος είπε ότι κατασκευάζονται στην Ιταλία. Ναι αλλά μέχρι το 01. από 02 και μετά στην Ισπανία. Και αυτό φαίνεται πάλι από τον Αρ.Πλ αν θέλεις από Ισπανία, δηλαδή τις τελευταίες, θα προσέξεις ο Αριθμός να αρχίζει :<< VTM >>
    Υ.Γ 2 εύχομαι να πάρεις τρανσαλπ καθότι κάτοχος 03


    :a51:

  7. #52
    Δηλαδη τα 2 τελευταια χρονια σε ποσες χωματινες βολτες πηγες με το Vstrom που παει καλυτερα απο το ΤΑ? Το θεμα ειναι τι ψαχνεις απο μια μηχανη. Το ΤΑ υπερτερει σε καποιους τομεις και το strom σε καποιους αλλους. Εκτος και αν εννοειτε οτι το ποιο γρηγορο ειναι και το ποιο καλο. Αλλα αυτη δεν ειναι λογικη μοτοσικλετιστη



    KAI ME TA 2 MONTELA EXO KANEI TIS IDIES DIADROMES
    DILADI 2-3 XILIOMETRA PRIN TIN PARALIA ME XOMA KANONIKO.
    TO TA PATAGE LIGO KALITERA ALLA MIN MOU PEITE OTI ME TO TA KANETE ENDURO STIS PETRES GIATI THA TRELATHO
    POTE DEN IMOUN XOMATINOS, SIXENOMAI TIN SKONI GIA NA TO KSEKATHARISO
    ESI ME TO TA POU MPAINEIS????
    ΚΟΙΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ!!!

  8. #53
    ΥΓ. Μην βγει κανεις και πει οτι εγω με το στρομ μπλα μπλα.. Γιατι και εγω εχω ανεβει το Καλλιδρομο με Fazer. Αν καποιος κατοχος στρομ νομιζει οτι δεν ειναι ετσι τα πραγματα θα χαρω πολυ να τον δω στην επομενη βολτα . Αλλα εξηγουμαι οτι δεν τσονταρω για ψυγειο [/B][/QUOTE]



    monos sou ta grafeis kai ta les
    afou exeis paei me fazer sta vouna kai sta lagadia
    GIA MENA LATHOS SIGRINOUN TO VSTROM KAI TO TA
    EINAI ALLIS FILOSOFIAS MIXANAKIA
    KAI MOU ARESEI POU ROTOUN GIA TA ON OFF OLOI EDO KAI EXOUN STO MIALO TOUS AN PATA LIGO XOMA
    OLA PANE STO XOMA KAI CBR1000 RR EXO DEI
    TO THEMA EINAI AN KANO EDURADA KAI GOUSTARO NA TREXO SAN TRELOS STIS PETRES KAI STA XOMATA SAN NA EXO KTM
    KANEI KATI TETOIO TO TA????? GIA NA KSERO
    ΚΟΙΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ!!!

  9. #54
    Αρχαία Ολυμπία Το avatar του/της marios8
    Εγγραφή
    02/04/2005
    Μηνύματα
    2.079
    ---monos sou ta grafeis kai ta les
    afou exeis paei me fazer sta vouna kai sta lagadia---

    ---KAI MOU ARESEI POU ROTOUN GIA TA ON OFF OLOI EDO KAI EXOUN STO MIALO TOUS AN PATA LIGO XOMA
    OLA PANE STO XOMA KAI CBR1000 RR EXO DEI---


    ---KAI ME TA 2 MONTELA EXO KANEI TIS IDIES DIADROMES
    DILADI 2-3 XILIOMETRA PRIN TIN PARALIA ME XOMA KANONIKO.---

    ---POTE DEN IMOUN XOMATINOS, SIXENOMAI TIN SKONI GIA NA TO KSEKATHARISO---


    Aπο τα λεγόμενά σου μου φανερωνεις μια αληθεια που οι περισσοτεροι την κρυβουν εντεχνα . Οταν λεμε οn-off δεν ενοουμε παταω λιγο χωμα για να φτασω στην παραλια. Οσοι κανουν τετοια χρηση τοτε το dl ειναι μια χαρα on-off.


    ---TO THEMA EINAI AN KANO EDURADA KAI GOUSTARO NA TREXO SAN TRELOS STIS PETRES KAI STA XOMATA SAN NA EXO KTM
    KANEI KATI TETOIO TO TA????? GIA NA KSERO---

    Ναι το κανει. Οχι σαν τα ΚΤΜ αλλα αξιοπρεπεστατα. Ακομα και σε αγωνα rally raid εχω δει ΤΑ. Μπορει να μην μπορεσει ποτε να πρωταγωνιστησει αλλα εναν τερματισμο θα τον παρει.

    ΥΓ Προσπαθησε να γραφεις με Ελληνικους χαρακτηρες. Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο θα ξεκουραζεις τον συνομιλητη σου
    Τον κάθε λαό τον κυβερνάει αυτός που του αξίζει.

  10. #55
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/06/2006
    Μηνύματα
    3
    Ο καθένας ανάλογα με τις ανησηχίες που έχει μπορεί να βάλει οποιαδήποτε μηχανή σε οποιοδήποτε έδαφος .....
    Αυτό που ΜΕΤΡΑΕΙ είναι να μπορούμε την ώρα που θα κάνουμε μια αγορά μηχάνης να κατανοήσουμε ΤΙ ΧΡΗΣΗ θέλουμε να κάνουμε και το δίκυκλο που αγοράζουμε για πια ΧΡΗΣΗ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΚΕ!!!!

    ΣΗΜΕΙΩΣΗ : Για την ιστορία έχω μισωξεβιδώσει πριν αρκετααα χρονάκια ενα cbr 400rr σε χώμα (πετρες λακούβες νερά και λοιπα παρελκόμενα) για 15km....

    Η προηγούμενη παρατήρηση - ερώτηση που έβαλα στο Post ήταν γιατί στην ΕΛΛΑΔΑ ύπαρχει μια τάση να βαφτήζουμε τα ΠΑΝΤΑ άναλογα με τη ζητάμε χωρις ποτέ αντιστοιχούν στην πραγματικότητα (πχ χαρακτηρισμός ON-OFF σε μηχανές με μεγάλο βάρος και ασφάλτινη γεωμετρία)...
    DrB

  11. #56
    το στρομ ειναι για ασφαλτο αλλα ειναι και για χωμα οχι μονο για χωμα!
    Μπορεις να κινηθεις στο χωμα αξιοπρεπεστατα κ με ενα προστατευτικο ψυγειου ακομα καλυτερα και ξενιαστα!!!

    Όπως ξαναπα το στρομ εχεικαλυτερο πλαισιο φωτα φρενα ρυθμιζομενες αναρτισεις μπρος πισω δυναμη οικονομια πιο ανετη θεση οδηγησης ζαντες αλουμινιου με tubless ελαστικα μεγαλυτερη αυτονομια φθηνοτερα service(μεγαλη διαφορα μονο το φιλτρο αερα του ΤΑ εχει 80?) 6αρι σασμαν και ανετο ταξιδι στα πολλα χιλιομετρα injection αντι καρμπυλατερ που εχει το ΤΑ κ τωρα εχει και ABS(αν αποφασισεις για καινουργιο)

    οποτε τα ξεχνας αυτα κ περνεις ΤΑ για να πηγαινεις λιγο πιο ανετα στο χωμα!

  12. #57
    costas81 +1000

    distixos to mono poy exei na paroysiasi to TA enanti toy strom einai akrivos afto !!!ligo kalitera xoma kai 1000 euro diafora !
    egw pantos meta apo arketo psaksimo , kateliksa (tora psaxnw ta eura )!
    to TA aksizei mono an pas se metaxirismeno opote mporis na to vris se kaliteri timi !
    se kainoyrgio nomizw oti ta pragmata einai kseka8ara !

    YG : kati akoysa kai gia kenoyrgio TA stoys epomenoys mines
    exei akoysi kanenas tipota ?

    MR

  13. #58

    TRANSALP ΚΑΙ ΠΑΛΙ TRANSALP

    ΕΓΩ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ TRANSALP , ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΟ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΙ ΜΙΧΑΝΗ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ . ΕΙΝΑΙ ΜΑΙ ΜΙΧΑΝΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΙΣΩ ΤΟΥ , ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟΣΟ ΤΟ ΕΙΧΕ ΔΕΝ ΠΑΡΑΠΟΝΕΘΗΚΕ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ . ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΛΕΩ ΤΟ VSTROM ΕΙΝΑΙ ΠΕΙΡΑΣΜΟΣ , ΑΛΛΑ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΣΤΑΘΕΡΗ ΜΙΧΑΝΗ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΑΝΕΠΙΘΥΛΑΚΤΑ TRANSALP . ΣΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΑΠΟ ΠΕΙΡΑΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΓΩ TRANSALP ΕΧΩ .
    ΖΥΓΗΣΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟΘΑΣΗΣΕ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ

  14. #59
    Εγω ενα θα πω:
    Αυτο το thread εχει γεμισει 4 σελιδες posts, τα οποια εχουν γραφτει απο χρηστες οι οποιοι:

    To 50% αγαπουν το vstrom
    Kαι το αλλο 50% μισει τα translap

    :rotflmao:

    Aκομα το σκεφτεσαι?

  15. #60
    Κακο σκυλι ψωφο δεν εχει! Το avatar του/της Vezouvios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    470
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
    Εγω ενα θα πω:
    Αυτο το thread εχει γεμισει 4 σελιδες posts, τα οποια εχουν γραφτει απο χρηστες οι οποιοι:

    To 50% αγαπουν το vstrom
    Kαι το αλλο 50% μισει τα translap

    :rotflmao:

    Aκομα το σκεφτεσαι?
    +1000:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Σελίδα 4 από 22 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ..εσεις τι θα διαλεγατε??
    από trelokefaloitis στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 03/04/2012, 16:40
  2. Transalp 650 ή V-STROM 650 εσείς τι θα αγοράζατε?
    από giannhse στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 24/07/2006, 15:11
  3. Εσεις τι θα παραγγειλετε;;;;
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 21/12/2005, 10:05
  4. transalp?v-strom 650?freewind?aprilia pegaso?
    από medieval στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 29/02/2004, 01:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF