Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 45

Θέμα: aprilia rs 125 2006!!!!

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/10/2002
    Μηνύματα
    25

    aprilia rs 125 2006!!!!

    Γεια σας παιδια!!!θελω βοηθεια για το aprilia rs 125 2006.Το εχω παραγγειλει και θα μου ερθει σε μια βδομαδα ομως εχω καποιες αποριες.Καταρχην μου το δινουν 15 αλογα και απο το μαγαζι μου ειπαν οτι αυτο ειναι λογω ευρωπαικων προδιαγραφων.Ετσι μου ειπαν οτι με μια απλη επεμβαση το μηχανακι θα ελευθερωθει και θα παει γυρω στα 30 αλογα!εννοειτε χωρισ kit της aprilia και τετοια.Αυτη η απλη επεμβαση που θα γινει?μηπως στην ηλεκτρονικη?η στην εξατμιση?αυτοσ μου ειπε μονο ενα καλωδιο στην ηλεκτρονικη και αυτο χειαζεται κοψιμο.

  2. #2
    Mε το καλο

    Κατι ροδελες βγαζουν απο την εξατμιση, επισης, ντοντ γουορι....30 αλογα θα ειναι!!

    Warning!! Motorsports can be Dangerous....

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/10/2002
    Μηνύματα
    25
    Ναι ρε φιλε ντοντ γουορι αλλα 4700 δινουμε για το rs!!!!αυτος νομιζω μου ειπε και ενα καλωδιο στην ηλεκτρονικη θα κοψει και ετσι λεει θα ελευθερωθει.Αυτο χρειαζεται να γινει?θελω να το κανω βολτα να δω πως παει σε σχεση με το cbr 125 που ειχα!

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/10/2002
    Μηνύματα
    25
    Κανενας που να ξερει απο aprilia rs????βοηθηστε μηχανοβιοι!!!!!

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από matrap
    Ναι ρε φιλε ντοντ γουορι αλλα 4700 δινουμε για το rs!!!!αυτος νομιζω μου ειπε και ενα καλωδιο στην ηλεκτρονικη θα κοψει και ετσι λεει θα ελευθερωθει.Αυτο χρειαζεται να γινει?θελω να το κανω βολτα να δω πως παει σε σχεση με το cbr 125 που ειχα!

    Με το cbr125 Σαν πυραυλος....


    Μην τρελενεσαι, θα σου απομονωσει το καλωδιο που λες, και θα σου ανοιξει και την εξατμιση.

    Αμα θελεις να δει ακριβως τι θα κανει, να εισαι μπροστα
    Warning!! Motorsports can be Dangerous....

  6. #6
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Αρχικά δημιουργήθηκε από matrap
    Ναι ρε φιλε ντοντ γουορι αλλα 4700 δινουμε για το rs!!!!
    313,33€ ανά ίππο ???


    Σε κλέβουνε, φιλαράκι !!!

    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/10/2002
    Μηνύματα
    25
    Ελα ρε φιλε old man λαθος στην διαιρεση εκανες!!!τα 4700 καλυτερα να τα διαιρουσες με το 30 γιατι με το 15 με απογοητευεις!
    Αφου με το ανοιγμα θα παμε στα 30 και απο οτι ειπε και ο mike
    δεν ειναι τπτ.Τωρα θα θελει και καλο στρωσιμο!

  8. #8
    Ούτε εκεί καν δεν είναι βασιλιάς. Τον τίτλο κατέχει το Varadero 125 με 4990€ / 15Hp = 332,666€ ανά ίππο και εξάλλου δεν είναι σκεπτικό της Aprilia αλλά είναι υποχρεωμένη από την νομοθεσία να παραδίδει ¨κλειστά¨τα μοντέλα της.

    Εγώ πάντως ότι και να λέμε, αν είχα τα λεφτά θα είχα ξεκινήσει στα 16 μου από τα 50cc να αγοράζω Aprilia…


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	aprilia_rs50.jpg 
Προβολές:	384 
Μέγεθος:	74,2 KB 
ID:	54073
    "Γιατί ο δρόμος είναι αλήθεια, χίλια κι ένα παραμύθια
    είναι το σπίτι μας, δεν έχει τέλος"


    iMix

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/10/2002
    Μηνύματα
    25
    Το ειδα και εγω το rs50 πολυ ωραιο σαν το 125 ειναι περιπου...Αυτες οι αλλαγες που θα γινουν μαλλον θα τις κανουν μολις το παρω για να το στρωσω ετσι.Γενικα η aprilia ειναι η εταιρια με τα ομορφοτερα εργαλεια και το rs ειναι μουν@ρ@!!!!!

  10. #10
    μοναχικός καβαλλάρης Το avatar του/της kostisthegreek
    Εγγραφή
    23/05/2006
    Μηνύματα
    521
    Πρόσεξε το θέμα της εγγύησης.
    Θα συνεχίσει να ισχύει μετά το σκάλισμα?
    Πήρα τη strada κι έρχομαι...

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/10/2002
    Μηνύματα
    25
    Αυτος ετσι μου ειπε φιλε οτι θα ισχυει και μετα.Δεν ειναι πειραγμα απο οτι ξερω τα προηγουμενα χρονια το rs ερχοταν ανοιχτο με αποδοση 30 αλογακια....Τωρα δεν ξερω αυτες οι αλλαγες ειναι καταλληλο να γινουν εκει μου ειπαν μολις το παρω.

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από matrap
    θα παει γυρω στα 30 αλογα!

    36 αλογάκια.



    Υ.Γ. Μην το κάνεις συγκριση με το CBR 125. Δώσε και μια ελπίδα στη HONDA. κοίτα το σε σχεση με το CBR 250!! ...ή μήπως το 400?



    Με το καλό

  13. #13
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/10/2002
    Μηνύματα
    25
    Ενταξει φιλε το συγκρινουμε με τα κυβικα!!Στο rs πληρωνεις και τα περιφερειακα δες τα δισκοφρενα,το πλαισιο,ολα ειναι....Και το cbrακι καλο ειναι αλλα ηρθε η ωρα για aprilia!

  14. #14
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/10/2002
    Μηνύματα
    25
    Αληθεια παιδεια για το στρωσιμο τι λετε?εχω ακουσει οτι απο καμια φορα θελει και κανενα ανοιγμα το μηχανακι αναιβαζοντας στροφες.Αμα ξερει απο rs κανενας θα βοηθουσε πολυ.....

  15. #15
    Όχι σταθερό γκάζι, όχι απότομα ανεβάσματα στροφών, όχι βλαμμένες ξερογκαζιές πριν ζεσταθεί και τέλος πάντων δίχρονο κλειστό 125 είναι. Μετά από λίγο όλο τάπα θα το πηγαίνεις ακόμα και αν το ανοίξεις. Το μόνο αγχος σου είναι να πατήσουν τα ελατήρια.
    Α και να μην κάνει αρπαγματάκια το πιστόνι στην εισαγωγή από τα κρύα ανοίγματα...(ξερογκαζιές)
    Ε και να μην κάνει κολληματάκια το πιστόνι στην εξαγωγή από παρατεταμένο τελίκιασμα (σταθερό γκάζι).

    Καλό θα ταν να αρχίσει να σε απασχολεί τι λάδι μίξης θα βάζεις (εγώ προτείνω μεταξύ Silkolene-Motul). Tα υπόλοιπα θα τα βρεις στην πορεία.


    You BETA believe...
    ________________________________
    You should be exhausted.....
    ________________________________
    Hit me, crush me....

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. aprilia rs 125 2006
    από matrap στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 30/08/2006, 00:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF