Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 21

Θέμα: Shoei Βουλιαγμένης

  1. #1

    Shoei Βουλιαγμένης

    Παίδες καλημέρα καινούργιος στο site και καινουργια μηχανή, σήμερα πήγα στο Τζορτζό για να δοκιμάσω το κράνος Shoei XR1000 JOUST tc 5.
    Με μετρησε το παιδί και μου λέει small, δοκιμάζω και μου φάνηκε οτι δεν είναι πολύ σφικτό,δοκιμάζω χσμολλ και νομίζω οτι δεν μπαίνει ολο το κεφάλι μου τι να πώ.Θέλω να ξαναδοκιμασω πριν παραγγείλω απο το εξωτερικο (www.motocard.com)Αλλα δεν θέλω να ξαναπαω στο ιδιο.Υπάρχει πουθενα στη βουλιαγμένης που είναι και κοντά μου μαγαζί?????
    Ή καπου αλλού

    Επίσης η ζελατίνα CX1V PINLOCK DARK SMOKE είναι η πιο σκούρα που μπορώ να πάρω?Γιατι δεν θέλω να φαίνομαι καθόλου
    Την έχει κανείς?

  2. #2
    shoei εχουν και τα MAC.
    Υπαρχει ενα τετοιο στα φαναρια της Σπυρου Λουη με Κυμης.
    (καμια σχεση με Βουλιαγμενης αλλα αυτο μου ηρθε)

  3. #3
    η ζελατινα ειναι ι πιο σκουρα που βγαζει... βραδυ σε επαρχιακι με λιγο φως θα εχεις προβλημα...
    δε σου λεω επαρχιακο χωρις φωτα ... μαυρη μαυριλα.

    Οσο για την αθηνα το βραδυ δε θα εχεις πολυ μεγαλο προβλημα
    H ΑΝΑΓΚΗ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΕΥΑΛΩΤΟ

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από PPPPPAV
    η ζελατινα ειναι ι πιο σκουρα που βγαζει... βραδυ σε επαρχιακι με λιγο φως θα εχεις προβλημα...
    δε σου λεω επαρχιακο χωρις φωτα ... μαυρη μαυριλα.

    Οσο για την αθηνα το βραδυ δε θα εχεις πολυ μεγαλο προβλημα
    Αυτά παθαινεις οταν βιαζεσαι να γραψεις...
    H ΑΝΑΓΚΗ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΕΥΑΛΩΤΟ

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sakisdani750
    Εγγραφή
    26/06/2006
    Μηνύματα
    192
    φιλε μου να εχεις υποψει οτι μπορει το κρανος στο σχημα του κεφαλιου σου να μην καθετε καλα!
    δοκιμασε και αλλες μαρκες προτου αποφασισεις και ειδικα για παραγγελια απο το internet
    εγινα suzukakios

  6. #6
    Πληροφοριακά το XR1000 δεν μου καθόταν τόσο καλά όσο το Z-ONE (που δεν υπάρχει πια). Δοκίμασε και πιο ακριβό Shoei.

    You BETA believe...
    ________________________________
    You should be exhausted.....
    ________________________________
    Hit me, crush me....

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
    Πληροφοριακά το XR1000 δεν μου καθόταν τόσο καλά όσο το Z-ONE (που δεν υπάρχει πια). Δοκίμασε και πιο ακριβό Shoei.
    500? πόσο πιο ακριβο????
    Τελικά παρήγγειλα το σμολλ αφου ξαναπήγα σημερα στο τζωρτζόπουλο...

  8. #8
    ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΚΑΙ ΓΩ ΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΣΟΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ Ε ΣΟΠ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΔΑΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΤΕΛΩΝΕΙΟ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?
    ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΡΕΛΑΒΕΣ ΤΟ ΚΡΑΝΑΚΙ ΕΙΣΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ?
    ΣΤΗΡΙΖΟΜΑΙ ΣΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΑ.

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fundurakias.gr
    ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΚΑΙ ΓΩ ΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΣΟΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ Ε ΣΟΠ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΔΑΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΤΕΛΩΝΕΙΟ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?
    ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΡΕΛΑΒΕΣ ΤΟ ΚΡΑΝΑΚΙ ΕΙΣΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ?
    ΣΤΗΡΙΖΟΜΑΙ ΣΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΑ.

    Δασμούς δεν έχεις λόγο ΕΕ,μεταφορικα πάνω απο 300? δεν έχεις.Παρασκευή έβαλα παραγγελια ακόμα δεν τα εχο παρει τα πράγματα....Ακόμα περιμενω επιβεβαίωση για την πιστωτική..

  10. #10
    Καλημέρα και πάλι,εχθές παρέλαβα το κράνος,πήγαν ολα καλα οποτε ανεπιφυλακτα μπορει οποιος θέλει να παραγγείλει.....

  11. #11
    FZS600 Fazer Το avatar του/της schumacher_
    Εγγραφή
    13/05/2006
    Μηνύματα
    220
    Πάντως, επειδή κι εγώ είμαι σε αναζήτηση καινούριου κράνους, πολύ καλές τιμές στα Shoei (και στη Βουλιαγμένης) κάνει το Δίκυκλο... τα χρωματιστά XR1000 που ο Τζωρτζο τα έχει 500?, το δίκυκλο τα δίνει 430? μετρητοίς... και κανένας περιορισμός σε σχέδιο κλπ... παραγγέλνεις και πας και το παίρνεις μετά από 1-2 μέρες αν δεν το έχει επί τόπου...

    επίσης, σχετικά με το motocard, πιστεύω ότι δεν αξίζει για 30-40? να κάνεις αγορά μέσω νετ... θα μου πείτε, έστω και αυτά να γλυτώσεις, είναι τόσα λεφτά για βενζίνη... αν όμως γίνει η παραμικρή μαμακία, τρέχα βρες το δίκιο σου μετά...


  12. #12
    καλύτερος ! Το avatar του/της Nikoskazer2000
    Εγγραφή
    24/08/2005
    Μηνύματα
    1.329
    Αρχικά δημιουργήθηκε από schumacher_
    ...πιστεύω ότι δεν αξίζει για 30-40? να κάνεις αγορά μέσω νετ... θα μου πείτε, έστω και αυτά να γλυτώσεις, είναι τόσα λεφτά για βενζίνη... αν όμως γίνει η παραμικρή μαμακία, τρέχα βρες το δίκιο σου μετά...

    Πολύ σωστό σε βρίσκω!
    Ορκισμένος σιδερόκωλος!

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από schumacher_
    Πάντως, επειδή κι εγώ είμαι σε αναζήτηση καινούριου κράνους, πολύ καλές τιμές στα Shoei (και στη Βουλιαγμένης) κάνει το Δίκυκλο... τα χρωματιστά XR1000 που ο Τζωρτζο τα έχει 500?, το δίκυκλο τα δίνει 430? μετρητοίς... και κανένας περιορισμός σε σχέδιο κλπ... παραγγέλνεις και πας και το παίρνεις μετά από 1-2 μέρες αν δεν το έχει επί τόπου...

    επίσης, σχετικά με το motocard, πιστεύω ότι δεν αξίζει για 30-40? να κάνεις αγορά μέσω νετ... θα μου πείτε, έστω και αυτά να γλυτώσεις, είναι τόσα λεφτά για βενζίνη... αν όμως γίνει η παραμικρή μαμακία, τρέχα βρες το δίκιο σου μετά...

    Κράνος ειναι τι μπορει να πάθει να σπάσει???:rotflmao:
    Επίσης πηρα και τη Givi maxia 52 180 αν θυμάμαι καλάΕδω σχεδόντα διπλα μου ζηταγανε.....Συνολο 150 ? γλίτωσα

  14. #14
    just got me bike Το avatar του/της George-3-
    Εγγραφή
    03/09/2004
    Μηνύματα
    231
    Kai to link toy e-shop einai?

  15. #15
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από schumacher_

    επίσης, σχετικά με το motocard, πιστεύω ότι δεν αξίζει για 30-40? να κάνεις αγορά μέσω νετ... θα μου πείτε, έστω και αυτά να γλυτώσεις, είναι τόσα λεφτά για βενζίνη... αν όμως γίνει η παραμικρή μαμακία, τρέχα βρες το δίκιο σου μετά...

    δε ξερω ποσα λεφτα βγαζεις αλλα για 40 ευρω ΚΑΙ ΜΗΔΕΝ ΡΙΣΚΟ δε βλεπω το λογο ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗ ΠΑΡΕΙΣ απο το e-shop.....

    οπως ειπαν οι παραπανω παρελαβαν το πακετο με currier...

    σσ
    εχει χασει κανενας πακετο που σταλθηκε με currier??? εμεις στην εταιρεια μας στελνουμε στην αλλη ακρη της γης ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ (πολλες φορες αξιας 2-3000 ευρω!) ανταλακτικα χωρις ποτε να χαθει τιποτα...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Κράνη Shoei στην Ελλάδα;
    από makis206 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 10/03/2012, 19:31
  2. Shoei ΚΡΑΝΟΣ
    από toyota στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 19/11/2005, 15:54
  3. schuberth S1 vs Shoei xr1000
    από startengine στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2005, 17:05
  4. Shoei Vs Arai
    από ixnilatis στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 25/07/2005, 03:46
  5. Πάρτε Shoei me 110 ευρώ!
    από asmar στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 30/06/2004, 07:51

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF