Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 22

Θέμα: Ζελατίνα Shoei Clear Visor τύπου CX-1V - ΣΠΑΜ

  1. #1
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547

    οκ

    παιδια...το λυσαμε..εγω θέλω τη χρυση γιατι είμαι και λιγο σπαταναίος...

  2. #2
    Σας ευχαριστω ολους και μπορω να πω οτι εν μερη (μερικοι) εχετε δικιο!
    Ο παππους μου ελεγε οτι η δικαιολογια ειναι σα τη κω*******δα ! Ολοι εχουμε απο μια!
    Γι'αυτο και εγω εχω ετοιμη τη δικαιολογια!
    Οσοι με ξερουν (προσωπικα ή απο photo του phorum) γνωριζουν οτι εχω ενα Arai RX7. Η ζελατινα ειναι ενος φιλου που πηρε καινουριο X-Spirit και εβαλε αμεσως μια ιρριδιζουσα silver.
    Αυτος μου ειπε να βαλω την αγγελια και φυσικα την τιμη.

    Νεα τιμη λοιπον: 35 ευρα με εξοδα αποστολης/αντικαταβολης δικα μου!

    ε?

  3. #3
    ολα οκ μεσιε..... εξάλλου εγώ τουλάχιστον κατάλαβα ότι δεν ήξερες την κανονική τιμή...


    ....όταν πάει να παίξει λαμογιά φαίνεται και από τα δικά σου ποστ δεν φάνηκε κάτι τέτοιο...



    "I'm a classy honey kissy huggy lovey dovey ghetto princess"

  4. #4
    Cabamaru
    Έχει ξαναειπωθεί αλλά...
    Δεν είναι σωστό να γίνονται σχόλια για το αν η τιμή είναι καλή ή όχι δημοσίως. Αυτά μπορούν να γίνουν με ΠΜ.
    Αν θέλει να πουλήσει την ζελατίνα 45? δικαίωμα του και κάποιος που ίσως να ενδιαφερόταν και να την έπαιρνε. Αν όμως πέφτουν όλοι και λένε ότι ζητάει πολλά του χαλάμε την πώληση.
    Στην τελική δίνει και την θήκη μαζί που αξίζει 20?...

  5. #5
    ουπς! δεν το ήξερα ότι παίζει τέτοιος όρος....

    ...από την μία είναι το "χαλάω την πώληση"

    ...από την άλλη είναι το "δεν μπορεί να πουλάει ο καθένας όσο να ΄ναι ότι ναι"...

    ..και με pm τι συνεννοήσεις μπορούν να γίνουν...
    αν πχ κάποιος πουλάει 800€ ένα κράνος αξίας 600€ ας πούμε εγώ θα του στείλω πμ να του πω "μεγάλε ρίξε την τιμή?" και αυτό θα προστατεύσει κάποιον τρίτο που δεν ξέρει?

    ..από την άλλη θα μου πεις τι κάθομαι και ασχολούμε και γιατί να το παίζεις προστάτης και όλοι ενήλικοι είμαστε και ας προσέχουμε τις επιλογές μας και τι αγοράζουμε... σωστό κι αυτό!

    ...απλά θυμάμαι στην αρχή που έψαχνα να αγοράσω τον οποιοδήποτε εξοπλισμό δεν είχα ιδέα τι να ψάξω που και σε τι τιμές...


    "I'm a classy honey kissy huggy lovey dovey ghetto princess"

  6. #6
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    Αρχικά δημιουργήθηκε από CHRISTINE
    ουπς! δεν το ήξερα ότι παίζει τέτοιος όρος....

    ...από την μία είναι το "χαλάω την πώληση"

    ...από την άλλη είναι το "δεν μπορεί να πουλάει ο καθένας όσο να ΄ναι ότι ναι"...

    ..και με pm τι συνεννοήσεις μπορούν να γίνουν...
    αν πχ κάποιος πουλάει 800€ ένα κράνος αξίας 600€ ας πούμε εγώ θα του στείλω πμ να του πω "μεγάλε ρίξε την τιμή?" και αυτό θα προστατεύσει κάποιον τρίτο που δεν ξέρει?

    ..από την άλλη θα μου πεις τι κάθομαι και ασχολούμε και γιατί να το παίζεις προστάτης και όλοι ενήλικοι είμαστε και ας προσέχουμε τις επιλογές μας και τι αγοράζουμε... σωστό κι αυτό!

    ...απλά θυμάμαι στην αρχή που έψαχνα να αγοράσω τον οποιοδήποτε εξοπλισμό δεν είχα ιδέα τι να ψάξω που και σε τι τιμές...


    ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ..

    αυτο έλειπε ο κάθε ΈΝΑΣ που θέλει να πουλησει οτι έχει σε τιμη που αυτος θέλει...
    να βρίσκει θύματα που δεν γνωρίζουν απο τιμες και να τα τσεπωνει.


    τι πες τωρα.


    ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ...

    ακου εκει αμα θελει ο αλλος και δε ξέρει να το παρει...

    αγγελίες για μαλακες δηλαδη..

  7. #7
    Cabamaru
    Αρχικά δημιουργήθηκε από CHRISTINE

    αν πχ κάποιος πουλάει 800€ ένα κράνος αξίας 600€ ας πούμε εγώ θα του στείλω πμ να του πω "μεγάλε ρίξε την τιμή?" και αυτό θα προστατεύσει κάποιον τρίτο που δεν ξέρει?

    ..από την άλλη θα μου πεις τι κάθομαι και ασχολούμε και γιατί να το παίζεις προστάτης και όλοι ενήλικοι είμαστε και ας προσέχουμε τις επιλογές μας και τι αγοράζουμε... σωστό κι αυτό!

    ...απλά θυμάμαι στην αρχή που έψαχνα να αγοράσω τον οποιοδήποτε εξοπλισμό δεν είχα ιδέα τι να ψάξω που και σε τι τιμές...


    Κοίτα, αγγελία είναι, όσο θέλει πουλάει και όποιος θέλει αγοράζει. Δεν έχεις δικαίωμα να γράφεις στην αγγελία του άλλου ότι το πουλάει ακριβά. Βλέπω και εγώ πωλήσεις που ζητάνε κατα την γνώμη μου υπερβολικα ποσά (όχι αυτή η περίπτωση) και ξέρεις τι κάνω; Δεν τα αγοράζω! Και αν θέλω να κάνω παζάρι για πάρτη μου κάνω με πμ ή με τηλέφωνο.


    αυτο έλειπε ο κάθε απατεώνας που θέλει να πουλησει οτι έχει σε τιμη που αυτος θέλει...
    Φίλε DUKASII, βγάλε την λέξη απατεώνας από την πρόταση σου και έχεις τον ορισμό της αγγελίας. Λέγεται προσφορά και ζήτηση...

  8. #8
    Cabamaru
    Παρεπιπτώντος ένα συγνώμη στον Zzz750 που του μαμήσαμε την αγγελία.

    49? η ζελατίνα και 20? η θήκη μας κάνου 69?, μία χαρά τα εδινες για 45?. Ή μήπως όχι; Ασ το συζητήσουμε λίγο ακόμα για να αποφασίσουμε όλοι μαζί πόσα πρέπει να ζητήσει. Τι λέμε τώρα...

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cabamaru
    . Λέγεται προσφορά και ζήτηση...

    Προσφορά και ζητηση δεν λέγεται η συνειδητή εξαπάτηση του άλλου. Το ότι πουλάω κάτι όσο γουστάρω, και αν βρω μαλάκα να το πάρει μαγκιά μου, δεν χωράει σε forum όπου η προστασία του συμφορουμίτη είναι αυτονόητη.

    Όποιος θέλει να βρει μαλάκες, υπάρχει και το παζάρι στο Σχιστό, ή η χρυσή ευκαιρία.

    Ο Ζzz750, δεν προσπάθησε να εξαπατήσει κάποιον. Λανθασμένα είπε μια τιμή που του μετέφεραν, και σε αυτό το ύφος του απάντησε και η CHRISTINE και εγώ.

    Όντως δεν πρέπει να υπάρχει ο όρος απάτη. Μια απλή ανακατανομή του πλούτου γίνεται....
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  10. #10
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547

    ΟΚ.

    Το έβγαλα.

    αν τη πουλαγε σκέτη τη ζελατίνα χωρις το καλυμα του κράνους..οπου την έχεις..εάν έχεις το εν λογο κράνος ΄στη τιμή που τη πουλανε και στα μαγαζα θα ήταν ίσως περίεργο.

  11. #11
    Cabamaru
    Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
    Προσφορά και ζητηση δεν λέγεται η συνειδητή εξαπάτηση του άλλου. Το ότι πουλάω κάτι όσο γουστάρω, και αν βρω μαλάκα να το πάρει μαγκιά μου, δεν χωράει σε forum όπου η προστασία του συμφορουμίτη είναι αυτονόητη.

    Όποιος θέλει να βρει μαλάκες, υπάρχει και το παζάρι στο Σχιστό, ή η χρυσή ευκαιρεία.

    Ο Ζzz750, δεν προσπάθησε να εξαπατήσει κάποιον. Λανθασμένα είπε μια τιμή που του μετέφεραν, και σε αυτό το ύφος του απάντησε και η CHRISTINE και εγώ.

    Όντως δεν πρέπει να υπάρχει ο όρος απάτη. Μια απλή ανακατανομή του πλούτου γίνεται....
    Μην τρελαθούμε, συμφωνώ ότι είναι forum αλλά η κατηγορία είναι αγγελίες! Η κάθε αγγελία δεν έχει θέμα ''Ελάτε να αποφασίσουμε όλοι μαζί πόσο να πουλήσω το τάδε αντικείμενο μου.

    Και 'γω βλέπω καθημερινά να πωλούνται μηχανάκια μεταχειρισμένα σε υπέρογκα ποσά κατά την γνώμη μου. Δεν πάω στις αγγελίες του κάθενός να το σχολιάσω.

  12. #12
    Cabamaru
    Θα παρακαλούσα αν γίνεται να μεταφερθεί η συζήτηση αυτή σε ξεχωριστό θέμα για να μην χαλάσουμε άλλο την αγγελία του Zzz750.

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cabamaru
    Θα παρακαλούσα αν γίνεται να μεταφερθεί η συζήτηση αυτή σε ξεχωριστό θέμα για να μην χαλάσουμε άλλο την αγγελία του Zzz750.
    Και εγώ το ίδιο. Ίσως είναι καλύτερο να μεταφερθούν εδώ ?
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  14. #14
    Στενεμα-ΠΡΩΤΕΣ ΤΑΜΠΕΛΕΣ!! Το avatar του/της TSIV
    Εγγραφή
    28/11/2005
    Μηνύματα
    98
    Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
    Όποιος θέλει να βρει μαλάκες, υπάρχει και το παζάρι στο Σχιστό, ή η χρυσή ευκαιρεία.

    +100000000000
    ARXONTAS

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από CHRISTINE
    ολα οκ μεσιε..... εξάλλου εγώ τουλάχιστον κατάλαβα ότι δεν ήξερες την κανονική τιμή...


    ....όταν πάει να παίξει λαμογιά φαίνεται και από τα δικά σου ποστ δεν φάνηκε κάτι τέτοιο...



    Σε ευχαριστω ταμάλα!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF