Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: Με κολάσανε γμτ... (αλλά άντεξα)

  1. #1
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640

    Με κολάσανε γμτ... (αλλά άντεξα)

    Πάω χτες από το dealer+συνεργείο που έχω πάρει και πηγαίνω τη μηχανή... είχε κάτι βλακειούλες για διόρθωμα (μάλλον έχει καταλάβει ότι θέλω να το δώσω)... ένα κονεκτοράκι (μη στρίψεις το τιμόνι δεξιά, έσβυσαν όλα τα ηλεκτρικά), η κόρνα που βράχνιασε μέχρι που έπαθε αφωνία και ένα λαμπάκι (λόγω επίσης κουνημένου καλωδίου μια και το κουνάω με το χέρι και φτιάχνει) που τους έχω πει άλλες 3 φορές να το δουν και το ξεχνάν... Ιδιοτροπίες...

    Πάω λοιπόν... την ώρα που πήγα το συνεργείο κλειστό βέβαια αλλά ο μπος εκεί... καλύτερα λέω (αν και θα έπρεπε πια να το αφήσω για την άλλη μέρα)... θα τα πω στον ίδιο.

    Τέσπα οκ με όλα αυτά...

    Έλα όμως που ήταν και 2-3 1200GS εκεί και με γλυκοκοίταγαν... το ένα του αφεντικού (γκρ κακή ένδειξη - μάλλον του άρεσε πραγματικά και όχι ως "πωλητής")... το άλλο προς παράδωση και ο τύπος που το παραλάμβανε εκεί... αφού άφησα να γίνει αυτό (με τα "καλοτάξιδα" και από μένα)...

    Αρχίσαμε το μπλα μπλα... εγώ θέλω τη μηχανή με ακτίνες (παραγγελία) πράγμα για το οποίο δεν ξέρει καν αν δέχονται ακόμα παραγγελία... και μου πετάει το κολάσιμο "αν μου πεις μπορώ να σου βρω μηχανή τον Ιούλιο" (!!!!!! μικρό -και κρυμένο από εκείνον- σοκ, μια και ΠΑΝΤΟΥ οι αναμονές φτάνουν για τέλος του έτους... δεν ξέρω τι άκρη έχει αυτός) ...όχι όμως με ακτίνες... και τρώω το κόλήμα... "όχι άστε το... με ακτίνες το θέλω", "τότε μετά το καλοκαίρι"...

    ααααααχ τι δοκιμή ήταν αυτή για μένα... ααααααχ

    (για όσους δεν ξέρουν οι ακτίνες είναι παραγγελία, 380 ευρά και η μαμά την πρώτη φουρνιά 1200 την έχει βγάλει ΧΩΡΙΣ πολλές επιλογές -εκτός από τα μπιχλιμπίδια πχ. τσάντες, συναγερμούς- στο "βασικό" της hardware για να προλαβαίνει τις παραγγελίες - δηλ. τα έχει βγάλει ψιλο-ομοιόμορφα τα πρώτα)

    γμτ... γμτ...

  2. #2
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Σσσς... εγώ άκουσα ότι έρχεται μαύρη θύελλα από Ολλανδία αλλά μη το πείτε σε κανένα....

  3. #3
    όταν η ρόδα γυρίζει Το avatar του/της sas
    Εγγραφή
    07/08/2003
    Μηνύματα
    1.013

    Re: Με κολάσανε γμτ... (αλλά άντεξα)

    Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
    "αν μου πεις μπορώ να σου βρω μηχανή τον Ιούλιο"
    τι είπες τώρα μπρεεε???
    ξέρεις τι είπες???

  4. #4
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    όπως είσαι πήγαινε

  5. #5
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    Σσσς... εγώ άκουσα ότι έρχεται μαύρη θύελλα από Ολλανδία αλλά μη το πείτε σε κανένα....
    come again?

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 59
    Τελευταίο μήνυμα: 08/04/2009, 18:56
  2. διάλογος νεαρού με μεσήλικα... (ψεύτικος...αλλά μπορεί να ήταν και αληθινός)
    από Gandalf dr685sm στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 03/04/2009, 09:46
  3. Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2007, 17:23
  4. Υποψιν δεν ασχολουμε με τη μπαλα αλλα..
    από rsp στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2005, 23:56
  5. Παρασκευή Με μερικά παλαιά αλλά καλά!! Αντε καλό ΣΚ
    από marine521 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 08/07/2005, 09:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF