Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 22

Θέμα: κρανος

  1. #1

    κρανος

    καλησπερα

    θελω να παρω ενα κρανος,,ο αδερφος μου ειναι σητν πατρα ,,εγω απο νησι οποτε του ειπα να παει πιο πολυ για να φορεσει κανα κρανος μια και οι διαστασεις του κεφαλιου μας ειναι ακριβως ιδιες...

    αρχικα τον ρωτησαν τι μηχανακι εχω,,,,μολις πηρα το fazer 6 naked και του ειπαν οτι για την θεση οδηγησης του συγκεκριμενου μηχανακιου παει το condor i to chaser 370 kai 480 αντιστοιχα,,,,αυτα απο την arai

    παμε στην uvex, ,,,το καλυτερο κρανος λεει αυτη τη στιγμη ειναι της uvex με 990 κγρ βαρος και στα 430 ευρο το helix ks750


    αληθευει αυτο οτι δηαδη αναλογα με το μηχανακι παει και το συγκεκριμεν μμοντελο? του ειπαν οτι η συγκεκριμενη θεση οδηγησης του fazer με το condor δεν καταπολεμειται ο αυχενας οσο ενα αλλο κρανος

    παρακαλω τις αποψεις σας
    ευχαριστω

  2. #2
    εγω παντως πηρα το rx7 γιατι πρωτον ειμαι πολυ ψωναρα, δευτερον εχει αεραγωγους τους οποιους χρειαζομαι και τελος το πηρα μεσω net με 455 ευρω ηρθε σε 3 μερες απο Ιαπωνια χωρις να πληρωσω τελωνειο και ειναι replica Sete
    http://www.j-helmet.com/arai-rx7-Nakano-green.html

  3. #3
    εγω παντως πηρα το rx7 γιατι πρωτον ειμαι πολυ ψωναρα, δευτερον εχει αεραγωγους τους οποιους χρειαζομαι και τελος το πηρα μεσω net με 455 ευρω ηρθε σε 3 μερες απο Ιαπωνια χωρις να πληρωσω τελωνειο και ειναι replica Sete
    -------------------------------------------

    μια ερωτησουλα ?

    πως γινετε με το τελωνειο ...
    Mozart εχεις καμμια καλη μαγκια για το τελωνειο,,,
    ξερει κανεις πως γινετε το νταλαβερι
    για να μην εχει τελη??


  4. #4
    FZS600 Fazer Το avatar του/της schumacher_
    Εγγραφή
    13/05/2006
    Μηνύματα
    220
    Ναι, για πες μας ρε συ MOZART, έκανες κάτι ιδιαίτερο για να μην πληρώσεις τίποτα παραπάνω στο τελωνείο, ή έτσι είναι ούτως ή άλλως?

    Γιατί σήμερα πήγα σε ένα μαγαζί για να βρω καινούριο κράνος και τα rx7 τα είχε όλα 850?... μόλις μου είπε τιμή μου έπεσε το σαγόνι... τόσο πολύ ανεβασμένες τιμές έχουμε ρε γαμώτο? 400? διαφορά???

    Τελικά είδα ένα άλλο μοντέλο, το Viper-GT και πιο συγκεκριμένα το Flag-Italy μου άρεσε πάρα πολύ... αλλά αν είναι να δώσω 550 για το Viper, ενώ το rx7 έχει 450, σίγουρα θα βρω κάποιο από τα rx7 να μου αρέσει εξίσου!!

    EDIT: το Flag-Italy

  5. #5
    Ναι ναι πες κι εμάς για το τελωνείο

    Έλα πες μας, περιμένουμε

    Άντε άντε.

    Πάρε και μια μπίρα


  6. #6
    μ@λακιες με τα κρανη μην κανετε ρε !!!!!!!!! ματωστε στην τσεπη αλλα αυτο μια φορα θα χρειαστει .....

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
    μ@λακιες με τα κρανη μην κανετε ρε !!!!!!!!! ματωστε στην τσεπη αλλα αυτο μια φορα θα χρειαστει .....
    παρε βαλιτσες μη γνησιες ,τζακετ μη επωνημο ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΠΑΙΔΙΑ ........απο κει ξεκινανε ολα τα ασχημα

  8. #8
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
    μ@λακιες με τα κρανη μην κανετε ρε !!!!!
    Τη μαλακία που την είδες..;;
    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

  9. #9
    FZS600 Fazer Το avatar του/της schumacher_
    Εγγραφή
    13/05/2006
    Μηνύματα
    220
    Η συζήτηση έχει ξαναγίνει στο forum και πάλι τα ίδια είχαν ειπωθεί...

    Για να νομίζουμε δηλαδή ότι παίρνουμε κάτι καλό, πρέπει να το χρυσοπληρώσουμε κιόλας?? Δεν το καταλαβαίνω αυτό... Ποιός σου λέει δηλαδή ότι δεν κερδοσκοπούν οι καταστηματάρχες εδώ πέρα? εκτός και αν είσαι υπάλληλος της Arai και ξέρεις πόσο ακριβώς κοστίζει η κατασκευή ενός τέτοιου κράνους...

    Το να μπορέσουμε να γλυτώσουμε λεφτά δηλαδή είναι μαλακία?

  10. #10


    μου γ%#$&$@# το τοπικ μουυυυυυυυυυυυυυ


    για πες mozart

    παντωςε μια φορα που παρηγγειλα απο την αμερικη κατι συμπληρωματα διατροφης τα πιασανε και τα στειλαν πισω,,,ταλαιπορια να περιμενω 2 μηνες και πληρωσα ενα σωρο φραγκα επειδη τουσ ςκοψα επιταγη κλπ που δεν ειχα πιστωτικη,,,,


    αν ειναι να γινει κατι παρομοιο,,,αστο καλυτερα,,370 το αραια to condor ειναι καλα? χμμμμμμμμ:wacko:

  11. #11
    εχω ακουσει οτι εαν στειλουν το Invoice
    ξεχωριστα απο την παραγγελια κατοπιν συνενοησης ,,,

    τα συμπληρωματα διατροφης τα ελεγχουν
    πολυ και συνηθως διανομη για ευρωπη
    γινετε απο ολλανδια βελγιο λογω εοφ και ετσι μας κοπανανε και μαλιστα αγρια


  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyota
    Εγγραφή
    03/07/2003
    Μηνύματα
    413
    Από Αμερική που έχω αγοράσει 2 κράνοι και πολλά εξαρτήματα για τις μοτό μου,πάντα τα έστελναν ως gift και δεν πέρναγαν τελωνείο.Για κράνος απο Αμερική κοίτα στους

    1. bajaron
    2. flyinbrian

    Και οι 2 ξέρουν πως να τα στέλνουν στην Ελλάδα.Οι περισσότεροι,απ'αυτούς έχουν πάρει.

    Πάρτε και τα link τους.

    http://stores.ebay.com/Flyin-Brians-...toreviewQQtZkm

    http://search.ebay.com/_W0QQfgtpZ1QQ...QQsassZbajaron
    Πάντα όρθιοι.

    Sex is like hacking.You get in,you get out and you hope you didn't leave something behind that can be traced back to you.

  13. #13
    συγνωμη που δεν απαντησα δυο μερες αλλα ημουν στην θαλασσα
    λοιπον εγω του εγραψα να μου το στειλει σαν δωρο η με χαμηλο τιμολογιο.Ετσι λοιπον εκτος του οτι τα παντα ηταν γραμμενα στα κινεζικα και κανενας δεν καταλαβαινε χριστο.Ειχε τσεκαρισμενο το as gift και εγραφε και 70ευρω.Ετσι λοιπον μετα απο τρεις μερες ηρθε μια κουτα στο σπιτι μουτην οποια παρελαβε η θεια μου.Μπαινω μεσα βλεπω το κουτι κανω την ερωτηση ποσα πληρωσες και μου λεει μονο υπογραφη να το παραλαβω εβαλα.
    φυσικα η τσεπη μου ειναι χαρουμενη και με 400 ευρω πιο βαρια

  14. #14
    "Με την καλή έννοια" Το avatar του/της Trans
    Εγγραφή
    29/06/2006
    Μηνύματα
    252
    Ego phra to condor (replica doohan nomizo)

    http://www.araihelmet-europe.com/site/site2/condor.htm

    400 eura pali apo ton Thanasi kai ton Dimitri sthn Argyropuloh, Hlioypolh, sto bouno ekei pshla pantos. To phra ton xeimona kai eimai poly eyxaristhmenos. Fysika den gnorizo kai polla apo kranh ktl afou eimai neos stis megales mhxanes alla se boltes, mini taksidia ktl mou einai poly boliko.

    Ase pou einai kai asorti me to kokkino myro dainese kai thn pertokali mhxanh!!!!!

  15. #15
    μπλα μπλα
    Εγγραφή
    28/02/2005
    Μηνύματα
    120
    εχω το Condor μονοχρωμο σκουρο, το πηρα καπου 350ευρω. Καλο & ανετο κρανος αλλα τωρα το καλοκαιρι εχω σοβαρο προβλημα με τους αεραγωγους που μαλλον ειναι διακοσμητικοι, κυριως αυτοι στο πανω μερος του κρανους (δοκιμασμενο με διαφορετικες κλισεις του κεφαλιου)
    Επισης η διαδικασια αλλαγης ζελατινας στην αρχη θα σε εκνευρισει αρκετα

    Εαν σκοπευεις να παρεις και σκουρα ζελατινα εχε το νου σου οτι κανουν γυρω στα 100ευρω (γα#$*&@!^#νη arai)

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. κρανος XXS
    από sloumos στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 16/05/2013, 06:34
  2. κρανος
    από DORTIN στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 21/08/2006, 21:42
  3. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 05/08/2004, 06:45
  4. κρανος
    από tools στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 23/06/2004, 07:51
  5. Υποχρεωτικο το Κρανος ???
    από crs-k στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2004, 09:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF