Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: Πως εξηγείται αυτό?

  1. #1
    ε! τι να πω? Το avatar του/της xtapodias
    Εγγραφή
    19/07/2005
    Μηνύματα
    154

    Πως εξηγείται αυτό?

    Σήμερα που έβαλα τη νεα ζελατίνα, είπα να κάνω και έναν έλεγχο σε όλο το μηχανάκι. Ιδού τα αποτελέσματα κύριοι.

    Στην πρώτη φωτογραφία φαίνεται κουμπωμένο λάθος το φερινγκ. Ειναι δυνατό να συναρμολογήθηκε έτσι. Λες να έχει μπεί χέρι στο μηχανάκι? Πάντως έλυσα την βίδα και εύκολα μπήκε στη θέση του.

    Τη δεύτερη φωτογραφία δείτε και τρελαθείτε. Το δεξι προστατευτικό του καλαμιού ειναι σπασμένο. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ. Με γυμνό μάτι δεν φαίνεται. Εγώ μη την αφή το κατάλαβα. Δεν έχει τζογάρει ούτε "παίζει", αλλά ήμαρτον ρε γαμώτο.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2.jpg 
Προβολές:	302 
Μέγεθος:	90,7 KB 
ID:	54482

  2. #2
    ε! τι να πω? Το avatar του/της xtapodias
    Εγγραφή
    19/07/2005
    Μηνύματα
    154
    Εντάξει όταν παρέλαβα τη μηχανή δεν κάθησα να την ψάξω στο μαγαζί. Τώρα τι γίνεται?


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	3.jpg 
Προβολές:	302 
Μέγεθος:	93,3 KB 
ID:	54483

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Για το κούμπωμα του φαίρινγκ... Προφανώς δεν δέθηκε καλά στην Μοτοδυναμική όταν βγήκε από το κιβώτιο μεταφοράς και συναρμολογήθηκε, ή εκτός αν βγήκε για τοποθέτηση κάποιου αξεσουάρ (συναγερμού κλπ). Πάντως ΔΕΝ είναι βίδα του φαίρινγκ...Είναι μια από τι 2 βίδες που συγκρατεί τα πλαινά μαύρα καλύματα του φαίρινγκ.

    Για το εμπρός φτερό (γιατί ΔΕΝ είναι ξεχωριστό προστατευτικό, είναι ΠΡΟΕΚΤΑΣΗ του φτερού) δεν ξέρω...Κάτι αντίστοιχο έπαθε το δικό μου όταν απλώς μετακίνησα προς τα πίσω την μηχανή και βρήκε πάνω του η κλειδαριά του εμπρός δισκοφρένου που είχα ξεχάσει να βγάλω....

    http://i45.photobucket.com/albums/f8...6/P6261555.jpg

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
    Για το κούμπωμα του φαίρινγκ... Προφανώς δεν δέθηκε καλά στην Μοτοδυναμική όταν βγήκε από το κιβώτιο μεταφοράς και συναρμολογήθηκε, ή εκτός αν βγήκε για τοποθέτηση κάποιου αξεσουάρ (συναγερμού κλπ). Πάντως ΔΕΝ είναι βίδα του φαίρινγκ...Είναι μια από τι 2 βίδες που συγκρατεί τα πλαινά μαύρα καλύματα του φαίρινγκ.

    Για το εμπρός φτερό (γιατί ΔΕΝ είναι ξεχωριστό προστατευτικό, είναι ΠΡΟΕΚΤΑΣΗ του φτερού) δεν ξέρω...Κάτι αντίστοιχο έπαθε το δικό μου όταν απλώς μετακίνησα προς τα πίσω την μηχανή και βρήκε πάνω του η κλειδαριά του εμπρός δισκοφρένου που είχα ξεχάσει να βγάλω....

    http://i45.photobucket.com/albums/f8...6/P6261555.jpg
    Ασε το ιδιο επαθα και εγω προχθες!
    Ευτυχως εκανε μονο ενα ραγισμα που δεν φαινεται εκτος και αν φτασεις στο 1 εκατοστο(του φουστη!!!)

  5. #5
    ε! τι να πω? Το avatar του/της xtapodias
    Εγγραφή
    19/07/2005
    Μηνύματα
    154
    στην περίπτωση μου δεν έχει γίνει το παραμικρό που να δικαιολογεί αυτο το σπάσιμο. Λες να έφαγα καμμιά "κοτρώνα" στο δρόμο και να μην το κατάλαβα? Ακόμα κι έτσι, πολύ ευπάθεια βλέπω.

Παρόμοια θέματα

  1. Πως εκτυπωνουμε αυτο που διχνει η οθονη;
    από stavrogin στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 26/01/2006, 03:00
  2. Πώς το βλέπετε αυτό;
    από bonepeeler στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 22/08/2005, 12:55
  3. Πως σας φαινεται αυτο το χρωμα?
    από KeLeYTiS στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 30/05/2005, 12:50
  4. Πως σας φαίνεται αυτό???
    από sas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 24/03/2005, 17:31
  5. Και επειδή θεωρώ πως αυτό ...
    από TManiac στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 02/01/2004, 10:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF