Σελίδα 2 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 91

Θέμα: ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ, ΕΠΙΔΑΥΡΟΣ, ΑΡΤΕmission.....Η διαμάχη για το που, ανάμεσα σε παρέες....

  1. #16
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
    Εγω παντω ψηφιζω Ιτεα, ΔΑΓΚΩΤΟ!!!!!
    σωστός την ξέχασα και αυτή τη διαδρομή

  2. #17
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.170
    Εγώ ψηφίζω Αγία Αννα.
    Και πιο ωραία, τεχνική διαδρομή και λιγότερες πιθανότητες να ερθει άλλος ανάποδα.
    Στη επίδαυρο βγαίνουν ανάποδα πολλοι περισσότεροι.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  3. #18

    Re: ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ, ΕΠΙΔΑΥΡΟΣ, ΑΡΤΕmission.....Η διαμάχη ανάμεσα σε παρέες και αναβάτες....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
    Ποιά διαδρομή προτιμάτε για βόλτα και θεωρείτε ασφαλέστερη για τον αναβάτη και γιατί...
    καλές βόλτες
    για βόλτα, αγια αννα για την ομορφια του τοπίου. Για ΒΟΛΤΑ ομως.
    Ήρεμα και ωραία. Γιατί από ασφάλεια, τα ίδια σκ...ά είναι όλες (να με συγχωρείτε... )

  4. #19
    Δηλαδη τωρα σοβαρευτηκα.? Το avatar του/της rsp
    Εγγραφή
    07/06/2004
    Μηνύματα
    1.363
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR


    *Γιατί η πίστα είναι ασφαλής, έχοντας στο ίδιο ρεύμα διαφορετικούς οδηγούς και κακή χάραξη ασφάλτου ?
    Και γιατί στην πίστα πέφτουν τόσοι ?....
    καλημέρα και καλή εβδομάδα
    Δεν υπηρχε θεμα ειρωνειας ουτε κακοπροαιρετη κριτικη απλα ειπα μια γνωμη. Και απο τα ερωτηματα σου διχνεις οτι δεν εχεις μπει σε πιστα ουτε εχεις πεσει σε δημοσιο δρομο με πολλα να δεις την διαφορα. Δεν ειναι το ιδιο να πεσεις και να καταληξεις στα χωματα-λαστιχα με το να πεσεις και νε σε πετυχει η νταλικα που ερχετε απο την αλλη...Δεν κανω επιθεση απλα σου λεω τη γνωμη μου απο τα λιγα που εχω μαθει. Ξερολας ειναι ο χαζος που ελπιζει..

    Με σύμβολο και οδηγό την ευχή και κατάρα των αλησμόνητων νεκρών μας, δίδομε όρκο και υπόσχεση τούτη τη στιγμή πως δεν θα λησμονήσουμε ποτέ ότι γεννηθήκαμε Έλληνες για την Ελλάδα και μόνο γι αυτήν...(Δ.Πανουργιάς)

    www.elnak-seaside.blogspot.com

  5. #20
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
    Δεν υπηρχε θεμα ειρωνειας ουτε κακοπροαιρετη κριτικη απλα ειπα μια γνωμη. Και απο τα ερωτηματα σου διχνεις οτι δεν εχεις μπει σε πιστα ουτε εχεις πεσει σε δημοσιο δρομο με πολλα να δεις την διαφορα. Δεν ειναι το ιδιο να πεσεις και να καταληξεις στα χωματα-λαστιχα με το να πεσεις και νε σε πετυχει η νταλικα που ερχετε απο την αλλη...Δεν κανω επιθεση απλα σου λεω τη γνωμη μου απο τα λιγα που εχω μαθει. Ξερολας ειναι ο χαζος που ελπιζει..

    συγνώμη rsp δεν αναφέρομαι σε εσένα "θεμα ειρωνειας" γιατί σε αυτά που έγραψες δεν υπήρχε ειρωνεία.
    Επίσης δυστυχώς καλώς ή κακώς έχω κάποια εμπειρεία από συστηματική χρήση πίστας από 1997-1999 Πάχη και 7 Σέρρες.
    Αλλά δεν αναφέρομαι σε αυτό. Θέλω να πω ότι είναι μόνο θέμα ανθρώπινου λάθους η πτώση και με ποιόν ή τι θα μπλέξεις.

    Η ουσία είναι η βόλτα και τι προφυλάξεις παίρνουμε για εμάς επιλέγοντας διαδρομή.

    Από πτώσεις 2 από λάθος μου, εντός πίστας 1 high Πάχη 1998 και στο δρόμο low 1999.

    Πάντως ειλικρινά δεν αναφέρθηκα σε εσένα

    καλά χλμ

  6. #21
    Δηλαδη τωρα σοβαρευτηκα.? Το avatar του/της rsp
    Εγγραφή
    07/06/2004
    Μηνύματα
    1.363
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
    συγνώμη rsp δεν αναφέρομαι σε εσένα "θεμα ειρωνειας" γιατί σε αυτά που έγραψες δεν υπήρχε ειρωνεία.
    Επίσης δυστυχώς καλώς ή κακώς έχω κάποια εμπειρεία από συστηματική χρήση πίστας από 1997-1999 Πάχη και 7 Σέρρες.
    Αλλά δεν αναφέρομαι σε αυτό. Θέλω να πω ότι είναι μόνο θέμα ανθρώπινου λάθους η πτώση και με ποιόν ή τι θα μπλέξεις.

    Η ουσία είναι η βόλτα και τι προφυλάξεις παίρνουμε για εμάς επιλέγοντας διαδρομή.

    Από πτώσεις 2 από λάθος μου, εντός πίστας 1 high Πάχη 1998 και στο δρόμο low 1999.

    Πάντως ειλικρινά δεν αναφέρθηκα σε εσένα

    καλά χλμ
    ΟΚ γραψε λαθος....

    Σιγουρα κανουμε τις επιλογες μας αλλα παντα η πιστα θα ειναι πιο ασφαλης!! Δεν ειπα οτι δεν πεφτεις μεσα στην πιστα αλλα οτι ειναι καλυτερο να πεφτεις στην πιστα παρα στο δρομο!Και απο οτι καταλαβα το ξερεις αυτο καλα!!

    Τωρα ποιο γαιδουρι ειναι ειρωνας εδω μεσα??
    Σιγουρα εννοεις τον απαραδεκτο ΣΦ... Παντα προβληματα δημιουργει!!
    Με σύμβολο και οδηγό την ευχή και κατάρα των αλησμόνητων νεκρών μας, δίδομε όρκο και υπόσχεση τούτη τη στιγμή πως δεν θα λησμονήσουμε ποτέ ότι γεννηθήκαμε Έλληνες για την Ελλάδα και μόνο γι αυτήν...(Δ.Πανουργιάς)

    www.elnak-seaside.blogspot.com

  7. #22
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Εγω ψηφιζω αναβαση Παρνηθας !! και κοντα ειναι και το καζινο φροντιζει ωστε ο δρομος να εχει μια αποδεκτη ποιοτητα ασφαλτου .... ε καλα ειναι μικρη διαδρομη , αλλα αν γουσταρετε την ανεβοκατεβενετε οσες φορες θελετε!

    Απο τις αλλες Μπραλος!!
    Μετα Αρτεμισιο....

    Επιδαυρος , αλλα κυριως Αγ.Αννα ειναι απαραδεκτες κατα την αποψη μου!!!!

  8. #23
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Απο τις παραπάνω και πάντα με εγκράτεια προτιμώ Αγ.Αννα ιδιαίτερα το κομμάτι ανηφόρας - κατηφόρας both ways...

  9. #24
    Εαν πηγαινουμε κομματια, η ασφαλεια παει περιπατο παντου ετσι και αλλιως... ομως και χωρις να πηγαινουμε κομματια παλι στον δρομο (ειδικα με μοτο και ειδικα στους Ελληνικους δρομους) μπορει να τυχει το απροοπτο...

    anyway, απο ολες τι γνωστες εδω γυρω διαδρομες, μου αρεσει, και μαλιστα αρκετα οι Αγ.Αννα και γενικως μετα την Χαλκιδα για Β.Εβοια...

    για 2 λογους...

    το τοπιο και η διαδρομη ειναι σε μερικα σημεια φανταστικη...

    μαρεσει γιατι και χωρις να χρειαζεται να πηγαινω εκει ταπα, γονατα κλπ, απλα να πηγαινει καποιος λιγο σβελτα σε επιλεγμενα σημεια αυτη την διαδρομη την ευχαριστιεται, εχει πολυ κλειστο στροφιλικι ολιγων χιλιομετρων, οι εναλαγες κλισεων απο την μια πλευρα στην αλλη ειναι συνεχεις και γρηγορες και σου ανεβαζουν την αδρεναλινη χωρις πολλες απαιτησεις για διατηρηση πολλων χιλιομετρων μεσα στην στροφη κλπ για ευχαριστηση, και σε συνδιασμο με τις συνεχεις ανηφοροκατηφοριες, λιγα γκαζι, στο καπακι φρενο, κλιση δεξια-αριστερα κλπ... και με αυτο τοπιο ειναι απολαυση...

    φτανει να μην εχει πολυ κινηση...

    αυτη την υπουλη υγρασια...

    καμια κοτρωνα, η χελωνα στην μεση του δρομου
    (εχω πατησει μια πετρα ΝΑ ενω εξυνα, αεροπλανικο αλλα το σωσαμε)
    ---------------------------------------------


    (Επιδαυρο ωραια ειναι αλλα οχι οπως την Β.Εβοια για μενα, γιατι ειναι "ανοιχτη" διαδρομη και για να την ευχαριστηθεις οδηγικα πρεπει να δωσεις αρκετο γκαζι, οποτε εχει και μπορει να εχει καποιος αρκετα χιλιομετρα μεσα στις στροφες και με αρκετες ευθειες για τα δεδομενα της περιοχης, μαζευονται αρκετα χιλιομετρα και μαλιστα σε τυφλες στροφες, με υγρασιες κλπ με μεγαλες κλισεις, και ερχονται και αρκετοι που μπαινουν στο αντιθετο, ειναι μπερδεμα, εαν πηγαινεις λιγο πιο αργα ειναι οκ σαν διαδρομη απο θεμα ασφαλειας, αλλα δεν την ευχαριστιεμαι οδηγικα οπως την Β.Εβοια σε "αργους' ρυθμους...)




  10. #25
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati
    Εαν πηγαινουμε κομματια, η ασφαλεια παει περιπατο παντου ετσι και αλλιως... ομως και χωρις να πηγαινουμε κομματια παλι στον δρομο (ειδικα με μοτο και ειδικα στους Ελληνικους δρομους) μπορει να τυχει το απροοπτο...

    anyway, απο ολες τι γνωστες εδω γυρω διαδρομες, μου αρεσει, και μαλιστα αρκετα οι Αγ.Αννα και γενικως μετα την Χαλκιδα για Β.Εβοια...

    για 2 λογους...

    το τοπιο και η διαδρομη ειναι σε μερικα σημεια φανταστικη...

    μαρεσει γιατι και χωρις να χρειαζεται να πηγαινω εκει ταπα, γονατα κλπ, απλα να πηγαινει καποιος λιγο σβελτα σε επιλεγμενα σημεια αυτη την διαδρομη την ευχαριστιεται, εχει πολυ κλειστο στροφιλικι ολιγων χιλιομετρων, οι εναλαγες κλισεων απο την μια πλευρα στην αλλη ειναι συνεχεις και γρηγορες και σου ανεβαζουν την αδρεναλινη χωρις πολλες απαιτησεις για διατηρηση πολλων χιλιομετρων μεσα στην στροφη κλπ για ευχαριστηση, και σε συνδιασμο με τις συνεχεις ανηφοροκατηφοριες, λιγα γκαζι, στο καπακι φρενο, κλιση δεξια-αριστερα κλπ... και με αυτο τοπιο ειναι απολαυση...

    φτανει να μην εχει πολυ κινηση...

    αυτη την υπουλη υγρασια...

    καμια κοτρωνα, η χελωνα στην μεση του δρομου
    (εχω πατησει μια πετρα ΝΑ ενω εξυνα, αεροπλανικο αλλα το σωσαμε)
    ---------------------------------------------


    (Επιδαυρο ωραια ειναι αλλα οχι οπως την Β.Εβοια για μενα, γιατι ειναι "ανοιχτη" διαδρομη και για να την ευχαριστηθεις οδηγικα πρεπει να δωσεις αρκετο γκαζι, οποτε εχει και μπορει να εχει καποιος αρκετα χιλιομετρα μεσα στις στροφες και με αρκετες ευθειες για τα δεδομενα της περιοχης, μαζευονται αρκετα χιλιομετρα και μαλιστα σε τυφλες στροφες, με υγρασιες κλπ με μεγαλες κλισεις, και ερχονται και αρκετοι που μπαινουν στο αντιθετο, ειναι μπερδεμα, εαν πηγαινεις λιγο πιο αργα ειναι οκ σαν διαδρομη απο θεμα ασφαλειας, αλλα δεν την ευχαριστιεμαι οδηγικα οπως την Β.Εβοια σε "αργους' ρυθμους...)



    Σάββατο κάτι παίζει 8 το πρωί mcdonalds ή στις 10 καφέ στον Αλεξίου
    Σε παίρνει από χρόνο ?:wacko:

  11. #26
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    ΟΛΕΣ οι διαδρομές είναι καλές αν πας βόλτα...

    Διαφορετικά πας γυρεύοντας.....

    Και όλοι μας έχουμε πάει γυρεύοντας..... και άλλοι είναι τυχεροί και άλλοι όχι....

    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  12. #27
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    ΟΛΕΣ οι διαδρομές είναι καλές αν πας βόλτα...

    Διαφορετικά πας γυρεύοντας.....

    Και όλοι μας έχουμε πάει γυρεύοντας..... και άλλοι είναι τυχεροί και άλλοι όχι....

    σωστά. Πρώτα η παρέα, η βόλτα με ασφάλεια και φιλία (σεβασμός) μεταξύ αναβατών και ο καφές μετά συζήτησης.

  13. #28
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR


    *Ψηφίζω και εγώ Λουκουμάδες

    τώρα που το λες, σαν να πείνασα:rotflmao:
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  14. #29
    gourou
    Εγγραφή
    03/08/2004
    Μηνύματα
    148
    το "Νησί" μακράν η καλύτερη διαδρομή, τεχνική και σε κοντινή απόσταση απο Αθήνα
    Ιτέα καλή αλλά χλμ μακρυά
    Επίδαυρο ναι αλλά για χαλαρά, που φοβάμαι οτι δεν παίζει..
    Αρτεμίσιο επικίνδυνη, το ίδιο και ο Μπράλος
    κ..
    My owner's manual says it isn't safe to ride the bike at high speeds, but after much testing, I found that statement is not neccesarily true.

    ...I remember hearing a story about Miguel DuHamel and his brother bitching to their dad that their bikes were too slow and that they weren't competitive in a race series.. Yvon's response; " Then why are you braking so damned early?"


    www.fireblades.org

  15. #30
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
    τώρα που το λες, σαν να πείνασα:rotflmao:
    No 1 λουκουμάδες ο τύπος και που ? μέσα στο δάσος !!!?....

    ....το νού σας στην αρκούδα που κυκλοφορεί και παίρνει τσαμπουκά λουκουμάδες, μέλι καφέδες συναφή και τα κλειδιά της μηχανής από το τραπεζάκι καβαλάει και την κάνει για Αιδηψό για Ιαματικά Λουτρά...γιατί είχε πτώση και θλάση στα πλευρά της πριν 3 μήνες στην φουρκέτα της Λίμνης:rotflmao:

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Η πρωτη διαμαχη για το 2006
    από marios8 στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 03/01/2006, 15:47
  2. Ανακοινωση για το Γιωργο
    από bikersonly στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2003, 13:23
  3. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2003, 13:18
  4. Για το Γιώργο - κι άλλος τρόπος!..
    από wizard στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 15/11/2003, 10:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF