Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 91

Θέμα: ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ, ΕΠΙΔΑΥΡΟΣ, ΑΡΤΕmission.....Η διαμάχη για το που, ανάμεσα σε παρέες....

  1. #1
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894

    ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ, ΕΠΙΔΑΥΡΟΣ, ΑΡΤΕmission.....Η διαμάχη ανάμεσα σε παρέες και αναβάτες....

    Ποιά διαδρομή προτιμάτε για βόλτα και θεωρείτε ασφαλέστερη για τον αναβάτη και γιατί...
    καλές βόλτες

  2. #2
    αλεπού καμπίσια Το avatar του/της GST
    Εγγραφή
    11/02/2004
    Μηνύματα
    1.165
    η πιο ασφαλεστερη ειναι μεχρι το περιπτερο και αυτη παιζεται



    σαν Βολτα ...αγια αννα... μονο και μονο για το φυσικο πλουτο της διαδρομης ....αρκει να εχεις ορεξη να τον Δεις ....γιατι αν δεν εχεις ..ολες οι διαδρομες ειναι Μη ασφαλεις!

    δεν λεω οτι στη βολτα δεν θα το πατησεις και λιγο αλλα τουλαχιστον εκει τα χλμ ειναι λιγα...

    υ.γ.εχω και μια αδυναμια στους λουκουμαδες !
    FORNICATION UNDER CONSENT (OF THE) KING.

  3. #3
    Εγω μονο αυτο θα πω!
    Οτι οποιος πιστευει οτι η Επιδαυρος ειναι καλη διαδρομη για να τρεξεις, μαλλον εχει καποιο προβλημα(ναι θελω να ξεκινησω διαμαχη).
    Τουλαχιστον οι αλλες διαδρομες που λες, εχουν καλη ασφαλτο.

    Κακη ασφαλτος=80% τουμπα, οτι χαραξη και αν εχει ο δρομος..

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER

    Τουλαχιστον οι αλλες διαδρομες που λες, εχουν καλη ασφαλτο.
    Ναι ναι, και οπως τσεκαρετε την σουπερ ασφαλτο του Αι Γιαννη, μην ξεχασετε να χαιρετησετε και τις περδικες, καθως θα βουτατε στον γκρεμο.

    Να την χεσω ρε Γιωργο την καλη ασφαλτο αν την στιγμη που θα στριβω σε κλειστη στροφη, ο αλλος θα εχει βγει στην λωριδα μου στην στενη διαδρομη του Αι Γιαννη.

    ...και παιζει να προλαβω και να τον δω....

    Οσο για το Αρτεμισιο ναι εκει ειναι πολυ σουπερ λεμε...τοσο σουπερ που αν θα πεσεις θα εχεις πανω απο 150 στο κοντερ, και τουλαχιστον δεν θα ταλαιπωρησεις και τα νοσοκομεια με την περιπτωση σου.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  5. #5
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    Σαν ομορφότερη διαδρομή θεωρώ Αγία Άννα με διαφορά από τις άλλες δύο. Δεν την θεωρώ ασφαλής όπως και την Επίδαυρο γιατί ακριβώς όπως γράψατε παίζει λάθος αντίθετου ρεύματος (μία λωρίδα) σαφώς και δικό μας, ενώ στην περίπτωση Αρτεμισίου έχεις μια γρήγορη διιαδρομή με χάραξη, τρείς λωρίδες και μπαριέρα, οπότε λάθος από το άλλο ρεύμα δεν παίζει και έχεις να κάνεις μόνο με δική σου οδηγική συμπεριφορά.
    Αγία Άννα όμως παίζουν και άλλα. Φυσική ομορφιά, πολύ τεχνική διαδρομή και σαφώς κατάληξη Αλεξίου μέσα στο δάσος με τα δέντρα να δημιουργούν φυσική τέντα και το ποτάμι να σε βοηθά να ξεφύγεις από την καθημερινότητα. Δύο φορές έχω πάει και έχω καθήσει εκεί 3 τη μία και 4 την άλλη ώρες....

    *Ψηφίζω και εγώ Λουκουμάδες

  6. #6
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της SF
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    2.903
    Tι σημαίνει "ασφαλής διαδρομή" ρε παιδιά?!?!!?
    ---
    Προσέχουμε για να τρέχουμε

  7. #7
    Δηλαδη τωρα σοβαρευτηκα.? Το avatar του/της rsp
    Εγγραφή
    07/06/2004
    Μηνύματα
    1.363
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
    Tι σημαίνει "ασφαλής διαδρομή" ρε παιδιά?!?!!?
    Σωστος ο Κωστας(περιεργος)

    Τι σημαινει ασφαλης διαδρομη?? Στη θεωρια και ο Μπραλος ειναι "safe" εχεις ορατοτητα, καλη ασφαλτο, πλατυ δρομο....Αλλα ολες αυτες οι διαδρομες παραμενουν δημισιοι δρομοι οποτε....
    Με σύμβολο και οδηγό την ευχή και κατάρα των αλησμόνητων νεκρών μας, δίδομε όρκο και υπόσχεση τούτη τη στιγμή πως δεν θα λησμονήσουμε ποτέ ότι γεννηθήκαμε Έλληνες για την Ελλάδα και μόνο γι αυτήν...(Δ.Πανουργιάς)

    www.elnak-seaside.blogspot.com

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
    Σωστος ο Κωστας(περιεργος)

    Τι σημαινει ασφαλης διαδρομη?? Στη θεωρια και ο Μπραλος ειναι "safe" εχεις ορατοτητα, καλη ασφαλτο, πλατυ δρομο....
    :

    Και καμποσα χιλιομετρα που σε στελνουν στα βραχια.
    Το παεινα πει δημοσιος δρομος;
    Και πιστα να την ονομαζαν και να την εκλειναν για τα αυτοκινητα, και παλι τα ιδια σκατα θα ηταν.

    Το οτι εχω αποφασισει και εγω και αλλοι να παμε γρηγορα εκει, ειναι αποκλειστικα δικη μας μαλακια και ευθυνη στην τελικη, αλλα δεν θα κανουμε και debate να δουμε ποιος ειναι ο πιο μαλακας.

    Ο Επιδαυρακιας...η ο Μπραλλιστας....
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  9. #9
    Δηλαδη τωρα σοβαρευτηκα.? Το avatar του/της rsp
    Εγγραφή
    07/06/2004
    Μηνύματα
    1.363
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    Και καμποσα χιλιομετρα που σε στελνουν στα βραχια.
    Το παεινα πει δημοσιος δρομος;
    Και πιστα να την ονομαζαν και να την εκλειναν για τα αυτοκινητα, και παλι τα ιδια σκατα θα ηταν.

    Το οτι εχω αποφασισει και εγω και αλλοι να παμε γρηγορα εκει, ειναι αποκλειστικα δικη μας μαλακια και ευθυνη στην τελικη, αλλα δεν θα κανουμε και debate να δουμε ποιος ειναι ο πιο μαλακας.

    Ο Επιδαυρακιας...η ο Μπραλλιστας....
    Το ιδιο πραγμα λεμε, καμια διαδρομη δεν ειναι ασφαλης αν δεν ειναι μεσα σε πιστα με οτι σημαινει πιστα...Και ναι ολοι μας κατα καιρους απολαμβανουμε δρομους οπως ο Μπραλος, Επιδαυρος και λοιπα αλλα ξερουμε οτι ειναι ρισκο.

    Δημοσιος δρομος σημαινει οτι δεν ειναι φτιαγμενος για να πηγαινουμε σαν παλαβοι στα ορια γιατι το λαθος πληρωνετε πιο ακριβα απο οτι σε μια πιστα μεσα..
    Με σύμβολο και οδηγό την ευχή και κατάρα των αλησμόνητων νεκρών μας, δίδομε όρκο και υπόσχεση τούτη τη στιγμή πως δεν θα λησμονήσουμε ποτέ ότι γεννηθήκαμε Έλληνες για την Ελλάδα και μόνο γι αυτήν...(Δ.Πανουργιάς)

    www.elnak-seaside.blogspot.com

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
    Το ιδιο πραγμα λεμε, καμια διαδρομη δεν ειναι ασφαλης αν δεν ειναι μεσα σε πιστα με οτι σημαινει πιστα...Και ναι ολοι μας κατα καιρους απολαμβανουμε δρομους οπως ο Μπραλος, Επιδαυρος και λοιπα αλλα ξερουμε οτι ειναι ρισκο.

    Δημοσιος δρομος σημαινει οτι δεν ειναι φτιαγμενος για να πηγαινουμε σαν παλαβοι στα ορια γιατι το λαθος πληρωνετε πιο ακριβα απο οτι σε μια πιστα μεσα..
    Το ξερω ρε μαν....μαλλον αστοχη η παραθεση
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  11. #11
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της SF
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    2.903
    Η δική μου απορία παραμένει. Από τη στιγμή που γυρνάω το κλειδί κα πατάω τη μίζα, ξέρω ότι μπαίνω σε μια διαδικασία πολύ σύνθετη, και ότι το μέλλον μου εξαρτάται από 1002 πράγματα και ανθρώπους --όχι μόνο τον εαυτό μου. Αν θέλω απόλυτη ασφάλεια, πρέπει να κάτσω σπίτι μου. (Κι αυτό παίζεται, γιατί αν πέσει κανένα ταβάνι πάνω μου θα σκοτωθώ ακόμα κι εκεί!)

    Δημόσιος δρόμος λοιπόν, 1002 πράγματα. Είναι αστείο να προσπαθεί κάποιος να κατηγοριοποιήσει και να κατατάξει διαδρομές και δρόμους. Θα πείτε βέβαια, άλλο πράγμα η Αττική Οδός και άλλο ο καρόδρομος της Άνω Κωλοπετινίτσας. Ναι, αλλά το που και πως εμφανίζεται ο κίνδυνος είναι ανεξάρτητο πράγμα.

    Οπότε μένω στο "προσέχω για να τρέχω", και αν και προσωπικά αποφεύγω ή προτιμώ κάποιες διαδρομές, δε θα τις διαφημίσω ως "ασφαλείς" ή "επικίνδυνες" σε άλλους!!!!
    ---
    Προσέχουμε για να τρέχουμε

  12. #12
    Στενεμα-ΠΡΩΤΕΣ ΤΑΜΠΕΛΕΣ!! Το avatar του/της TSIV
    Εγγραφή
    28/11/2005
    Μηνύματα
    98
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    Ναι ναι, και οπως τσεκαρετε την σουπερ ασφαλτο του Αι Γιαννη, μην ξεχασετε να χαιρετησετε και τις περδικες, καθως θα βουτατε στον γκρεμο.

    Να την χεσω ρε Γιωργο την καλη ασφαλτο αν την στιγμη που θα στριβω σε κλειστη στροφη, ο αλλος θα εχει βγει στην λωριδα μου στην στενη διαδρομη του Αι Γιαννη.

    ...και παιζει να προλαβω και να τον δω....

    Οσο για το Αρτεμισιο ναι εκει ειναι πολυ σουπερ λεμε...τοσο σουπερ που αν θα πεσεις θα εχεις πανω απο 150 στο κοντερ, και τουλαχιστον δεν θα ταλαιπωρησεις και τα νοσοκομεια με την περιπτωση σου.

    ωραιος
    +1000000000000000000000000000000
    ARXONTAS

  13. #13
    Στενεμα-ΠΡΩΤΕΣ ΤΑΜΠΕΛΕΣ!! Το avatar του/της TSIV
    Εγγραφή
    28/11/2005
    Μηνύματα
    98
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    Και καμποσα χιλιομετρα που σε στελνουν στα βραχια.
    Το παεινα πει δημοσιος δρομος;
    Και πιστα να την ονομαζαν και να την εκλειναν για τα αυτοκινητα, και παλι τα ιδια σκατα θα ηταν.

    Το οτι εχω αποφασισει και εγω και αλλοι να παμε γρηγορα εκει, ειναι αποκλειστικα δικη μας μαλακια και ευθυνη στην τελικη, αλλα δεν θα κανουμε και debate να δουμε ποιος ειναι ο πιο μαλακας.

    Ο Επιδαυρακιας...η ο Μπραλλιστας....

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    ARXONTAS

  14. #14
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    την ερώτηση τελικά την παίρνει ο καθένας όπως θέλει και όχι όπως είναι. Απλά ρώτησα ότι αφού είμαστε μοτοσυκλετιστές και έχουμε το κίνητρο της βόλτας με παρέα και μας αρέσει από το να καθόμαστε πίσω από τον pcουλα πολύ απλά όπως παίρνουμε τις προφυλάξεις ντύσιμο, κράνος κλπ, έτσι μπορούμε και να πάρουμε μία επιπλέον προφύλαξη παίρνοντας μία διαδρομή π.χ. χωρίς παραλίες με λουόμενους, παιδιά, πεζούς, τρακτέρ κλπ. Δε μίλησα για πίστα παγκοσμίου γυρολόγια, γόνατα, αγκώνες κλπ. μίλησα για τρείς διαδρομές που ασχολούνται όλοι οι μοτοσυκλετιστές και μέσα από αυτό ούτε προτείνω διαδρομές ούτε ειρωνεύομαι για την καταστροφή του άλλου. Αντίθετα πιστεύω ότι μέσα από αυτό μπορεί πάρα πολλοί να αναθεωρήσουν απόψεις (παγκοσμίου) και να γλυτώσουν πράγματα και καταστάσεις.
    Αν θες να προτείνεις και εσύ κάτι πιστεύοντας και βοηθώντας συνforumτες σου κάνε το και πίστεψέ το ότι θα το εκτιμήσουν.
    Ακόμα και οι μαλάκες έχουν το δικαίωμα να ακούσουν και ας το πετάξουν. Ας μην είμαστε υπερόπτες και ξερόλες γιατί έτσι δεν βοηθάμε.
    χαιρετίσματα σε όλους

    *Γιατί η πίστα είναι ασφαλής, έχοντας στο ίδιο ρεύμα διαφορετικούς οδηγούς και κακή χάραξη ασφάλτου ?
    Και γιατί στην πίστα πέφτουν τόσοι ?....
    καλημέρα και καλή εβδομάδα

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    Και καμποσα χιλιομετρα που σε στελνουν στα βραχια.
    Το παεινα πει δημοσιος δρομος;
    Και πιστα να την ονομαζαν και να την εκλειναν για τα αυτοκινητα, και παλι τα ιδια σκατα θα ηταν.

    Το οτι εχω αποφασισει και εγω και αλλοι να παμε γρηγορα εκει, ειναι αποκλειστικα δικη μας μαλακια και ευθυνη στην τελικη, αλλα δεν θα κανουμε και debate να δουμε ποιος ειναι ο πιο μαλακας.

    Ο Επιδαυρακιας...η ο Μπραλλιστας....
    Εγω παντω ψηφιζω Ιτεα, ΔΑΓΚΩΤΟ!!!!!

Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Η πρωτη διαμαχη για το 2006
    από marios8 στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 03/01/2006, 16:47
  2. Ανακοινωση για το Γιωργο
    από bikersonly στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2003, 14:23
  3. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2003, 14:18
  4. Για το Γιώργο - κι άλλος τρόπος!..
    από wizard στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 15/11/2003, 11:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF