Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 6 από 6

Θέμα: Το χρονικό της αναζήτησης ενός λαστιχακίου (!) σταγανοποίησης (λαϊκιστί "τσιμούχα")

  1. #1
    ΕγώοΜικρόςοΑμνόςΤουΘεού Το avatar του/της jtoros
    Εγγραφή
    29/03/2004
    Μηνύματα
    268

    Το χρονικό της αναζήτησης ενός λαστιχακίου (!) σταγανοποίησης (λαϊκιστί "τσιμούχα")

    Καλησπέρα παιδιά.
    Αφορμή για αυτό το post στάθηκε ένα γεγονός που με έκανε να αντιληφθώ πόσο ανεύθυνοι είναι ορισμένοι αντιπρόσωποι στην Ελλάδα. Όχι δεν αφορά μηχανή. Αφορά το κράνος μου.
    Έχω ένα Nolan Ν100 το οποίο αγόρασα τον Αύγουστο και πιθανόν λόγω κακής συναρμολόγησης η ζελατίνα έκοψε το λαστιχάκι στεγανοποίησής της. Αυτό που είναι κατά μήκος πάνω από το ανοιχτό μέρος του κράνους.
    Τηλέφωνο στον Μπαξεβάνη (Αθήνα) και μαθαίνω ότι ο αντιπρόσωπος της Nolan στην Πάτρα είναι ο Βατίδης (εξουσιοδοτημένος αντιπρόσωπος Honda) και ο Ανδριόπουλος (εξουσιοδοτημένος αντιπρόσωπος Suzuki και BMW). Ας πάω στον Βατίδη μιας και έχω Honda και με έχει δει 2-3 φορές, άρα θα με εξυπηρετήσει καλύτερα (λέμε τώρα...)
    Αρχίζουμε...
    Πάω την προηγούμενη Τρίτη 11 του μηνός. "Δεν έχω" μου λέει, έλα την Πέμπτη". Πάω την Παρασκευή το πρωί και "Δεν ήρθε ακόμα" μου λέει "έλα το απόγευμα". Πάω Σάββατο και το ψάχνει! Έλεος ρε μ@λ@κ@! Τί ψάχνεις;;; Είσαι σοβαρός;;;
    Τεσπα πάω καπάκι στον Ανδριόπουλο και ο Σάκης (δουλεύει εκεί) μου λέει πάρε με την Δευτέρα να σου πω. Ντόμπρα και σταράτα και καθαρά. Ούτε "έλα τότε" ούτε ταλαιπωρία ούτε τίποτα. Και την Δευτέρα μου είπε ότι αυτό το λάστιχο δεν υπάρχει ως ανταλλακτικό και ότι θα το ζητήσει από Ιταλία και να τον πάρω από βδομάδα. ΟΚ!
    Ναι άλλα έλα που εγώ θα πάω Αθήνα και θέλω να μην έχω αυτή την έννοια στο κεφάλι μου. Οπότε ξανά στον Βατίδη.
    Παίρνω τηλέφωνο χθες και κατά τα γνωστά. "Έλα αύριο". "Υπάρχει το λάστιχο;" ρωτάω. "Ναι, ναι!" μου απαντάει. "Είσαι σίγουρος;" ξαναρωτάω. "Ναι το έχω μπροστά μου", απαντά. Σήμερα πρωί πρωί ξεκινάω όλο χαρά για τον "κύριο" Βατίδη. Και ω ναι! Το λαστιχάκι "που είχε μπροστά του" δεν είχε καμία σχέση με αυτό που θέλω εγώ, παρά μόνο στο όνομα! Nolan! Αλλά αυτό σίγουρα δεν μπαίνει εκεί που θέλω εγώ. Ωστόσο μπαίνει εκεί που σίγουρα δεν θέλει αυτός. Άι σιχτίρ πια!
    Τεσπα, το παιδί σήμερα μου έδωσε υπόσχεση ότι το Σάββατο που θα πάω θα με εξυπηρετήσει όπως και να 'χει. Είτε θα έχει έρθει το δικό μου, ή θα βγάλει από άλλο κράνος. Άντε να δούμε... Έχω ένα προαίσθημα ότι άύριο που θα πάω, δεν θα έχει κράνος για να βγάλει λαστιχάκι! Φεύ!!!
    Αυτά παιδιά. Δεν κατηγορώ κανέναν. Απλά άκουγα για κακό quality of service και απλά το άκουγα. Αυτή την εβδομάδα το έζησα κιόλας... Και ήθελα να πω σε κάποιον τον πόνο μου.

    thnx for listening...

    ΥΓ: Ας ελπίσουμε ότι ο Θεός των μηχανών και των αξεσουάρ δεν θα μου γυρίσει την πλάτη το Σάββατο.
    Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πας, θα πας εκεί που κοιτάς.

    Nothing is Impossible!


  2. #2
    μμμμμμμμμμμμμμ!!!!! Το avatar του/της petridist
    Εγγραφή
    20/05/2003
    Μηνύματα
    446

    Talking χαχαχαχαχαχα!!!

    ρε το μαλακα το Βατίδη ρεεεεεεε!!!!! τι'ν τούτοι ρε??? μόνο δόσεις ξέρουν να κανουν τελικά!!
    Μια μέρα παιδιά μου....,, μου φέρνουν ένα κομμάτι τιτάνιο ναααααααα!!!! Τι να το κάνω σκέφτομαι????????


    FZ6 RULEZ!!!

  3. #3
    Αμελές μέλος Το avatar του/της Alki_Viades
    Εγγραφή
    12/05/2003
    Μηνύματα
    414
    Ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα με το Ν82, πηγα στον Μπαξεβανη, του λεω την εχεις την τσιμουχα, μου λεει την εχω, του λεω σου φερνω το κρανος αυριο πρωι (τριτη) να το παρω το απογευμα, μου λεει οκ, κι ετσι εγινε... Α, και δεν πληρωσα τιποτα.

  4. #4
    ΕγώοΜικρόςοΑμνόςΤουΘεού Το avatar του/της jtoros
    Εγγραφή
    29/03/2004
    Μηνύματα
    268

    Νέα από το μέτωπο της αναζήτησης

    Καλημέρα παιδιά.
    Λοιπόν πήγα σήμερα στον Βατίδη και μου είπε ότι το λαστιχάκι δεν υπάρχει ως ανταλλακτικό στον κατάλογο της Nolan (όπως μου είπε και το παιδί στον Ανδριόπουλο) και πως στην Αθήνα θα είναι την Πέμπτη ενώ στην Πάτρα το Σάββατο. Άντε να (ξανα)δούμε...
    Τώρα τι να πω που ο Βατίδης πιάστηκε αδιάβαστος στο γεγονός ότι το λαστιχάκι δεν υπάρχει ως ανταλλακτικό; Το ότι ο άνθρωπος είναι μαλάκας το ξέρουν όλοι εδώ. Ένα είναι το σίγουρο πάντως. Αν εγώ ξαναπάρω κράνος Nolan να με χέσετε.

    Καλή σας μέρα και συγγνώμη για τις "κακές" λέξεις.

    Thnx for listening...
    Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πας, θα πας εκεί που κοιτάς.

    Nothing is Impossible!


  5. #5
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403
    Εγώ έπαθα το ίδιο πέρσι με το μαγαζί Moto Area και μια ζελατίνα για κράνος Airoh..... έσπασε το νυχάκι που την στήριζε με αποτέλεσμα να μην κουμπώνει όταν την ανοιγόκλεινα....

    Για να μην τα πολυλέω με είχε στο σήμερα-αύριο μέχρι που μου έσπασε τελείως και άρπαξα και ένα κρύωμα (παραμονή πρωτοχρονιάς) που με ταλαιπώρησε αρκετό καιρό....

    Τελικά αφού το πράγμα δεν πήγαινε άλλο πήγα σε ένα μαγαζί στην Καλλιρόης (δεν θυμάμαι γμτ το όνομα....) και ο τύπος έβγαλε από ένα στη βιτρίνα τη ζελατίνα και μου την έδωσε (όχι τσάμπα)....

    Είναι να μην πέσεις στον παπάρα!
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  6. #6
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082

    Re: Νέα από το μέτωπο της αναζήτησης

    Αρχικά δημιουργήθηκε από jtoros
    Καλή σας μέρα και συγγνώμη για τις "κακές" λέξεις
    Να έρθεις αύριο μετά του κηδεμόνoς σου...

Παρόμοια θέματα

  1. το χρονικο ενος εγκεφαλικου
    από DrBig στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 215
    Τελευταίο μήνυμα: 04/06/2016, 10:43
  2. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2004, 13:55
  3. Το SuperBike της KTM
    από DIT στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 30/12/2003, 15:57
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2003, 11:42
  5. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2003, 14:18

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF