Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 4 από 4

Θέμα: καμπάνια για να προσέχουν οι οδηγοί αυτοκινήτων τις μηχανές

  1. #1

    καμπάνια για να προσέχουν οι οδηγοί αυτοκινήτων τις μηχανές

    τσεκάρετε το βίντεο να δείτε τι κάνουν έξω...
    http://www.youtube.com/watch?v=O-2uS1zMAjI&search=moto
    τους βγάζω το καπέλο...
    ''Well, the rain ain't fussy about where it lands,
    It'll find you hiding no matter where you stand.
    It's gonna rain brother, and it's gonna rain hard,
    When the blues comes calling with it's calling card.''

    R o r y G a l l a g h e r

  2. #2
    Χτες βράδυ πάντως είχε στις ειδήσεις του ΣΚΑΪ (ή τέλος πάντων σε κάποιο είδος ενημερωτικής εκπομπής), τον Άρη Σταθάκη που μιλούσε για τον νέο Κ.Ο.Κ. και τουλάχιστον απ' όσα είπε ο άνθρωπος, έχει ιδέες για αρκετά μεγάλη εκστρατεία υπέρ της ασφαλούς και προσεκτικής οδήγησης.

    Ενδιαφέροντα σημεία που θυμάμαι τώρα:
    1) 15% των θανατηφόρων ατυχημάτων οφείλεται σε υπερβολική ταχύτητα (δεν είναι χαμηλό ποσοστό αλλά είναι πολύ μικρότερο απ' όσο πίστευτα ότι θα ήταν με όσα ακούω για υπερβολικές ταχύτητες)
    2) Παραβιάση STOP επιφέρει πλέον χρηματική ποινή 700€ (παρακαλούνται όλοι οι παντρεμένοι, όπερ διατηρήσουν την περιουσιά τους, να αφαιρέσουν άμεσα τα διπλώματα από τις συζήγους τους)
    3) Παραβιάση κόκκκινου, σιδηροδρομικής διάβασης, και άλλες τέτοια παραβιάσεις που θέτουν σε άμεσο κίνδυνο την ανθρώπινη ζωή εκτινάζονται στα 700€ (για το κόκκινο νομίζω ότι παίζει και αφαίρεση διπλώματος αλλά επείδη εκείνη την στιγμή μιλούσα στο τηλ δεν άκουσα τι ακριβώς είπε)

    Επίσης ο Σταθάκης υποστήριξε ότι έχει ζητήσει από το Υπουργείο Δημοσίας Τάξης να ξαμολύσει τα στρουμφάκια στους δρόμους για ελέγχους.
    I used to think it was a terrible thing that life was so unfair. Then I thought, 'what if life *were* fair, and all of the terrible things that happen to us came because we really deserved them?' Now I take great comfort in the general unfairness and hostility of the universe.

  3. #3
    λες στο ελλαδιστάν να συμμορφωθούν με τα πρόστιμα?να μου πεις αν δεν πέσει μαστίγιο με τη νοοτροπία που υπάρχει δε γίνεται τπτ...πάντως κάτι πρέπει να γίνει και με τις εξετάσεις στα διπλώματα...το βίσμα βασιλεύει...
    ''Well, the rain ain't fussy about where it lands,
    It'll find you hiding no matter where you stand.
    It's gonna rain brother, and it's gonna rain hard,
    When the blues comes calling with it's calling card.''

    R o r y G a l l a g h e r

  4. #4
    Για να πω του στραβού το δίκιο, το τελευταίο εξάμηνο έχω δει πολλά περισσότερα μπλόκα, κυρίως για λεωφορειολωρίδες, κράνος και δακτύλιο, αλλά τουλάχιστον μου δίνουν μια ελπίδα ότι ίσως κάτι να γίνει.

    Τουλάχιστον όσον αφορά τις λεωφορειολωρίδες ο έλεγχος δείχνει ότι δουλεύει διότι, τουλάχιστον στην Μεσογείων που την ανεβοκατεβαίνω καθημερινά, έχω δει σημαντική μείωση στον αριθμό των κάφρων που τις παραβιάζουν. Και μάλιστα βλέπω ότι πλέον τις παραβιάζουν απλά οδηγοί που θέλουν να στρίψουν δεξιά αλλά μπαίνουν στην λεωφορειολωρίδα κάνα δύο φανάρια πριν το φανάρι που πρέπει να στρίψουν.

    Από την άλλη δεν έχω δει καμιά αλλαγή στον αριθμό των ξεκράνωτων. Περιέργο;
    I used to think it was a terrible thing that life was so unfair. Then I thought, 'what if life *were* fair, and all of the terrible things that happen to us came because we really deserved them?' Now I take great comfort in the general unfairness and hostility of the universe.

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 20/06/2007, 11:04
  2. Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2004, 14:29
  3. Για να θυμούντε οι παλιοί Volume 2: Γκουζ
    από adam_tsouk στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2004, 21:55
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 06/06/2004, 03:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF