Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: Προβλημα θερμοκρασίας σε Transalp?

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Trickster
    Εγγραφή
    15/07/2006
    Μηνύματα
    658

    Προβλημα θερμοκρασίας σε Transalp?

    Καλησπέρα παιδιά, είμαι νέο μέλος στο forum και νέος οδηγός μοτοσυκλέτας. (μιας βδομάδας) Το forum πραγματικά είναι πηγή γνώσης για νέους στο sport σαν εμένα..
    Έχω αρκετές απορείες για την μηχανή μου (ΜΧ Transalp '02) αλλά ένα γεγονός με προβληματίζει ιδιαίτερα.. Σήμερα σάββατο στην κίνηση της οδ. Αθηνάς με πρώτη και αρκετό συμπλεκτάρισμα στο σταμάτα ξεκίνα είδα οριακά τον δείκτη της μοτό μου να χτυπά κόκκινα.

    Το βεντιλατέρ δούλεψε αρκετά αργότερα και έκανε δουλειά αλλά για αρκετή ώρα ήταν κόκκινα.. Γενικά έχει παρατηρηθεί ίδιο πρόβλημα σε κάποιον άλλον;

    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

  2. #2

    Re: Προβλημα θερμοκρασίας σε Transalp?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Trickster
    Καλησπέρα παιδιά, είμαι νέο μέλος στο forum και νέος οδηγός μοτοσυκλέτας. (μιας βδομάδας) Το forum πραγματικά είναι πηγή γνώσης για νέους στο sport σαν εμένα..
    Έχω αρκετές απορείες για την μηχανή μου (ΜΧ Transalp '02) αλλά ένα γεγονός με προβληματίζει ιδιαίτερα.. Σήμερα σάββατο στην κίνηση της οδ. Αθηνάς με πρώτη και αρκετό συμπλεκτάρισμα στο σταμάτα ξεκίνα είδα οριακά τον δείκτη της μοτό μου να χτυπά κόκκινα.

    Το βεντιλατέρ δούλεψε αρκετά αργότερα και έκανε δουλειά αλλά για αρκετή ώρα ήταν κόκκινα.. Γενικά έχει παρατηρηθεί ίδιο πρόβλημα σε κάποιον άλλον;

    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας
    Φιλε μου οταν ειχα την Transalp και γω ειχα την ιδια απορια.Τελικα ολα οκ γιατι αργοτερα ειδα οτι ετσι δουλευουν ολες οι Transalp, οποτε ησυχασα. Το κοκκινο μη σε φοβιζει, σε 2 αντιπροσωπειες που ειχα ρωτησει παλιοτερα μου ειπαν ακριβως το ιδιο "για να παθει κατι το μοτερ πρεπει να δουλευει ετσι πολλες δεκαδες ωρες (σταματα-ξεκινα δηλαδη).Το βεντιλατερ της Transalp "προλαμβανει" απλα και δουλευει υπερωριες.Βεβαια σ'αυτο παιζει ρολο και η σχεδιαση του κινητηρα της γενικοτερα ο οποιος δεν ειναι και πιτσιρικας αλλα ενηλικας πλεον ! Παντως μη σε βοβιζει καθολου το γεγονος. Το μηχανακι ειναι τοσο "σκυλι" που το μονο που ειναι ενοχλητικο ειναι ο καυτος αερας στα ποδια σου.Κι αυτο ομως με την πρωτη αλλαγη σχεσης (δευτερα-τριτη) σταματαει και γεμιζει το εμπρος τμημα του ψυγειου της με δροσια.
    Oropos @ Dj Science
    Varadero 1000

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Trickster
    Εγγραφή
    15/07/2006
    Μηνύματα
    658
    Ευχαριστώ πολύ φίλε μου sunnymtx, με κατατόπισες πλήρως!!

    Εντάξει με την θερμοκρασία της μηχανής.. η θερμοκρασία του αναβάτη με αυτα που βλέπει έξω παίζει κάτι..;

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Trickster
    Ευχαριστώ πολύ φίλε μου sunnymtx, με κατατόπισες πλήρως!!

    Εντάξει με την θερμοκρασία της μηχανής.. η θερμοκρασία του αναβάτη με αυτα που βλέπει έξω παίζει κάτι..;
    Α !!!!!! εδω η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα Αααααχχχχχχχ αυτο το ματι ρε παιδια ,τι βλεπει οντως !!! Κανενα βεντιλατερ δε μας σωζει
    Oropos @ Dj Science
    Varadero 1000

  5. #5
    Παντως σημερα κατα τις 2 το μεσημερι οποιος βρεθηκε στην Αγιου Μαρκου στην Αθηνα ουτε βεντιλατερ τον εσωζαν ουτε ολοκληρη πυροσβεστικη με το σοου που ειχε εξω απο ενα μαγαζι


Παρόμοια θέματα

  1. Προβλημα θερμοκρασιας σε hayabusa 1999
    από SAM46 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 69
    Τελευταίο μήνυμα: 05/02/2016, 17:41
  2. βελτιώσεις σε transalp 650 ????
    από efialtis στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 02/05/2006, 23:52
  3. Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2006, 18:20
  4. Συμπλεκτησ Σε Transalp 600-99
    από Daedalus στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2005, 19:52
  5. προβολείς σε transalp xl650v
    από socos στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2004, 08:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF