Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 44

Θέμα: κρανος κ μπουφαν

  1. #16
    Lord of the Strings Το avatar του/της SPORAKIAS
    Εγγραφή
    26/02/2005
    Μηνύματα
    931
    εγω εχω το x-spirit και μετα τα 180 κανει θορυβο

    τωρα βεβαια ειναι και στο ανθρωπο

    μπορει να ειναι και λιγο κουφαλογο

    γενικως μιλαω για να μην παρεξηγηθω

    δεν υπαρχει κρανος που να μην κανει θορυβο
    Don't and drive just :a44: and fly

    ο καγκουρας...



  2. #17
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    αυτο λεμε και μεις..υπαρχει και η λυση των οτοασπιδων αλλα.....εγω ουτε να το σκευτομε δε θελω θα με ενοχλει....
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  3. #18
    Κακο σκυλι ψωφο δεν εχει! Το avatar του/της Vezouvios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    470
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI z750
    ναι κοιτα καλα ολα αυτα που λες αλλα εχω και εγω μεσαιας κατηγοριας κρανος ενα νολαν που πηρα με 230 ευρω και το σκυλομετανιωσα με το βαρος του που με ποναγε ο αυχενας μου

    που τα μαξιλαρακια πεσαν και εγινε 2 νουμερα μεγαλυτερο και εφευγε προς τα πισω

    με τους αεραγωγους που κολλησαν

    με το θορυβο αστα δε το λεμε


    και οταν πηρα το shoei που τα εσκασα δε λεω 500ευρω αλλα με σχεδια ολα αυτα τα προβληματα λυθικαν


    και δε παω με 380


    250 εχει τελικη


    ακους βεζουβιε?


    250....οσα βλεπεις εσυ στο play station











    ΚΟΠΕΛΑρα μου εσυ !!!!!
    Ανυπομονο να σε δω να πιανεις τα 250 και να προσπαθεις να κρατηθεις πανω στο Υπερτατο μηχανατσι σου!!!

    Ξερεις οτι μου αρεσει να σε πειραζω ετσι??



    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  4. #19
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Vezouvios


    Ξερεις οτι μου αρεσει να σε πειραζω ετσι??



    :
    :

    το ξερωωω


    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  5. #20
    Ανήσυχο πνεύμα.... Το avatar του/της latris mixanis
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    4.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI z750
    αν θες αθορυβο και ελαφρυ κρανος θα πας στα ακριβα

    τι να σου κανω και την πιτα ολοκληρη και το σκυλο χορτατο


    ολα τα αλλα θα ειναι βαρια και θορυβοδη......
    Δεν υπάρχει κράνος που να μην κάνει έστω και τον ελάχιστο Θόρυβο, ακόμη και τα ARAI που θεωρούνται από τα καλύτερα.
    Υπάρχουν και άλλα κράνη εκτός των Shoei & Arai που θα έχουν ακριβώς τον ίδιο θόρυβο και δεν θα έχει πολύ βάρος

    Τρελοκοτσιδού..!!!!

  6. #21
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
    Δεν υπάρχει κράνος που να μην κάνει έστω και τον ελάχιστο Θόρυβο, ακόμη και τα ARAI που θεωρούνται από τα καλύτερα.
    Υπάρχουν και άλλα κράνη εκτός των Shoei & Arai που θα έχουν ακριβώς τον ίδιο θόρυβο και δεν θα έχει πολύ βάρος

    το θεμα το καλυψαμε μερικα ποστ πιο πισω με τον συνφορουμιτη costaR1




    και φυσικα υπαρχουν και αλλα κρανη εγω δε τα εψαξα

    οταν καποιος ζητα μια γνωμη του λες αυτο που ξερεις και οχι αυτο που υποθετεις και μετα ειναι ελευθερος να αποφασισει


    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  7. #22
    Ευτυχισμένη Μαγισσούλα Το avatar του/της evvou
    Εγγραφή
    07/06/2005
    Μηνύματα
    938
    για θορυβο..εχω να πω μονο οτι το Arai το φοραγα και μου σπαγε τα νευρα αυτο το σφυριγμα που ακουγα συνεχεια στο αυτι μου το shoei που φοραω απο το σαββατο...εκτος απο πιο ελαφρυ...ειλικρινα δε μπορω να πω πως ακουσα καποιο θορυβο
    το original α-μηχανο™ μελος

  8. #23
    Πού είναι τα κλειδιά μου; Το avatar του/της booZe
    Εγγραφή
    23/07/2003
    Μηνύματα
    118
    Αρχικά δημιουργήθηκε από a-mixani
    για θορυβο..εχω να πω μονο οτι το Arai το φοραγα και μου σπαγε τα νευρα αυτο το σφυριγμα που ακουγα συνεχεια στο αυτι μου το shoei που φοραω απο το σαββατο...εκτος απο πιο ελαφρυ...ειλικρινα δε μπορω να πω πως ακουσα καποιο θορυβο
    Οπότε μπορούμε να υποθέσουμε ότι τουλάχιστον σε σένα, σου δημιουργεί παρενέργειες. Όταν φοράς Shoei, κουφαίνεσαι, ενώ όταν φοράς Arai σου σφυρίζουν διάφοροι στο δρόμο.
    Who needs actions when you've got words?

  9. #24
    Ευτυχισμένη Μαγισσούλα Το avatar του/της evvou
    Εγγραφή
    07/06/2005
    Μηνύματα
    938
    Αρχικά δημιουργήθηκε από booZe
    Οπότε μπορούμε να υποθέσουμε ότι τουλάχιστον σε σένα, σου δημιουργεί παρενέργειες. Όταν φοράς Shoei, κουφαίνεσαι, ενώ όταν φοράς Arai σου σφυρίζουν διάφοροι στο δρόμο.


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: ρε λες με το arai να ειμαι πιο ομορφη και γι'αυτο ακουω σφυρ σφυρ??

    οχι ρε γμτ το παω πισω το shoei...μου κοβει την τυχη


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    το original α-μηχανο™ μελος

  10. #25
    Ανήσυχο πνεύμα.... Το avatar του/της latris mixanis
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    4.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από a-mixani

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: ρε λες με το arai να ειμαι πιο ομορφη και γι'αυτο ακουω σφυρ σφυρ??

    οχι ρε γμτ το παω πισω το shoei...μου κοβει την τυχη


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Να το προσέξεις αυτό, και να πούμε στους Μελλοντικούς αγοραστές να παίρνουν μόνο arai για να βρουν την αδερφή ψυχή

    Τρελοκοτσιδού..!!!!

  11. #26
    Ανήσυχο πνεύμα.... Το avatar του/της latris mixanis
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    4.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI z750
    το θεμα το καλυψαμε μερικα ποστ πιο πισω με τον συνφορουμιτη costaR1




    και φυσικα υπαρχουν και αλλα κρανη εγω δε τα εψαξα

    οταν καποιος ζητα μια γνωμη του λες αυτο που ξερεις και οχι αυτο που υποθετεις και μετα ειναι ελευθερος να αποφασισει


    Δεν έχω μιλήσει υποθετικά το kbc έχει ακριβώς τον ίδιο θόρυβο με το x-lite πχ
    Βασική προϋπόθεση για αρχή στο κράνος είναι να είναι καλό πάνω του και μετά αν θα είναι κάποιο πολύ ακριβό.
    Υπάρχουν αξιοσέβαστα κράνη λιγότερο ακριβά απλά λίγο ψάξιμο θέλει για πληροφορίες!



    και γω μάλλον για shoei πάω

    Τρελοκοτσιδού..!!!!

  12. #27
    Ευτυχισμένη Μαγισσούλα Το avatar του/της evvou
    Εγγραφή
    07/06/2005
    Μηνύματα
    938
    Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis



    και γω μάλλον για shoei πάω
    καταλαβα...μαζι θα πηγαινουμε για καφε

    ποιο λες?
    το original α-μηχανο™ μελος

  13. #28
    Ανήσυχο πνεύμα.... Το avatar του/της latris mixanis
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    4.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από a-mixani
    καταλαβα...μαζι θα πηγαινουμε για καφε

    ποιο λες?
    δεν ξέρω πιο είναι αυτό που έχω δει, αλλά ξέρω τιμή μας κάνει?? στα 500 είμαι καλά είναι να το αφήσω??



    για καφέ, μπυρα,χυμό όλα μαζί μουυυυ!!

    Τρελοκοτσιδού..!!!!

  14. #29
    minimoto..the real action Το avatar του/της warm up
    Εγγραφή
    23/11/2003
    Μηνύματα
    287
    Χαιρετώ την παρέα και προσθέτω ...

    τα κράνη δεν είναι σχεδιασμένα όλα για την ίδια χρήση.
    Υπάρχουν κατηγορίες όπως :
    Πόλης, Super sport, Racing κλπ.
    Ανάλογα λοιπον για την χρήση που προορίζονται σχεδιάζονται και τα περιφεριακά τους αξεσουαρ.
    πχ η ARAI είναι κατα κύριο λόγο αγωνιστικά κράνη με συνέπεια να έχουν ανάλογους αεραγωγούς και αναλογα μαξιλάρια και φυσικά ανάλογο θόρυβο.

    Για να μην σας μπερδέψω λοιπόν οι κατηγορίες είναι οι εξής:

    ΠΡΙΝ ΕΠΙΛΕΞΟΥΜΕ ΚΡΑΝΟΣ ΤΙ ;


    ΤΥΠΟΣ Α – Χωρίς αεραγωγούς ή πολύ μικρούς. Κατάλληλο για sport οδήγηση και υψηλές ταχύτητες, χωρίς θόρυβο. Αεριζόμενο αλλά όχι τόσο αισθητό εξαερισμό στις χαμηλές ταχύτητες.

    ΤΥΠΟΣ Β - Με μεγάλους αεραγωγούς. Δεν ενδείκνυται για ταξίδια ή υψηλές ταχύτητες με μεγάλη διάρκεια λόγω του υπερβολικού θορύβου. Κατάλληλο για αγωνιστική οδήγηση εντός πίστας λόγω της ανάγκης του οδηγού για όσο το δυνατόν περισσότερο οξυγόνο αλλά και αερισμό του κεφαλιού. Η MAX ταχύτητα που αναπτύσσεται εντός της πίστας είναι μικρής διάρκειας γιαυτο και δεν ενοχλεί ο θόρυβος, εξ΄άλλου οι αγωνιζόμενοι φοράνε πάντα οτοασπίδες λόγω του υπερβολικού θορύβου των εξατμήσεων τους. Πλήρως αεριζόμενο.

    ΤΥΠΟΣ Γ – Ανοιγόμενο. Κατάλληλο για χαμηλές ταχύτητες. (τουριστική οδήγηση ή μετκινήσεις εντός πόλης)
    Υπερβολικός θόρυβος άνω των 140 km/h.

    ΤΥΠΟΣ Δ – Κράνος JET. Κατάλληλο για χρήση εντός πόλης με ταχύτητες μέχρι 50 Km/h. Ειδικά σχεδιασμένα για αυτούς που τους ενδιαφέρει περισσότερο το προστημο παρά το κεφάλι τους.(!)


    ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΙ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ;



    Το μέγεθος μας στο κράνος καθορίζεται όχι από το αν είναι άνετο στο πρόσωπο μας ή αν μας πιέζει υπερβολικά αλλά από την περίμετρο του κρανίου μας.
    δεν πρέπει να υπάρχει έντονη πίεση στο πάνω μέρος του κεφαλιού. Η πίεση όμως στα μάγουλα αν υπάρχει θα χαθεί με την χρήση ( 1 εβδομάδα περίπου) και τότε το εσωτερικό θα έχει πάρει την μοναδική φόρμα του κεφαλιού μας.
    Προσοχή αν το κράνος δεν εφαρμόζει σωστά στο κεφάλι μας τότε αυξάνει υπερβολικά και ο φόρυβος.

    ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ΕΝΑ ΚΡΑΝΟΣ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΚΕΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΣΑΣ.

    ΜΕΤΡΗΣΗ ΜΕΓΕΘΟΥΣ (Οι παρακάτω διαστάσεις δεν αντιστοιχούν πάντα με τα ίδια μεγέθη. Υπάρχουν κατασκευαστές που έχουν το δικό τους βιολί¨

    52-53cm XS

    54-55cm S

    56-57cm M

    58-59cm L

    60-61cm XL


    Σημ. Η μοδάτη φίρμα και τα γραφικά δεν παρέχουν καμία απολύτως προστασία, απλά κάνουμε περισσότερη εντύπωση.
    Ας μην έχουμε πρώτο κριτήριο την μάρκα και την εμφάνιση αλλά την προστασία που παρέχει κοιτώντας με προσοχή τα υλικά κατασκευής αλλά και την λεπτομέρεια στην ποιότητα κατασκευής.
    Μάρκες υπάρχουν πολλές ...λεφτά δεν υπάρχουν πολλά.
    για αυτό πρέπει να το βάλουμε καλά στο κεφάλι μας.



    ********* http://www.warmup.gr
    *********

  15. #30
    minimoto..the real action Το avatar του/της warm up
    Εγγραφή
    23/11/2003
    Μηνύματα
    287
    ξεχασα την φωτο
    ********* http://www.warmup.gr
    *********

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF