Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 44 από 44

Θέμα: κρανος κ μπουφαν

  1. #31
    minimoto..the real action Το avatar του/της warm up
    Εγγραφή
    23/11/2003
    Μηνύματα
    287
    ...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	sc.jpg 
Προβολές:	202 
Μέγεθος:	36,3 KB 
ID:	56903
    ********* http://www.warmup.gr
    *********

  2. #32
    καλύτερος ! Το avatar του/της Nikoskazer2000
    Εγγραφή
    24/08/2005
    Μηνύματα
    1.329
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI z750
    250....οσα βλεπεις εσυ στο play station
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    ΈΓΡΑΨΕΣ!!!
    Ορκισμένος σιδερόκωλος!

  3. #33
    Ευτυχισμένη Μαγισσούλα Το avatar του/της evvou
    Εγγραφή
    07/06/2005
    Μηνύματα
    938
    Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
    δεν ξέρω πιο είναι αυτό που έχω δει, αλλά ξέρω τιμή μας κάνει?? στα 500 είμαι καλά είναι να το αφήσω??



    για καφέ, μπυρα,χυμό όλα μαζί μουυυυ!!

    :rotflmao: :rotflmao: τρελοκομειοοοο καλα ειναι τοσα

    οχι σου! οχι σου! μου!
    το original α-μηχανο™ μελος

  4. #34
    καλύτερος ! Το avatar του/της Nikoskazer2000
    Εγγραφή
    24/08/2005
    Μηνύματα
    1.329
    Αυτό που εχω παρατηρήσει εγω σχετικά με το θόρυβο είναι οτι οσο πιο καλά εφαρμόζει το κράνος με το γιακά του μπουφάν, τόσο πιο μικρός ο θόρυβος.

    Λογικό πιστεύω...
    Ορκισμένος σιδερόκωλος!

  5. #35
    Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
    δεν ξέρω πιο είναι αυτό που έχω δει, αλλά ξέρω τιμή μας κάνει?? στα 500 είμαι καλά είναι να το αφήσω??



    για καφέ, μπυρα,χυμό όλα μαζί μουυυυ!!
    Να πω και εγω κατι τωρα; Αν και δεν ειμαι στην αγορα για κρανος τωρα, προσπαθω να ενημερωνομαι για να βλεπω τυχον προσφορες κλπ.

    Και μιας που η συζητηση ηρθε γυρω απο τα Shoei κοιταζα στο internet σχετικα και ειδα οτι οι τιμες ειναι ΠΟΛΥ χαμηλοτερες απο οτι στην Ελλαδα.
    Και επειδη η δουλεια μου εχει να κανει με το εμποριο και γνωριζω απο πρωτο χερι τι περιθωρια κερδους υπαρχουν απο το εργοστασιο (factory gate price) μεχρι τον καταναλωτη (RRP), νομιζω οτι ειναι σαφως καλυτερο να επιλεξει κανεις το κρανος που θελει και να το παρει απο εξω.

    Παραδειγμα, το Shoei XR-1000. Εδω οι τιμες με γραφικα ειναι γυρω στα 5005-550. Σε ενα τυπικο μαγαζι στο Internet οπως http://194.185.30.10/cgi-bin/WheelUp...01201480&2D001 μπορει να τα βρει κανεις με 399. 150 ευρω κατω δεν ειναι ευκαταφρονητο ποσον.

    ΥΓ. Ευη αν παρω κ εγω Shoei καποια στιγμη θα με παιζεται και μεναααα;; Αν παρετε ολες οι κοπελες του φορουμ Shoei τοτε θα πηγαινουμε ολ(ε)ς μαζι για καφε;;;;
    Νίκος
    Open Horizons

  6. #36
    FZS600 Fazer Το avatar του/της schumacher_
    Εγγραφή
    13/05/2006
    Μηνύματα
    220
    Όλα τα πράγματα ψάξιμο θέλουν... αντίστοιχα με τις τιμές που αναφέρεις, έχω βρει το XR-1000 με γραφικά από μαγαζί στην Αθήνα με 430? και σε μαγαζί ebay από Αμερική με 270? (το αντίστοιχο RF-1000)...

    Αυτό που έχω καταλάβει με τα online μαγαζιά είναι ότι αν είναι να παραγγείλεις κάτι, κάν' το από Αμερική ή Ιαπωνία... τα Ευρωπαϊκά έχουν απλά λίγο καλύτερες τιμές από τα μαγαζιά μας...

  7. #37
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_zr
    Να πω και εγω κατι τωρα; Αν και δεν ειμαι στην αγορα για κρανος τωρα, προσπαθω να ενημερωνομαι για να βλεπω τυχον προσφορες κλπ.



    ΥΓ. Ευη αν παρω κ εγω Shoei καποια στιγμη θα με παιζεται και μεναααα;; Αν παρετε ολες οι κοπελες του φορουμ Shoei τοτε θα πηγαινουμε ολ(ε)ς μαζι για καφε;;;;

    +1 για τις τιμες εχεις δικιο περσυ που πηρα εγω το diabolic απλως ΔΕΝ ειχα υπομονη και τα εσκασα κανονικα τα 550ευρω


    τωρα για ποια ευη απο τις 2 μιλας???????????????


    θα ριξουμε κληρο



    ηθελα να πω κατι..παιζουν οντως μαγαζια στην αθηνα που εχουν πιο φτηνα τα κρανοι ..αλλα.....αν κοιταξουμε μεσα θα δουμε πχ ενα shoei μοντελο 2004 σημερα......δεν ξερω κατα ποσο ειναι καλο ενα κρανος που εχει φαει σκονη ζεστη κρυο κλπ κλπ 2 χρονια ηδη να το παρουμε

    ισως και να μην παιζει ρολο.....
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  8. #38
    Ανήσυχο πνεύμα.... Το avatar του/της latris mixanis
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    4.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_zr
    Να πω και εγω κατι τωρα; Αν και δεν ειμαι στην αγορα για κρανος τωρα, προσπαθω να ενημερωνομαι για να βλεπω τυχον προσφορες κλπ.

    Και μιας που η συζητηση ηρθε γυρω απο τα Shoei κοιταζα στο internet σχετικα και ειδα οτι οι τιμες ειναι ΠΟΛΥ χαμηλοτερες απο οτι στην Ελλαδα.
    Και επειδη η δουλεια μου εχει να κανει με το εμποριο και γνωριζω απο πρωτο χερι τι περιθωρια κερδους υπαρχουν απο το εργοστασιο (factory gate price) μεχρι τον καταναλωτη (RRP), νομιζω οτι ειναι σαφως καλυτερο να επιλεξει κανεις το κρανος που θελει και να το παρει απο εξω.

    Παραδειγμα, το Shoei XR-1000. Εδω οι τιμες με γραφικα ειναι γυρω στα 5005-550. Σε ενα τυπικο μαγαζι στο Internet οπως http://194.185.30.10/cgi-bin/WheelUp...01201480&2D001 μπορει να τα βρει κανεις με 399. 150 ευρω κατω δεν ειναι ευκαταφρονητο ποσον.

    ΥΓ. Ευη αν παρω κ εγω Shoei καποια στιγμη θα με παιζεται και μεναααα;; Αν παρετε ολες οι κοπελες του φορουμ Shoei τοτε θα πηγαινουμε ολ(ε)ς μαζι για καφε;;;;
    Αν εξαιρέσεις το καλοκαιρινό μπουφάν μου, όλα τα υπόλοιπα είναι από το εξωτερικό


    Τρελοκοτσιδού..!!!!

  9. #39
    ΑνεΜελος
    Εγγραφή
    16/06/2006
    Μηνύματα
    46
    Να σας πω και την δική μου γνώμη (όλοι έχουν κι απο μία ως γνωστόν...)

    1. Φθηνά Shoei βρήκα στο www.motocard.com (full face από 259?). Πατήστε την Αγγλική σημαία αν δεν ξέρετε Ισπανικά (ολέ).

    2. Το πιό αθόρυβο Full Face (βάσει μετρησεων σε εργαστήρια κλπ) είναι το Schuberth S1 (85-87 db έναντι 95+ των υπολοίπων). Δεν το έχω φορέσει ο ίδιος, οπότε σας μεταφέρω τί διάβασα, αλλά το έχω πιάσει στα χέρια μου, η κατασκευή του είναι κορυφαία και έχει και εσωτερικη μάσκα ήλιου (τιμαί λογικαί κλπ...)
    Anyone who has never made a mistake has never tried anything new

    Albert Einstein

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kxIII
    Εγγραφή
    27/11/2005
    Μηνύματα
    119
    Φίλε soulkeeper καλώς ήρθες.

    Προσωπικά θα σου έλεγα, για τα κράνη να πάρεις το καλύτερο που "βαστάει" η τσέπη σου. Καλύτερα να "ζοριστείς" λίγο, να την ψάξεις, αλλά να πάρεις ένα καλό κράνος το οποίο θα σου παρέχει πρώτα ασφάλεια και μετά άνεση. Και το δεύτερο είναι σημαντικό γιατί κράνος που σου κάνει το κεφάλι κουδούνι απλά το αποφεύγεις. Είχα AGV, Dainese και SHOEI. Το Dainese που το πήρα "φτηνό" -πάντα για εμένα μιλάω- 270? ήταν σαν να φοράω μπιντέ.

    Πάρε το καλύτερο που μπορείς, μην σκεφτεσαι τί μοτοσακό έχεις, τί βόλτες θα κάνεις και τέτοια.

    Το κεφάλι σου και το κεφάλι της καλής σου σκέψου.


    Πάντα φιλικά και καλώς ηρθες άλλη μία φορά.
    Καλή η μηχανή, το κράνος καλύτερο...

  11. #41
    FZS600 Fazer Το avatar του/της schumacher_
    Εγγραφή
    13/05/2006
    Μηνύματα
    220
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI z750
    ηθελα να πω κατι..παιζουν οντως μαγαζια στην αθηνα που εχουν πιο φτηνα τα κρανοι ..αλλα.....αν κοιταξουμε μεσα θα δουμε πχ ενα shoei μοντελο 2004 σημερα......δεν ξερω κατα ποσο ειναι καλο ενα κρανος που εχει φαει σκονη ζεστη κρυο κλπ κλπ 2 χρονια ηδη να το παρουμε

    ισως και να μην παιζει ρολο.....
    Σίγουρα υπάρχουν τέτοια μαγαζιά, αλλά στην προκειμένη περίπτωση μιλάω για μοντέλα Shoei 2006 και μάλιστα όχι αν υπάρχει κάτι σε στοκ, αλλά πας και το παραγγέλνεις κανονικότατα... απλώς ο Τζωρτζο έχει Αρχική Τιμή = Τιμή Μετρητοίς, ενώ στα περισσότερα μαγαζιά Μετρητά < Αρχική Τιμή...

    Για την περίπτωση που λέω μ@λ@κίες, τα XR-1000 από πότε είναι στην παραγωγή?

  12. #42
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    2004 νομιζω.........δε θυμαμε 2005 τπ [ηρα εγω αρχες το διαβολικ το 2 και ειχε προηγηθει και το 1

    αλλα η σειρα xr-1000 ισως ηταν πριν απο τα διαβολικ

    οποτε δε ξερω ακριβως...........παντος καλος τα βρηκες και ποσταρε τα τα μαγαζια να ψαχτουν αυτοι που θελουν να παρουν

    γιατι εμεις τα σκασαμε παει.......
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  13. #43
    Ευτυχισμένη Μαγισσούλα Το avatar του/της evvou
    Εγγραφή
    07/06/2005
    Μηνύματα
    938
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI z750



    τωρα για ποια ευη απο τις 2 μιλας???????????????


    θα ριξουμε κληρο


    εχουμε μπλεξει τα μπουτια μας με τις Ευες και τους Γιωργηδες :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    συστηνωμαστε στο δελεαρ : "ευη, ευη, γιωργος, γιωργος.." :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    το original α-μηχανο™ μελος

  14. #44
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από a-mixani
    εχουμε μπλεξει τα μπουτια μας με τις Ευες και τους Γιωργηδες :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    συστηνωμαστε στο δελεαρ : "ευη, ευη, γιωργος, γιωργος.." :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    ααχχαχχα ναι Ε δεν μας ξεχνανε ποτε ομως


    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF