Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 18

Θέμα: παιζονται πολλα λεφτα και ζηταω την βοηθεια σας

  1. #1
    energizer6666

    παιζονται πολλα λεφτα και ζηταω την βοηθεια σας

    Ρε παιδια βρηκα ένα R1 με 6500 ευρο και μου Πρότεινε να βάλω τα λεφτά σε μια εταιρία και θα μου στείλει το μηχανάκι, μόλις το παρω θα δώσω εντολή να πληρωθεί, λετε να είναι μουφα και χάσω τα λεφτά ? η είναι καμιά καλή ευκαιρία? Παρεπιμπτοντος είναι από Γερμανία ξέρετε ποσό στοιχίζει ο εκτελωνισμός και που μπορώ να βρω πληροφορίες και τι χαρτιά χρειάζεται για να εκτελωνιστή

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Φίλε μου πρόσφατα εάν παιδί εδώ μέσα (και για το ίδιο μηχανάκι μάλλιστα) αποκάλυψε ολόκληρη απάτη με ανάλογη εταιρία!

    Δεν θυμάμαι που ακριβώς το έγραψε, ψάξε και θα δεις!

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011

  4. #4
    moda banana Το avatar του/της monstermind
    Εγγραφή
    10/02/2004
    Μηνύματα
    346
    καλημέρα. αν δεν εχεις γνωστο στη γερμανια να τσεκαρει το μηχανακι, να το πληρωσει να στο πακεταρει και να το στειλει, θα σου ελεγα να μην το επιχειρήσεις...

    δώσε μου περισσοτερες πληροφορίες σχετικα με το τί σου είπε ο τύπος... να σου πω τι να προσεξεις...

  5. #5
    energizer6666
    ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ E-MAIL ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ ΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ?Hello,
    Thanks for your e-mail.
    In this moment I'm in Liverpool/UK due to the job change and the bike is here with me. i have all the german papers. You can see in the attachment the brief. German modell (1 hand). This bike is as tight as a new one. The clutch is perfect. There is not one defect or problem. The tires are still the originals, and they are in great condition. The rims are waxed, the chain is like new, (I wipe it with oil before and after every ride. I also clean the bike after every ride.) You could not find a better cared for bike. I changed the oil at the beginning of the season. When I changed the oil I was very careful to not scratch anything. All of the bolts were wiped off and do not have scratches on them. I do not do any extreme riding, and any wheelies wer just from the natural powerband. The front was never let down hard... and I never attempted to use the bike to its limits. As I said, the tires are still original, and are in great shape. I have all the original stuff if you need it. The bike has for this moment 877 original km.
    I have all the german papers for the bike and they will be with the bike when I will make the shipping. The shipping will be made with DHL and the cost is 500 Euro. I will pay for it and you will pay the money transfer.
    Here is the escrow company that I would like to use www.secured-bargain.com.
    Let me explain you how this service works.
    If you decide to make the deal, we go to www.secured-bargain.com and start a transaction betwen us and there we have the posibility to make our bussines how we want ( we can set the inspection period and who pays the escrow service and the shipping).
    I will start the transaction because it's your first time when you use this and you can make any modification of the transaction if you want.
    After everithing is establish you will go and send the money to the escrow company. They will keep the money until you receive the bike and inspect it. After this inspection period they will send the money to me. If the bike is not like I have told, you can send it back and the escrow company will send the money back to you.
    I think this is a good way to make the deal.
    Sincerely,
    Stefan

    Α

  6. #6
    Τελικά όλα είναι ένα κλικ Το avatar του/της LINA
    Εγγραφή
    05/02/2004
    Μηνύματα
    1.898

    ..

    ΤΟ ... ΠΑΠΟΥΤΣΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΦΟΡΕΜΕΝΟ .... ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ????
    ΠΑΡΕ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕ

  7. #7
    ------------------------- Το avatar του/της ctpanoramix
    Εγγραφή
    25/10/2002
    Μηνύματα
    117

    MAKARI FILE NA.......

    EINAI ETSI POU TA LEEI............
    egw vevaia 8a eixa tis amfivolies mou...... kai an den einai to mixanaki etsi opws to perigrafei poios 8a plirosei tin epistrofi? 500euro den einai kai liga.......
    Αυτά που αξίζουν στη ζωή είναι τα επικίνδυνα, τα ασυνήθιστα και ενίοτε, τα παράνομα.......

  8. #8
    moda banana Το avatar του/της monstermind
    Εγγραφή
    10/02/2004
    Μηνύματα
    346
    λοιπον κολλητε, κοίτα τι σου βρήκα....

    http://www.secured-bargain.com./contactus.php

    στις πληροφορίες επικοινωνίας ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ,
    ούτε αναφέρει πουθενά τον κωδικό εγγραφής της εταιρίας στο εθνικό υπουργίο....

    βλέπεις την φωτογραφία με το όνομα "Michael Trent" ?
    Όταν αφίσεις το mousepoint πάνω στην φώτο η επισκόπηση λέει "Saul Weiss"
    Αν κάνεις save την φώτο, σου την αποθηκεύει με default name "zaravinos"

    3 λοιπόν ονόματα για μια φώτο...

    σχετικά με το όνομα saul weiss :

    CarBuyingTips.com Consumer Guide To Avoiding eBay Fraud, Escrow Internet Fraud,
    Check Fraud, Auto Fraud, and Nigerian Scams

    Many of these fake escrow sites have a photo of their alleged boss named “Saul Weiss, General Manager”. That poor guy’s picture and name has appeared on so many escrow fraud sites in the last year, I bet his image is downloaded off the internet more than Britney Spears!


    ε.. θα έλεγα οτι είναι απάτη... στείλε το μαιλ του τύπου. πάω στοίχημα οτι ο τύπος είναι και καλά γερμανός με mail όμως σε Αμερικάνικο provider... οπότε @@ γερμανός...

    στείλε μου το μαιλ του, μπάς και τον βρώ

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Γειά σου ρε Ινσπέκτορα monstermind!

    Ξεκουκούλωσε τους όλους!


  10. #10
    Πάντως αν ο τύπος είναι ακομα Liverpool , μπορω να τσεκαρω και εγω τη μηχανή μιας και είμαι ακομα πάνω.
    We'll walk in the shadows
    By day we'll live in a dream
    We'll walk in the shadows
    One day you'll be with me
    If only you believe

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Αρχικά δημιουργήθηκε από greekshadow
    Πάντως αν ο τύπος είναι ακομα Liverpool , μπορω να τσεκαρω και εγω τη μηχανή μιας και είμαι ακομα πάνω.
    Μηχανή μάλλον σε φωτογραφία θα σου δώσεΙ ο τύπος να τσεκάρεις...

  12. #12
    ireneepi
    Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
    Φίλε μου πρόσφατα εάν παιδί εδώ μέσα (και για το ίδιο μηχανάκι μάλλιστα) αποκάλυψε ολόκληρη απάτη με ανάλογη εταιρία!

    Δεν θυμάμαι που ακριβώς το έγραψε, ψάξε και θα δεις!

    Ναι οντως.!

  13. #13
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ireneepi
    Ναι οντως.!
    ontos ontos
    :rotflmao:
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  14. #14
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    ΜΑΚΡΙΑ

    Η εταιρεία που θα βάλεις αρχικά τα χρήματά σου ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ και θα τα χάσεις.


    ΜΑΚΡΙΑ

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από monstermind
    λοιπον κολλητε, κοίτα τι σου βρήκα....


    energizer6666-> R1 με 877km, 6500?, και αναρωτιέσαι αν είναι απάτη ???
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Παραμένω νέος :P αλλά χρειάζομαι και πάλι την βοήθεια σας... !!!
    από evilnanouk στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2013, 11:57
  2. Παρακαλώ την βοήθεια σας......
    από angel-m στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 22/06/2005, 17:41
  3. Απαντήσεις: 59
    Τελευταίο μήνυμα: 18/06/2005, 12:40
  4. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2005, 14:08
  5. Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2003, 15:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF