Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 45

Θέμα: den jero na odigo kai thelo k veltiosi

  1. #16
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2006
    Μηνύματα
    29
    nai re pedia na matho thelo kai giauto psaxnome.
    pitsirikas omos ime kai tha kano kai tis m@l@kies mou thelo na to pezo kai ligo mouri.
    eimai omos k ipefthinos kai tha trejo tin mixani eki pou den tha lano kako se allous.
    apla me enoxloun ta kolimena miala pou nomizoun oti eimai o dolofonos me to 600kosari.....
    giauto graftika sto forum gia na matho kai na apoxtiso kapoia apo tin empiria sas k efxaristo opoin me voithai....

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kostiZ
    nai re pedia na matho thelo kai giauto psaxnome.
    pitsirikas omos ime kai tha kano kai tis m@l@kies mou thelo na to pezo kai ligo mouri.
    eimai omos k ipefthinos kai tha trejo tin mixani eki pou den tha lano kako se allous.
    apla me enoxloun ta kolimena miala pou nomizoun oti eimai o dolofonos me to 600kosari.....
    giauto graftika sto forum gia na matho kai na apoxtiso kapoia apo tin empiria sas k efxaristo opoin me voithai....
    Φιλε μου ζητησες οδηγιες για βελτιωση και αξεσουαρ και τις πηρες!
    Αν θελησεις και συμβουλες για να βελτιωθεις σαν μοτοσυκλετιστης, και ισως και να διευρυνεις τους οριζοντες σου, εδω θα τις βρεις εν αφθονια.

    Οι φανφαρες και τα μεγαλα λογια να λειπουν, στην τελικη κανε οτι θες με τον εαυτο σου και το μηχανακι σου.
    Και χεσε τους αλλους που σου λενε οτι εισαι ετσι και αλλιως.

    Αλλα να ξερεις οτι στον δρομο εισαι και θα εισαι μονος σου, και εκει τελειωνουν τα ψεμματα, οσο και αν θες να καροιδευεις τον εαυτο σου.

    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  3. #18
    ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ Το avatar του/της Daffizx
    Εγγραφή
    01/07/2006
    Μηνύματα
    24
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    Φιλε μου ζητησες οδηγιες για βελτιωση και αξεσουαρ και τις πηρες!
    Αν θελησεις και συμβουλες για να βελτιωθεις σαν μοτοσυκλετιστης, και ισως και να διευρυνεις τους οριζοντες σου, εδω θα τις βρεις εν αφθονια.

    Οι φανφαρες και τα μεγαλα λογια να λειπουν, στην τελικη κανε οτι θες με τον εαυτο σου και το μηχανακι σου.
    Και χεσε τους αλλους που σου λενε οτι εισαι ετσι και αλλιως.

    Αλλα να ξερεις οτι στον δρομο εισαι και θα εισαι μονος σου, και εκει τελειωνουν τα ψεμματα, οσο και αν θες να καροιδευεις τον εαυτο σου.







    Ναι ρε φιλε gcrook στο δρομο θα ειναι μονος του αλλα δεν μπορω
    να ακουω οτι "δεν ξερω να οδηγω αλλα θελω να το κανω τουμπανο για να τα παω με τους φιλους μου"
    Καποιος πρεπει να του τα ψαλει λιγο γιατι θα των κλαιει η μανουλα του και ειναι κριμα .
    Εγω οδηγω εδω και 22 χρονια και ακομα μαθαινω και θα
    μαθαινω......



    kostiz καλα θα ειναι πρωτα να πας αφου το θελεις κιολας στα
    μαθηματα του 0-300 και μετα τα ξαναλεμε γιατι εχεις πολλα
    ψωμια μπροστα σου.

  4. #19
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Daffizx
    Ναι ρε φιλε gcrook στο δρομο θα ειναι μονος του αλλα δεν μπορω
    να ακουω οτι "δεν ξερω να οδηγω αλλα θελω να το κανω τουμπανο για να τα παω με τους φιλους μου"
    Καποιος πρεπει να του τα ψαλει λιγο γιατι θα των κλαιει η μανουλα του και ειναι κριμα .
    Εγω οδηγω εδω και 22 χρονια και ακομα μαθαινω και θα
    μαθαινω......

    kostiz καλα θα ειναι πρωτα να πας αφου το θελεις κιολας στα
    μαθηματα του 0-300 και μετα τα ξαναλεμε γιατι εχεις πολλα
    ψωμια μπροστα σου.

    Ο φιλος εδω τα λεει πολυ σωστα. Μια μηχανη ειναι κατα 60% ο αναβατης της. Εγω θεωρω οτι ειμαι ΚΟΥΛΟΣ, και θα ΣΥΝΕΧΙΣΩ να με θεωρω κουλο, ακομα και ΑΦΟΥ τελειωσω και το 3ο level στο CSS.
    Γιατι; Μα γιατι η μηχανη θελει:

    ΣΕΒΑΣΜΟ
    ΑΥΤΟΠΕΙΘΑΡΧΙΑ
    ΓΝΩΣΗ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ ΜΑΣ

    Με το να σκεφτομαστε οτι ΔΕΝ ειμαστε οδηγαρες νομιζω οτι θετουμε τον εαυτο μας σε μια μονιμη διαδικασια μαθησης, που ΣΑΦΩΣ ειναι οτι καλυτερο.
    Σε μοτοεκδρομες, κοιταω να δω τα πατηματα αλλων οδηγων για να μαθω τι πρεπει και τι ΔΕΝ πρεπει να κανω.

    Σε μοναχικες διαδρομες αυτοσυγκεντρωνομαι και ανεβαζω ενα ΣΤΑΘΕΡΟ ρυθμο (πχ 70-80 χλμ) που προσπαθω να κρατησω σε ολες τις στροφες. Σε καποιες στροφες ειναι λιγα, αλλα για καποιες αλλες ειναι αρκετα. Και εκει ΜΑΘΑΙΝΩ.
    Και την επομενη φορα ανεβαινω λιγο ακομα.

    Οι συγχρονες μηχανες ειναι πολυ δυνατες και ικανες... Η Ζ μου εχει ιπποδυναμη που δεν ειχαν καλα καλα τα superbikes του λιτρου πριν 20 χρονια.
    Οσο για κρατημα και στησιμο πλεον, νομιζω οτι ειναι μακραν καλυτερες.

    Οποτε -ταπεινη μου αποψη- νομιζω οτι δυσκολα καποιος μπορει να πει οτι εκμεταλλευεται στο 100% (η εστω στο 90%) τις δυνατοτητες τους.
    Σε πολλες μηχανες εξαλλου, κατι τετοιο ειναι αδυνατον να συμβει σε δημοσιους δρομους εξαλλου λογω την μεγαλης ταχυτητας που μπορουν να πιασουν.

    Αυτο που θελω να τονισω ειναι ρε Κωστα, ναι εισαι μικρος και θες να κανεις και το κομματι σου. Αλλα ρε φιλαρακι, να χαρεις, κατσε σκεψου, Η ΜΗΧΑΝΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟΥΜΠΑΝΟ ΓΙΑ ΜΟΥΡΗ ΣΤΗΝ ΚΑΦΕΤΕΡΙΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ Ο Δ Η Γ Α Μ Ε!!!!!

    Σκεψου ΠΟΣΟ πιο μουρη θα εισαι φιλαρακι, οταν μετα απο μια γρηγορη βολτα σε ενα γνωστο σου στροφιλικι θα γυρνας στην καφετερια και θα καθεσαι διπλα στα φιλαρακια με τα πουκαμισακια και τη σαγιοναρα και εσυ θα βγαζεις δερματα, γαντια και κρανος και θα λες πως το πηγες.

    ΕΚΕΙ ειναι ο ΣΕΒΑΣΜΟΣ και η ΜΟΥΡΗ φιλε. Μετα ο αλλος θα ανεβαινει στο R1 του αλλα τι να σου πει; Στην ευθεια ολοι γΛηγοροι ειναι! Και ενας πιθηκας μπορει να ανοιξει ενα γκαζι τερμα κ οποιον παρει ο χαροντας! Στην στροφη ομως ΜΕΤΑ την ευθεια τι γινεται;

    Εκει ξεχωριζουν οι ΑΝΤΡΕΣ απο τα ΑΓΟΡΑΚΙΑ αν με εννοεις. Και ξερεις κατι; Ο R1 μπορει να ειναι μπροστα σου στην ευθεια αλλα να εισαι σιγουρος οτι θα ΙΔΡΩΝΕΙ που εισαι στους καθρεφτες του, γιατι ξερει οτι στην πρωτη στροφη θα τον περασεις απο ΠΑΝΩ.

    Εχεις να δωσεις καποια λεφτα για βελτιωσεις; Κανε την ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ: Βελτιωσε ΕΣΕΝΑ σαν οδηγο.
    Πανε στο 0-300, κ μετα στο CSS και ΜΑΘΕ. Γραψε χιλιομετρα οπου μπορεις και οσο αντεχεις και θα δεις οτι η μηχανη σου μπορει να παει ΠΟΛΥ πιο γρηγορα απο οσο νομιζες...



    ΥΓ. ΠΑΝΤΑ, μα ΠΑΝΤΑ κρανος αδερφε! Ελπιζω να μην θεωρεις οτι μουρη ειναι να σκαμε με το πουκαμισακι και την σαγιοναρα στην καφετερια και να μην βαζουμε κρανος για να μην χαλασει το μαλι...

    ΥΓ2. Με αφορμη το ΖΧ12 του Νταφιξ, ενα παραδειγμα προς αποφυγην: Προχθες το βραδυ ειδα ενα μαυρο 12 στην Χαμοστερνας δικαβαλο με την απαραιτητη ξανθια πισω, και πηγαιναν και οι 2 ξεκρανωτοι, κ με κοντομανικα... Αφου τους περασα με φουλ περιβολη (μπουφαν, μποτες, γαντια, κρανος κλπ), λιγο μετα ο τυπακος περασε διπλα μου με +20-30 χλμ στα 120+ κ ανεβηκε την Φρατζη μεχρι κ Βουλιαγμενης ανοιγοντας μεσα στην κινηση...
    Και σκεφτομουν... "Καλα ρε παλιο@#@$@$ εσυ θες να σκοτωθεις, ο ΑΛΛΟΣ επανω στην μηχανη που θα παρεις μαζι σου ΤΙ φταιει να ερθει μαζι σου;;;"
    Νίκος
    Open Horizons

  5. #20
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2006
    Μηνύματα
    29
    euxaristo poli pedia. oso gia to kranos to theoro anapospasto komati kai ektos autou ego forao kai jacket kai exo liosi me tin zesti . apo edo kai pera tha apasxoliso me texnikes veltiosis tis odigikis mou ikanotitas

  6. #21
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kostiZ
    euxaristo poli pedia. oso gia to kranos to theoro anapospasto komati kai ektos autou ego forao kai jacket kai exo liosi me tin zesti . apo edo kai pera tha apasxoliso me texnikes veltiosis tis odigikis mou ikanotitas
    Μπράβο!

    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  7. #22
    Αν έχεις λεφτά για βελτιώσεις της μηχανής δωσ' τα σε καλό εξοπλισμό προστασίας και σε μαθήματα ασφαλούς οδήγησης.

    Μετά μαζί με τη βελτίωση των δικών σου ικανοτήτων θα δεις πόσο θα "βελτιώνεται" και η μηχανή σου!
    the lights came on fast
    lost in motorcrash
    gone in a flash unreal...

    PcBox.GR

  8. #23
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kostiZ
    euxaristo poli pedia. oso gia to kranos to theoro anapospasto komati kai ektos autou ego forao kai jacket kai exo liosi me tin zesti . apo edo kai pera tha apasxoliso me texnikes veltiosis tis odigikis mou ikanotitas
    +100000000 ΜΠΡΑΒΟ Κωστη!
    Νίκος
    Open Horizons

  9. #24
    stop greekglish please
    γράψε ελλήνικος


    Όταν η πόλη κοιμάται.......

  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/04/2005
    Μηνύματα
    142
    Λοιπον κυριοι γρηγοροι και αργοι. Νομιζω οτι οσα 0-300 και καλιφορνια σκουλς και νιου γιορκ σκουλς βγαλει καποιος, αν δεν ειναι εγκρατης και πειθαρχημενος σαν ανθρωπος τοτε παλι επικινδυνος ειναι και λακαμιες θα κανει. Απλα θα τις κανει πιο σωστα, αλλα οχι λιγοτερα επικινδυνα.
    Δε λεω να μην μαθουμε να οδηγαμε σωστα αν βρουμε ευκαιρια, αλλα νομιζω οτι πολλοι μολις "μαθουν" και καλα να στριβουν κανουν ολους τους δρομους πιστες. Εχει συζητηθει αρκετα το θεμα "ο δρομος δεν ειναι πιστα" και αρα δεν θα το ξαναθιξω, αλλα καλυτερα να μην εχω την εκπαιδευση του ροσσι και να οδηγαω πιο αργα και σαν ανθρωπος παρα να ειμαι αποφοιτος της σχολης "οδηγαω διχως αυριο" γιατι αυτοι που οδηγουν ετσι καποια μερα σιγουρα θα ειναι η τελευταια τους.
    Αααα και οταν οδηγατε γρηγορα οι γρηγοροι να ρωτατε πρωτα τα λαστιχα και τα φρενα, γιατι μπορει αυτα να εχουν αντιθετη γνωμη και να σας το πουν πανω σε καμια στροφη...
    O καλύτερος εξοπλισμός προστασίας είναι το μυαλό, που μπορείς να τον φοράς και πάντα

  11. #26
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από apolon10
    Λοιπον κυριοι γρηγοροι και αργοι. Νομιζω οτι οσα 0-300 και καλιφορνια σκουλς και νιου γιορκ σκουλς βγαλει καποιος, αν δεν ειναι εγκρατης και πειθαρχημενος σαν ανθρωπος τοτε παλι επικινδυνος ειναι και λακαμιες θα κανει. Απλα θα τις κανει πιο σωστα, αλλα οχι λιγοτερα επικινδυνα.
    Δε λεω να μην μαθουμε να οδηγαμε σωστα αν βρουμε ευκαιρια, αλλα νομιζω οτι πολλοι μολις "μαθουν" και καλα να στριβουν κανουν ολους τους δρομους πιστες. Εχει συζητηθει αρκετα το θεμα "ο δρομος δεν ειναι πιστα" και αρα δεν θα το ξαναθιξω, αλλα καλυτερα να μην εχω την εκπαιδευση του ροσσι και να οδηγαω πιο αργα και σαν ανθρωπος παρα να ειμαι αποφοιτος της σχολης "οδηγαω διχως αυριο" γιατι αυτοι που οδηγουν ετσι καποια μερα σιγουρα θα ειναι η τελευταια τους.
    Αααα και οταν οδηγατε γρηγορα οι γρηγοροι να ρωτατε πρωτα τα λαστιχα και τα φρενα, γιατι μπορει αυτα να εχουν αντιθετη γνωμη και να σας το πουν πανω σε καμια στροφη...
    Δλδ και όσοι είναι εγκρατείς πρέπει να μείνουν στα μαύρα σκοτάδια; Τι λογική είναι αυτή;

    Και μην ανησυχείς.... τα ρωτάμε και μας δίνουν την έγκρισή τους πριν ανοιξουμε το γκάζι.....


    Ωχου παρασκευιάτικα γκρίνια και νουθεσίες....

    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  12. #27
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από apolon10
    ......αλλα καλυτερα να μην εχω την εκπαιδευση του ροσσι και να οδηγαω πιο αργα και σαν ανθρωπος παρα να ειμαι αποφοιτος της σχολης "οδηγαω διχως αυριο" γιατι αυτοι που οδηγουν ετσι καποια μερα σιγουρα θα ειναι η τελευταια τους.
    ....

    Τόσα ξέρεις τόσα λές....

    Ποιος σου είπε οτι σε αυτά τα σχολεία σε μαθαίνουν αγωνιστική οδήγηση;

    Το αντίθετο.... οι γραμμές είναι εντελώς λάθος σε αγωνιστικούς όρους και η μηχανή είναι ΟΡΘΙΑ!!!

    Αλλά Ελλαδιστάν εδώ... ότι δεν ξέρουμε ή το φοβόμαστε το κατακρίνουμε χωρίς 2η σκέψη.....

    Ας πάμε αργά ρε σεις.... σαν άνθρωποι...

    Πόσο; με 50χλμ/ώρα είναι καλά;

    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  13. #28
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/04/2005
    Μηνύματα
    142
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Τόσα ξέρεις τόσα λές....

    Ποιος σου είπε οτι σε αυτά τα σχολεία σε μαθαίνουν αγωνιστική οδήγηση;

    Το αντίθετο.... οι γραμμές είναι εντελώς λάθος σε αγωνιστικούς όρους και η μηχανή είναι ΟΡΘΙΑ!!!

    Αλλά Ελλαδιστάν εδώ... ότι δεν ξέρουμε ή το φοβόμαστε το κατακρίνουμε χωρίς 2η σκέψη.....

    Ας πάμε αργά ρε σεις.... σαν άνθρωποι...

    Πόσο; με 50χλμ/ώρα είναι καλά;


    Το ποσα ξερω δεν το ξερεις, ουτε εθιξα καποιον προσωπικα και μαλον δεν καταλαβες και τι εννοω.
    Και μαλιστα λεω αυτο που λες και εσυ .
    Το ποστ μου απευθυνεται σε αυτους που "νομιζουν" οτι τους μαθαινουν αγωνιστικη οδηγηση και πανε τερμα γκαζια γιατι δεν θα πεσουν ποτε και θα στριψουνε παντου και δεν θα τους πεταχτει ποτε κανεις.
    Εχω γνωστο που ειχε τελειωσει τετοιο σκουλ και ελεγε οτι τους περναει ολους με οτι καβαλανε γιατι αυτος "ξερει".
    Ο νοων νοειτο
    O καλύτερος εξοπλισμός προστασίας είναι το μυαλό, που μπορείς να τον φοράς και πάντα

  14. #29
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από apolon10
    Το ποσα ξερω δεν το ξερεις, ουτε εθιξα καποιον προσωπικα και μαλον δεν καταλαβες και τι εννοω.
    Και μαλιστα λεω αυτο που λες και εσυ .
    Το ποστ μου απευθυνεται σε αυτους που "νομιζουν" οτι τους μαθαινουν αγωνιστικη οδηγηση και πανε τερμα γκαζια γιατι δεν θα πεσουν ποτε και θα στριψουνε παντου και δεν θα τους πεταχτει ποτε κανεις.
    Εχω γνωστο που ειχε τελειωσει τετοιο σκουλ και ελεγε οτι τους περναει ολους με οτι καβαλανε γιατι αυτος "ξερει".
    Ο νοων νοειτο
    ΟΚ - παρεξήγηση τότε.... Θα πρέπει να μάθουμε να γράφουμε και να διαβάζουμε καλύτερα.

    Δεν φταίει η γνώση που πήραν αλλά το μυαλό τους....

    Να τους προσέχεις τους γνωστούς σου
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  15. #30
    εγω χωρις καμια εμπειρια πανω στην μηχανη και με αγορα πρωτης μηχανης ενα στρομακι 650 εχω να πω οτι ολα εχουν να κανουν με τον αναβατη. Καλα θα κανει το παιδι με το καινουριο σουζουκακι αφου εχει το γνωθι εαυτον οτι ειναι απειρος στην οδηγηση, να παει σε κανα σχολειο να μαθει τα βασικα....ολοι ξερουμε οτι το γκαζι ειναι γλυκο και αμα εισαι και απειρος, ακομη χειροτερα..Η δικια μου συμβουλη μιας και εγω θεωρω τον εαυτο μου απειρο αλλα συνειδητοποιημενο ειναι να καβαλησεις το μηχανακι σου σε καμια αλανα, να το νιωσεις, να διαβασεις τα εξαιρετικα θεματα του φορουμ και μετα να αρχισεις να βγαινεις στους δρομους...

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. psaxnw moter kai den mporw na brw
    από balloy στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 30/07/2009, 15:32
  2. psaxno na agoraso diafora kai thelo tin gnomi sas
    από tzesika123 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 01/04/2008, 23:56
  3. Boitheia:Den mporo na apofasiso.
    από Johnpl-7 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/08/2004, 00:04
  4. gia na gelasoume kai ligo.....
    από ctpanoramix στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 24/11/2003, 12:37

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF