Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 31

Θέμα: Θεμα: Ποσα Χιλιομετρα ΕΧετε Κανει??

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/06/2002
    Μηνύματα
    200

    Θεμα: Ποσα Χιλιομετρα ΕΧετε Κανει??

    ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΣΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΔΙΑΣΤΗΜΑ??

    Εγώ οδηγάω από το 98.Πρώτη μηχανή το SuperFour μου και είχα κάνει με το 400αράκι μου περί τα 70.000 χιλιόμετρα.
    Το ΧΧ το έχω 5 μήνες περίπου και έχω κάνει 11.000 χιλιόμετρα.

    Τα περισσότερα εννοείται ταξιδάκια και με τα δύο.

    Λοιπόν?? Για πείτε??

  2. #2

    2 xronia

    10.000 xiliometra

  3. #3
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.700
    εγώ οδηγώ το χαόδες διάστημα που άρχισε ...
    πέρυσι τον ιούλιο και μέχρι φέτο στις 31/9 είχα κάνει περίπου 14000 χιλ από τότε δεν έχω ξαναοδηγήσει (ας όψεται το χέρι) αλλά το Σάββατο θα την ξαναπάρω χι χι και θα ξαναρχίσω να γράφω

    Δεν φαίνονται πολλά αλλά η μηχανή μου είναι 125 και δεν κάνει για ταξίδια, οπότε πόλη, νησάκια (το καλοκαίρι), και μεγαλύτερη συνεχόμενη απόσταση δικάβαλος 100 κάτι χιλιόμετρα

  4. #4
    Δεν κάνω χίλιόμετρα γιατί φοβάμαι να το βγάλω στην εθνική. Ούτε κοντινά εδώ γύρω γιατί στην Αθήνα τρέχουν σαν μουρλοί στους δρόμους. Μόνο για καφέ στην πλατεία που απέχει ένα τετράγωνο από το σπίτι μου. Και αυτό εννοείται με πλήρη εξάρτηση (τί τα δώσαμε τόσα λεφτά) και με την ψυχή στο στόμα.
    Ο Δρ. Δρακατώρ!

    Δεν πίνω γιατί οδηγώ!

  5. #5
    ..ο Μάγος.. Το avatar του/της wizard
    Εγγραφή
    06/06/2003
    Μηνύματα
    70


    σωστόος!..


    Εγώ τα περισσότερα χλμ τα κάνω σούρνωντας - πιάνονται;
    .."νάφε και μέμνασ' απιστείν.. Άρθρα ταύτα φρενών"..

  6. #6
    Νέο μέλος Το avatar του/της UPEI
    Εγγραφή
    08/01/2003
    Μηνύματα
    17
    Σε διάστημα 2,5 χρόνων έχουμε και λέμε
    με το CX 40.000 χλμ (2 έτη)
    με το ZZR 10.000 (6 μήνες)

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2003
    Μηνύματα
    199

    Καλο το θέμα σου...

    ...διενεργείς καποιο γκάλλοπ ή ετσι πληροφοριακά?

    ...Εχω κάνει 36.000χλμ μέσα σε 1 χρονο!!!!!!!!!

    .......................................................

    Ψεμματα λέω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Το ελαφάκι μου το πήρα μεταχειρισμένο => 20.000χλμ περίπου έχω πραγματοποιήσει μέσα στην πόλη κυρίως αλλά και σε ταξιδακια με φίλους (τα αγαπημένα μου )

    Τώρα ομως το ελαφάκι μου είναι λαβωμένο ειναι στο μηχανικό και παρακαλώ να περασουν οι μέρες να το παρω πίσω μάχημο και παλι!!!

    Αχχχ....

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.806
    Χιλιόμετρα?
    Με κάνεις και νιώθω πολύ γέρος.
    Βλεπω μια σχέση ηλικίας - διάθεσης, κ@υλας, που απο το διάγραμμα φαίνεται να φθίνει οσο περναν τα χρόνια και στεναχωριέμαι.
    ΓΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΛΕΩ

  9. #9
    King of the Sky-Road Το avatar του/της Traveller
    Εγγραφή
    09/08/2002
    Μηνύματα
    34

    Kontres??? Exw kanei 7000000000klm se 5 meres...

    ...kai ston ypno moou...

    Loipon, 6700km se 7peripou mines. Taksidaki oxi akoma distixws...Alla provlepetai...

  10. #10
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302
    ena erotima pou den mporo na apantiso me akribia

    A. exo kanei polla xiliametra sournontas (pou leei kai o Wizz)
    B. Den thimame posa xiliometra eixa kanei me to XL alla to pira me polly liga alla meta apo dyo xronia xriastike na kano rektifie na to pouliso opote gyro sta 30.000 (eixa kanei kai arketa kontina taksidakia)
    C. Den thimame posa xiliometra eixa kanei me to XT alla to eixa 9 mhnes kai eixa alaksei 2 fores kadena ekentroforou (den antexe to xoma) opote prepei na eixa kanei gyro sta 10.000
    D. Me to KTM katevasa 3 fores kinitira opote prepei na eixa kanei gyro sta 70.000
    E. To RMX den exei tipota, to exo vgalei kamia 15 fores opote gyro sta 1500
    F. To DRZ den exei episeis tipota, toy exo alaksei pente fores ladia apo tote poy to pira, ladia alazo kathe 20-22 ntepozita, ena ntepozito vgazei gyro sta 100 xiliometra, opote xmmmmm prepei na exo kanei..... 10000
    G. Me to GilleroRunner exo kanei 18000 (auto exei ap'ola) kai varieme na pao na toy alakso ladia, mallon tha me afisei pali pouthena.

    A!!! to synolo einai 139.500!!! ftouuuuuuu den einai oute to 1/3 apo ayta poy exo na kano akoma

    kala xiliometra se olous reeeeeeeeeeee

  11. #11
    ...Gabson... Το avatar του/της haskosktm
    Εγγραφή
    21/07/2003
    Μηνύματα
    53
    peripou 140.000 klm me to glx mou to palio (10 xronia),
    kai twra me to KTM guro sta 17.000 klm se ena xrono....


    ...kai na fantastite oti zw se nhsi

  12. #12
    ο βασιλιάς της σκόνης Το avatar του/της Adventure-R
    Εγγραφή
    15/05/2002
    Μηνύματα
    158

    με την Adventure-R μου...

    έχω κάνει 33.000 Km σε 18 μήνες.
    Μη φοβάσαι Θεέ, είμαι στο πλευρό σου.

  13. #13

    καλά είστε μακράν....

    με το DT σε διάστημα 2 περίπου χρόνια έκανα 62.000km και μετά έβγαλα τα όργανα.Μιλάμε οτι μέσα σε 3 μέρες είχα κάνει 1300km γυρίζοντας όλη την Εύβοια με έδρα το πευκί.

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της swtos
    Εγγραφή
    22/07/2002
    Μηνύματα
    109

    Tι μας ρώτησες τώρα ωρέ μάστορη ?

    ωρέ θα πρέπει να γράφουμε μήνες μη σου πω χρόνια .... (sic)

    Λοιπόν τα πρώτα μου Km σούρνωντας φυσικά με τη φλορέτα του θείου μου του Βασίλη, κάθε φορά που την έπαιρνα ήθελε 2 μήνες service. Ηταν όμως φλορέτα καθαρή , ΜΧ σκέτο. Πόσα ήταν δεν θυμούμαι , λίγα πάντως ...

    Στη συνέχεια πάπια 6βολτη κλασική σε μπλεδάκι, σούργελο κανονικό, αλλά εγώ ευτυχισμένος αφού αγοράστηκε μετά κόπων και βασάνων.... Km αρκετά, νομίζω μέχρι το '93 που λειτουργούσε είχε μηδενίσει 1 φορά ( ά σε μίλια ήταν το κοντέρ ....). Ηταν ο σύντροφός μου για πολύ πολύ καιρό....

    Το '87 είχα την πρώτη επαφή με κάποιο δίχρονο που οι παλιότεροι θα θυμούνται ΙΤ τα αρχικά του.... Είχα πάθει ντελίριο. Τι γκάζι , τι δύναμη, το είχα σκίσει σούρνωντας πάλι σε κάθε μορφής δρόμο. Παρέδωσε το πνεύμα του με 70000 Km συνολικά (εγώ το είχα 2ο χέρι)

    Με πολλά προβλήματα απ' το σπίτι αγόρασα εν έτι 1991, ΧR Baja 250, τάφος γενικά, αλλά υπέροχο για την εποχή. Πολύ ωραίο όμως μηχανάκι. Km πολλά, περίπου 90000 μέχρι το 1994.....

    Είπα στη συνέχεια να γυρίσω το σκηνικό σε κάτι πιό στρίτ... CBR 400 Aero νομίζω, όπου έκανε περίπου 20000 km στα χέρια μου. Μετά στούκαρε σε γέφυρα και έπεσε σε ποταμάκι (ευτυχώς εγώ δεν το θυμάμαι , τόσο λιώμα που ήμουν, δεν έπαθα τίποτις).....

    Ταυτόχρονα αγοράστηκε συνεταιρικό CR 250 του '92 με 3000 Km. Αυτό έζησε μέχρι σήμερα όπου δεν αξίζει να το φτιάξουμε πιά... Km πολλά και όλα χωμάτινα έως λασπώδη ..... πολλά σας λέω, που να θυμάμαι , το κοντέρ έχει μηδενίσει ......

    Το 1994 λοιπόν, CRM 250 του '91. To γκάζι για μένα εκείνη την εποχή. ΤΟ ΓΚΑΖΙ. Μέχρι σήμερα έχω αλλάξει τρία CRM. Km πολλά που να θυμάμαι ρε παιδιά ....

    εν έτι 2000 πήρα ένα KTM Lc4 620 του '98 . Ωραίο μηχανάκι, αλλά
    1 μέρα δούλευε 10 ήταν στο συνεργείο, αφήστε που με τόσες μανιβελιές που ήθελε να ξεκινήσει, έχω σήμερα μετατόπιση σπονδύλου .....

    Το σωτήριο έτος 2001 πήρα τελικά ένα πανέμορφο εργαλείο KTM Lc4 640. Με φόβο ψυχής βέβαια, από αυτά που είχα περάσει πριν ....
    Με έβγαλε ασπροπρόσωπο σε όλα του. Καμμία σχέση με το παλιό. Δυνατό, χωρίς βλάβες , το έχω εως σήμερα σε τέλεια κατάσταση. Km 20000.

    Ταυτόχρονα έπαιζα με ένα cbr 600 f , ενός φίλου κολλητού, km λίγα και αργά ....

    Το επόμενο σωτήριο έτος 2002 , Οκτώβρη, πήρα τελικά το μηχανάκι των ονείρων μου ..... CBR 954 RR '03. Τι να πω γι' αυτό το εργαλείο. Απλά τέλειο. Km περίπου 6000 και αργά , πολύ αργά, πιό αργά κι απ' τον Zanzibar......


    Σε όλη αυτή την πορεία, πολλά μηχανάκια πέρασαν απ' τα χέρια μου,
    τι να πρωτοθυμηθώ .... DT, WR, YZ, RM, CBR, RD350 & 500 παναγιά μου ...., Husky, Big800, Tenere, TDR250, KR, RGV, R6, R1......


    Tελικός απολογισμός ..... Πολλά Km ρε παιδιά , πολλά, αλλά πάλι μου φαίνονται ελάχιστα μπροστά σ' αυτά που θέλω να κάνω .......
    κι ακόμα περισσότερα....

    Να είστε καλά, μελαγχόλησα ο πούστης

  15. #15

    Ave swto...

    χιλιομετροφάγε βενζινοκαύτη!!!

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. πόσα χιλιόμετρα έχετε στη ΣΕΛΑ !! ?
    από kiriakost στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 259
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2013, 19:33
  2. ποσα χιλιομετρα εχετε στο κοντερ?
    από 675 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2013, 14:50
  3. Πόσα Χλμ. έχετε κάνει με το V-strom?
    από jimgeo στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 91
    Τελευταίο μήνυμα: 13/01/2010, 22:16
  4. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 12/08/2009, 21:17
  5. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 02/12/2005, 12:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF