Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 45

Θέμα: 15 λεπτα ζεσταμα...(CBF-250)

  1. #31
    Αθόρυβο μέλος Το avatar του/της ledz
    Εγγραφή
    13/08/2005
    Μηνύματα
    335

    Exclamation UPDATE!!!

    Μιας και κρυωνει ο καιρος το προβλημα (βλ. πρωτο ποστ) επιδεινονεται... Τωρα με τα κρυα και τις βροχες δυσκολευεται να παρει και μπρος (με/διχως τσοκ - με/διχως λιγο/πολυ γκαζι). Για να μην τα πολυλογω πηγα σε μαστορα.

    ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΞΟΥΣΙΟΔΩΤΗΜΕΝΟ

    Μερα 1η: Καθαρισαμε καρμπυρατερ, βαλαμε μπρος εκανα βολτα, το μηχανακι αποκρινοταν σαφως καλυτερα και με περισσοτερο τραβηγμα. Το προβλημα παρεμεινε...

    Μερα 2η: Ανοιγμα και ελεγχος/ρυθμιση βαλβιδων... Ο "αξιοτιμος" κ. Εξουσιοδωτημενος-για-να-σου-βαζω-καπελο-και-να-μη-κανω-δουλεια στα 12000 χμ δε μου ειχε τσεκαρει τις βαλβιδες. Απ τον εκκεντροφορο εξαγωγης το χρωμα ηταν χαλκινο σκουρο κι'οχι χρυσοκιτρινο οπως στις εισαγωγης. -> Ειχαν αρχισει να φθειρονται οι βαλβιδες και σε λιγες ακομη 100αδες χμ θα καιγονταν. ΜΠΡΑΒΟ ΚΥΡΙΟΙ ΕΞΟΥΣΙΟΔΩΤΗΜΕΝΟΙ. Δε θελετε που δε θελετε να το κοιταξετε, μετα που θα σας το φερνα καμμενο τι θα μου λεγατε για τα περι εγγυησεων αναρρωτιεμαι.

    Βαλβιδες ρυθμιστικαν, κλεισαμε καπακι, αλλαγη λαδιων+φιλτρου λαδιων αλλα το προβλημα εκει...

    Ημαρτον ρε παιδια, κανεις δεν εχει κατι παρομοιο???


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	image(189) (small).jpg 
Προβολές:	550 
Μέγεθος:	55,9 KB 
ID:	68034
    Silence in the studio!

  2. #32
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Εχοντας διαβασει ολα τα ποστ μου φαινεται λιγο περιεργο το οτι σου σβηνει ξαφνικα μονο στο ρελαντι ενω δουλευει κανονικα σε πορεια,κοιταξες το καρμπυρατε εξονχυστικα?γνωμη μου?παρε ενα σετ φλατζες και ζιγκλερ(νομιζω την ιδια λειτουργια με του παπιου πρεπει να εχει ετσι δεν ειναι?)και λυσε το μονος σου ειτε με την βοηθεια καποιου γνωστου σου που σκαμπαζει απο τετοια.κοιτα και το βαρελακι μηπως εχει καποια τρυπα που του επιτρεπει να περνα αερας και το μπουκωνει και κοιτα και την μεμβρανη του,αλλα αυτα θα τα παρεις ολα σετ για το καρμπυρατερ σου.καντο και αυτο και αν δεν λυθει το προβλημα κοιτα να εχεις βενζινη στο ντεποζιτο,πηγαινε το στον σαρακακη απ'εξω,βγαλε την ταπα,βαλε στουπι και αναψε το!!!!!


    Μπονους?Χορευε γυρω γυρω του μανιασμενος φωναζοντας δυνατα να σε ακουσουν οι μεγαλοι στα γραφεια τους "ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΚΑΙΓΕΤΑΙ ,ΚΑΙΓΕΤΑΙ,ΚΑΙΓΕΤΑΙ:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


    PS:Σοβαρα τωρα κανε οτι σου ειπα πιο πανω και αν δεν πετυχει κανε το δευτερο αν και οταν απελπιστεις πλεον με - - - σεμνά... edit by JohnPan
    Keep spamming!!!:a13:

  3. #33
    Αθόρυβο μέλος Το avatar του/της ledz
    Εγγραφή
    13/08/2005
    Μηνύματα
    335
    Λοιπον το μηχανακι δεν εχει φτιαξει ακομα και αρχιζω να χανω το χρωμα στα μαλλια μου...
    Θα αρχισω να συμφωνω με τον gixxerakia (βλ. στουπι και χορος). Τηλεφωνησαμε με το μαστορα σε διαφορα συνεργεια ανα την Ελλαδα και ειπαν οτι το'χει το μοντελο... Πολυ απλα δε θελει να λειτουργει σωστα...

    Ξαναβαζω και μια φωτο των εκκεντροφορων (δειτε την εξαγωγη !!!!! )

    Να φυγει να παω σε Σφηγκα ή ΣιΜπιΑρ να τελειωνομε να'ουμ...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc07345 (small).jpg 
Προβολές:	527 
Μέγεθος:	58,4 KB 
ID:	68401
    Silence in the studio!

  4. #34
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Τι εγινε ledz ακομα να λυσεις το θεμα με το ρελαντι? Εχω ακριβως το ιδιο προβλημα με εσενα και κανεις δεν μπορει να το φτιαξει. Και εμενα μου ρυθμισαν βαλβιδες αλλα τπτ, τα ιδια. Εχει γινει το χερι μου ρελαντι πλεον... και εμενα θελει 15 λεπτα σε κινιση για να κρατηση!

    Το ασχημοι ειναι οτι βγηκα πλεον εκτος εγγυησης, αλλα και που ημουν, το ιδιο πραγμα ηταν.

  5. #35
    Αθόρυβο μέλος Το avatar του/της ledz
    Εγγραφή
    13/08/2005
    Μηνύματα
    335
    Μετα απο αρκετο καιρο το προβλημα λυθηκε: Αλλαχτηκαν κεφαλη, βαλβιδες, καπελωτα με τις καπελωθηκες και η φλατζα. Πλεον εχω ρελαντι και εχω την εντυπωση οτι εχει βελτιωθει και στις μεσαιες του το μοτερ. Θα περασει καιρος μεχρι να σταματησω να παιζω το γκαζι στο φαναρι χωρις λογο (πλεον). Αντε να συνεχισουμε τα χιλιομετρα!

    Γειαααα

  6. #36
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/05/2010
    Μηνύματα
    223
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ledz
    Μετα απο αρκετο καιρο το προβλημα λυθηκε: Αλλαχτηκαν κεφαλη, βαλβιδες, καπελωτα με τις καπελωθηκες και η φλατζα. Πλεον εχω ρελαντι και εχω την εντυπωση οτι εχει βελτιωθει και στις μεσαιες του το μοτερ. Θα περασει καιρος μεχρι να σταματησω να παιζω το γκαζι στο φαναρι χωρις λογο (πλεον). Αντε να συνεχισουμε τα χιλιομετρα!

    Γειαααα

    Τι γίνεται; Κρατά ακόμη ρελαντί; Πόσο πάει περίπου η εργασία-ανταλλακτικά που έκανες;

  7. #37
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Specialized
    Τι γίνεται; Κρατά ακόμη ρελαντί; Πόσο πάει περίπου η εργασία-ανταλλακτικά που έκανες;
    Σε τιμές 2007 ή σε σημερινές;

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  8. #38
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/05/2010
    Μηνύματα
    223
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Σε τιμές 2007 ή σε σημερινές;

    Ότι σου βρίσκεται! και εάν διορθώνεται εντελώς το πρόβλημα παρακαλώ.

  9. #39
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ledz
    Μετα απο αρκετο καιρο το προβλημα λυθηκε: Αλλαχτηκαν κεφαλη, βαλβιδες, καπελωτα με τις καπελωθηκες και η φλατζα. Πλεον εχω ρελαντι και εχω την εντυπωση οτι εχει βελτιωθει και στις μεσαιες του το μοτερ. Θα περασει καιρος μεχρι να σταματησω να παιζω το γκαζι στο φαναρι χωρις λογο (πλεον). Αντε να συνεχισουμε τα χιλιομετρα!

    Γειαααα

  10. #40
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Specialized
    Ότι σου βρίσκεται! και εάν διορθώνεται εντελώς το πρόβλημα παρακαλώ.
    Εμενα δε μου βρίσκεται τιποτα, ρωτάω γιατι το θρεντ ειναι απο το 2006/2007. Οπότε θεωρώ οτι εαν μεσα σε 3 χρονια δεν κρατα ρελαντι το μηχανακι του παιδιού, ή το πούλησε ή το έκαψε

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  11. #41
    Ζοχαδιασμέλος Το avatar του/της VGER
    Εγγραφή
    05/03/2008
    Μηνύματα
    305
    Μ' αρέσει που κοπτόμεθα όλοι να βρούμε λύση για το πρόβλημά μας, και όταν τη βρούμε, επειδή τη βρήκαμε εκτός forum δε μπαίνουμε καν στον κόπο να την ποστάρουμε...

  12. #42
    Αθόρυβο μέλος Το avatar του/της ledz
    Εγγραφή
    13/08/2005
    Μηνύματα
    335
    Οπα παιδια ηρεμια

    13/9 του 2007 εγραψα τι εργασιες εγιναν στο μηχανακι, τι αλλαχτηκε και οτι δεν πληρωσα λογω εγγυησης. Το καλοκαιρι του '08 το ανταλλαξα για το CBR - μεχρι τοτε δεν μου επαναληφθηκε το προβλημα οποτε δεν ειχα κατι να "αναφερω".

    Ο Specialized μου'στειλε πμ και του απαντησα ο,τι γραφω και εδω.

    Γιατι μου τη λετε;

    ΥΓ: να σημειωθει οτι πριν 2 λεπτα πηγα για κατουρημα να μη λετε οτι δε το'γραψα
    Silence in the studio!

  13. #43
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/05/2010
    Μηνύματα
    223
    Σ ευχαριστώ για την απάντηση!

  14. #44
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Specialized
    Σ ευχαριστώ για την απάντηση!
    Καλά βρε αθεόφοβε κι εσύ, τον ρώτησες μέχρι και τι ώρα πάει για πιπί;

  15. #45
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/05/2010
    Μηνύματα
    223
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Καλά βρε αθεόφοβε κι εσύ, τον ρώτησες μέχρι και τι ώρα πάει για πιπί;
    Εγώ ρώτησα τον άνθρωπο πως έλυσε το πρόβλημα, δεν νομίζω ότι τον ανάγκασα να απαντήσει μέσα σε 1 δευτερόλεπτο! Είμαι σε πολλά φόρουμ και γνωρίζω πολύ καλά ότι δεν είμαστε όλοι με το δάκτυλο στο enter!

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Πρόβλημα με το φρένο (CBF-250)
    από Alchimistis στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2005, 10:06
  2. Honda CBF-250 vs Cagiva Planet 125
    από Alchimistis στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2004, 21:44
  3. Hyosong Comet Gt 125-250 ή Honda Cbf 250
    από stam75 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2004, 19:31
  4. Το πήρα λέμε !! (cbf 250)
    από johnpan στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2004, 20:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF