Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 10 από 10

Θέμα: Πως να ξεχωρίζουμε οτι αγοράζουμε Δίκυκλο αντιπροσωπείας και όχι εισαγωγής

  1. #1

    Πως να ξεχωρίζουμε οτι αγοράζουμε Δίκυκλο αντιπροσωπείας και όχι εισαγωγής

    Υπάρχουν κάποια σημεία πάνω στις άδειες μας οπου εαν το μηχανάκι είναι εισαγωγής και όχι αντιπροσωπείας φένεται.

    Το πρώτο σημείο είναι ότι στα DBΑ και ΣΤ θορύβου θα γράφει 0(μηδέν) αντί για κάποιο αριθμό.(Είναι η 15η σειρά στην άδεια)

    Το άλλο σημείο είναι κάτω απο το εργοστάσιο εκεί που λέει τύπος πάλι θα είναι κενό ή με τρία μηδενικά(9η σειρά)

    Όπου μηδενικά και λείπουν στοιχεία σημαίνει ότι είναι εισαγωγής.

  2. #2
    Ομολογω οτι δεν το ηξερα αυτο.
    Εγω παλι το μονο σιγουρο τροπο που ηξερα ειναι να ζητησεις το χαρτι εισαγωγης της μοτοσυκλετας απο τον εμπορα που θα το αγορασεις.
    Ειναι υποχρεωμενος να στο δειξει ή και να στο βγαλει και μια φωτοτυπια εαν θελεις.
    -Εγω σε αυτό το ΓΑΙΔΟΥΡΙ δεν ανεβαινω

  3. #3

    Re: Πως να ξεχωρίζουμε οτι αγοράζουμε Δίκυκλο αντιπροσωπείας και όχι εισαγωγής

    Αρχικά δημιουργήθηκε από billy_BMW
    Υπάρχουν κάποια σημεία πάνω στις άδειες μας οπου εαν το μηχανάκι είναι εισαγωγής και όχι αντιπροσωπείας φένεται.

    Το πρώτο σημείο είναι ότι στα DBΑ και ΣΤ θορύβου θα γράφει 0(μηδέν) αντί για κάποιο αριθμό.(Είναι η 15η σειρά στην άδεια)

    Το άλλο σημείο είναι κάτω απο το εργοστάσιο εκεί που λέει τύπος πάλι θα είναι κενό ή με τρία μηδενικά(9η σειρά)

    Όπου μηδενικά και λείπουν στοιχεία σημαίνει ότι είναι εισαγωγής.
    φιλε δεν νομιζω να ισχυει για ολα τα μηχανακια...

    οι δυο τελευταιες μηχανες μου ηταν εισαγωγης αλλα εγραφαν στοιχεια στην αδεια κανονικα, ουτε κενα ουτε μηδενικα ειχαν...

    μηπως εξαρταται απο τη χωρα που γινονται εισαγωγη?

  4. #4
    getting used to pain... Το avatar του/της kakofonixx
    Εγγραφή
    04/10/2003
    Μηνύματα
    317

    Re: Πως να ξεχωρίζουμε οτι αγοράζουμε Δίκυκλο αντιπροσωπείας και όχι εισαγωγής

    Βεβαια υπαρχει παντα και η πιο σιγουρη οδος...
    Παιρνεις ενα τηλεφωνο την επισημη αντιπροσωπεια και ρωτας με βαση τον αριθμο πλαισιου αν το μηχανακι εισηχθει απο αυτους

    Αρχικά δημιουργήθηκε από billy_BMW
    Όπου μηδενικά και λείπουν στοιχεία σημαίνει ότι είναι εισαγωγής.
    Ενω οταν εχει στοιχεια σημαινει οτι ειναι ντοπιο πραμα!














    Καλα ντε, μη βαρατε...
    wasting space via Architecture

  5. #5
    kalant εγώ είχα τρία εισαγωγής οπου ήταν οι άδειες έτσι.

    Το δύο ήταν Yamaha και το άλλο Honda (Hornet 600cc) το οποίο μάλιστα ίσχυε και η εγγύηση και είχα αλλάξει απο την αντ/πεία ολόκληρη ανάρτηση.

    Δεν ξέρω εαν ισχύει ο τόπος προέλευσης.(μπορεί)

    Ποιος σου είχε πει (με χαρτιά) ότι είναι εισαγωγής?(Μήπως έκανε λάθος και αυτός?)

    Εκτός εαν ήταν 400άρια οπότε στο τύπο έβαζαν τα στοιχεία απο το αντίστοιχο 600 αλλά στα DBA?(και πάλι υποψία κάνω δε ξέρω).

  6. #6

    Re: Re: Πως να ξεχωρίζουμε οτι αγοράζουμε Δίκυκλο αντιπροσωπείας και όχι εισαγωγής

    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από kakofonixx
    [B]Βεβαια υπαρχει παντα και η πιο σιγουρη οδος...
    Παιρνεις ενα τηλεφωνο την επισημη αντιπροσωπεια και ρωτας με βαση τον αριθμο πλαισιου αν το μηχανακι εισηχθει απο αυτους


    Ενω οταν εχει στοιχεια σημαινει οτι ειναι ντοπιο πραμα!
















    Ετσι ακριβως!!!!


  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από billy_BMW
    kalant εγώ είχα τρία εισαγωγής οπου ήταν οι άδειες έτσι.

    Το δύο ήταν Yamaha και το άλλο Honda (Hornet 600cc) το οποίο μάλιστα ίσχυε και η εγγύηση και είχα αλλάξει απο την αντ/πεία ολόκληρη ανάρτηση.

    Δεν ξέρω εαν ισχύει ο τόπος προέλευσης.(μπορεί)

    Ποιος σου είχε πει (με χαρτιά) ότι είναι εισαγωγής?(Μήπως έκανε λάθος και αυτός?)

    Εκτός εαν ήταν 400άρια οπότε στο τύπο έβαζαν τα στοιχεία απο το αντίστοιχο 600 αλλά στα DBA?(και πάλι υποψία κάνω δε ξέρω).
    οχι 400αρια δεν ηταν...

    xt600r 2003 μοντελο και dl650 2005 μοντελο, εγραφαν και τα δυο στοιχεια κανονικα και ηταν εισαγωγης...

    ισως παιζει ρολο η χωρα εισαγωγης, παντος και τα δυο τα ειχα παρει απο πολυ γνωστο εμπορο στην καλλιροης (δεν ξερω αν και αυτο παιζει καποιο ρολο)...

    παντος απο τωρα και στο εξης αγοραζω και θα αγοραζω μηχανες αντιπροσωπειας για να εχω το κεφαλι μου ησυχο, οχι πως ειχα καποιο προβλημα με τις εγγυησεις μεχρι τωρα αλλα ποτε δεν ξερεις...

  8. #8
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Παιδιά και στο δικό μου παραεισαγωγής έχει στοιχεία στα σημεία που λες.

    Οπότε μάλλον κάτι άλλο παίζει και το μόνο σίγουρο είναι να ρωτάτε με ένα τηλεφωνάκι την αντιπροσωπεία......

  9. #9
    To ksexwrizoume apo ta poly pio parapanw xrhmata pou kanei ayto ths antiprosopias
    Bilias aka Fazer 1000

  10. #10
    ....εάν είναι τίμιος ο έμπορος....

    Εννοείται ότι μιλάμε για μεταχειρισμένα.

Παρόμοια θέματα

  1. Πώς να γίνετε, να νιώθετε και να δείχνετε νεότερος
    από koulis19 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 15/05/2010, 18:44
  2. Αγορά και κρίση... πως να μην έχει;
    από Gandalf dr685sm στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 124
    Τελευταίο μήνυμα: 06/12/2008, 12:48
  3. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 02/07/2005, 22:32
  4. Απαντήσεις: 51
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2005, 11:47
  5. πως να σου γαμουν τη ψυχολογια!και να εχεις μετα στενη επαφη με καδο!
    από wolfman13 στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2004, 09:27

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF