Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 23 από 23

Θέμα: ΦΑΓΟΥΡΑ???

  1. #16
    Ανήσυχο πνεύμα.... Το avatar του/της latris mixanis
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    4.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
    μετα λες??

    γιατι πριν μαλλον λασπη θα γίνει
    Για πριν το σκεφτόμον αλλά μάλλον μαλακία ε??
    Γιαί δεν δοκιμάζεις να πάρεις άλλη μάρκα ή να τις πλύνεις με πράσινο σαπούνι??

    Τρελοκοτσιδού..!!!!

  2. #17
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    crs-k
    Αυτααααα .... Τι αλλα? Τα παιδια, το σπιτι καλα?

    Ολοι καλα crs-k !!!

    Ευχαριστω για το ενδιαφερον!! Να εισαι καλα !!!!



  3. #18
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
    ego pantos mia zoh forousa athlitikes kaltses kai DEN eixa pote sxetika provlimata
    ........................

    Η καλτσα ποδοσφαιρου ΔΕΝ ειναι κατασκευασμενη με σκοπο να ΣΦΙΓΓΕΤΑΙ πανω στην γαμπα σου και το καλαμι, μεσα απο καποια μποτα, αλλα να ειναι ελευθερη!!!

    Στα σημεια που η καλτσα "πιεζεται" πανω στο δερμα μας, πρεπει να ειναι οχι μονο λεια, αλλα και να εχει τετοιο παχος που να απορροφα ενα μερος της πιεσης αυτης, ΧΩΡΙΣ τα "τελειωνει" (συμπιεζεται απολυτα), μιας και τοτε θα περναν οι εξωτερικες (της μποτας εννοω) πιεσεις, μετακινησεις κλπ κατ' ευθειαν στο δερμα μας, σαν να ΜΗΝ μεσολαβει καθολου.

    Επισης οι ΟΧΙ λειες καλτσες, οπως οι ποδοσφαιρικες, εχουμε κινδυνο να αφησουν τα σημαδια τους και να πληγωσουν ασχημα το ποδι (πχ σημαδια απο τις ριγες τους).

    Σημειωστε οτι ΜΙΑ φορα εβαλα τις επικαλαμιδες, χωρις ειδικες καλτσες και τα ποδια μου ειχαν γεμισει με φουσκαλες στο σχεδιο του εσωτερικου της επικαλαμιδας που εκαναν πολλες μερες να περασουν.

    Κι αυτο εγινε φορωντας τες μονο 3-4 ωρες ...

    Για σκεφτειτε καποιον που θα ξεκινησει πχ για κατι πολυημερο, με ΛΑΘΟΣ εξοπλισμο ...


    Το "κι εγω το κανω και δεν επαθα τιποτα" (σε οτιδηποτε αναφερομαι) χωρις τεκμηριωση, ΔΕΝ ειναι σωστη "συμβουλη" ...


    ΠΟΤΕ μην λυπαστε, οταν εχει να κανει με τον εξοπλισμο σας παληκαρια ... :wacko:

    Αυτο εχω μαθει εγω στην ζωη μου, ειτε με το ευκολο, ειτε με τον δυσκολο τροπο ...
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  4. #19
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302
    Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
    Η καλτσα ποδοσφαιρου ΔΕΝ ειναι κατασκευασμενη με σκοπο να ΣΦΙΓΓΕΤΑΙ πανω στην γαμπα σου και το καλαμι, μεσα απο καποια μποτα, αλλα να ειναι ελευθερη!!!

    Στα σημεια που η καλτσα "πιεζεται" πανω στο δερμα μας, πρεπει να ειναι οχι μονο λεια, αλλα και να εχει τετοιο παχος που να απορροφα ενα μερος της πιεσης αυτης, ΧΩΡΙΣ τα "τελειωνει" (συμπιεζεται απολυτα), μιας και τοτε θα περναν οι εξωτερικες (της μποτας εννοω) πιεσεις, μετακινησεις κλπ κατ' ευθειαν στο δερμα μας, σαν να ΜΗΝ μεσολαβει καθολου.
    Oxi oxi, h mpota pote den prepei na piezei to podi, na exei kali efarmogi alla na mhn to piezei se kamia periptosh


    Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
    Επισης οι ΟΧΙ λειες καλτσες, οπως οι ποδοσφαιρικες, εχουμε κινδυνο να αφησουν τα σημαδια τους και να πληγωσουν ασχημα το ποδι (πχ σημαδια απο τις ριγες τους).

    e tora kaneis plaka re man, pas polihmerh volta sta vouna h gia enduro kai fovase mhn sou afisei simadi to rige tis kaltsas??

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
    Σημειωστε οτι ΜΙΑ φορα εβαλα τις επικαλαμιδες, χωρις ειδικες καλτσες και τα ποδια μου ειχαν γεμισει με φουσκαλες στο σχεδιο του εσωτερικου της επικαλαμιδας που εκαναν πολλες μερες να περασουν.

    Κι αυτο εγινε φορωντας τες μονο 3-4 ωρες ...

    Για σκεφτειτε καποιον που θα ξεκινησει πχ για κατι πολυημερο, με ΛΑΘΟΣ εξοπλισμο ...

    koita mporei A. na eixes poly sfixta tis mpotes sou h' B. na mhn eitane akoma stromenos o eksoplismos sou C. na mhn eitane kalis piotitas oi kalamides klp klp

    yparxoun kalamides pou einai ntimenes eksoloklirou me neopren.... (EVS) se pliroforo oti mporeis na tis foresei akoma kai me sosonaki



    Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
    Το "κι εγω το κανω και δεν επαθα τιποτα" (σε οτιδηποτε αναφερομαι) χωρις τεκμηριωση, ΔΕΝ ειναι σωστη "συμβουλη" ...
    exeis dikio, alla deka xronia enduro (efetos ta eklisa) me testarismeno diaforo eksoplismo ana ton kero th na kathiso na kano analysi gia tin endyradiki kaltsa kai thn yfi ths kai to poso axristi h xrisimi einai??


    Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k

    ΠΟΤΕ μην λυπαστε, οταν εχει να κανει με τον εξοπλισμο σας παληκαρια ... :wacko:

    Αυτο εχω μαθει εγω στην ζωη μου, ειτε με το ευκολο, ειτε με τον δυσκολο τροπο ...
    +1000 alla re file gia kaltses milame, kalytera me ta lefta tis kaltsas na pareis ena kolan me prostasia sthn lekani kai toys myrous (exoune AKRIVOS ta idia lefta) pou otan peseis kai syrtheis tha sou ginoune mple apo to stoupigma


    tespa


    tati, dokimase na xalaroseis liiigo tis mpotes sou, etsi oste na mhn se sfigoune poly kai fora ena allo zeygari kaltses na deis mipos kai telika se enoxlei to yfasma tis kaltsas.


    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  5. #20
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
    Oxi oxi, h mpota pote den prepei na piezei to podi, na exei kali efarmogi alla na mhn to piezei se kamia periptosh
    Δεν ειπαμε να του κοβεις και την κυκλοφρια ρε ανθρωπΑ ... :wacko:

    Απλα ΔΕΝ πρεπει να ειναι "ελευθερο" εκει μεσα το ποδι ...

    e tora kaneis plaka re man, pas polihmerh volta sta vouna h gia enduro kai fovase mhn sou afisei simadi to rige tis kaltsas??

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Αμα η "κοκκινιλα" εξελιχθει σε πληγη, τοτε να σε δω να γελας ...


    koita mporei A. na eixes poly sfixta tis mpotes sou h' B. na mhn eitane akoma stromenos o eksoplismos sou C. na mhn eitane kalis piotitas oi kalamides klp klp

    yparxoun kalamides pou einai ntimenes eksoloklirou me neopren.... (EVS) se pliroforo oti mporeis na tis foresei akoma kai me sosonaki
    Απο νεοπρεν ηταν (ειναι) το εσωτερικο και των δικων μου ...

    Οσο για τα σημαδια που εξελιχθηκαν σε φουσκαλες και που με την σειρα τους εγιναν πληγες, τα ειχαν δει πολλοι απο δω μεσα ...



    exeis dikio, alla deka xronia enduro (efetos ta eklisa) me testarismeno diaforo eksoplismo ana ton kero th na kathiso na kano analysi gia tin endyradiki kaltsa kai thn yfi ths kai to poso axristi h xrisimi einai??

    +1000 alla re file gia kaltses milame, kalytera me ta lefta tis kaltsas na pareis ena kolan me prostasia sthn lekani kai toys myrous (exoune AKRIVOS ta idia lefta) pou otan peseis kai syrtheis tha sou ginoune mple apo to stoupigma

    tespa

    tati, dokimase na xalaroseis liiigo tis mpotes sou, etsi oste na mhn se sfigoune poly kai fora ena allo zeygari kaltses na deis mipos kai telika se enoxlei to yfasma tis kaltsas.


    ΔΕΝ προσπαθω να γινω υπερβολικος, και να "φοβησω" κοσμο γενικα ...

    Απλα υπαρχει διαφορα (για μενα μεγαλη), αναμεσα στην "οποιαδηποτε" καλτσα και στην "εξειδικευμενη"!
    Για οτι πραγμα κι αν μιλαμε, εντουρο, ορειβασια κλπ κλπ

    Αλλα επειδη μια εντουραδα ειναι (συνηθως) μια ημερησια κατασταση και μετα επερχεται η ξεκουραση, ενω μια πολυημερη εξοδος στο βουνο, ναι μεν εχει μικροτερη καθημερινη καταπονηση απο το εντουρο, αλλα δεν αφηνει χρονο στον οργανισμο (ποδι, δερμα, γαμπα, καλαμι στην συγκεκριμενη περιπτωση) για πληρη αυτο-ιαση, γι αυτο και μονο εφιστω την προσοχη, στο να ειναι ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΑ αυτα που θα φοραμε, οταν φυγουμε για δυο τρεις ή περισσοτερες μερες στο βουνο.

    Αν αρχισει να μας δημιουργει προβληματα ο εξοπλισμος μας, χανεται και το κεφι και παει στραφι ολη η κουραση κι η βολτα ...
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  6. #21
    Σαφώς και δε λέμε όχι στον ειδικό εξοπλισμό!


    Στη περίπτωση αυτή, η Τάνια μπορεί να δοκιμάσει εναλλακτικές λύσεις που λογικά αυτοί που τις προτείνουν τις έχουν εφαρμόσει πρώτα οι ίδιοι!

    (να επιλέξει με βάση και τη δική της κρίση πάντα)

    ...και σίγουρα δε θα κάνει τη δοκιμή σε πολυήμερη εκδρομή, αλλά σε μια μικρή εντουροβόλτα, έτσι ώστε να βρεί τη κατάλληλη λύση,από τη στιγμή που λέει πώς παρατηρεί κνησμό σχεδόν κάθε φορά!


    SARCASM / because beating the shit out of people is illegal

  7. #22
    Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
    Για πριν το σκεφτόμον αλλά μάλλον μαλακία ε??
    Γιαί δεν δοκιμάζεις να πάρεις άλλη μάρκα ή να τις πλύνεις με πράσινο σαπούνι??
    οχο δεν ειπες μαλακια...αν δε βαλεις ενα κιλο και βαλεις οσο πρεπει και στον ιδρωτα βοηθαει και στη φαγουρα και στη πιο ευκολη εφαρμογη των διαφορων και λασπη δε γινεται.εγω βαζω ταλκ και σε διαφορα σημεια μεσα απο δερματινη φορμα και ειναι αψοφο

  8. #23
    φρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ Το avatar του/της tati
    Εγγραφή
    11/04/2006
    Μηνύματα
    725
    Ευχαριστω παιδιά για τις συμβουλες σας...

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. 2 χρόνια φαγούρα
    από zireous στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2007, 22:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF