Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 6 από 6

Θέμα: Air Jacket ξερει κανεις τι λέει?

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/07/2006
    Μηνύματα
    21

    Air Jacket ξερει κανεις τι λέει?

    Εχω δει το Air Jacket Colori, (η Dainese, ακομη δεν το εχει σε εμπορικη διαθεση).
    Το εχει παρει κανεις? Ειναι ευχαριστημενος? εντυπωσεις? Με ενδιαφερει πρωτα η ασφαλεια που παρεχει και οποσδηποτε να σε προφυλασει απο το κρυο και να ειναι πρακτικό.
    Thomas_V-storm

  2. #2
    Ημουνα και εγω προς αναζητηση μπουφαν με αεροσακο...Το ιδανικο ειναι ενα καλο μπουφαν και το γιλεκο απο πανω.Ομως ριξε μια ματια εδω...

    http://11109.rapidforum.com/topic=12...h=air%2Cjacket

  3. #3
    Χαχα, εγώ την ξεκίνησα την παραπάνω συζήτηση στο rapidforum και όντως θα ρίξω μια ματιά στο colori τον άλλο μήνα που θα μαι ελλάδα...

    Πάντως αν έχεις κανείς εμπειρία ας μας φωτίσει να μάθουμε...

  4. #4
    ΑΑΑΑ!!!!Εισαι ο γιαννης, ο ελληνας στο φορουμ που γραφει απο αμερικη αν δεν κανω λαθος...Κοιτα να δεις συμπτωση!!!!Κοιταζω αυτο το φορουμ για περισσοτερη ενημερωση γι αυτο και εβαλα το link.Που να φανταστω....Πριν αγορασω μπουφαν, σκεφτομουν πολυ σοβαρα και εγω αυτο με τον αεροσακο...ΕΙχα ομως τους ενδοιασμους μου περι λειτουργικοτητας, χρησιμοτητας μεσα στο κεντρο.Ρωτησα και τον Θαναση Χουντρα(0-300) και μιλησε με θετικα λογια, θεωρωντας ομως ως ιδανικο την υπαρξη μπουφαν και απο πανω του γιλεκου με αεροσακο. Στην πραξη που το δοκιμασα, σιγουρα νιωθεις την προστασια των μαξιλαριων και θεωρεις οτι κανουν δουλεια.Ομως ο χρονος αντιδρασης, η πιθανοτητα μη ανοιγματος, το να ξεχαστεις με το κορδονι στην μηχανη ειναι παραγοντες προς σκεψη. Και εγω καπου ειχα διαβασει οτι το πιο αξιοπιστο θεωρειται της Dainese,αλλα αν δεν κανω λαθος ειναι σε δοκιμαστικη φαση...Ελπιζω να βρεθει καποιος να μας διαφωτισει.

  5. #5
    Φίλε, είμαι γενικά στην αγορά για ένα καλό μπουφάν μέχρι το χειμώνα. Μετά από πολύ ψάξιμο είχα καταλήξει να πάρω ένα Revit Cayenne αλλά έπεσα πάνω σε αυτά τα αεροκόλπα και το σκέφτομαι.

    Η αλήθεια είναι ότι το ακριβό μοντέλο της colori φαίνεται να είναι φτιαγμένο από κορυφαία υλικά (cordura 1500). Γιλέκο δεν σκέφτομαι, πολύ φασαρία μου φαίνεται, αλλά αν δω από κοντά το μπουφάν και δω ότι είναι καλό από μόνο του (ακόμα και χωρίς τον αερόσακο) θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά...

    Στη συζήτηση στο rapidforum δες έναν αμερικάνο που πήρε ένα που βγάζει ένας τύπος εδώ και έχει τραβήξει με βίντεο ένα άνοιγμα που έκανε. Φαίνεται παρόμοιο με της colori και στα δικά μου άπειρα μάτια φαίνεται ότι θα μπορούσε να βοηθήσει σε περίπτωση χοντρής πτώσης. Δυστυχώς όμως το ίδιο το μπουφάν δεν είναι και τόσο καλό , χρησιμοποιεί κάποιο nylon που δεν πρέπει να λέει και πολλά οπότε απορίπτεται...

  6. #6

Παρόμοια θέματα

  1. Ξέρει κανείς τι είναι αυτα?
    από xtapodias στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 11/07/2006, 07:55
  2. ξερει κανεις τι ειναι αυτο?
    από idi στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 09/11/2005, 15:47
  3. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 27/05/2004, 06:42
  4. Μήπως ξέρει κανείς τι γίνεται ....
    από ctpanoramix στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2004, 16:48
  5. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 27/11/2003, 18:31

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF