Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 36

Θέμα: Αγορα μοτοσυκλετας απο τα 19

  1. #1

    Αγορα μοτοσυκλετας απο τα 19

    καλως σας βρηκα

    Εχω να κανω μια ερωτηση:
    Ειμαι σχεδον 19 ετων και σκοπευω να αγορασω μια μοτοσυλετα 750cc την Τεταρτη 16/8 και θα ηθελα να ρωτησω εαν μπορει να γινει η Μεταβιβαση στο ονομα μου.
    Ρωτησα μια υπαλληλο σημερα αλλα θελω να το σιγουρεψω και απο καποιον απο εσας
    Φυσικα εως τα 21 δεν θα την κυκλοφορω λιγο εως καθολου, και την αγορασω γιατι ειναι σε τιμη ευκαιριας.
    Παρακαλω οποιος ξερει κατι σχετικα με το θεμα ας με βοηθησει

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/04/2006
    Μηνύματα
    480
    Η άδεια είναι το λιγότερο, τη βγάζεις και σε όνομα άλλου. Με το δίπλωμα θα χεις πρόβλημα.

  3. #3
    βγαίνει στο όνομα σου κανονικά..

    αν εμπλακείς σε ατύχημα η ασφάλεια θα κάνει τον κινέζο και δεν θα σε καλύψει.

    πάρτο βάλτου πολυεστερικά και έχετο πιστάδικο μόνο.
    Fuck the universe.

  4. #4
    Aσφαλεια δεν βγαζεις με τιποτα!!!
    Πολλα δεν ειναι τα 750 για 19 χρονων.....ελπιζω να χεις εμπειρια γιατι λαθη δεν συγχωρουνται

  5. #5
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185
    Απο όσο ξέρω δε παίζει πρόβλημα να κάνεις τη μεταβίβαση. Είσαι σίγουρος ότι θα την κυκλοφορείς λίγο; δηλ θα την έχεις αραγμένη 2 χρόνια; μπαααααααααα, δε νομίζω.

    Εκτός αν το βάζεις σε πίστα οπότε είσαι κυριλέ.

    Αλλιώς μη γελάς τον εαυτό σου...
    4/11/2006 Ο καλύτερα βελτιωμένος κουλάντζας!!!
    The MRT will be back soon!!!

  6. #6
    Όχι να μη τη πάρεις.-
    More Techno..More Dijital!!
    This way please...www.di.fm


  7. #7
    750 κυβικά από 19 ετών;;;;

    όλοι εκείνοι που ξεκινούν από παπιά ή από 125άρια στην ίδια ηλικία.... μήπως ξέρουν κάτι παραπάνω;

    και βέβαια αν την πάρεις, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ περίπτωση να μην την κυκλοφορήσεις

    καλή τύχη!

  8. #8
    19 χρονων και 750.
    παντα ορθιος φιλε μου. Προσοχη
    Παλια οι γυναικες θελανε αντρα και λεβεντη,
    τωρα θελουν αδερφη και τον φωναζουν trendy.-

    Fz6
    CB500
    XT600E
    XR250
    C50

  9. #9
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504

    Re: Αγορα μοτοσυκλετας απο τα 19

    Αρχικά δημιουργήθηκε από nmk_extreme
    καλως σας βρηκα

    Εχω να κανω μια ερωτηση:
    Ειμαι σχεδον 19 ετων και σκοπευω να αγορασω μια μοτοσυλετα 750cc την Τεταρτη 16/8 και θα ηθελα να ρωτησω εαν μπορει να γινει η Μεταβιβαση στο ονομα μου.
    Ρωτησα μια υπαλληλο σημερα αλλα θελω να το σιγουρεψω και απο καποιον απο εσας
    Φυσικα εως τα 21 δεν θα την κυκλοφορω λιγο εως καθολου, και την αγορασω γιατι ειναι σε τιμη ευκαιριας.
    Παρακαλω οποιος ξερει κατι σχετικα με το θεμα ας με βοηθησει


    μπορει να γινει μεταβιβαση
    γιατι να το παρεις απο τωρα αφου θα μπορεις να το οδηγησεις σε 2χρονια?ευκαιρειες παντα βρισκεις ασε που μεχρι τοτε θα εχεις δει κατι αλλο

    η ηλικια και τα κυβικα ειναι υποκειμενικο θεμα...βαση νομου απαγαορευετε να οδηγησεις απο κει και περα ειναι θεμα αντιλιψης εμπειριας και ταλεντου(?)
    τα χεις?


    και γιατι να μην παρεις ενα 125 η καποιο μεγαλυτερο που οι κιλοβατ του να καλυπτωντε απο το διπλωμα των 125cc να το οδηγησεις καθε μερα και μετα απο 2 χρονια που θα εχεις καθημερινη ενασχοληση αρα και περισσοτερο οδηγικη εμπειρια να παρεις μεγαλυτερη?


    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  10. #10

    Re: Αγορα μοτοσυκλετας απο τα 19

    Φίλε μου κάνε ότι σε φωτήσει ο Θεός αλλά απο προσωπική και μόνο πείρα πάρε κατι μικρότερο να μαθεις τους δρόμους και τους μαλ...ς που κυκλοφορούν.

    Εγώ στα 19 μου πήρα ενα RD 500 και το χάρηκα μονο 2 μήνες. Τουλάχιστον έχω την ζωή μου

    Στην τελική δεν είναι ντροπή τα 125!!!!! Τρέχουν και στα GP!!!!!!!
    Πάντα όρθιος και πάρε ένα μηχανακι που να μπορεις να το χαιρεσαι και όχι να το έχεις αραγμένο να σκουριαζει (αν καταφέρεις να μην το καβαλας για 2 χρονια).

    Καλημέρα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από nmk_extreme
    καλως σας βρηκα

    Εχω να κανω μια ερωτηση:
    Ειμαι σχεδον 19 ετων και σκοπευω να αγορασω μια μοτοσυλετα 750cc την Τεταρτη 16/8 και θα ηθελα να ρωτησω εαν μπορει να γινει η Μεταβιβαση στο ονομα μου.
    Ρωτησα μια υπαλληλο σημερα αλλα θελω να το σιγουρεψω και απο καποιον απο εσας
    Φυσικα εως τα 21 δεν θα την κυκλοφορω λιγο εως καθολου, και την αγορασω γιατι ειναι σε τιμη ευκαιριας.
    Παρακαλω οποιος ξερει κατι σχετικα με το θεμα ας με βοηθησει

  11. #11
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302

    Re: Αγορα μοτοσυκλετας απο τα 19

    Αρχικά δημιουργήθηκε από nmk_extreme
    καλως σας βρηκα

    Εχω να κανω μια ερωτηση:
    Ειμαι σχεδον 19 ετων και σκοπευω να αγορασω μια μοτοσυλετα 750cc την Τεταρτη 16/8 και θα ηθελα να ρωτησω εαν μπορει να γινει η Μεταβιβαση στο ονομα μου.
    Ρωτησα μια υπαλληλο σημερα αλλα θελω να το σιγουρεψω και απο καποιον απο εσας
    Φυσικα εως τα 21 δεν θα την κυκλοφορω λιγο εως καθολου, και την αγορασω γιατι ειναι σε τιμη ευκαιριας.
    Παρακαλω οποιος ξερει κατι σχετικα με το θεμα ας με βοηθησει
    Kati tetoia diavazoune ta matakia mou kai tha xeiroterepsei o kataraxtis


    re filarako koroideveis thn eayto sou, emas kai toys goneis sou otan les oti vrikes eukairia kai tha thn parei s tora gia na thn odigiseis se dyo xronia.


    Ego sou eyxome na mhn thn pareis kai na sovareytis giati ta nosokomia (kai oxi mono) einai gemata apo 17-18-19xronous poy vrikane eykairies mixanakia 750cc kai pisane toys afeleis goneis toys na toys ta agorasoun.
    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  12. #12
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302
    paides signomi gia tis diagrafes alla einai poly sovaro to thema gia na to spamaroume


    peace
    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  13. #13
    Το... μακρύτερο μέλος Το avatar του/της Baron_MinhauZen
    Εγγραφή
    11/08/2006
    Μηνύματα
    12
    Αν τη γουστάρεις να την πάρεις...

    Είσαι ενήλικο άτομο πια και πρέπει να αποφασίζεις μόνος σου...

    Επειδή μια εικόνα είναι χίλιες λέξεις όμως, κάνε μια βόλτα από το ΚΑΤ να δεις τι παίζει...

    Δυστυχώς δεν υπάρχει χάπι γνώσης - εμπειρίας, να το παίρνουμε και να τα ξέρουμε όλα. Γί΄αυτό πρέπει να αποφασίσεις τι θέλεις,
    Να τα μάθεις όλα γρήρορα και από την ανάποδη ( βλέπε ΚΑΤ), ή σιγά σιγά και με το κεφάλι πάνω στους ώμους σου???

    Truth is a Bitch...

  14. #14
    Λοιπον παιδια σημερα το πρωι εκανα την μεταβιβαση.

    Suzuki Gsx-R 750 ετος 1990, αερο-ελαιοψυκτο, χρωμα κιτρινο-μαυρο.
    1500 ευρώ μετρητα, και 54 τα εξοδα.Πιστυευω καλη τιμη, και ειναι σε πολυ καλη κατασταση. (το απογευμα θα ανεβασω φωτο.
    εχει πανω yoshimura ολοσωμη, αλλαγμενα καρμπιρατερ, ψαλιδι, πηρουνι και ζαντες απο gsx-r 1100.
    (Λογω παλια τρακαδας που ειχε, ειχε σπασει το μπροστινο).
    Κινητηρας και πλαισιο ολα ελεγμενα ειναι O.K
    Το μονο προβλημα που ειχα μεχρι να την παω σπιτι ηταν το πισω λαστιχο.Με το παραμικρο τσιμπιμα του γκαζιου στις μεσαιες στροφες σπινιαρε η στροφες.(στην ψηλες ουτε που τολμω να το παω απο τωρα).
    Ειναι πραγματικα απιστευτο εργαλειο, θελει πολυ προσοχη και υπομονη, την οποια πιστεξτε με εχω.
    Για την ακριβεια ειμαι 18,5 αρα πρεπει να περιμενω αλλα 2,5 χρονια μεχρι να την οδηγω χωρις φοβο.
    Εως τοτε μονο σε επαρχειακους δρομους εδω στην Ζακυνθο.
    Τα λεμε το απογευμα.
    Peace

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nmk_extreme
    Λοιπον παιδια σημερα το πρωι εκανα την μεταβιβαση.
    Suzuki Gsx-R 750 ετος 1990, αερο-ελαιοψυκτο, χρωμα κιτρινο-μαυρο.
    1500 ευρώ μετρητα, και 54 τα εξοδα.Πιστυευω καλη τιμη, και ειναι σε πολυ καλη κατασταση. (το απογευμα θα ανεβασω φωτο.
    εχει πανω yoshimura ολοσωμη, αλλαγμενα καρμπιρατερ, ψαλιδι, πηρουνι και ζαντες απο gsx-r 1100.
    (Λογω παλια τρακαδας που ειχε, ειχε σπασει το μπροστινο).
    Κινητηρας και πλαισιο ολα ελεγμενα ειναι O.K
    Το μονο προβλημα που ειχα μεχρι να την παω σπιτι ηταν το πισω λαστιχο.Με το παραμικρο τσιμπιμα του γκαζιου στις μεσαιες στροφες σπινιαρε η στροφες.
    Ειναι πραγματικα απιστευτο εργαλειο, θελει πολυ προσοχη και υπομονη, την οποια πιστεξτε με εχω.
    Για την ακριβεια ειμαι 18,5 αρα πρεπει να περιμενω αλλα 2,5 χρονια μεχρι να την οδηγω χωρις φοβο.
    Εως τοτε μονο σε επαρχιες δρομους εδω στην Ζακυνθο.
    Τα λεμε το απογευμα.
    Peace
    Καλορίζικη και καλόβολτη να είναι και να θυμάσαι λεβέντη.

    Το νου σου και τα μάτια σου 1114. Δεν είναι παιχνίδι αυτό.

    Να το θυμάσαι πάντα.



Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2008, 14:37
  2. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 06/03/2006, 22:16
  3. Ιστορίες από τα παλιά του afrotwin
    από afrotwin στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 86
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2004, 14:19
  4. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 27/03/2004, 20:23
  5. Report Από το Yard με soundtrack μουσική από τα χεράκια του S4
    από Julius στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 09/12/2003, 11:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF