Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 13 από 13

Θέμα: Ίσια και απ'τη σωστή πλευρά..

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/04/2006
    Μηνύματα
    460

    Ίσια και απ'τη σωστή πλευρά..

    Χθες φεύγοντας από τη δουλειά μου κατά τις 9 το βράδυ, ξεκινώ με το παπάκι και με το που βγαίνω στο δρόμο, με πλησιάζει από πίσω ένα ταξί. Κορνάρει! Γυρίζω και τού ρίχνω μια ματιά αγριεμένος μέσα από το κράνος.. (ελπίζω αυτό, το τελευταίο, να μη το πρόσεξε). Λίγο παρακάτω, με ξανακορνάρει λίγο πιο επίμονα ενώ στρίβει δεξιά και εγώ συνεχίζω ευθεία. "Τι θέλει τώρα", αναρωτιέμαι. Σταματάω και βλέπω ότι σταματάει κι εκείνος. Σπρώχνω με τα πόδια λίγο πίσω το μηχανάκι και κοιτάζω προς το μέρος του έτοιμος για καυγά. Και ο τύπος μου λέει:
    - "Κορνάρω επειδή είναι το stand σου κάτω, να μη σκοτωθείς!"
    - "Οοο ευχαριστώ πολύ!!", είπα ψάχνοντας τριγύρω μου την τρύπα που ευχήθηκα να ανοίξει για να με καταπιεί..

    Αυτό, για να μη γράφουμε μόνο τα όποια αρνητικά σχόλια έχουμε να κάνουμε, για τους οδηγούς ταξί.. Και που αποδεικνύει ότι σε κάθε ομάδα ανθρώπων που έχουν κάποιο κοινό χαρακτηριστικό, το οποίο τους κατατάσσει στη συγκεκριμένη ομάδα, υπάρχουν καλοί και κακοί άνθρωποι. Αυτό να μη το θυμόμαστε μόνο όταν κάποιος στρέφεται εναντίον των μοτοσυκλετιστών αλλά σε όλες τις περιπτώσεις στις οποίες ισχύει!

    Αυτή η μικρή χειρονομία, σαν συγνώμη προς τον κύριο αυτό, για τον τρόπο μου..

  2. #2
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  3. #3



    Οπως τα λες..Αποδειξη οτι σε ολες τις κοινωνικες ομαδες υπαρχουν σωστοι και σκαρτοι.



    Μπαινω στο merge...
    "Γιαννη αφησε τον δικο μου"
    εχει λιακαδα μα εδω θυμιζει μπορα,
    μου αρκει που 3 λεπτα οι ουρανοι ειναι δικοι μου
    κ εσυ εχθρε εισαι KILL ΑΠΟ ΩΡΑ

    ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ
    ---------------------------------------------
    Professor Einstein, does New York stop by this train?

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/04/2006
    Μηνύματα
    480
    ΗΘΙΚΟ ΔΙΔΑΓΜΑ:

    Πάρε κι εσύ Honda Innova που σβήνει αυτόματα ο κινητήρας όταν είναι κατεβασμένο το stand

  5. #5
    SUZUKI
    More Techno..More Dijital!!
    This way please...www.di.fm


  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/04/2006
    Μηνύματα
    460
    Αρχικά δημιουργήθηκε από anf125
    ΗΘΙΚΟ ΔΙΔΑΓΜΑ:

    Πάρε κι εσύ Honda Innova που σβήνει αυτόματα ο κινητήρας όταν είναι κατεβασμένο το stand
    Σίγουρα είναι ενός είδους δίδαγμα αυτό...αλλά όχι ηθικό, έτσι;

    Και δεν είναι πρωτοτυπία του Innova εδώ που τα λέμε, το οποίο δεν το ξέρω καθόλου...
    ..αλλά και το tenere 660 που έχω, το έχει αυτό το σύστημα ασφαλείας.. (και μου κάνει τη ζωή δύσκολη τώρα που είναι ακινητοποιημένο γιατί κολάνε τα δισκάκια του συμπλέκτη κάθε τρεις και λίγο και καθώς δεν μπορώ να το καβαλήσω, σηκώνω το πίσω μέρος με το γρύλο, ώστε η πίσω ρόδα να είναι στον αέρα, βάζω πρώτη με πατημένο συμπλέκτη και ταυτόχρονα από την άλλη πλευρά, κάποιος πατάει το πίσω φρένο. Πιάνει το κόλπο, αλλά με σηκωμένο το stand πρέπει να είσαι και λίγο μάγος της ισσοροπίας!)

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/04/2006
    Μηνύματα
    480
    Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
    Και δεν είναι πρωτοτυπία του Innova εδώ που τα λέμε, το οποίο δεν το ξέρω καθόλου...
    ..αλλά και το tenere 660 που έχω, το έχει αυτό το σύστημα ασφαλείας.. (
    Καλά σίγουρα στις μεγάλες μηχανές η τεχνολογία έρχεται πιο πριν επειδή την πληρώνεις περισσότερο... Στα παπιά δεν ξέρω αν το έχουν βάλει και σε άλλα το σύστημα, πιθανόν στα νεότερα μοντέλα. Το ίδιο φαντάζομαι ισχύει και για τα φώτα που δεν μπορείς να τα σβήσεις σαν προδιαγραφή ασφαλείας.

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.093
    Ούτε θέμα Ιnnova είναι ούτε τίποτε άλλο.
    Είναι καθαρά ζήτημα στιγμής και αντίληψης. Το έχουμε αυτό όλοι μας πιστεύω ή τεσπα οι περισσότεροι. Όταν μας κορνάρουν στο δρόμο πολύ και ειδικά όταν βλέπουμε ταξί ή λεωφορειατζή (εγώ έχω μεγαλύτερο πρόβλημα με αυτούς) είμαστε έτοιμοι για καυγά.
    Λάθος όμως μεγάλο! Από το τίποτα να τσακωθείς;;; Και να χεις και άδικο;;;
    Άσε που γενικά οι καυγάδες πρέπει να είναι το τελευταίο σημείο το έσχατο μέσο πιστεύω.
    Ψυχραιμία και καθαρό μυαλό...

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της LIBYKOS
    Εγγραφή
    13/04/2005
    Μηνύματα
    231
    Παιδιά, έχω δουλέψει ταξί στην Αθήνα για πέντε περίπου χρόνια.
    Ξέρετε πόσο δύσκολο είναι να έχεις τα μάτια σου 400 για 10 -12 ώρς δουλειάς; Ξέρετε πόσο δύσκολο είναι να κρατήσει κάποιος σόφρων ταξιτζής το χαρακτήρα του; Αυτός βούρκος, οι τραγικές συνθήκες που αναγκάζονται να κινηθούν ( και να δουλέψουν κάποιοι ) στους δρόμους της Αθήνας σε παίρνει μαζί του. Το θέμα είναι πόσο δυνατό χαρακτήρα έχει κάποιος για να βουλιάξει όσο το δυνατόν λιγότερο. Και αν γίνει το λάθος, ένα συγνώμη και ένα χαμόγελο είναι η καλύτερη αντιμετώπιση
    LIBYKOS

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από LIBYKOS
    Παιδιά, έχω δουλέψει ταξί στην Αθήνα για πέντε περίπου χρόνια.
    Ξέρετε πόσο δύσκολο είναι να έχεις τα μάτια σου 400 για 10 -12 ώρς δουλειάς; Ξέρετε πόσο δύσκολο είναι να κρατήσει κάποιος σόφρων ταξιτζής το χαρακτήρα του; Αυτός βούρκος, οι τραγικές συνθήκες που αναγκάζονται να κινηθούν ( και να δουλέψουν κάποιοι ) στους δρόμους της Αθήνας σε παίρνει μαζί του. Το θέμα είναι πόσο δυνατό χαρακτήρα έχει κάποιος για να βουλιάξει όσο το δυνατόν λιγότερο. Και αν γίνει το λάθος, ένα συγνώμη και ένα χαμόγελο είναι η καλύτερη αντιμετώπιση
    Ακριβως ετσι φιλε μου οπως τα λες ειναι.
    Εγω δουλεψα 4 χρονια delivery και βαραγα και τρελλα ωραρια.
    Θες δεν θες θα σε παρει ο διαολος σε αυτη την ζουγκλα που λεγεται Αθηνα.
    Και φταις δεν φταις σε καταδικαζει και ο περιγυρος επειδη εισαι ο ταριφας, πιτσαδορος, ο ετσι ο γιουβετσι.
    Ξερεις τι ειναι να βγαινει ο μαλακας απο το μπαλκονι που ακουσε το μπαμ χωρις να εχει δει τιποτα, και αντι να δει αν φταιει το αυτοκινητο να σε ρωταει με ποσα πηγαινες και επεσες πανω στο αμαξι;
    Παλι καλα που εχουμε ακομα κουραγια να καβαλαμε λεω γω.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GeorgeFZR
    Εγγραφή
    08/06/2005
    Μηνύματα
    175
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    Και φταις δεν φταις σε καταδικαζει και ο περιγυρος επειδη εισαι ο ταριφας, πιτσαδορος, ο ετσι ο γιουβετσι.

    Κατω τα χερια απο τους πιτσαδορους...Επιτελουσαμε-λουν Κοινωνικο Εργο

    Έμαθα Να Αγαπώ Τον Εαυτό Μου,Να Τον Σέβομαι,Και Να Τον Καρφώνω Σε Οποιο Ντουβάρι θέλω....

    ------------------------------------------------------

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/04/2006
    Μηνύματα
    480
    Αρχικά δημιουργήθηκε από LIBYKOS
    Παιδιά, έχω δουλέψει ταξί στην Αθήνα για πέντε περίπου χρόνια.
    Ξέρετε πόσο δύσκολο είναι να έχεις τα μάτια σου 400 για 10 -12 ώρς δουλειάς; Ξέρετε πόσο δύσκολο είναι να κρατήσει κάποιος σόφρων ταξιτζής το χαρακτήρα του; Αυτός βούρκος, οι τραγικές συνθήκες που αναγκάζονται να κινηθούν ( και να δουλέψουν κάποιοι ) στους δρόμους της Αθήνας σε παίρνει μαζί του. Το θέμα είναι πόσο δυνατό χαρακτήρα έχει κάποιος για να βουλιάξει όσο το δυνατόν λιγότερο. Και αν γίνει το λάθος, ένα συγνώμη και ένα χαμόγελο είναι η καλύτερη αντιμετώπιση
    Σίγουρα είναι πολύ δύσκολες οι συνθήκες για τους επαγγελματίες οδηγούς, αλλά δε συμφωνώ ότι πρέπει να έχουμε μεγαλύτερη ανοχή απεναντί τους γιατί είναι επιλογή τους η συγκεκριμένη σταδιοδρομία. Επίσης υπάρχει και ένα σημαντικό ποσοστό που είναι άψογοι, γιατί δεν παραδειγματίζονται οι υπόλοιποι από αυτούς αντί να αναζητούν άλλοθι;

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από anf125
    ΗΘΙΚΟ ΔΙΔΑΓΜΑ:

    Πάρε κι εσύ Honda Innova που σβήνει αυτόματα ο κινητήρας όταν είναι κατεβασμένο το stand
    Etoimos hmoun na to pw alla me eixes prolavei!


Παρόμοια θέματα

  1. naked και χώρος κάτω απ'τη σέλα.
    από dmf στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 01/12/2010, 03:08
  2. Διαβάστε και πείτε τη γνώμη σας
    από Cpt. Haddock στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 23/01/2007, 10:07
  3. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 10/07/2006, 16:07
  4. Εχω χεστει απ'τη χαρα μου!!!!
    από lammadin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2006, 13:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF