Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 48

Θέμα: Tiger 2006 - ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/04/2006
    Μηνύματα
    29

    Tiger 2006 - ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ

    ΙΟΥΝΙΟΣ ... ΚΑΛΟΚΑΙΡΑΚΙ .... ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟΝ ΓΑΤΟΥΛΙ ΝΑ ΝΙΑΟΥΡΙΣΟΥΜΕ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΙΟΛΑΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΡΧΙΣΑΝ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ (ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ!!! ΑΚΟΥΣΟΝ ΑΚΟΥΣΟΝ ΑΠΟΠΕΙΡΑ ΚΛΟΠΗΣ....ΤΗ ΓΛΙΤΩΣΑΜΕ ΟΜΩΣ!.....ΠΡΩΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΕΘΝΙΚΗ ΕΦΥΓΕ ΤΟ ΠΟΔΟΦΡΕΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΣΤΑΝΤ!!!ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΣΤΑΘΗΚΑΜΕ ΟΡΘΙΟΙ)... ΜΕ ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΟ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΟ ΣΤΡΑΒΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΚΑΤΑ 0.9 ΣΤΗ ΔΕΞΙΑ ΠΛΕΥΡΑ (ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΟΥ ΗΡΘΕ ΑΠΟ ΠΡΑΓΜΑΤΟΓΝΩΜΟΣΥΝΗ). ΤΗΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΔΕ ΘΑ ΤΗ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΠΙΛΥΣΗΣ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ... ΟΠΩΣ ΜΕ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΑΝ! ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΗΣΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΒΑΛΩ ΣΕ ΑΧΗΜΟ ΤΡΙΠΑΚΙ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ/Η Ο/Η ΟΠΟΙΟΣ/Α ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙ Ή ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΠΩΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΜΕΝΑ.
    tip: ΟΛΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΣΤΡΑΒΟ (ΕΛΑΦΡΙΑ ΚΛΙΣΗ ΠΡΟΣ ΤΑ ΔΕΞΙΑ). ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΟΝ ΟΔΗΓΗΣΑ! ΑΦΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΕΝΑΣ ΜΗΝΑΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΕ ΠΕΙΣΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΗΤΑΝ ΟΚ ΠΗΓΑ ΣΕ ΚΑΛΙΜΠΡΑ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΑΠΕΦΑΝΘΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΔΕΛΕΧΕΙΣ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΡΑΒΟ ΑΠΟ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ!!! ΑΥΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ.... ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΜΩΝΟΜΕΝΟ!
    ΚΑΛΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!
    lker

  2. #2
    Aπο την στιγμη ου σε καλυπτει η εγγυηση νομιζω οτι μπορεις να ζητησεις αντικατασταση.

    Παντως μεγαλη φρικη....
    Μπαινω στο merge...
    "Γιαννη αφησε τον δικο μου"
    εχει λιακαδα μα εδω θυμιζει μπορα,
    μου αρκει που 3 λεπτα οι ουρανοι ειναι δικοι μου
    κ εσυ εχθρε εισαι KILL ΑΠΟ ΩΡΑ

    ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ
    ---------------------------------------------
    Professor Einstein, does New York stop by this train?

  3. #3
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    :hypnotize .....σοβαρα μιλας??!!! επεσες σε περιπτωση ρε φιλε....στραβη μοτοσυκλετα απο κατασκευης?!!! ημαρτον....

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/04/2006
    Μηνύματα
    29
    Η ΕΓΓΥΗΣΗ ΟΝΤΩΣ ΚΑΛΥΠΤΕΙ (2 ΧΡΟΝΙΑ)
    ΑΛΛΑ ΠΡΟΒΛΕΠΕΙ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΚΕΛΕΤΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ!
    ΑΛΛΑ ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΑΠΟ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΒΓΗΚΕ ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ ΣΤΡΑΒΟΣ ? ΕΞΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΣΤΟ FORUM ΓΙΑ ΑΔΕΛΦΕΣ ΨΥΧΕΣ...(ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ)
    ΣΗΜΕΙΩΣΗ:ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΚΙΟΛΑΣ ΟΤΙ ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ 2006 ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΟΜΟΙΟΤΥΠΟ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΥ 2005..........
    lker

  5. #5
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Απλα μου κανει τρομερη εντυπωση να βγει ενα πλαισιο στραβο απο την παραγωγη....δεν λεω οτι ειναι αδυνατο , αλλα πλεον ολα τα εργοστασια εχουν τετοιους ποιοτικους ελεγχους μεσω μηχανηματων που πραγματικα η περιπτωση σου αποτελλει one in a million (μακαρι δηλαδη...) .Μπορει να επεσες σε μοτοσυκλετες παραγωμενες κατα την περιοδο του Μουντιαλ....οποτε τα Εγγλεζακια θα ηταν χαλαρωμενα...περα απο την πλακα , δεν ξερω ακριβως τι παιζει με την αλλαγη πλασιου και το υπ.μεταφορων....δεν ξερω κατα ποσο ειναι εφικτο αυτο...μαλλον πας για αντικατασταση μοτοσυκλετας...σου ευχομαι να πανε ολα καλα και να ξεμπερδευσεις γρηγορα!

  6. #6
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lker
    Η ΕΓΓΥΗΣΗ ΟΝΤΩΣ ΚΑΛΥΠΤΕΙ (2 ΧΡΟΝΙΑ)
    ΑΛΛΑ ΠΡΟΒΛΕΠΕΙ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΚΕΛΕΤΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ!
    ΑΛΛΑ ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΑΠΟ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΒΓΗΚΕ ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ ΣΤΡΑΒΟΣ ? ΕΞΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΣΤΟ FORUM ΓΙΑ ΑΔΕΛΦΕΣ ΨΥΧΕΣ...(ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ)
    ΣΗΜΕΙΩΣΗ:ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΚΙΟΛΑΣ ΟΤΙ ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ 2006 ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΟΜΟΙΟΤΥΠΟ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΥ 2005..........
    Μόνο πλαίσιο όμως νομικά δεν επιτρέπεται στην Ελλάδα να αλλάξεις οπότε πας για αντικατάσταση ολόκληρης μηχανής...

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/04/2006
    Μηνύματα
    29
    Tropeas ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΜΗΠΩΣ ΝΟΜΟΛΟΓΙΑ? Ή ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΝΟΜΟ?
    lker

  8. #8
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Γνωρίζω δικηγόρο που ξέρει καλά απο αυτά γιατί ασχολείται μόνο με αυτά...
    αν θες πες να σου στείλω με π.μ.

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/04/2006
    Μηνύματα
    29
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
    Γνωρίζω δικηγόρο που ξέρει καλά απο αυτά γιατί ασχολείται μόνο με αυτά...
    αν θες πες να σου στείλω με π.μ.
    ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΝΑΙ....ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΜ?
    lker

  10. #10
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lker
    ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΝΑΙ....ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΜ?
    προσωπικό μήνυμα

    κάτω από το ποστ καθενός υπάρχουν 4 κουμπιά το 2ο είναι το πμ πατώντας πάνω του στέλνεις μπαίνεις σε νέο παράθυρο για να στείλεις προσωπικό μήνυμα

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/08/2006
    Μηνύματα
    3
    Φίλε, πραγματικά σου εύχομαι να ξεμπερδέψεις σύντομα. Έχε υπόψη σου πάντως ότι στην ΕΛΙΟΦΙΛ είναι λιγο στόκοι και θέλουν τα γκαζάκια τους για να κουνηθούν.

    Το δικό μου ευτυχώς είναι τζετ . . .φτου φτου !!!

  12. #12
    ...και γυμνιστής Το avatar του/της odt
    Εγγραφή
    24/05/2006
    Μηνύματα
    824
    Δεν είναι περίεργο κατά τη μεταφορά της να έγινε κάποια στραβή ,π.χ να τους έπεσε κάτω, να της αλλάξανε κανα δυο πλαστικά και να έτυχε να την πάρεις εσύ. Όπως και να' χει όμως, μάλλον θα χρειαστεί να το παλέψεις αρκετά το θέμα μέχρι να σου την αλλάξουν
    Εισαι σωστος μοτοσυκλετιστής...
    …αν
    Τα προφυλακτικά που χρησιμοποιείς ειναι δίγομα , σκληρά στο κέντρο και μαλακά στα πλάγια
    Βρέθηκε πένσα, παρακαλείται ο κάτοχος να επικοινωνήσει με πμ :a29:

    Pics


  13. #13
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
    προσωπικό μήνυμα

    κάτω από το ποστ καθενός υπάρχουν 4 κουμπιά το 2ο είναι το πμ πατώντας πάνω του στέλνεις μπαίνεις σε νέο παράθυρο για να στείλεις προσωπικό μήνυμα
    του χω στείλει ήδη...

  14. #14
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/04/2006
    Μηνύματα
    29
    super!
    Βασικά βρήκα και το νόμο... την εψαξα λίγο με το Μεταφορών και βρέθηκε ενα πολύ καλό άτομο και μου εξήγησε ακριβώς τη φάση..
    Για την Ιστορία

    Υπουργική Απόφαση Σ.Τ.-100701/1968
    Φ.Ε.Κ. 23β/68

    Ο νόμος ισχύει από το 1968!!! Το παληκάρι μου ειπε οτι ήδη το υπουργείο ετοιμάζει καινουργια τροπολογία όπου η αντικατάσταση πλαισίου ΘΑ επιτρέπεται! ευτυχώς που προλαβαίνω:-)

    Tropeas σε ευχαριστώ πάντως! Θερμά!
    lker

  15. #15
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lker

    Ο νόμος ισχύει από το 1968!!! Το παληκάρι μου ειπε οτι ήδη το υπουργείο ετοιμάζει καινουργια τροπολογία όπου η αντικατάσταση πλαισίου ΘΑ επιτρέπεται! ευτυχώς που προλαβαίνω:-)
    Ετσι είναι και επιτέλους πρέπει να γίνει, καθώς όλες οι άλλες ευρωπαικές χώρες έτσι το κάνουν,και πολύ σωστά
    όμως όταν γίνει να διώξουμε και τα συνεργεία λαμόγια πλεον να μην είναι κανείς χωρίς πιστοποιήσεις ISO,TUV κλπ , και όχι αυτές να είναι κάτω απο το τραπέζι παρμένες ως συνήθως...

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ Tiger 1050
    από postmanstavros στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 02/08/2010, 04:27
  2. Πρόβλημα με το SV650S στο ξεκάρφωτο...
    από Tropeas στο forum Suzuki V2's
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 05/12/2006, 05:17
  3. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ Pc ΜΟΥ! Help
    από div400 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2005, 10:18
  4. Εχω προβλημα με το μοτερ μου.
    από anco στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 04/07/2005, 21:42
  5. Πρόβλημα με το φρένο (CBF-250)
    από Alchimistis στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2005, 10:06

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF