Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 29 από 29

Θέμα: Καλοκαιρινό Μπουφάν

  1. #16
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Infini
    Suzukimaniac που το βρήκες 150€; Εγώ κοίταζα για το γκρι/μαύρο και όλοι το είχαν 230. Καλή η dainese αλλά κάπως υπερεκτιμημένη.
    Και γώ το Air Flux της Dainese έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το πήρα απο την Αχαρνών στο καινούργιο Dianese Παπασταύρος (νομίζω ή κάπως έτσι) και μετρητά το δίνει 150 χωρίς πλάτη. Πλάτη παρήγγειλα με 70 ευρώ την καλή με τοις τρυπούλες.

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ashton
    Εγγραφή
    13/02/2006
    Μηνύματα
    282
    to Sunrise είναι καλό τελικά ;
    Γιατί έχω ένα αδιάβροχο (αλλά χωρίς πόρους) που είχε βγάλει πριν 4-5 χρόνια, αλλά δεν παλεύεται για μέσα στην πόλη καθώς δεν αναπνέει.

  3. #18
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ashton
    to Sunrise είναι καλό τελικά ;
    Γιατί έχω ένα αδιάβροχο (αλλά χωρίς πόρους) που είχε βγάλει πριν 4-5 χρόνια, αλλά δεν παλεύεται για μέσα στην πόλη καθώς δεν αναπνέει.
    το έχουμε πολλοί...


    από τα πιο πετυχημένα καλοκαιρινά μπουφάν και σε πολύ ανταγωνιστική τιμή...


    να το πάρεις...

    προτίμησε το ανοιχτόχρωμο (μπεζ και όχι το μαύρο) για να αντανακλά περισσότερο τις ακτίνες του ήλιου.



  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ashton
    Εγγραφή
    13/02/2006
    Μηνύματα
    282
    η τιμή είναι που είναι ελκυστική..
    Γιατί έχω δει και κάτι Glover αλλά 250 γιούρια για θερινό μου φαίνονται κομματακι πολλά...

  5. #20
    Lord of the Strings Το avatar του/της SPORAKIAS
    Εγγραφή
    26/02/2005
    Μηνύματα
    931
    εγω εχω το διατρυτο της richa και ειμαι ευχαριστημενος....εχει προστατευτικα και στα χερια και στην πλατη....

    το πηρα 110€.....

    παντως οτι και να παρεις ....οταν εισαι στασιμος θα σκας...
    Don't and drive just :a44: and fly

    ο καγκουρας...



  6. #21
    Βόριο Μέλος Το avatar του/της symvoulos
    Εγγραφή
    13/10/2006
    Μηνύματα
    124
    εχω το καλοκαιρινο της spidi και ειμαι πολυ ευχαριστιμενος.
    το φωραω καθημερινα μεσα στην πολη και δεν σκαω
    ψαχνω φωτο για να το δειτε.
    το motomarket το εχει 168 euro αν δεν κανω λαθος....
    ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ
    ΩΣ ΤΕΛΕΙΟΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΑΝΟΡΘΟΓΡΑΦΟΣ

  7. #22
    Βόριο Μέλος Το avatar του/της symvoulos
    Εγγραφή
    13/10/2006
    Μηνύματα
    124
    νατο


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	7_sun-jacket.jpg 
Προβολές:	800 
Μέγεθος:	19,2 KB 
ID:	89191
    ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ
    ΩΣ ΤΕΛΕΙΟΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΑΝΟΡΘΟΓΡΑΦΟΣ

  8. #23
    Super φλόγα... Το avatar του/της gtheof
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    92
    Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες για την Αποθήκη. Εγώ πήρα αυτό το dainese air flux
    (απλά το μπλε κομμάτι που φαίνεται στη φωτό είναι μαύρο) 180 ευρώ (έχει φουλ προστασία ώμους, αγκώνες, πήχεις, και παίρνει και πλάτη). Αυτό που παρέθεσε ο φίλος παραπάνω (επίσης dainese air flux) το έχει 140 ευρώ. Το μπουφάν δεν παίζεται, είναι πραγματικά καλοκαιρινό (είμαι και λίγο κολλημένος με τα dainese). Η καλοκαιρινή πλάτη στην Αποθήκη κάνει 50 ευρώ, αν θυμάμαι καλά (επειδή κάποιος είπε για 70).


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	060118611.jpg 
Προβολές:	800 
Μέγεθος:	11,5 KB 
ID:	89192

  9. #24
    Colori Eolos

  10. #25
    "Με την καλή έννοια" Το avatar του/της Trans
    Εγγραφή
    29/06/2006
    Μηνύματα
    252
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gtheof
    Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες για την Αποθήκη. Εγώ πήρα αυτό το dainese air flux
    (απλά το μπλε κομμάτι που φαίνεται στη φωτό είναι μαύρο) 180 ευρώ (έχει φουλ προστασία ώμους, αγκώνες, πήχεις, και παίρνει και πλάτη). Αυτό που παρέθεσε ο φίλος παραπάνω (επίσης dainese air flux) το έχει 140 ευρώ. Το μπουφάν δεν παίζεται, είναι πραγματικά καλοκαιρινό (είμαι και λίγο κολλημένος με τα dainese). Η καλοκαιρινή πλάτη στην Αποθήκη κάνει 50 ευρώ, αν θυμάμαι καλά (επειδή κάποιος είπε για 70).
    Επειδή κι εγώ αυτό πήρα εχω να πω ότι όντως είναι καλοκαιρινό! Όσο πας με την μηχανή δεν έχεις πρόβλημα. Αν σταματήσεις και σ βαράει ο ήλιος στο φανάρι με ότι και να είσαι (ακόμα και με το καλοκαιρινό πουκάμισο) θα ζεσταθείς....

    Το συγκεκριμένο νομίζω λεγεται zentex, zenden κάπως έτσι. Air flux πρέπει να είναι μια πατέντα της Dainese. Υπάρχει κι άλλο ένα καλοκαιρινό μπουφάν, πιο φθηνό, το οποίο εμένα προσωπικά δεν μου πολυάρεσε. Είναι ακόμα πιο "ελαφρύ" από το παραπάνω όμως. Φαντάζομαι ότι δεν θα σε ζεσταίνει τόσο. Φαντάσου ότι το άλλο μοντέλο σου δίνει μια αίσθηση ζακέτας με προστατευτικά ενώ αυτό είναι πιο πολύ μπουφάν.

    Σχετικά με την πλάτη τώρα προτιμώ την παλιά την χειμερινή από την wave. Ο λόγος είναι γιατί τον χειμώνα, που φοράς περισσότερο το μπουφάν, αν έχεις την καλοκαιρινή είσαι σαν τον κυματιστό άθρωπο των ruffles. Ειδικά στην κορντούρα η πλάτη διαγράφει και μοιάζεις ολίγον από κυματιστός. Με την χειμωνιάτικη είσαι απλά ένας καμπούρης! BTW η wave είναι καμιά 10αριά ευρώ πιο ακριβή. 45 και 55 νομίζω είναι οι τιμές αλλά θα σε γελάσω.

    Βεβαίως η wave πρέπει να είναι πιο άνετη με την ζέστη. Τώρα για ταξίδια που λες έχω να σου πω ότι πέρσυ ανέβηκα Δράμα με την μηχανή. Δεν είχα τότε το καλοκαιρινό αλλά και να το είχα πάλι δεν θα το φόραγα. Αν έβλεπες τι πράγματα έσκασαν στο μπουφάν πάνω θα πάθαινες πλάκα. Ειδικά στον κάμπο της Λάρισσας. Τώρα ναι, ψιλοζεστάθηκα οφείλω να πω. Όταν όμως "παει" η μηχανή ακόμα και ντάλα καλοκαίρι με το δερμάτινο δεν έχεις μεγάλο πρόβλημα. Αν σταματήσεις όμως ή πρώτη κίνηση είναι να βγάλεις το δέρμα από πάνω σου.

    Άσε που σου δίνει μεγάλυτερη ασφάλεια. Τώρα για πιο κοντινές διαδρομές σίγουρα το καλοκαίρι θα φοράω το zendex.

  11. #26
    Ανήσυχο πνεύμα.... Το avatar του/της latris mixanis
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    4.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gtheof
    Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες για την Αποθήκη. Εγώ πήρα αυτό το dainese air flux
    (απλά το μπλε κομμάτι που φαίνεται στη φωτό είναι μαύρο) 180 ευρώ (έχει φουλ προστασία ώμους, αγκώνες, πήχεις, και παίρνει και πλάτη). Αυτό που παρέθεσε ο φίλος παραπάνω (επίσης dainese air flux) το έχει 140 ευρώ. Το μπουφάν δεν παίζεται, είναι πραγματικά καλοκαιρινό (είμαι και λίγο κολλημένος με τα dainese). Η καλοκαιρινή πλάτη στην Αποθήκη κάνει 50 ευρώ, αν θυμάμαι καλά (επειδή κάποιος είπε για 70).
    Πολύ καλό!!

    Ήταν το μόνο απ' όσα δοκίμασα που έκαναν καλή εφαρμογή πάνω μου.
    Μπαίνει αέρας από παντού και το βραδάκι αν είσαι σε κανένα νησί-βουνο δροσίζεσαι

    Επίσης δες και το Βering αλλά προσωπικά δεν μου άρεσε η ποιότητα των προστατευτικών που είχε.

    Μπορείς να διαβάσεις και ένα παλιότερο thread κια ν αδεις τι είχαμε πει και τότε

    Δες κι αυτό το μπουφάν, πάρα πολύ καλό!!

    Τρελοκοτσιδού..!!!!

  12. #27
    Κάτι θα σκεφθώ Το avatar του/της sergiosm
    Εγγραφή
    01/05/2007
    Μηνύματα
    1.297
    Και εγώ έχω πάρει το dainese air flux
    όχι όμως αυτό που έχει πάρει ο gtheof, αλλά αυτό
    https://www.motoliberty.com/prod_detail.asp?Prod_ID=445

    Είναι λίγο πιο ελαφρύ και ίσως λίγο πιο δροσερό.

    Το πήρα πέρυσι μαζί με προστατευτικό πλάτης 200 ευρώ και είμαι πολύ ευχαριστημένος.
    Πολύ καλή αίσθηση και δεν με ζεσταίνει καθόλου.

    Μόνο όταν είμαι σταματημένος ανάμεσα σε αυτοκίνητα στο κέντρο ζεσταίνομαι.
    Αλλά πείτε μου: αν δεν φορούσα το μπουφάν δεν θα ζεσταινόμουν ;;;

  13. #28
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
    Και εγώ έχω πάρει το dainese air flux
    όχι όμως αυτό που έχει πάρει ο gtheof, αλλά αυτό
    https://www.motoliberty.com/prod_detail.asp?Prod_ID=445

    Είναι λίγο πιο ελαφρύ και ίσως λίγο πιο δροσερό.

    Το πήρα πέρυσι μαζί με προστατευτικό πλάτης 200 ευρώ και είμαι πολύ ευχαριστημένος.
    Πολύ καλή αίσθηση και δεν με ζεσταίνει καθόλου.

    Μόνο όταν είμαι σταματημένος ανάμεσα σε αυτοκίνητα στο κέντρο ζεσταίνομαι.
    Αλλά πείτε μου: αν δεν φορούσα το μπουφάν δεν θα ζεσταινόμουν ;;;
    Αυτό πήρα και γώ πρίν ένα μήνα και είμαι πολύ ευχαριστημένος, πολύ ελαφρύ και περνάει άνετα ο αέρας.Όσο για όταν είμαστε σταματημένοι, δεν υπάρχει κάτι που να μπορεί να μας δροσίζει.

  14. #29
    Dainese Air FLux

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Καλοκαιρινό Μπουφάν - Επιγονατίδες
    από ΙΠΠΕΑΣ στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 102
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2008, 08:52
  2. Καλοκαιρινό μπουφάν
    από live_2_ride στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 08/04/2005, 16:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF