Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 64

Θέμα: Ένα παλιό street-aki .. η γνώμη σας?

  1. #1
    Πάμε χώμαααααααααααααα ! Το avatar του/της ktm-isa
    Εγγραφή
    23/01/2006
    Μηνύματα
    30

    Ένα παλιό street-aki .. η γνώμη σας?

    Καλήσπέρα σας...
    Λοιπόν μετά απο πολύ σκέψη ,μετά απο πολλές συζητήσεις,μετά απο πολύ γκρίνια,μετά απο πολλά ούφ..ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ακόμη πιο πολύ...


    Ας τα πάρουμε ομως όλα απο την αρχή


    Πέιτε πως κάποιος απο εσας εχει ενα motard ναι?Συγχρόνως ομως του αρέσουν και τα streetakia...
    Όμως δεν θελει να δώσει το motard που λατρεύει,θέλει να πάρει λοιπόν και ενα streetaki.
    Θέλει επίσης ενα streetaki για να μπορεί να το ανοίγει σε Εθνικές-Εγνατιες,να μάθει και την δική του ξεχωριστή οδήγηση,να μπορέσει να γίνει ενα και με εκείνο....

    Αγοράζω ειτε ενα 400 ή παλιο 600 τετρακίλυνδρο σε καλή κατασταση μεταχειρισμένο , το ξεζουμίζω και σε κανένα χρόνο παω σε ενα καινουριο Gsxr1000. (φυσικά θα το παντρευτώ το παλιό,το ξέρω)




    Η γνώμη ολων σας θα με βοηθήσει πολύ...


    Σας ευχαριστώ..


    Φιλικά με σεβασμό και εκτιμηση Κ.
    Το Enduro μέσα από τις 5 αισθήσεις :

    1)Ακοή: 2χρονοι κ 4χρονοι κινητήρες χαμένοι μέσα στα δάση σπάνε την ηρεμία της φύσης…

    2)Όραση: Άτομα ξεπετάγονται από το πουθενά κάνοντας πράγματα για κάποιους επικίνδυνα ενώ για άλλους πράγματα απ όπου παίρνουν ζωή κ δύναμη…

    3)Αφή: Λάσπη,σκόνη,χώμα,νερά,χιόνια ….

    4)Οσμή: Αρώματα της φύσης ανακατεμένα με καμένη βενζίνη και λάδι….

    5)Γεύση: Καφεδάκι…άλλοτε ζεστό κ άλλοτε κρύο… σε κάποιο καφενείο στο κοντινό χωριό και πάντα με καλή παρέα…

  2. #2
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    gsxr1000.....το 750 δε σου κανει?πολυ το 1000ρι

    παρα πολυ τι να το κανεις ?


    παρα πολυ και το 750 το συγκεκριμενο....αλλα ΤΕΛΕΙΟ

    δεν εχω καλη εντυπωση για τα 400ρια τα περισσοτερα ειναι παραεισαγωγης και δεν υπαρχουν ανταλακτικα

    κοινος αν καταλαβα ψαχνεσε μονο για ss ....

    χμμμ.........
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  3. #3
    Κληρονομικό χάρισμα Το avatar του/της dukeandthecity
    Εγγραφή
    27/09/2004
    Μηνύματα
    1.085

    Re: Ένα παλιό street-aki .. η γνώμη σας?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm-isa

    Αγοράζω ειτε ενα 400 ή παλιο 600 τετρακίλυνδρο σε καλή κατασταση μεταχειρισμένο , το ξεζουμίζω και σε κανένα χρόνο παω σε ενα καινουριο Gsxr1000. (φυσικά θα το παντρευτώ το παλιό,το ξέρω)

    Κατερίνα (ή μηπως vallentino?)

    αν παρεις 400 ή 600 και το ξεζουμίσεις σε κανα χρόνο για να παρεις το 1000, γιατι δεν παιρνεις κατευθειαν το 1000 και το moto GP σε περιμενει.

    Μονη σου μπερδευεσε και δεν ξερεις τι θέλεις. Δες τι λεφτα έχεις, τι χρήση θες να κάνεις, ποσο αποφασισμενη εισαι να επενδυσεις χρονο και χρημα στο ss και αποφασισε.

    Καλες αγορες
    Απ΄τους δυο μας ποταμούς
    θα γευτεί μια νύχτα η έρημος καρπούς.

  4. #4
    gourou
    Εγγραφή
    03/08/2004
    Μηνύματα
    148
    RVF400

    κ.
    My owner's manual says it isn't safe to ride the bike at high speeds, but after much testing, I found that statement is not neccesarily true.

    ...I remember hearing a story about Miguel DuHamel and his brother bitching to their dad that their bikes were too slow and that they weren't competitive in a race series.. Yvon's response; " Then why are you braking so damned early?"


    www.fireblades.org

  5. #5
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185
    κατ'αρχάς καλώς ήρθες!!!

    Ποιό το νόημα του να πάρεις ένα μεταχειρισμένο 400 ή 600 παλιό, από τη στιγμή που σκέφτεσαι να πάρεις του χρόνου καινούριο;

    Πάρε ένα μεταχειρισμένο 600 μοντέλο 2002+ έτσι ώστε και να μη το παντρευτείς και να το χαρείς περισσότερο λόγω γκαζιού κ τεχνολογίας και να μη σε αφήσει πουθενά. άλλωστε όταν πας για το 1000, πουλάς το 600 και δε θα έχεις πετάξει χρήματα όπως με το 400άρι ή το παλιό 600άρι.
    4/11/2006 Ο καλύτερα βελτιωμένος κουλάντζας!!!
    The MRT will be back soon!!!

  6. #6
    θα συμφωνησω με Alx84. Αν και τα παλια ss400 είναι ενα πολυ καλο σχολειο, πλεον ειναι ...παλιά, πολυ παλιά θα έλεγα. Μονο αν βρεις καποιο σε πολυ καλή κατασταση (αναλογικα για την ηλικια του) και σε τιμή< 2000. δυσκολο... οπότε 600αρι 2-3 ετων ειναι οκ.

  7. #7
    ΖΧ6R 2001

    Δεν ειν΄ κακο? Ετσι?




    Καλως σε βρηκαμε!

  8. #8
    την ξεχασα..


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	img_0081.jpg 
Προβολές:	558 
Μέγεθος:	80,3 KB 
ID:	53941

  9. #9
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177

    Re: Ένα παλιό street-aki .. η γνώμη σας?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm-isa
    Καλήσπέρα σας...
    Λοιπόν μετά απο πολύ σκέψη ,μετά απο πολλές συζητήσεις,μετά απο πολύ γκρίνια,μετά απο πολλά ούφ..ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ακόμη πιο πολύ...


    Ας τα πάρουμε ομως όλα απο την αρχή


    Πέιτε πως κάποιος απο εσας εχει ενα motard ναι?Συγχρόνως ομως του αρέσουν και τα streetakia...
    Όμως δεν θελει να δώσει το motard που λατρεύει,θέλει να πάρει λοιπόν και ενα streetaki.
    Θέλει επίσης ενα streetaki για να μπορεί να το ανοίγει σε Εθνικές-Εγνατιες,να μάθει και την δική του ξεχωριστή οδήγηση,να μπορέσει να γίνει ενα και με εκείνο....

    Αγοράζω ειτε ενα 400 ή παλιο 600 τετρακίλυνδρο σε καλή κατασταση μεταχειρισμένο , το ξεζουμίζω και σε κανένα χρόνο παω σε ενα καινουριο Gsxr1000. (φυσικά θα το παντρευτώ το παλιό,το ξέρω)




    Η γνώμη ολων σας θα με βοηθήσει πολύ...


    Σας ευχαριστώ..


    Φιλικά με σεβασμό και εκτιμηση Κ.
    κατ'αρχάς, καλώς ήρθες κουκλίτσα και από εδώ
    Λίγο πριν πάρω το monster620, έψαχνα να βρώ xzr400 τα οποία μηχανάκια πραγματικά λατρεύω:wacko: Τα μεταχειρισμένα, ήταν σε άθλια κατάσταση Τα καινούργια κόστιζαν ένα χρόνο πριν 8.200 Το έφερνα από εδώ, λίγο από εκεί, τζίφος:hypnotize Προτίμησα την ιταλική ηρωίδα μου και πραγματικά δεν το μετάνιωσα για ευνόητους λόγους Το τετρακίλυνδρο ωστόσο, έχει άλλη αίγλη Θα σου έλεγα να δεις το r6 ή να αλλάξουμε κατηγορία, ρίξε μια ματιά στο τρικύλινδρο καινούργιο daytona 675 Θεωρώ ότι είναι ένα μηχανάκι το οπόιο καλύπτει όλες τις πτυχές...πόσο μάλλον εκείνες του ταξιδιούσύμφωνα με τα δικά μου δεδομένα...

    Κυρίως, θα σου πώ το εξής...
    πάρε γνώμες, όσες μπορείς, μα η τελική απόφαση, να προέλθει από τα βάθη της καρδιάς σου και του ενστικτού σου, γιατί κυρίως θα είναι δική σου η μηχανή και εσύ θα την καβαλάς...μην επιτρέψεις σε κανέναν να σου επιβάλει την γνώμη του

    καλά να είσαι
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  10. #10
    Πάμε χώμαααααααααααααα ! Το avatar του/της ktm-isa
    Εγγραφή
    23/01/2006
    Μηνύματα
    30
    Την καλησπέρα μου και πάλι και καλώς σας βρήκα..
    Θα απαντήσω με την σειρά..


    Φιλη EVI απλά έχω δοκιμάσει το Gsxr1000,R1,VFR800 με λίγα λόγια πρίν σκεφτώ κάν να μπώ στο τρυπάκι και να σκεφτώ πως θέλω να πάρω και ενα street-aki δοκίμασα..
    Δεν βρήκα κάποιο Gsxr 750 να δοκιμάσω πρός το παρόν και έτσι δεν μπορώ να εχω γνωμη για το συγκεκριμένο δυστυχώς.
    Θα ακούσω την γνώμη σου και με την πρώτη ευκαιρία θα προσπαθήσω να βρώ καποιο 750,ίσως να εχεις και δίκιο..
    Όσο για τα 400αρακια ο ένας λέει είναι θηρία και θα είναι το καλύτερο σχολείο,και ο άλλος λέει μα γιατί να αρχίσεις με ενα 400 αρακι αφού τόσα χρόνια ήσουν σε χώμα και το χώμα είναι το καλύτερο σχολείο..(βγάλε άκρη)
    Το Enduro μέσα από τις 5 αισθήσεις :

    1)Ακοή: 2χρονοι κ 4χρονοι κινητήρες χαμένοι μέσα στα δάση σπάνε την ηρεμία της φύσης…

    2)Όραση: Άτομα ξεπετάγονται από το πουθενά κάνοντας πράγματα για κάποιους επικίνδυνα ενώ για άλλους πράγματα απ όπου παίρνουν ζωή κ δύναμη…

    3)Αφή: Λάσπη,σκόνη,χώμα,νερά,χιόνια ….

    4)Οσμή: Αρώματα της φύσης ανακατεμένα με καμένη βενζίνη και λάδι….

    5)Γεύση: Καφεδάκι…άλλοτε ζεστό κ άλλοτε κρύο… σε κάποιο καφενείο στο κοντινό χωριό και πάντα με καλή παρέα…

  11. #11
    Πάμε χώμαααααααααααααα ! Το avatar του/της ktm-isa
    Εγγραφή
    23/01/2006
    Μηνύματα
    30
    dukeandthecity να σαι καλά...
    Δεν ξερω αν μπερδεύομαι μόνη μου πάντως είμαι τις άποψεις πως πρίν αγοράσεις μια μοτοσικλέτα πρέπει να ψαχτείς καλά,και ειδικά αν ειναι μια Νέα Κατηγορία, που δεν έχεις εμπειρία...
    Σε ευχαριστώ και πάλι πολύ
    Το Enduro μέσα από τις 5 αισθήσεις :

    1)Ακοή: 2χρονοι κ 4χρονοι κινητήρες χαμένοι μέσα στα δάση σπάνε την ηρεμία της φύσης…

    2)Όραση: Άτομα ξεπετάγονται από το πουθενά κάνοντας πράγματα για κάποιους επικίνδυνα ενώ για άλλους πράγματα απ όπου παίρνουν ζωή κ δύναμη…

    3)Αφή: Λάσπη,σκόνη,χώμα,νερά,χιόνια ….

    4)Οσμή: Αρώματα της φύσης ανακατεμένα με καμένη βενζίνη και λάδι….

    5)Γεύση: Καφεδάκι…άλλοτε ζεστό κ άλλοτε κρύο… σε κάποιο καφενείο στο κοντινό χωριό και πάντα με καλή παρέα…

  12. #12
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177
    σε καμία περίπτωση μην πας κατευθείαν στα χίλια κυβικά. Θεωρώ οτι διαθέτουν τρελούς ίππους για τα ελληνικά δεδομένα.
    6.500 με 7.500 είναι αρκετά καλά για αρχή
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  13. #13
    Πάμε χώμαααααααααααααα ! Το avatar του/της ktm-isa
    Εγγραφή
    23/01/2006
    Μηνύματα
    30
    sporky ?


    RVF400 ?(53 ίππους στον τροχο πάει το συγκεκριμένο?)
    Αυτό πρέπει να είναι αδερφάκι με VFR? (αν δεν κανω λάθος,μπορεί να πέφτω και έξω)
    Μια ερωτησούλα μόνο...
    Είχα ακούσει πως πχ μια RVF είναι μια καλοστημένη μοτοσικλέτα,καλομελετημένη τεχνικά και οδηγικά !!Γιατί το έχουν ξεχάσει?
    Το Enduro μέσα από τις 5 αισθήσεις :

    1)Ακοή: 2χρονοι κ 4χρονοι κινητήρες χαμένοι μέσα στα δάση σπάνε την ηρεμία της φύσης…

    2)Όραση: Άτομα ξεπετάγονται από το πουθενά κάνοντας πράγματα για κάποιους επικίνδυνα ενώ για άλλους πράγματα απ όπου παίρνουν ζωή κ δύναμη…

    3)Αφή: Λάσπη,σκόνη,χώμα,νερά,χιόνια ….

    4)Οσμή: Αρώματα της φύσης ανακατεμένα με καμένη βενζίνη και λάδι….

    5)Γεύση: Καφεδάκι…άλλοτε ζεστό κ άλλοτε κρύο… σε κάποιο καφενείο στο κοντινό χωριό και πάντα με καλή παρέα…

  14. #14
    Πάμε χώμαααααααααααααα ! Το avatar του/της ktm-isa
    Εγγραφή
    23/01/2006
    Μηνύματα
    30

    Re: Re: Ένα παλιό street-aki .. η γνώμη σας?

    nimbus μου καλώς σε βρήκα και εδω κουκλάκι μου
    Η αλήθεια είναι πως εχω εναν ερωτα εδω και χρονια με το Gsxr ...
    Οκ σε καποιους/ες μπορει να ακουγεται χαζο και ισως παιδικο,ομως θυμαμαι την πρωτη φορα που το οδηγησα..Το ερωτευτηκα..(είναι μια μοτοσικλετα που ειναι αγρια το παραδεχομαι κ για αυτο ειπα πως πρεπει να αρχισω με κατι αλλο.Σκεφτηκα και για το R6 αλλά σκέφτηκα και τα 10.500 Ευρω.Αν κάνω μια τετοια κινηση θα το κρατησω 2-3 χρόνια.Και δεν είναι καθολου ασχημο μηχανάκι.)
    Ημουν στο τσακ να παω και να παρω το 1000 ακι αλλα σκεφτηκα πως πρωτα πρεπει να παρω και τη αποψη απο πολλα συναδελφακια που ξερουν πιο πολλα απο εμενα.
    Αυτο κάνω κουκλάκι μ΄!Παίρνω γνωμες,γνωσεις,ιδέες απο παλιούς και νέους .. στο τέλος θα ποστάρω ομως την τελική μου απάντηση!
    Σας ευχαριστω όλους/ες..
    Το Enduro μέσα από τις 5 αισθήσεις :

    1)Ακοή: 2χρονοι κ 4χρονοι κινητήρες χαμένοι μέσα στα δάση σπάνε την ηρεμία της φύσης…

    2)Όραση: Άτομα ξεπετάγονται από το πουθενά κάνοντας πράγματα για κάποιους επικίνδυνα ενώ για άλλους πράγματα απ όπου παίρνουν ζωή κ δύναμη…

    3)Αφή: Λάσπη,σκόνη,χώμα,νερά,χιόνια ….

    4)Οσμή: Αρώματα της φύσης ανακατεμένα με καμένη βενζίνη και λάδι….

    5)Γεύση: Καφεδάκι…άλλοτε ζεστό κ άλλοτε κρύο… σε κάποιο καφενείο στο κοντινό χωριό και πάντα με καλή παρέα…

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm-isa
    sporky ?


    RVF400 ?(53 ίππους στον τροχο πάει το συγκεκριμένο?)
    Αυτό πρέπει να είναι αδερφάκι με VFR? (αν δεν κανω λάθος,μπορεί να πέφτω και έξω)
    Μια ερωτησούλα μόνο...
    Είχα ακούσει πως πχ μια RVF είναι μια καλοστημένη μοτοσικλέτα,καλομελετημένη τεχνικά και οδηγικά !!Γιατί το έχουν ξεχάσει?
    Σωστα. Ο μικρος αδερφος. Δεν το ξεχασανε. Αλλαξαν οι αναγκες τις αγορας, μαζι με καποιες αλλαγες στην Ιαπωνεζικη νομοθεσια. Παλαιοτερα εριχναν ολη την ταχνογνωσια στα 400αρια, για αυτο το λογο ειδαμε αυτα τα καταπληκτικα 4-κυλινδρα απο πολλες εταιριες. Με την αλλαγη, εριξαν το βαρος στα 600 και τα 400 εμειναν πισω...

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2007, 07:34
  2. Τη γνωμη σας
    από gRim στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 25/06/2004, 09:52
  3. Την γνώμη σας παρακαλώ
    από Julius στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 122
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2004, 13:48
  4. Τη γνώμη σας παρακαλώ..
    από almalibera στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 30/10/2003, 13:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF