Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 20

Θέμα: ΓΙΑ ΚΛΟΠΗ ΜΗΧΑΝΗΣ

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sakisdani750
    Εγγραφή
    26/06/2006
    Μηνύματα
    192

    ΓΙΑ ΚΛΟΠΗ ΜΗΧΑΝΗΣ

    ΠΑΙΔΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΗΤΟΥΣΑ ΜΗΠΩΣ ΓΙΝΕΤΕ ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ 100% ΠΟΙΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΑΣΦΑΛΙΖΟΥΝ ΜΗΧΑΝΕΣ ΓΙΑ ΚΛΟΠΗ????

    ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΕΚΕΙ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥΣ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΗ ΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ!!!!!!
    εγινα suzukakios

  2. #2
    "Με την καλή έννοια" Το avatar του/της Trans
    Εγγραφή
    29/06/2006
    Μηνύματα
    252
    Interamerican, 650 ευρά/χρόνο, για μοτο 650cc και ποσό (αξία μηχανής) τα 7100 (περίπου)

  3. #3
    ε! τι να πω? Το avatar του/της xtapodias
    Εγγραφή
    19/07/2005
    Μηνύματα
    154
    interamerican 598/χρόνο για 1000 κυβικά και αξία μηχανής 11700€

  4. #4
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  5. #5
    Μόνο η INTERAMERICAN και η ΕΘΝΙΚΗ ασφαλιστική ασφαλίζουν μοτοσυκλέτα για την κλοπή.
    Για την δικιά μου ZZR1400 η ΕΘΝΙΚΗ μου ζήτησε 1130Ε/χρόνο με προϋποθέσεις! δηλαδή να γίνει έλενχος αν έχεις άλλη ασφάλεια στην ΕΘΝΙΚΗ! ή αν έχεις κάποιο λογαριασμό στην ΕΘΝΙΚΗ! και θα αποφασιστεί αν θα σε ασφαλίσουμε.
    Επίσης το "κουφό" στην όλη υπόθεση είναι ότι ΜΟΝΟ αν έχεις συναγερμό SPYBALL στην ασφαλίζουν στο 100% της αξίας της, αλλιώς αν δεν έχεις SPYBALL στο 70% της αξίας της!!!
    Την ασφάλισα λοιπόν στην INTERAMERICAN αφού είχα ρωτήσει την ασφαλιστική εγώ πρώτα με ένα τηλέφωνο και μου είχαν πει 730Ε/χρόνο, διαμέσου του ασφαλιστή μου στα 700Ε τον χρόνο και έδωσα χωρίς επιβάρυνση 350Ε για το εξάμηνο με κάλυψη για την κλοπή 15700Ε αξία μοτοσυκλέτας.
    Επίσης είναι πλήρες πρόγραμμα ασφάλισης με νομική προστασία, κάλυψη για τρομοκρατικές ενέργειες, για ζημιά από ακραίες καιρικές συνθήκες (σεισμό, πλημμύρες κ.τ.λ.π.) οδική ασφάλεια σε Ελλάδα ΚΑΙ εξωτερικό. Μόνο μικτή δεν έχει που βγαίνει πολλά λεφτά παραπάνω...
    Υ.Γ. Στο www.asfalistra.gr αναφέρει ότι ΔΕΝ ασφαλίζουν κλοπή καμμία ασφαλιστική από όλες τις ασφαλιστικές που έχει, απλά παίρνεις τηλέφωνο και μαθαίνεις από τις 2 παραπάνω πόσα λεφτά ζητάνε για τη δικιά σου μοτό.

  6. #6
    "Με την καλή έννοια" Το avatar του/της Trans
    Εγγραφή
    29/06/2006
    Μηνύματα
    252
    Αρχικά δημιουργήθηκε από xtapodias
    interamerican 598/χρόνο για 1000 κυβικά και αξία μηχανής 11700€
    πόοοοοοοσοοοοο;;;;;;;; καλά μαλάκας είμαι εγώ;;;; μάλλον ε;

    τι άλλο καλύπτει; τι μοντέλο; bonus malus;

  7. #7
    ε! τι να πω? Το avatar του/της xtapodias
    Εγγραφή
    19/07/2005
    Μηνύματα
    154
    Πριν κανα-δυό μήνε πήρα το καινουργιο fazer. Η yamaha συνεργάζεται με την ιντεραμέρικαν και αφού εγώ δεν έχω ασφαλιστή γνωστό, πήρα ασφάλεια από αυτούς. Αν μπεις στο σαιτ της yamaha τα γράφει αναλυτικά. Εχω ΟΛΕΣ τις καλύψεις και επίσης δεν παίζει ρόλο τι συναγερμό έχω, αν έχω γκαράζ, αν το άφησα χωρις λουκέτο κλπ. Ολα τα παραπάνω τσεκαρισμένα. Απλά σε αποζημειώνουν σε τρείς μήνες και κάθε χρόνο θα αναπρόσαρμόζω το ασφάλιστρο στην τότε τιμή. (μείωση ασφαλίστρου-λιγότερη αποζημείωση)

  8. #8
    @@ κι άλλο ένα @ Το avatar του/της Konti
    Εγγραφή
    04/08/2005
    Μηνύματα
    494
    Και η Ατλαντική Ένωση ασφαλίζει για κλοπή moto με 630 (με ασφάλεια πυρκαγίας) τον χρόνο! Χωρίς απαιτήσεις για φύλαξη σε γκαράζ κλπ. Εγώ την έχω ασφαλίσει για 8500 ευρώ!
    ΤΕΛΟΣ


  9. #9
    409 αν είσαι απο αστική περιοχή και 390 απο χωριό (ετήσιο για 650 κ εκ), με κλοπή και διάφορα άλλα..., την ρώτησα εάν είναι πραγματική κάλυψη κλοπής και μου είπε πως είναι.... ποιός ξέρει ας ελπίζουμε πως δεν θα χρειαστεί να το μάθουμε... Α και καλύπτει ολική κλοπή. και όχι μερική... ολίγον ύποπτο.

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Konti
    Και η Ατλαντική Ένωση ασφαλίζει για κλοπή moto με 630 (με ασφάλεια πυρκαγίας) τον χρόνο! Χωρίς απαιτήσεις για φύλαξη σε γκαράζ κλπ. Εγώ την έχω ασφαλίσει για 8500 ευρώ!
    Και η INTERAMERICAN έχει μέσα και την ασφάλεια για πυρκαγιά στην παραπάνω ασφάλεια που είπα...
    Καμμία από τις 2 ασφαλιστικές που ανάφερα παραπάνω δεν έχουν απαιτήσεις για φύλαξη σε garage ή να έχει λουκέτο, απλά η ΕΘΝΙΚΗ έχει αυτή την παράμετρο για το συναγερμό SPYBALL.
    630/χρόνο για 8500Ε και στην Ατλαντικη Ένωση πολλά είναι αν και μου κάνει εντύπωση γιατί τις είχα ψάξει πολύ και δεν έκανε τότε καμμία άλλη, εκτός και αν άρχισε τώρα και κάνει η Ατλαντική.

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από liberto
    409 αν είσαι απο αστική περιοχή και 390 απο χωριό (ετήσιο για 650 κ εκ), με κλοπή και διάφορα άλλα..., την ρώτησα εάν είναι πραγματική κάλυψη κλοπής και μου είπε πως είναι.... ποιός ξέρει ας ελπίζουμε πως δεν θα χρειαστεί να το μάθουμε... Α και καλύπτει ολική κλοπή. και όχι μερική... ολίγον ύποπτο.
    Για ποια ασφαλιστική μιλάς; και δεν έχουνε πραγματική σημασία τα κ.εκ. για την κλοπή αλλά η αξία της μοτοσυκλέτας.
    Ξέχασα να πω, και η INTERAMERICAN ασφαλίζει ΜΟΝΟ ολική κλοπή.
    Η ΕΘΝΙΚΗ ασφαλίζει και μερική με επιβάρυνση στην τιμή που είπα παραπάνω.

  12. #12
    sorry ... interamerican, αξία 7600 ευρά

  13. #13
    ε! τι να πω? Το avatar του/της xtapodias
    Εγγραφή
    19/07/2005
    Μηνύματα
    154
    όπως τα λέει ο zzr1400 είναι τα πράγματα. Οταν έψαχνα κι εγώ τα ίδια βρήκα. Α!!!! και στις μηχανές δεν υπάρχει μερική κλοπή. Μόνο ολική.

  14. #14
    @@ κι άλλο ένα @ Το avatar του/της Konti
    Εγγραφή
    04/08/2005
    Μηνύματα
    494
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ZZR1400
    Και η INTERAMERICAN έχει μέσα και την ασφάλεια για πυρκαγιά στην παραπάνω ασφάλεια που είπα...
    Καμμία από τις 2 ασφαλιστικές που ανάφερα παραπάνω δεν έχουν απαιτήσεις για φύλαξη σε garage ή να έχει λουκέτο, απλά η ΕΘΝΙΚΗ έχει αυτή την παράμετρο για το συναγερμό SPYBALL.
    630/χρόνο για 8500Ε και στην Ατλαντικη Ένωση πολλά είναι αν και μου κάνει εντύπωση γιατί τις είχα ψάξει πολύ και δεν έκανε τότε καμμία άλλη, εκτός και αν άρχισε τώρα και κάνει η Ατλαντική.
    Την ασφάλεια (στην Ατλαντική) την έκανα 10/2005 επίσης στο πακέτο έχει και οδική βοήθεια.

    Απ' ότι είχα δεί τότε όλες όσες έκαναν ολική κλοπή είχαν 700+ ευρώ.
    ΤΕΛΟΣ


  15. #15
    INTRERAMERICAN γύρω στα 560 ευρώ για ΖΧ 636 '06, ποσό 11.000, για κλοπή και ένα πακέτο άλλων παροχών που δεν θυμάμαι δυστυχώς αλλά ίσως αξίζει να ρωτήσετε.
    ...όσο ψηλότερα πετάς, τόσο μικρότερος φαίνεσαι σε αυτούς που δεν μπορούν να πετάξουν...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ***SOS*** ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑ ΓΙΑ ΚΛΟΠΗ ΜΗΧΑΝΗΣ
    από Tak-Attack στο forum Κλοπές
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 21/08/2012, 13:17
  2. Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2008, 00:56
  3. Ασφάλεια για κλοπή...
    από zikpol στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 07/08/2006, 23:49
  4. ΚΛΟΠΗ ΜΗΧΑΝΗΣ
    από kostasvar στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 18/03/2006, 09:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF