Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 75

Θέμα: Veni-vidi-vici !!!

  1. #61
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    Γεια σου ωρε μητσο ....αλεξανδρε που πηγες να κατακτησεις τους ρωμαιους!!!

    Ευγε ευγε αξιο τεκνο της πατριδας μας

  2. #62
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.715
    ωραια , σε ευχαριστω πολυ μητσε...τα καταφερες....αϊ απο εκει....

    ΑΚΥΡΑ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΙΣΠΑΝΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ!!!!

    τωρα θα παω track day σε πιστες εις τας ευρωπας και εγω.....

    RESPECT!!!!! ειλικρινα δεν θα το επιχειρουσα μονος μου τετοιο ταξιδι ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ !

    αν σου ειναι ευκολο κανε κανα ποστ με τις λεπτομεριες δηλ.
    που δηλωνεις συμμετοχη στα track days, τηλεφωνα κτλ ξερεις εσυ.

    για μας που ΘΑ ΠΑΜΕ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ.....χεχεχε
    :a19:
    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!

  3. #63
    Freddo Cappucino Racer Το avatar του/της fazerakis
    Εγγραφή
    02/02/2003
    Μηνύματα
    419
    Μπράβο ρε Μήτσο.

    Πάντα τέτοια.

    Και εμείς εδώ περιμένουμε πότε θα ανοίξουν τα Μέγαρα για Track Day.
    I FEAR YOU HAVE MISTAKEN ME FOR SOMEONE WHO GIVES A SHIT
    Καλοκαιρινο Jacket Bering €30
    Richa Jacket Lady Χειμερινο €50

  4. #64
    Mπραβο ρε τρελο Μητσο



    Καλα ρε θεοτρελε...πηγες μονος σου
    Warning!! Motorsports can be Dangerous....

  5. #65
    γαμωτ...γαμωτ.. .γαμωτ...
    Εγγραφή
    08/01/2006
    Μηνύματα
    376
    Τ Ε Λ Ε Ι Α ! ! ! ! !

    Για γράψε και καμία λεπτομέρεια σχετικά με το αργανωτικό κομμάτι. Εμένα πάντως με έψησες (μάλλον με τσουρούφλησες...)

    I search, therefore I travel...

  6. #66
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fazerakis
    Μπράβο ρε Μήτσο.

    Πάντα τέτοια.

    Και εμείς εδώ περιμένουμε πότε θα ανοίξουν τα Μέγαρα για Track Day.
    Ναι μόνο τα χρήματα που δίνεις για όλα τα track day του χρόνου στα Mέγαρα ή στις Σέρρες ο Μήτσος τα έδωσε για μερικές ώρες σε καθεμιά απο τις πίστες που πήγε, άν ξαναμπεί το βράδυ ελπίζω να γράψει ένα κοστολόγιο να δείτε τιμούλες.

    Οκ οι πίστες είναι άπαιχτες αλλά και τα λεφτά για μερικές ώρες
    είναι υπερβολικά πάααρα πολλά.

    Δμημητράκη ωραία τοπία βρεεε :rotflmao:

  7. #67
    show must go on..... Το avatar του/της Frezas
    Εγγραφή
    12/05/2005
    Μηνύματα
    236
    Φιλε μου εχω μεινει με ανοιχτο το στομα....


    Μπραβο σου, νομιζω ανοιξες το δρομο..... ,τουλαχιστον
    να πιστεψουμε ολοι εμεις οτι δεν ειναι ακατορθωτο να κανουμε κατι αντιστοιχο.

    :a19: :a19: :a19:

  8. #68
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Μήτσος1
    Εγγραφή
    11/01/2005
    Μηνύματα
    448
    Παίδες το οργανωτικό της υπόθεσης δεν είναι τίποτα. Σας διαβεβαιώ. Μόνο τα site της κάθε πίστας να ψάξετε, θα βρείτε τα πάντα. Και τηλέφωνα, και χάρτες πως να πάτε, και τηλέφωνα ξενοδοχείων και όλα.

    Το πραγματικά πρόβλημα είναι το κόστος. Όπως είπα και πρίν, το κόστος για εμένα ήταν περίπου 1400 Ευρώ για 1 εβδομάδα με όλα μέσα, το οποίο συμπεριλάμβανε και καλοκαιρινές διακοπές (Το Misano είναι καλοκαιρινό τουριστικό θέρετρο, ενώ η Φλωρεντία γνωστότατος τουριστικός προορισμός).

    Το κόστος μόνο για να μπώ μέσα στο Mugello ήταν 320 Ευρώ για ολόκληρη μέρα (για μισή μέρα είναι 220 Ευρώ), ενώ για το Misano είναι περίπου 1 Ευρώ/λεπτό ανάλογα με το πόση ώρα θα είστε μέσα στη πίστα.

    Σίγουρα είναι αρκετά ακριβότερα απ'ότι στις Σέρρες, αλλά εκεί ότι πληρώνεις παίρνεις. Σε κάθε στροφή έχει αμμοπαγίδα με ελαφρύ χαλίκι και ελαφρόπετρα βάθους 15-20 πόντων για ελαχιστοποίηση των ζημιών κατά την πτώση, ενώ σε κάθε στροφή είχε 2 κριτές με πορτοκαλί φόρμες που έκαναν πραγματική δουλειά με τις σημαίες (Απλώς θα αναφέρω οτι χρησιμοποιούνταν κανονικά και η πράσινη και η μπλέ σημαία).

    Επομένως κάθε σύγκριση με την Ελληνική πραγματικότητα των Μεγάρων και των Σερρών είναι απλά άτοπη.

    Από την άλλη, ένα διήμερο trackday στις Σέρρες με βενζίνες, διόδια, διαμονή, φαγητό, βενζίνες μέσα στη πίστα, είσοδος στη πίστα κλπ-κλπ-κλπ είναι περίπου 300-350 Ευρώ (για 2 μέρες).

    Και εν πάσει περιπτώση, αυτό που έκανα εγώ ήταν ένα βίτσιο. Δε θα το κάνω κάθε μέρα. Αν το κάνω μια φορά το χρόνο, θα είναι πολύ καλά.
    Απλώς πάω για να δώ, να μαζέψω εμπειρίες, και να κάνω και τουρισμό στο κάτω-κάτω. Το πραγματικό σχολείο για εμάς τους Έλληνες είναι οι Σέρρες μέχρι σήμερα.

    Αυτά.

  9. #69
    Βελτιωμένος Ύπνος...... Το avatar του/της maintenance
    Εγγραφή
    06/10/2004
    Μηνύματα
    1.504
    τι να σου πώ ρε Μήτσο......ήθελα να στα πώ απο κοντά, και για αυτό δεν έγραψα τίποτις.
























    είσαι μεγάλη ΚΟΥΦΑΛΑ!

    για αυτό σε αγαπάμε, γιατί είσαι μεγααααααααάλη.

    η επιβίωση του Ηλιθίου!

    www.icon-decoration.gr

  10. #70
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Μήτσος1
    Το κόστος μόνο για να μπώ μέσα στο Mugello ήταν 320 Ευρώ για ολόκληρη μέρα (για μισή μέρα είναι 220 Ευρώ), ενώ για το Misano είναι περίπου 1 Ευρώ/λεπτό ανάλογα με το πόση ώρα θα είστε μέσα στη πίστα.
    Για το Misano πάντως το κόστος δεν είναι και τόσο μεγάλο! 1 ευρώ το λεπτό είναι 20? το εικοσάλεπτο............. 20 λεπτά δεν είναι και το session του 0-300 στα Μέγαρα που το χρεώνουν 15? ?????

  11. #71
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.880
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Μήτσος1
    Όπως είπα και πρίν, το κόστος για εμένα ήταν περίπου 1400 Ευρώ για 1 εβδομάδα με όλα μέσα, το οποίο συμπεριλάμβανε και καλοκαιρινές διακοπές (Το Misano είναι καλοκαιρινό τουριστικό θέρετρο, ενώ η Φλωρεντία γνωστότατος τουριστικός προορισμός).
    Καταρχιν σου ευχομαι να σε καλα και να μαζευεις εμπειριες στην ζωη σου μ'αυτο τον εξυπνο τροπο.

    Ποιος απο δω μεσα δεν εφαγε αυτα τα λεφτα στις διακοπες?

    Το Brno στοιχισε 1200 ευρω.

    Το πιο καλο(περα απ' την απεριοριστη ευχαριστηση που θα ενιωσες)ειναι,... μας ανοιξες και μας τα ματια σε μια παρα πολυ ομορφη και εφικτη ιδεα.

    Να σε καλα,παντα τετοια.

  12. #72
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Μήτσος1
    Εγγραφή
    11/01/2005
    Μηνύματα
    448
    Κι'εγώ σας αγαπάω ρε Αντωνέλο, και αν δεν ήσουν εσύ, μάλλον δε θα τα κατάφερνα να πάω. Ξέρεις εσύ...

    Οπότε ένα μεγάλο "Ευχαριστώ" με special αφιέρωση, κόκκινες καρδούλες και φιογκάκια σού'ρχεται με πολύ αγάπη από εμένα για'σένα !!!!!

    Stako τα όσα προσφέρει το Misano σε σύγκριση με τα Μέγαρα (και ειδικά αφού είναι και ίδιες οι τιμές) είναι σα να συγκρίνεις την κεφαλογραβιέρα με τα μπουζόκλειδα.

    Ειδικά το Misano έχει μια πολύ ανοιχτή αριστερή στροφή που μπαίνεις με 190-210 και μετά έχει ευθεία... Τι να λέμε τώρα...

    Και είναι μόνο 80χλμ βόρεια της Ancona πάνω στην εθνική. Είναι αμαρτία να μην οργανώσουμε κάτι για να πάμε εκεί όταν θα έχει και Motogp του χρόνου...

  13. #73
    μπράβο ρε Μιτσάρα!!!! καθε που μπορεις, κάνε πράξη τα όνειρά σου


  14. #74
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Μήτσος1

    Stako τα όσα προσφέρει το Misano σε σύγκριση με τα Μέγαρα (και ειδικά αφού είναι και ίδιες οι τιμές) είναι σα να συγκρίνεις την κεφαλογραβιέρα με τα μπουζόκλειδα.

    Ειδικά το Misano έχει μια πολύ ανοιχτή αριστερή στροφή που μπαίνεις με 190-210 και μετά έχει ευθεία... Τι να λέμε τώρα...
    Ε για αυτό το είπα κι εγώ ρε συ! Δεν είναι και τόσο ακριβά στο Misano! Πολύ λογικό το κόστος!

  15. #75
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.715
    και για οποιον βαριετε να ψαχνει:

    1) www.mugellocircuit.it/english/index.htm

    και

    2) www.misanocircuit.com
    αυτο ειναι μονο στα ιταλικα και δεν καταλαβε γρι
    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF