Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 4 από 4

Θέμα: Ο παππούς, η μηχανή και ο κοπρίτης

  1. #1
    Tria Poulakia Kathontan Το avatar του/της Ora_Nihil
    Εγγραφή
    18/06/2003
    Μηνύματα
    85

    Ο παππούς, η μηχανή και ο κοπρίτης

    Ο γαμπρός, ετών 70+, και η νύφη, ετών 25, μπαίνουν στο ξενοδοχείο για να περάσουν τον μήνα του μέλιτος...

    Δεδομένης της διαφοράς στην ηλικία, όλοι στο προσωπικό του ξενοδοχείου σκέφτηκαν το προφανές (...ναι, αυτό που σκεφτήκατε και εσείς...όχι ο έρωτας, το άλλο...) Λοιπόν φαντάζεστε την έκπληξη όλων το άλλο πρωί: Ο γαμπρός κατεβαίνει κατά τις 8 το πρωί, με ένα τεράστιο χαμόγελο στο πρόσωπό του, γεμάτος αυτοπεποίθηση και φοβερά ευδιάθετος.

    Καταβροχθίζει μερικές φέτες ψωμί με βούτυρο και μαρμελάδα, αυγά, μπέικον κλπ κλπ και όταν τελειώνει κατευθύνεται στο σαλόνι του ξενοδοχείου για το πρωινό του πούρο...

    Η νύφη κατεβαίνει κατά τις 9...Όταν λέμε κατεβαίνει, σέρνεται η κοπέλα, παραπατάει, παραμιλάει... Τέλος πάντων, φτάνει στην σερβιτόρα:

    - Ένα καφέ..., ψελλίζει,...σκέτο και δυνατό... Πηγαίνει όπως - όπως σε ένα τραπέζι και σωριάζεται... Η σερβιτόρα, έκπληκτη, πηγαίνει τον καφέ στην νύφη. Φεύγοντας όμως δεν κρατιέται...

    - Με συγχωρείς, κοπέλα μου... Δεν μπορώ να το χωνέψω όμως: Πώς εσύ, νέα κοπέλα, είσαι σε τέτοιο χάλι μετά την πρώτη νύχτα του γάμου με έναν γέρο που ξέχασε να πεθάνει;

    - Ο αλήτης! Ο απατεώνας! Με ξεγέλασε... Τόσο καιρό μου έλεγε ότι κάνει οικονομίες εδώ και 50 χρόνια... Εγώ νόμιζα ότι εννοούσε χρήματα...

    _________________________________________________

    Τρία πιτσιρίκια συζητούν για τις μηχανές των μπαμπάδων τους.

    - Η μηχανή του μπαμπά μου, λέει ο ένας, είναι φοβερά γρήγορη και ο ίδιος πολύ καλός οδηγός. Να φανταστείτε, δουλεύει στην Κόρινθο και ενώ σχολάει κάθε μέρα στις τέσσερις, τέσσερις και μισή είναι στο σπίτι μας στο Χαϊδάρι...

    - Σιγά, λέει ο άλλος. Εμένα δουλεύει στην Πάτρα και ενώ σχολάει κάθε μέρα στις τέσσερις, το πολύ στις πέντε είναι σπίτι μας στο Θησείο...
    -
    Εμένα, λέει ο τρίτος, ο πατέρας μου έχει τη πιο γρήγορη απ' όλες και είναι και ο καλύτερος οδηγός. Αφού να φανταστείτε, είναι δημόσιος υπάλληλος και ενώ σχολάει κάθε μέρα στις τέσσερις, είναι στο σπίτι μας στο Χαλάνδρι... από τις δωδεκάμισι!

    ________________________________________________

    Διαγωνισμός σκύλων.

    Ο Γερμανός βγαίνει μ' ένα λύκο - όνειρο. Βγάζει 10 μάρκα, του τα βάζει στο στόμα και του λέει:

    - Άντε, αγόρι μου. Κάνε αυτό που ξέρεις.
    Φσσστ, βολίδα ο σκύλος, εξαφανίζεται. Ύστερα από δύο λεπτά γυρίζει με… τσιγάρα, εφημερίδα, καραμέλες και τα… ρέστα.

    Ο Άγγλος βγαίνει μ' ένα υπέροχο σέτερ. Του δίνει 30 λίρες και του λέει:

    - Άντε, αγόρι μου, κάνε αυτό που ξέρεις.
    Ο σκύλος γυρίζει ύστερα από 10 λεπτά με… τσιγάρα, εφημερίδα, δύο σακούλες σούπερ μάρκετ γεμάτες αλλαντικά, τα ρέστα και την… απόδειξη.

    Ο Έλληνας βγαίνει μ' ένα μούργο… Του δίνει δύο πεντοχίλιαρα και του λέει:

    - Άντε, αγόρι μου, κάνε αυτό που ξέρεις.
    Περνάει μισή ώρα, μία, δύο, ρε που 'ναι ο σκύλος, τέλος πάντων, βγαίνουν να τον ψάξουν και τι να δουν; "Καβάλα" σε μια σκύλα ο μούργος, κάνει… αμέριμνος τη δουλειά του. Οπότε πετιέται ο Έλληνας και λέει:

    - Γι' αυτό, ρε γαμώ το, δεν του δίνω λεφτά. Όλα οι… πουτάνες του τα τρώνε…

  2. #2
    Tria Poulakia Kathontan Το avatar του/της Ora_Nihil
    Εγγραφή
    18/06/2003
    Μηνύματα
    85

    Και άλλο ένα

    Ο άντρας είναι στα τελευταία του στο νοσοκομείο, πότε ζεί, πότε πεθαίνει, αλλά η γυναίκα του συνέχεια στο πλευρό του, δεν φεύγει δευτερόλεπτο. Σε κάποια φάση λοιπόν που έχει λίγη διαύγεια ψιθυρίζει στη γυναίκα:

    - Αγάπη μου, όλα αυτά τα χρόνια δεν έφυγες από κοντά μου.
    Όταν με απέλυσαν ήσουν εκεί. Με παρηγόρησες και έκανες τα πάντα να νιώσω καλά.
    Και όταν μετά το μαγαζί απέτυχε εσύ ήσουν εκεί. Με υποστήριξες ψυχολογικά.
    Οταν με πυροβόλησαν εσύ εκεί. Με περιποιήθηκες νύχτα και μέρα.
    Οταν μας πήραν το σπίτι εσύ ακόμα εκεί, τώρα στο νοσοκομείο δεν φεύγεις δευτερόλεπτο. Ξέρεις τι νομίζω;

    - Τί αντρούλη μου; λέει η γυναίκα με ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά από ικανοποίηση...

    - Είσαι και πολύ γκαντέμω...

  3. #3


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



    MΗ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΚΔΟΤΑ ΕΓΓΛΕΖΩΝ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΩ..!!!

    να κοιτας εκει που θες να
    πας,αλλοιως θα πας εκει που
    κοιτας....

  4. #4
    Tria Poulakia Kathontan Το avatar του/της Ora_Nihil
    Εγγραφή
    18/06/2003
    Μηνύματα
    85
    Όχι φίλε Dirtymoto. Είναι ελληνικά.

    ΜΗΝ ΑΥΤΟΚΤΟΝΕΙΣ ΣΕ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕΕΕΕΕ

Παρόμοια θέματα

  1. μηχανη και γυναικα
    από orizontas στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 25/12/2007, 14:11
  2. Μηχανή και Γυναίκα!
    από alximistis στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 113
    Τελευταίο μήνυμα: 20/12/2007, 13:55
  3. ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΑ!
    από BILLWANTED στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 17/01/2006, 17:00
  4. Μηχανη και οι σχεσεις με τους γυρω μας
    από djchech στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2005, 00:24
  5. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2005, 23:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF