Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 21

Θέμα: Σκέψεις μετά τη καταιγίδα (άσχετο...)

  1. #1
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082

    Σκέψεις μετά τη καταιγίδα (άσχετο...)

    Πριν αρχίσω θα ’θελα να καθησυχάσω τα φιλαράκια μου: Είμαι μια χαρά στην υγειά μου, ο ίδιος παλιό-μαλάκας που ξέρατε και η Ζόρικη είναι μια χαρά επίσης... νταξ ξεπαρθενιαστικε στης γκαντεμιές αλλά μικρό το κακο.. λίγες γρατζουνιτσες δίνουν γοητεία. (Λέμε τώρα καμιά μαλακία να ανεβεί το ηθικό)
    Όλα άρχισαν την Τετάρτη 26/5/04. την ημέρα που συνέβησαν δυο πολύ ευχάριστα γεγονότα: Το ένα ήταν ότι ήρθε στα χέρια μου το μηχανάκι που ονειρευόμουν, που έχω ερωτευθεί παραφορά, που με ανατριχιάζει, που με αρρωσταίνει και που σας τα έπρηξα τόσο καιρό με το να το αναφέρω σε σχετικά και άσχετα ποστ.. Το δεύτερο γεγονός είναι προσωπικό και να μη σας νοιάζει κουτσομπόληδες...
    Από τότε και μέχρι το Σάββατο ζούσα σε μια νιρβάνα, και φυσικά με χάσαν φίλοι και γνωστοί... Γιατί άραγε.... Αφού όλη μέρα στους δρόμους ήμουν ρε χαζά... καβαλώντας τη Ζόρικη και κάνοντας μαζί της πρακτική εξάσκηση στη Ταντρα και τις άλλες μυστικές αρχαίες τέχνες του έρωτα που έμαθα στην ανατολή.
    Το Σάββατο ξημερώματα, με τη τσίμπλα στο μάτι και δεν έβλεπα την ώρα να ξανακαβαλισω τη Ζόρικη... Τι κι αν το κολαράκι μου είχε πιαστεί από τα ατέλειωτα χιλιόμετρα και την αφιλόξενη σκληρή σέλα, τι και αν το σβέρκο ήταν πιασμένο, τι και αν είχα κοιμηθεί μόλις λίγες ωρίτσες... Αυτή τη φορά η αφορμή ήταν να πάω τη κοπέλα μου (φιλιά κουκλί...) στο σπίτι της. Φοράω το δερμάτινο τις μπότες τα γάντια και το κράνος, και βουρ...
    Είμαι, ξανά, στο παράδεισο... εγώ και το κουκλί καβάλα στη Ζόρικη στους ερήμους δρόμους της Αθήνας, οι εξατμίσεις γουργουρίζουν γλυκά, ο ήλιος μόλις έχει κάνει την εμφάνιση του... τα πουλιά κελαηδούν και εχμμμμμ ξέφυγα.... Τεσπα...
    Λόγο στρωσίματος πάω χαλαρά ...σε ρυθμούς απολαυστικούς, που τόσο καιρό λόγο άγχους, κατεβασμένης ψυχολογίας και κυκλοφοριακής συμφόρησης δεν είχα ανακαλύψει...
    Στο γυρισμό και στη παράκαμψη έξω από το «στάδιο ειρήνης και φιλίας», στα γνωστά διαχωριστικά που έχουν βάλει ανάμεσα στις λωρίδες, (για όσους δε γνωρίζουν είναι κάτι τσιμεντένιοι ογκόλιθοι σε ορθογώνιο σχήμα που πάνω τους στηρίζεται .. ενίοτε και όρθια ένα κυματιστό τοίχακι από λαμαρίνα) και στιγμιαία την προσοχή μου αποσπά το χώμα που έχει μαζευτεί στην άκρη κάτω από αυτά τα διαχωριστικά... λέω μέσα μου «αν πατήσεις πάνω, Τη Γάμησες»...
    Και ξάφνιασα χωρίς να καταλάβω πως, και χωρίς να υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος (υπερβολική ολισθηρότητα ή υπερβολική ταχύτητα αφού όπως είπα παραπάνω πάω χαλαρά και εξάλλου το στρώνω το εργαλείο...) βρίσκομαι ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΧΩΜΑΤΑ στην άκρη και παλεύω να παραμείνω όρθιος... γαμωτ... γαμωτ... γαμωτ...
    Τελικά δε τη γλιτώνω εντελώς και ξύνω στο το τσιμεντένιο διαχωριστικό με τη μπότα μου, σαν να ήθελα να προστατεύσω τη ζόρικη από τραυματισμό και το τιμονι/καθρεπτη/μανετα στη λαμαρινά...
    Όχι δεν έπεσα και ήδη κλάσματα δευτερόλεπτου μετά αισθάνομαι (και μεταξύ μας ... είμαι) Τ-υ-χ-ε-ρ-ό-ς.
    Αργότερα κατάλαβα ότι κάτι δε πάει καλά καθώς δεν αισθανόμουν το αριστερό μου ποδι. Κάνω στην άκρη και βάζω μηχανή στο σταντ. Κοιτάω κάτω. Η Μπότα έχει καταστραφεί εντελώς και αίμα βγαίνει από μια από τις τρύπες που άνοιξε η επαφή με το τσιμέντο... χωρίς να το σκεφτώ και πολύ καβαλάω τη Ζόρικη, και φεύγω για το σπίτι. Λόγο του πόνου στο πόδι, δε θυμάμαι πολλά πράγματα άλλα θυμάμαι ότι είχα μόνο ένα πράγμα στο μυαλό μου: να φτάσω σπίτι. Ελάχιστες φορές μπόρεσα να αλλάξω ταχύτητα, Μάλον την έβγαλα μέχρι το σπίτι με 3η στο σασμάν τεσπα να μη πολυλογω εφτασα ασφαλης, πηρα τηλεφοβνο τον αδελφο μου και περιμενα να ερθει να με παει στο νοσοκομειο. Με βάζουν σε ένα κρεβάτι και περιμένω....
    Και εκεί όλα αλλάζουν ... όλα αρχίζουν και γυρνάνε στο μυαλό μου... Μιλάω στον εαυτό μου...
    Τι-μαλάκα-είναι!!! Πως είναι δυνατόν να φας τα μούτρα σου ρε παπάρα πηγαίνοντας κάτω από 50 χλμ??? Και τελοσπάντων τι πίνεις ρε φίλε γμτ???
    Η συζήτηση με το γιατρό και τους νοσηλευτές με επαναφέρει στη τάξη. Ξανά μιλάω στον εαυτό μου... Τι μιλάς ρε μαλάκα, μια γρατζουνιά και μερικά ράμματα έπαθες... τι να πούνε τα άλλα παιδιά που είναι στην εντατική η ακόμα χειρότερα... άσε δε το αναφέρω καν... Πες ευχαριστώ που δεν είχαμε χειρότερα ρε παπάρα ...και μόκο.
    Αλήθεια, τι άπληστοι που είμαστε μερικές φορές... τα έχουμε όλα, την υγειά μας, τους φίλους μας και τα αγαπημένα μας πρόσωπα, τα υλικά αγαθά ... και όμως πάντα κάτι μας λείπει ή κάτι μας στεναχωρεί. Γιατί? Thiz iz the question…
    Από το Σάββατο είχα να καβαλήσω τη Ζόρικη. Σήμερα δεν άντεξα άλλο και φόρεσα παπούτσια έστω και με τα ράμματα, και ήρθα στο γραφείο...
    Από το Σάββατο ζω αλλιώς τη κάθε στιγμή. Όχι Γιατί ήταν η πρώτη μου ατυχία μου (κάθε άλλο ..), αλλά επειδή ήταν η πρώτη φορά που κάθισα και σκέφτηκα θετικά, και είδα τα πράγματα από την αισιόδοξη πλευρά τους...

    ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ, ΜΑΓΚΕΣ ΚΑΙ ΚΟΥΚΛΕΣ, ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΤΕ

    Θέλω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ σε εσένα... ξέρεις εσύ...
    Επίσης ένα μεγάλο ευχαριστώ σε παιδιά που ξέρω μια βδομάδα μόνο και όμως κατάφεραν σε τόσο μικρό διάστημα να κερδίσουν τη συμπάθεια μου με τη συμπαράσταση που μου δείξανε... Μάκη, Γιώργο, Βιβή, Ηλία, Τάνυα, και τα άλλα παιδιά... να είστε όλοι κάλα.

  2. #2
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547

    FILE...

    LYPAME GIA OTI EPATHES KAI ELPIZO SYNTOMA NA EISAI PALI PANO STO ZMPRIKI SOY!!


    AYTO TO GIATI EPESES PANO STIS TSIMENTENIES MALAKIES XEREIS POY TO XREONO EGO...[MPOREI NA KANO KAI LATHOS] ..

    EXEIS AKOYSEI POY LENE ...OPOY KOITAS OTAN ODIGAS..PAS;;


    E MALON AYTO EGINE XORIS NA TO PAREIS XAMPARI!
    !


    NA SAI KALA IDI! KAI KALH KAI GRHGORH ANAROSH NA EXEI TO TRAYMATISMENO SOY PODI!

  3. #3
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403
    Κοίτα να γίνεις γρήγορα καλά παλιο Γιώργο για να σε αρχίσω στα μπινελίκια!!!!


    Περαστικά ρε τρελαμένε!!!!
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  4. #4
    Περαστικά ρε idi και να ειναι καλά και οι μπότες σου...
    .
    Για σκέψου να φόραγες κάνα παπουτσάκι σένιο και λεπτό.
    :hypnotize :hypnotize :hypnotize :hypnotize :hypnotize
    .
    Και πάλι περατικά.

    "Κοιτάζω την πανσέληνο, σε σκέφτομαι και κλαίω....

    Μετα το ξανασκέφτομαι, βρε δε γα***έσαι λέω!!!

  5. #5
    Tria Poulakia Kathontan Το avatar του/της Ora_Nihil
    Εγγραφή
    18/06/2003
    Μηνύματα
    85
    Περαστικά σου φίλε Idi

  6. #6
    Περαστικά Γιώργο και γρήγορα καλά να τα πουμε και να μας δείξεις και τη ζόρικη, εγω τουλάχιστον δεν την εχω δει.

    Cool και όλα θα γίνουν όπως τα θέλουμε
    Όταν η πόλη κοιμάται.......

  7. #7
    αλεπού καμπίσια Το avatar του/της GST
    Εγγραφή
    11/02/2004
    Μηνύματα
    1.165
    ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΟΥ ΚΑΙ ΕΜΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΒΑΛΕΙ ΣΕ ΚΙΝΔΥΝΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΟΥΜΕ ΤΗ ΚΑΛΗ ΜΑΣ!!!!!
    ΩΡΕ ΤΡΕΛΑ ΠΟΥ ΚΟΥΒΑΛΑΜΕ ................ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΦΙΛΟ ΔΕΝ ΚΙΝΔΥΝΕΥΟΥΜΕ ΤΟΣΟ.......................ΕΙΝΑΙ ΑΡΡΩΣΤΗΜΕΝΗ(ΜΕ ΤΗ ΚΑΛΗ ΕΝΟΙΑ) ΤΟ ΜΟΤΟΡΙ ΠΟΥ ΚΑΒΑΛΑΜΕ!!!!!!

    ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ
    FORNICATION UNDER CONSENT (OF THE) KING.

  8. #8
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302
    Perastika file mou, toylaxiston thn glytoses para poly ftina kai to kainourgio sou thirio then epathe tipota.


    tip apo to enduro. einai genonos oti ean karfoseis ta matia sou se ena stathero symeio mprosta yposynidita odigeis pros ta epano toy xoris na to pareis xampari. efoson deis thn lakouva-petra-xoma koitas thn diodo diafygeis kai elenxeis to empodio MONO me thn perimetrikh orash (xoris na to karfoneis me ta matia sou)...... to idio isxyei kai sthn strofh, ean den se pernei anti na karfoseis thn koryfh tis strofh-mpariera (px) kai na panikovlitheis "anoigeis thn matia sou makrya pros thn eksodo (pou kanonika prepei na koita apo thn stigmh pou mpeneis sthn strogh) kai afineis thn motosykleta na diorthosei monh ths, tha anakalypseis oti os dia magias strivei xaralaaaaaa kai xoris kanena kindyno.



    kala xiliometa kai perastika
    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  9. #9
    Το νου σας Ρεμάλια!!! Το avatar του/της RapidShade
    Εγγραφή
    16/10/2003
    Μηνύματα
    635
    Perastika George!

    Na sai kala kai na prosexeis re file!

    omilwntas ek makras peiras!...
    kai pathwn dystyxws poly sobarotera
    kai eytyxws, jeperasmena pleon (?)

    Filia se olous!
    Υ.Γ. ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!

    The more I learn,
    the less I understand...

    RapidShade

    --------------------------------
    Where is my R1?... ;(

  10. #10
    Μέλος απο...τότε... Το avatar του/της powerphot
    Εγγραφή
    21/05/2004
    Μηνύματα
    2.332

    PERASTIKA SOU!!

    ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙΣ.....


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	relax.jpg 
Προβολές:	222 
Μέγεθος:	64,6 KB 
ID:	2326
    Το ταξίδι του Ηλία Βροχίδη μπορείτε να το διαβάζετε και στην ιστοσελίδα του Madnomad.gr, στο Facebook Madnomad

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Περαστικά ρε Γιώργο και την άλλη φορά οι μπότες σιδερένιες!

    Και η πλάκα είναι ότι χτες διάβαζα σε ένα βιβλίο πως αν προσέχεις να μην πέσεις σε ένα σημείο στο δρόμο και κολλήσεις στο σημείο αυτό, θα πέσεις πάνω του σίγουρα!

    Τέλος πάντων...
    Ίσως να ζήλεψε η "Ζόρικη" το "κουκλί" σου και να σε πέταξε αυτή!


  12. #12
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ρε παιδια, και εχετε δικιο γιαυτο που λετε οτι αν κοιτας κατι τοτε πεφτεις πανω του. ξαναματαπαθαινω το ιδιο πραγμα συνεχεια...

    για τις μποτες θα επανελθω αυριο με φοτο να παθετε πλακα... αν δε φοραγα ...αντιο ποδαρακι.

    σημερα αγορασα καινουριες εστω και αν δε μπορω να τις φορεσω. εχω παθει ψυχωση με τις μποτες πια. ειναι σοβαρο πραγμα οι μποτες μη το παραμελητε παιδες....

    milaber λες να ζηλεβει η Ζορικη?... ααααααα αυτα τα θυληκα....

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    milaber λες να ζηλεβει η Ζορικη?... ααααααα αυτα τα θυληκα....
    Η Innova πάντως το έχει συνηθίσει το Κατερινάκι μου.

    Αλλά η Ζόρικη σου είναι και ζόρικη ρε!


  14. #14
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    δωσε τα χαιρετησματα μας στη Κατερινα... αντε ρε ποτε θα παρεις το κοριτσακι σου και θα κατεβεις σε καμια εκδρομουλα?

  15. #15
    Περαστικά σου φίλε και γρήγορα να ξανακαβαλήσεις την "Ζ"όρικη που σε περιμένει...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μετά τη Μαλάκο, η Επιδιόρθωση
    από MikeG στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 05/07/2007, 23:16
  2. Μετά τη βίδα... με πέτυχε ΚΑΙ τρελόμπαλο!
    από johnpan στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 04/05/2007, 19:49
  3. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2007, 10:41
  4. Varadero χτες μετα τη Βαρκιζα
    από ruyjin στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 30/10/2006, 21:41
  5. Μετά τη σύγκρουση
    από arisp στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2006, 10:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF