Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 33

Θέμα: Με αφορμη ...

  1. #1
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224

    Με αφορμη ...

    (... μπορει και χωρις)


    ... τους οργισμενους "τρικυμιες εν κρανιω" (Σονικ ΜΗΝ κανεις χαρουλες, ΔΕΝ αναφερομαι σ' εσενα) της Πεμπτης, που (δυστυχως) μολις καναν την αρχη ...


    Απο που εμφανιστηκαν?

    Μελαψες φυλες,
    κοντοποδαρες,
    σειληνοί του Κρατους,
    που ξερναει και να τους,
    ΤΣΙΦΤΕΤΕΛΛΗΝΕΣ



    Ποιοι γονεις και με ποια ιδανικα τους μεγαλωσαν?

    Με γονεις ληστές,
    των συντροφων τους θύτες
    για μνηστηρα οι αλητες,
    τωρα διοικητες.
    Κρατος ασυστόλων
    και πεσμενων κωλων
    ΚΩΛΟΕΛΛΗΝΕΣ



    Τους δωσαμε και μια "αξία" να παιζουν (ομαδα, θρησκεια, κόμμα κλπ, - το ιδιο θα σφαζονταν για οτιδηποτε, πιστεψτε με), αφου σαν μονη λυση τους αφησαμε, την πρεζα για ν' αντιμετωπισουν τα προβληματα τους, και τωρα "θρηνουμε" !!!
    Μην φοβαστε. Οχι για πολυ... Θα ξεχαστει κι αυτο γρηγορα...

    Κωλοελληνες,
    μασκαρλίκια δες,
    στο αλφα της αξιας,
    της αρχης, της βιας,
    λουτροκαμπινές!

    Τιμωρος καιρος,
    πεντε αιωνες Δυσης
    Εθνικης θα ζησεις
    απο 'δω και μπρος.

    Με αγγλικες αλφαβητες,
    μαλλιαροι μου Ελλαδίτες, (*)
    θλιβερες μου πορδες!


    (* αυτο ειναι ΚΑΙ για σενα Σονικ)


    Ζουμε σ' ενα Κρατος διαρκους και συνεχους παραβατικότητας !!!
    Το καταλαβαινεις με το που θα βγεις απ' το σπιτι σου, στον δρομο.
    Αναγκαζεσαι ΑΜΕΣΩΣ να αλλαξεις και να γινεις εκεινος ο ΚωλοΕλληνας που ΔΕΝ γουσταρεις!
    Γιατι βλεπεις (για να δανειστω λιγο και τα λογια του "Ιαβέρη"), αν εξαιρεσεις το 30-35% που ΠΛΗΡΩΣΑΝ και τους εφεραν το διπλωμα στο σπιτι, οι υπολοιποι θεωρηθηκαν ικανοι να βγουν στον δρομο, εχοντας εξεταστει σε πορεια με 20χλμ (σε ερημο δρομο), σε παρκαρισμα (αληθεια ποσοι εχουν σκοτωθει με 20χλμ σε ερημο δρομο ή σε παρκαρισμα?) και σε οπισθοπορεια, που ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΑΙ ρητως και δια ροπαλου απο τον Κ.Ο.Κ. !!!
    Αυτο ειναι ενα (τυχαιο παραδειγμα) μερος της (οιασδηποτε) παιδειας που προσφερει αυτο το Κρατος στους πολιτες του!

    Η χάρτα αυτου του Κρατους κρυβει απατη
    που φτανει στον γνωστο αγριο Ρωμιο,
    στο Datsun μιας φυλης που ζει φευγατη, ναι
    απ' οτι Ελληνικο στον κοσμο αυτο, ναι!



    Σ' αυτο το Κρατος (κατ' εικονα και ομοιωση) ζουμε, κι αυτα τα παιδια θα βγαλουμε στους δρομους μας λοιπον.

    Πνευμα αλητικο, Ελλαδίτικο
    σε Μικρά Ασία, Κύπρο Λευκωσία, Βόρειο Ήπειρο.
    ΔΕΝ ακουει κανεις!
    Στο χειροτερο του Ελληνισμου κομματι,
    στην Ελλάδα ζει!!!



    Οι σκεψεις μου ειναι σκορπιες, γιατι το μυαλο μου ειναι θολωμενο κι οργισμενο.
    Οποια προσπαθεια κι αν κανω, προς οιαδηποτε κατευθυνση, αισθανομαι οτι παει χαμενη...
    ΔΕΝ υπαρχει χειροτερο συναισθημα, απο την απελπισια ...
    Ο σημερινος Στάθης (Ναυτίλος) μου θυμισε τον Νιόνιο, που οπως και πολλοι αλλοι ανθρωποι του Πνευματος, την ειχε δει την κατασταση...

    Μια φάουσα καταπινει τον αερα,
    την θαλασσα, την πολη, το ιερο,
    πλημμυρισε σκουληκια η Μητερα, ναι,
    το ροδο καταγης βγαζει καπνο, ναι.
    Δεν υπαρχει Ελπίς
    στην Ελλάδα ζεις!!!



    Οχι. ΔΕΝ υπαρχει Ελπίς...

    Εκτος αν μας συχαθουμε απο μονοι μας και αλλαξουμε απο μεσα μας πρωτα.
    Ν' αλλαξουμε τον τροπο που σκεφτωμαστε.
    Να το μεταφερουμε στα παιδια μας.
    Να νοιαζομαστε για τον συνανθρωπο μας.
    Να ...
    Να ...
    Να ...
    Θα μπορουσα να γραφω κατεβατα, ομως πιστευω, πως ο καθενας μας στην πραγματικοτητα, ξερει ποιο ειναι το σωστο (ασχετως αν επιλέγει το λαθος)!

    Και τελικα να ΑΝΑΓΚΑΣΟΥΜΕ το Κρατος να αλλαξει κι αυτο με την σειρα του !!!

    Ας ειμαστε εμεις (ο καθενας για το εαυτο του) ο "εξω Ελληνισμός".

    Ενω εδω θα ζουμε καταρρευσεις
    ο εξω Ελληνισμός θα προχωρει
    και φως και μουσικη μιας αλλης σκεψης, ναι,
    στη μειζονα Ελλαδα θα εκραγεί, ναι.
    Στους Πανελληνες,
    στους Πανελληνες.






    Εις μνημην!
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  2. #2
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Βάλε και τα στοιχεία του άσματος να ξέρουμε...

    Ούτε εγώ πιστεύω ότι υπάρχει ελπίδα από το Κράτος για παιδεία. Απλά για να βγουν τάζουν ρουσφέτια, και κανείς δεν ξεκινάει οτιδήποτε που χρειάζεται >4 χρόνια για να φανεί το αποτέλεσμα (βλέπε Παιδεία), γιατί δε θα μπορεί να το δείξει ώστε να ξαναβγεί στις εκλογές.

    Ούτε το επιχείρημα ότι είμαστε 400 χρόνια πίσω λόγω Τουρκοκρατίας με αγγίζει καθόλου πλέον...

    Για την παιδεία των παιδιών σας φροντίστε μόνοι σας, μην περιμένετε τίποτα από κανέναν, κάντε ό,τι μπορείτε καλύτερο, αυτή είναι η μόνη λύση...

    Και ΔΕΝ θα δούμε αλλαγή γιατί ΖΗΤΑΜΕ ρουσφέτια... οι πολιτικοί βρίσκουν και τα κάνουν... Περιμένω να δω αν θα φτάσει ποτέ αποχή από τις εκλογές 60 - 70% μήπως πάρουν κάποιο μήνυμα, αλλά δεν ελπίζω να γίνει ποτέ αυτό...

    Η Ελλάδα για μένα και για τα παιδιά στην ηλικία μου (25) τι νομίζετε ότι είναι? Μια απλή ερώτηση κάνω...
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  3. #3
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
    Βάλε και τα στοιχεία του άσματος να ξέρουμε...
    .........................

    Ειναι (μεγαλο) μερος απο το "Κωλοελληνες" του Σαββοπουλου.

    Θεωρησα οτι ηταν γνωστο, μιας κι ειχε γινει ΠΟΛΥΣ ντορος οταν πρωτοβγηκε, απο τους διαφορους "Πατρις-Θρησκεια-Οικογενεια" κι "απαγορευτηκε" (οχι επισημα) να ακουγεται απ' τα ραδιοφωνα.

    Απο την αλλη βεβαια οι Σημαιες που υψωνουν ειναι πλεον απο νάυλον, πλαστικες!
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  4. #4
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    οτι την ελλαδα την απαρτιζουμε εμεις οι ιδιοι το σκευτηκαμε?

    και ποσοι απο εσας/εμας δεν εχει σημασια θα αποτρεψουμε τα παιδια μας να πανε σε αυτο το αθλιο ελληνικο σχολειο?

    θα σταματησουμε να δουλευουμε υπαλληλοι και εργατες ? η θα γινουμε ολοι αφεντικα?

    και αν ΛΕΩ ΑΝ μερικοι οντως πιστευουμε σε κατι απροσδιοριστο και αν ακομα αναβουμε κερι στην εκκλησια η κανουμε τον σταυρο μας ακομα και αν μας γεμιζει να ακουμε τον εθνικο υμνο και να βλεπουμε την γαλανολευκη

    εχετε αναρωτηθει τι ειμαστε εμεις? τπτ πλουσια λαμογια? μπαααα...... πιο πολλα λεφτα εχουν μερικοι επαναστατες που ολα τα βλεπουν μιζερα και η ελλαδα ειναι κωλοελλαδα κλπ κλπ απο μενα λεμε τωρα


    και αν μερικοι ΟΝΤΩΣ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΑΥΤΑ ΤΟΤΕ ΤΙ>? μας κανει αυτο αυτοματα ηλιθιους?κωλοελληνες?


    και αφου ολος ο λαος ειναι κατω απο το ζυγο και ολοι νιωθουν ασχημα

    γιατι ολοι εχουν 2 αμαξια και 5 μηχανες? γιατι οι καφετεριες και τα μπουζουκια ειναι παντα γεματα?

    γιατι δεν πεφτουν οι κυβερνησεις?

    αφου Ο ΛΑΟΣ ΝΤΡΕΠΕΤΕ ΚΑΙ ΣΙΧΤΙΡΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΤΟΥ

    ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΑ

    ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ?


    ρωτω

    και απαντηση δε παιρνω

    μονο βρισες ειρωνιες και φιλοσοφημένα στιχακια και κειμενα διαβαζω

    μια απλη απαντηση εχετε? γιατι εγω παει τα εχω χασει με οσα ακουω.

    συγγνωμη που γουσταρω που ειμαι ελληνιδα

    αυριο θα ειμαι στο συνταγμα ετοιμη να με κρεμασετε
    ο αντιλογος λεει ο πατερας ,μου ΠΡΕΠΕΙ να υπαρχει για να κρατει τις ισσοροπιες

    αλλα ο αντιλογος σφαζετε για την ελευθερια λογου αλλα δε δεχετε να ακουσει τιποτα που δεν παει με τα νερα του...και οι αλλοι?τα ιδια ..αρα ΟΛΟΙ ΦΤΑΙΜΕ και κανεις δε το παραδεχετε ..φαυλος κυκλος .


    παραλογοοοοοο?αχ







    ο σαββοπουλος το πρωι ειναι οικοδομη και το βραδυ τραγουδα στο μοναστιρακη και απο την πολυ την φτωχεια και την καταπιεση τα εχει παρει στο κρανιο με ολους ................

    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  5. #5
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
    ............................
    ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ?
    ...........................


    Γιατι απλα οι Ελληνες ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ την παραβατικοτητα!

    Αν ΔΕΝ την θελαμε, θα ειχαμε ενα αααλλο Κρατος (που θα μας αξιζε), αλλα θα επρεπε (πρεπει για την ακριβεια) πρωτα να αλλαξουμε ΕΜΕΙΣ !!!


    Αυτη (και μαλιστα τοσο απλη) ειναι η απαντηση που ζητας. :smilea:





    Υ.Γ. (1): Δεν ειπε κανεις πως ειναι κακο να γουσταρεις που εισαι Ελληνιδα. Το οτι ομως εισαι και Νεοελληνιδα, το σκεφτηκες ποτε? Σ' αρεσει?

    Υ.Γ. (2): Η οικονομικη κατασταση, ΔΕΝ ειναι απο μονη της (κοινωνικη) θεση, γι' αυτο μην κανεις το λαθος κι αναφερεσαι σ' αυτο.
    Αν προκειται να ικανοποιηθεις, θα σε πληροφορησω, οτι οικονομικα ειμαι ΠΟΛΥ χαμηλοτερα απο σενα (εδω και καιρο)!
    Εχω μαθει ομως στην ζωη μου να ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ (με το μυαλο κι οχι με την τσεπη).
    :wacko:
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  6. #6
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
    Γιατι απλα οι Ελληνες ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ την παραβατικοτητα!

    Αν ΔΕΝ την θελαμε, θα ειχαμε ενα αααλλο Κρατος (που θα μας αξιζε), αλλα θα επρεπε (πρεπει για την ακριβεια) πρωτα να αλλαξουμε ΕΜΕΙΣ !!!


    Αυτη (και μαλιστα τοσο απλη) ειναι η απαντηση που ζητας. :smilea:





    Υ.Γ. (1): Δεν ειπε κανεις πως ειναι κακο να γουσταρεις που εισαι Ελληνιδα. Το οτι ομως εισαι και Νεοελληνιδα, το σκεφτηκες ποτε? Σ' αρεσει?

    Υ.Γ. (2): Η οικονομικη κατασταση, ΔΕΝ ειναι απο μονη της (κοινωνικη) θεση, γι' αυτο μην κανεις το λαθος κι αναφερεσαι σ' αυτο.
    Αν προκειται να ικανοποιηθεις, θα σε πληροφορησω, οτι οικονομικα ειμαι ΠΟΛΥ χαμηλοτερα απο σενα (εδω και καιρο)!
    Εχω μαθει ομως στην ζωη μου να ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ (με το μυαλο κι οχι με την τσεπη).
    :wacko:

    ειναι μια απαντηση οπως την θελω αλλα και εσυ που τη γραφεις καταλαβαινεις οτι ειναι σχεδον αδυνατον....


    δυστηχως το ΚΕΦΑΛΑΙΟ δλδ τα λεφτα ειναι το κακο κλπ κλπ ετσι εχουμε μαθει να σκεφτομαστε δε στρεφετε κανεις στον φτωχο ετσι?

    απο μενα? πιο φτωχος? αποκλειετε....την βγαζω με 330 ευρω το μηνα εκ τον οποιων τα 200 ειναι τα εξοδα μου........

    νεοελληνιδα? και που ειναι το κακο στην ορολογια? ξερεις ποσοι νεοελληνες ειναι ηθικοι,οικογενειαρχες,επιστημονες,εξυπνοι,ΚΑΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ? ξερεις....γιατι ξερεις αρκετους τετοιους......μην τους τρωει η μαρμαγκα ολους......ειναι αδικο.
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  7. #7
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
    .................
    μην τους τρωει η μαρμαγκα ολους......ειναι αδικο.

    Η μαρμαγκα τρωει κι εμενα κι αυτο ειναι που με απελπιζει...



    Απο την αλλη σκεφτομαι οτι για να γινει μια τετοια (θεμελιωδης) αλλαγη, ο απλος πολιτης (σαν κι εμενα) ΔΕΝ μπορει να κανει απο μονος του σχεδον τιποτα.
    Το μονο που μπορει να κανει ειναι προσθεσει ενα μικρο πετραδακι (στο τεραστιο εργο που πρεπει να γινει)!
    Οταν μαζευτουν κι αλλοι και προσθετουν κι αυτοι λιθαρακια το εργο θ' αρχισει να υλοποιειται κι οταν οι "αλλοι" γινουν ΠΟΛΛΟΙ, τοτε θα τελειωσει κι ολας. :wacko:
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  8. #8
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
    ξερεις ποσοι νεοελληνες ειναι ηθικοι, οικογενειαρχες, επιστημονες, εξυπνοι, ΚΑΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ? ξερεις....γιατι ξερεις αρκετους τετοιους......μην τους τρωει η μαρμαγκα ολους......ειναι αδικο.
    Εγώ δε λέω ότι είναι εγκληματίες, οκ, καλοί άνθρωποι, χαίρω πολύ.

    Και τι ψηφίζουν αυτοί οι καλοί άνθρωποι?
    Μήπως αυτούς που τάζουν θέση για το παιδί τους στο δημόσιο?

    Γιατί δε μπορεί, κάποιοι τους ψηφίζουν...

    και ποσοι απο εσας/εμας δεν εχει σημασια θα αποτρεψουμε τα παιδια μας να πανε σε αυτο το αθλιο ελληνικο σχολειο?
    Δηλαδή πού να πάνε? Σε ιδιωτικό? Είναι καλύτερα για το παιδί λες? Σε κολέγιο?
    Κι εγώ με το δημόσιο σχολείο ξεκίνησα, αλλά τώρα που μεγάλωσα καταλαβαίνω πως διαφέρει λίγο η ιστορία από αυτήν που ξέρω, πως υπάρχουν κι άλλες "καλές" θρησκείες, κλπ Μαθηματικά έμαθα από τον δάσκαλο όμως.

    Δεν κατάλαβα τι σου φταίει το σχολείο. Η παιδεία του καθενός έχει να κάνει με το σχολείο που πήγε? :rotflmao: Όχι με την οικογένεια?
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  9. #9
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
    Εγώ δε λέω ότι είναι εγκληματίες, οκ, καλοί άνθρωποι, χαίρω πολύ.

    Και τι ψηφίζουν αυτοί οι καλοί άνθρωποι?
    Μήπως αυτούς που τάζουν θέση για το παιδί τους στο δημόσιο?

    Γιατί δε μπορεί, κάποιοι τους ψηφίζουν...



    Δηλαδή πού να πάνε? Σε ιδιωτικό? Είναι καλύτερα για το παιδί λες? Σε κολέγιο?
    Κι εγώ με το δημόσιο σχολείο ξεκίνησα, αλλά τώρα που μεγάλωσα καταλαβαίνω πως διαφέρει λίγο η ιστορία από αυτήν που ξέρω, πως υπάρχουν κι άλλες "καλές" θρησκείες, κλπ Μαθηματικά έμαθα από τον δάσκαλο όμως.

    Δεν κατάλαβα τι σου φταίει το σχολείο. Η παιδεία του καθενός έχει να κάνει με το σχολείο που πήγε? :rotflmao: Όχι με την οικογένεια?
    εσυ απλως δε καταλαβες τιποτα απο αυτα που εγραψα καταλαβε ο crsk ομως και μου φτανει σε αυτον εγραφα ..............

    επειδη η ελληνικη γλωσσα ειναι πλουσια σε σημεία στίξης κλπ κλπ που ομως δε τα χρησιμοποιούμε ο λογος ο γραπτως ειναι φτωχος και παρεξηγήσιμος

    καποια σχολια ηταν ειρωνικα τες πα δε θα αναλυω τι γραφω 100 φορες

    καλη καρδια

    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  10. #10
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
    εσυ απλως δε καταλαβες τιποτα απο αυτα που εγραψα καταλαβε ο crsk ομως και μου φτανει σε αυτον εγραφα ..............
    μάλλον σε εσένα πάει το "δεν πειράζει, καλή καρδιά" γιατί γράφεις σα να έχεις κάτι εναντίον μου, και τεσπα, αφού μιλάς με τον crsk συγγνώμη που ενόχλησα...
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  11. #11
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan

    Και τι ψηφίζουν αυτοί οι καλοί άνθρωποι?
    Μήπως αυτούς που τάζουν θέση για το παιδί τους στο δημόσιο?

    Γιατί δε μπορεί, κάποιοι τους ψηφίζουν...

    EVI, ρώτησες γιατί δεν αλλάζει τίποτα... έτσι απάντησα.
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  12. #12
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
    μάλλον σε εσένα πάει το "δεν πειράζει, καλή καρδιά" γιατί γράφεις σα να έχεις κάτι εναντίον μου, και τεσπα, αφού μιλάς με τον crsk συγγνώμη που ενόχλησα...



    δε σου την ειπα

    απλως δε καταλαβες πως πρεπει να στο πω?

    ελα αλλη μια προσπάθεια


    καλε μου συμφορουμιτη με παρεξηγησες δεν ειπα κατι τετοιο πρωφανος τα εγραψα λαθος και εσυ δε με καταλαβες και για αυτο παρανοησες τι ηθελα να πω


    οκ τωρα?


    (ασε μας και εχω κανει παλι 1000000 λαθη και ολο κοκκινιζει η οθονη και ολο βαριεμε να διορθώνω και εζω γ!@!@#!@$ την ελληνικη γλωσσα
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: )
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  13. #13
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    it's cool sis

    Τώρα ας βρούμε γιατί δεν αλλάζει ΤΙΠΟΤΑ !!
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
    Ο ΛΑΟΣ ΝΤΡΕΠΕΤΕ ΚΑΙ ΣΙΧΤΙΡΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΤΟΥ
    o laos omws jerei (ebirika kai iposinidita) 2 pragmata

    1. ta pragmata borei na ginoun POLI xeirotera apo oti einai twra
    i metriotita einai eulogia...

    2. eimaste anajioi klironomoi alla den theloume na to gnorizoun oi alloi...
    kai otan kapoios jenos mas to xtipaei mas ponaei poli...
    opote akolouthoume tin pepatimeni gia na min jeftilistoume
    (to sindromo tis modernas vlaxas to lene auto... )


    poloi theloun na jefigoun apo ta 2 megala komata...
    alla na pane pou?
    iparxei estw kai ena koma pou na borei me sovarotita na dioikisei tin xwra?
    peran twn dio megalwn ta ipoloipa einai komata monimis adipoliteusis...


    kai ejakolouthite na pisteuetai oti den ftaiei to sistima?
    tespa... megali kouveda kai edw kanei nistra...



    Με αγγλικες αλφαβητες,
    μαλλιαροι μου Ελλαδίτες,
    αυτο ειναι ΚΑΙ για σενα Σονικ
    nai alla diavazei kai o old kai skandalizete...

  15. #15
    Σκ@τ@....

    Δεν εχω αλλη λεξη να πω για να περιγραψει το πως νοιωθω για το απεραντο μπαχαλο που εχουμε καταντησει την Ελλαδα μας...

    Δεν μπορω να αναλυσω τα οσα νοιωθω μετα απο το προσφατο ταξιδι μου στην Στοκχολμη... Μετα τα οσα ειδα εκει, ντρεπομαι που γυρισα στο αναισχυντο, ξεδιαντροπο, αυθαδικο σκουπιδιαριο που μας περιβαλλει...
    Απο το ταξι και την "ευγενεια" τοσο εκεινου οσο και ολων στο δρομο, απο την προσβολη στην αισθητικη μου του κεντρου και των απειρων χιλιομετρων τσιμεντου, απο την αυθαδη/ασεβη συμπεριφορα νεων παιδιων και τις "μανταμ" στους δρομους που νομιζουν οτι ειναι σε πασαρελα...

    Ισως καποιοι να με βρισουν και να πουν το γνωστο "αν δεν σ' αρεσει ρε φιλε σηκω φυγε"... Η Ελλαδα ειναι μια υπεροχη χωρα με αθλιους κατοικους...

    Αλλα ρε παιδια, ρε Γ@ΜΩΤΟ, μια βδομαδα εξω απολαυσα:
    - ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟΥΣ δρομους,
    - ΠΑΝΤΟΥ γυρω καταπρασινες εκτασεις και παρκα,
    - καλαισθητα σπιτια και κτηρια εξαιρετικης αρχιτεκτονικης,
    - ανθρωπους που χαμογελουν και εχουν ΕΥΓΕΝΕΙΑ για ολους -ακομα και για εναν ξενο σαν εμενα-
    - οδηγους που ΣΕΒΟΝΤΑΙ τους γυρω τους και ΞΕΡΟΥΝ να οδηγουν σβελτα αλλα χωρις κορνες, φωνες, ταρζανιλικια
    - νεα παιδια με γνωσεις και Ε Υ Γ Ε Ν Ε Ι Α
    - κοπελες ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΥ καλλους που θα μπορουσαν εδω να κανουν καριερα σε καλιστεια και ομως τις βλεπεις να κοκκινιζουν στην παραμικρη κολακεια και να ΚΟΙΤΑΝΕ χαμηλα (κατι ευκολο για τα 1.75+ του υψους τους)....

    Και ρωταω:
    ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΔΕΝ ΑΞΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΖΩΗΣ ΡΕ ΓΜΤ (&(###$$#%#%#;;;;;;;;;
    Νίκος
    Open Horizons

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Με αφορμή την υπογρφή του Tropea!
    από Maira στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 66
    Τελευταίο μήνυμα: 13/05/2006, 22:37
  2. Με αφορμή το ατύχημα...
    από The Martian στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 15/11/2005, 11:29
  3. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2005, 13:19
  4. με αφορμή το z750...
    από frapes στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 22/09/2004, 17:47
  5. με αφορμη ερωτησης φιλου
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 15/09/2004, 07:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF