Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 37

Θέμα: Ρε τι γινεται στην Θεσσαλονικη?

  1. #1
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.878

    Ρε τι γινεται στην Θεσσαλονικη?

    Τωρα το ειδα τι παιζει ρε παιδια?

  2. #2
    το σιγουρο ειναι οτι αν κυκλοφορεις με κρανος την γαμησες ......

    παντως ενταξει ,2 βιτρινες εσπασαν μονο ειπε η πολυδωρας

    καιγεται το κεντρο και οι αλλοι τρωνε σε μπουφε ......οι μπουφοι :ZZZ:

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/09/2005
    Μηνύματα
    110
    Χαμός παιδιά και τρελή κίνηση.....χ8ες πηγαίνοντας για εγνατία που τελικά ήταν κλειστή ακόμα και για μηχανάκι δύσκολα...χώρια το καυσαέριο στη μάπα γιατί με κλειστό το κράνος δν παλευόταν

  4. #4
    Καποιοι μας δουλευουν.

    Καποιοι λενε θα κανουμε, θα ρανουμε, θα δειξουμε σ εσας που μας κυβερνατε τη δυναμη, την απεχθεια μας απεναντι στη φτωχεια που μας επιβαλλεται μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα....

    ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΛΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ. Κανουν πραξη τιμια, ντομπρα,αντρικια, οσα λενε.Ναι, που και που με υπερβολες (αλλο που νομιζω οτι συγκρατουνται..) με κινδυνο να χασουν τη ζωη τους, τη δουλεια τους, το σπιτι τους , τα γεννητικα τους οργανα ,την οικογενειακη τους ηρεμια, τα φρενα τους στη μηχανη απο "φθορα", τη ζωη τους απο "ατυχημα" με μηχανη-οταν καποιοι με μοτο χωρις πινακιδα απλωσαν "κατα λαθος" το ποδι τους στο πισω μερος της μηχανης και το εσμπρωξαν- την προσωπικη τους ζωη αφου η ΓΑΔΑ ξερει και ποτε κατουρανε, τους φιλους τους μετα απο "φιλικες συναντησεις" σε βανακια με φιμε τζαμια (με ποιον κανεις παρεα ρε;..ποιοι ειστε ρε παιδια..;μιλα ρε μαλακα, ο φιλος σου κατεβαινει σε πορειες..;οχι..δεν ξερω..κατι μου ελεγε αλλα τωρα δεν παει...) τη σωματικη τους ακεραιοτητα απο χτυπηματα που δεν αφηνουν εξωτερικα σημαδια αλλα προκαλουν εσωτερικες βλαβες και στον Ευαγγελισμο για"παραδειγμα" οι γιατροι λενε:εσυ εισαι περδικι ρε, φτου σου, τιποτα δεν εχεις,τι πονας;Με χτυπησαν και θελω ενα χαρτι που να λεει οτι αυτο προηλθε απο...Ε αφου περπατας τι τα θες τωρα..Οι ιατροδικαστες χανονται ξαφνικα και δεν πιστοποιει ΤΙΠΟΤΑ οτι δεχτηκες....

    32 χρονια δημοκρατια. Αυτα γινονται στη Θεσαλλονικη
    Η δραση αντικαθιστα τα δακρυα

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Resistman
    Καποιοι μας δουλευουν.

    Καποιοι λενε θα κανουμε, θα ρανουμε, θα δειξουμε σ εσας που μας κυβερνατε τη δυναμη, την απεχθεια μας απεναντι στη φτωχεια που μας επιβαλλεται μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα....

    ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΛΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ. Κανουν πραξη τιμια, ντομπρα,αντρικια, οσα λενε.Ναι, που και που με υπερβολες (αλλο που νομιζω οτι συγκρατουνται..) με κινδυνο να χασουν τη ζωη τους, τη δουλεια τους, το σπιτι τους , τα γεννητικα τους οργανα ,την οικογενειακη τους ηρεμια, τα φρενα τους στη μηχανη απο "φθορα", τη ζωη τους απο "ατυχημα" με μηχανη-οταν καποιοι με μοτο χωρις πινακιδα απλωσαν "κατα λαθος" το ποδι τους στο πισω μερος της μηχανης και το εσμπρωξαν- την προσωπικη τους ζωη αφου η ΓΑΔΑ ξερει και ποτε κατουρανε, τους φιλους τους μετα απο "φιλικες συναντησεις" σε βανακια με φιμε τζαμια (με ποιον κανεις παρεα ρε;..ποιοι ειστε ρε παιδια..;μιλα ρε μαλακα, ο φιλος σου κατεβαινει σε πορειες..;οχι..δεν ξερω..κατι μου ελεγε αλλα τωρα δεν παει...) τη σωματικη τους ακεραιοτητα απο χτυπηματα που δεν αφηνουν εξωτερικα σημαδια αλλα προκαλουν εσωτερικες βλαβες και στον Ευαγγελισμο για"παραδειγμα" οι γιατροι λενε:εσυ εισαι περδικι ρε, φτου σου, τιποτα δεν εχεις,τι πονας;Με χτυπησαν και θελω ενα χαρτι που να λεει οτι αυτο προηλθε απο...Ε αφου περπατας τι τα θες τωρα..Οι ιατροδικαστες χανονται ξαφνικα και δεν πιστοποιει ΤΙΠΟΤΑ οτι δεχτηκες....

    32 χρονια δημοκρατια. Αυτα γινονται στη Θεσαλλονικη

    τι λες παλι ρε παλικαρι!!!!

    που τον βρηκαμε αυτονα ρε
    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  6. #6
    Εχεις να κανεις συγκεκριμενη κριτικη; Περιμενω..
    Ξερεις κατι που αναιρει ολα τα παραπανω; Εδω ειναι διαμαχες φιλε. Αφου το επελεξες προταξε μου τα επιχειρηματα σου στο βαθμο που ειναι δυνατο μεσω αυτου του ειδους επικοινωνιας. Για να δουμε..
    Η δραση αντικαθιστα τα δακρυα

  7. #7
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Resistman...

    Σιγά, μην έρθει και ο Τσε Γκεβάρα και δικαιολογήσει τις καφρίλες που έγιναν πάνω...

    Γιατί μην πεί κανείς οτι προκλήθηκαν...

    Μόνοι τους , τα ξεκίνησαν... ή μήπως πιστεύεις οτι όλα τα κακώς κείμενα του κόσμου , θα διορθωθούν με το να σπάσουν βιτρίνες απο τα μαγαζιά του κοσμάκη και με το πέταγμα μιας μολότωφ για να ξεχαρμανιάσουμε;

    Η εποχή των ακτιβιστών , χαρακτηρίζεται γραφική σήμερα. Τίποτα δεν μπορεί να αλλάξει με μερικές χιλιάδες στους δρόμους. Εδώ εκατομμύρια συγκεντρώθηκαν για τον πόλεμο στο Ιράκ και απο όσο γνωρίζουμε οι Αμερικανοί είναι ακόμα εκεί.

    Κούλαρε λοιπόν και άσε τις μαγκιές για την καθημερινή ζωή , εκεί που πραγματικά σκύβεις/ουμε και σε περνάνε χωρίς σάλιο.
    Οι εκδηλώσεις σπασίματος και καψίματος είναι καφρίλες και παιδικές... τίποτα παραπάνω δεν κάνουν απο το να κακοχαρακτηρίζουν μια πορεία σαν εκείνη του ΠΑΟΚ που στην αρχή ήταν ειρηνική και τα ΜΜΕ περίμεναν σαν τα "κοράκια" μπας και γίνει κάτι. Δεν θα ξεχάσω κάποιον δημοσιογράφο που επέμενε στην αρχή και έλεγε... "Είναι ειρηνική;... έχουμε επεισόδια;... κάθοντας ήρεμα;..." και άλλα τέτοια ωραία, δείχνοντας την γραφικότητα με την οποία αντιμετωπίζονται τέτοιες εκδηλώσεις βίας. Αλλά είπαμε.... εμείς είμαστε "επαναστάτες της δεκάρας" και θεωρούμε οτι με μια μολότωφ ή με ενα μαδέρι , θα γύρισουμε τον κόσμο τούμπα...

    Δεν βρέχει κύριοι.. μας φτύνουν και το περνάμε για νερό.


    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Resistman
    Καποιοι μας δουλευουν.

    Καποιοι λενε θα κανουμε, θα ρανουμε, θα δειξουμε σ εσας που μας κυβερνατε τη δυναμη, την απεχθεια μας απεναντι στη φτωχεια που μας επιβαλλεται μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα....

    ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΛΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ. Κανουν πραξη τιμια, ντομπρα,αντρικια, οσα λενε.Ναι, που και που με υπερβολες (αλλο που νομιζω οτι συγκρατουνται..) με κινδυνο να χασουν τη ζωη τους, τη δουλεια τους, το σπιτι τους , τα γεννητικα τους οργανα ,την οικογενειακη τους ηρεμια, τα φρενα τους στη μηχανη απο "φθορα", τη ζωη τους απο "ατυχημα" με μηχανη-οταν καποιοι με μοτο χωρις πινακιδα απλωσαν "κατα λαθος" το ποδι τους στο πισω μερος της μηχανης και το εσμπρωξαν- την προσωπικη τους ζωη αφου η ΓΑΔΑ ξερει και ποτε κατουρανε, τους φιλους τους μετα απο "φιλικες συναντησεις" σε βανακια με φιμε τζαμια (με ποιον κανεις παρεα ρε;..ποιοι ειστε ρε παιδια..;μιλα ρε μαλακα, ο φιλος σου κατεβαινει σε πορειες..;οχι..δεν ξερω..κατι μου ελεγε αλλα τωρα δεν παει...) τη σωματικη τους ακεραιοτητα απο χτυπηματα που δεν αφηνουν εξωτερικα σημαδια αλλα προκαλουν εσωτερικες βλαβες και στον Ευαγγελισμο για"παραδειγμα" οι γιατροι λενε:εσυ εισαι περδικι ρε, φτου σου, τιποτα δεν εχεις,τι πονας;Με χτυπησαν και θελω ενα χαρτι που να λεει οτι αυτο προηλθε απο...Ε αφου περπατας τι τα θες τωρα..Οι ιατροδικαστες χανονται ξαφνικα και δεν πιστοποιει ΤΙΠΟΤΑ οτι δεχτηκες....

    32 χρονια δημοκρατια. Αυτα γινονται στη Θεσαλλονικη









    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  9. #9
    Gandalf χαιρομαι που διαβασες το κειμενο μου. Δεν ειμαι αυτος που θα βαλει μπροστα τη βια ως πανακεια για οτι στραβο συμβαινει. Αν θες πιστεψε οτι στην προσωπικη μου ζωη σπανια την χρησιμοποιω.
    Τα μαγαζια του κοσμακη δεν ηταν και δεν θα ειναι ποτε στοχος ανθρωπων που παλευουν στην προσωπικη τους ζωη και στο δρομο για"κατι αλλο"το οποιο σηκωνει τεραστια κουβεντα.. Απλα αν εχεις ζησει τετοιες στιγμες απο κοντα θα καταλαβαινεις σιγουρα οτι μερικα κολοπαιδα δεν ελεγχονται ειδικα εκεινες τις στιγμες και απ την αλλη καποιοι"βαφτιζονται"συντροφοι, ερχονται διπλα σου, σου λενε ελα ρε παμε για ντου εκει τωρα....(γι αυτους ξερεις οτι υπαρχουν και φωτο..). Αν εισαι πιτσιρικας και ακολουθησεις η σε μαζευουν για πλακα η στη χειροτερη, κανεις κατι για το οποιο μετανιωνεις την επομενη στιγμη αφου συνειδητοποιεις οτι το μαγαζακι ειναι της κυρα-Γιωργιας που εχει τρια παιδια και οχι αυτο που ειχες στο μυαλο σου ως εχθρικο. Πολλες φορες οι απο πανω λειτουργουν και μονοι τους με αποτελεσμα οταν τους καταλαιβαινουμε να τρεχουν και να τους πεφτουν χειροπεδες, πτυσσομενα και τετοια δημοκρατικα μεσα απο πανω τους.. Αν δεν τις εχεις ζησει, προσπαθησε να ψαξεις για πολλες και αλλες πηγες ενημερωσης σε περιπτωση που διαφωνεις με το περιεχομενο τους και δεν θες να εμπλακεις (και λογικα) σε κατι αντιθετο απ τα πιστευω σου. Δεν ηρθα για να πεισω κανεναν.Δεν κατεχω την μοναδικη αληθεια και προσπαθω να την μοιρασω..
    Μου επιτρεπεις να σου πω οτι αν τα καθημερινα μας προβληματα ειναι γραφικα τοτε και οι "ακτιβιστες" ειναι γραφικοι. Σκυμμενος ειμαι και εγω οπως ολοι και κανω-ουμε καθε μερα συμβιβασμους που δεν φανταζομασταν καποια χρονια νωριτερα και αυτο ποναει πολυ. Το κειμενο μου δεν περιειχε προσωπικη επιθεση για κανενα που υφισταται καθε μερα πολλα ασχημα. Ηταν η εκφραση μιας αγανακτησης και υπερασπισης καποιου αγωνα οχι απρουποθετα και παιδικα οπως υπεθεσες αλλα με αμφιβολιες που τις διατυπωνω οπου μπορω.
    Δεν εγραψα ενα κειμενο για να κανω επιδειξη η ασκησεις επαναστατικοτητας. Αυτα τ αφηνω για τη ΓΣΕΕ. Αυτα ειναι απλα για να μας καλυπτουν καποιες συναισθηματικες αναγκες και εφηβικες ονειρωξεις δικαιοσυνης κτλ.. και τετοιες αναγκες δεν εχει ο κοσμος. Ξερω πολυ καλα τι γινεται στα ΜΜΕ. Η αντιφαση: ολοι λενε οτι ειναι κατευθυνομενα,εξυπηρετουν συμφεροντα, μας βομβαρδιζουν κτλ αλλα οταν στηνουν γεγονοτα η αποκρυπτουν την πραγματικοτητα, ΟΛΟΙ τα πιστευουν. Γιατι; Υπαρχουν και αλλες πηγες ενημερωσης αλλα κανεις δεν τις εκτιμα. Κανεις δεν ψαχνει.Βλεπει mega,ant1,alfa ψαχνοντας αγωνιωδως για κατι που θα του δωσει ψευδαισθηση ασφαλειας. Και οταν καποια"κολοπαιδα" του τη χαλασουν ουρλιαζει:μαζευτε τους επιτελους!!Την επομενη τα ευρω ειναι λιγα, ο δρομος γλυστραει, τ αφεντικο δεν πληρωνει, παλι ουρα στο ΙΚΑ; ,μα καλα αφου πληρωσα τη δοση γιατι θελουν και αλλα..; και ατελειωτα τετοια ωραια. Επισης ξερω καλα οτι τα ΜΜΕ παραμονευουν σαν τα κορακια για φωτια, συλληψεις κτλ .Αλλα δεν ειναι πρωτο προβλημα το τι κανουν οι υπερασπιστες του συστηματος αλλα το τι θελουμε να δουμε εμεις και το τι κανουμε, αν θελουμε να δουμε και να κανουμε..
    Δεν δεχομαι το χαρακτηρισμο του επαναστατη ποσω μαλλον της δεκαρας.Ειδικα το 2ο αποτελει αντιφαση προς το πρωτο. Δεν κανω πολυ διαφορετικα πραγματα απ οτι κανουμε ολοι μας. Ψαχνω πολυ και προσπαθω ελαχιστα.. Το τελευταιο σχολιο ελπιζω να μη μου το απευθυνεις. Ειλικρινα θα με λυπουσε πολυ..Δεν εχω διαθεση κοντρας η επιδειξης, το ειπα. Οσα ανεφερα στο αρχικο post ειναι απολυτως αληθη και εκανα λαθος που ειπα τοσα πολλα. Χαιρομαι που εξεφρασες την αποψη σου και μου δωθηκε ευκαιρια να εξηγησω ευκολως παρερμηνευσιμα πραγματα
    Η δραση αντικαθιστα τα δακρυα

  10. #10
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Οι απόψεις όταν εκφράζονται με τον τρόπο που το έκανες στην συνέχεια και οχι εν βρασμώ ψυχής όπως έκανες αρχικά, χαίρουν τουλάχιστον απο εμένα, τεράστιου σεβασμού και προσοχής, ακόμα και αν δεν συμφωνώ μαζί τους.

    Οι χαρακτηρισμοί σαφώς και δεν είναι προσωπικοί... Δεν σε ξέρω και δεν με ξέρεις για να φτάσω εκεί.. Ανώνυμοι χρήστες , με γνώμη , στο διαδίκτυο είμαστε.

    Για αυτό σου λέω και εγώ πως κανένα σύστημα ή κοινωνική δομή δεν άλλαξε με πορείες ή αντιδράσεις βίας. Η απο μέσα θα καταρρεύσει ή με μαζική επανάσταση, κάτι βέβαια που στην σημερινή εποχή και στον "πολιτισμένο κόσμο" των Δυτικών δεν γίνεται.. πόσο μάλλον όταν εισαι εξαρτημένος απο πολιτικές και οικονομικές συμφωνίες-πιέσεις.

    Οπότε μόνο απο μέσα...

    Για αυτό σου λέω... Η πιο ισχυρή και "μάγκικη" επανάσταση αν θες, είναι η συλλογική αλλαγή νοοτροπίας και αντιμετώπισης απο εμάς τους ίδιους, μέσα στον δικό μας μικρόκοσμο, απέναντι στην καθημερινότητα μας.
    Αν περάσει αυτό σαν μήνυμα , σε όλους μας, και φύγει αυτή η "ψευτομαγκιά" και το "όλοι για εναν και εγώ για τον εαυτό μου" , τότε μόνο κάτι θα αλλάξει.
    Αλλιώς κάθε 17 Νοέμβρη , κάθε Πρωτομαγιά, και κάθε ΔΕΘ, θα έχουμε replays και ανούσιες επαναλήψεις των πεπραγμένων του ΣαββατοΚύριακου που πέρασε.

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  11. #11
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Resistman
    ........

    ρε φιλε πας καλα ? θα με τρελανεις? απαγορευεται να διαδηλωνεις ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ? (αν το κανεις ... ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ)

    αλλα αυτα που λες ουτε κατα φαντασία δεν ισχύουν!

    ρε μπας και εσυ εχεις σκοπο να σπας οτι βρεις μπροστά σου, να καις αυτοκίνητα και να κανεις «πλιάτσικο» σε μαγαζια.... και μετα σου φταίνε "οι φασιστες και οι μπατσοι"?

    halloooooooo

  12. #12
    Αν απαγορευεται; Το Συνταγμα ως γνωστον το κατοχυρωνει ως δικαιωμα. Θα σου απαντησω ομως εμμεσως με το τι ειχε γινει περσυ στις φοιτητικες πορειες. Οταν υπηρχε εντολη απλα σου αφαιρουσαν το δικαιωμα στην πραξη με κατι που ακουει στο ονομα γκλοπ κρατημενο αναποδα..Αν δεν το ξερεις μπορω να βρω και να στειλω φωτο.

    Επισης τη συζητηση περι περιορισμου των διαδηλωσεων η της απαγορευσης τους οταν γινεται απο μια μικρη κοινωνικη ομαδα την εχεις ακουσει; (προσοχη:δεν λεω οτι μια πορεια μπορει να τα λυσει ολα, θα ημουν αφελης.Αλλα σκεψου οτι σκεφτονται να καταργησουν τη διαμαρτυρια πολιτων οταν αποτελουν μικρη και οχι πλατια κοινωνικη ομαδα. Το Συνταγμα ομως-για να στο παω και ετσι- δεν προυποθετει ποσοτικη ασκηση για να το προστατευσει αλλα απλη ασκηση. Σκεψου οτι αν ανηκεις σε μια μειοψηφια που ζει-πεθαινει και πρεπει κατι να γινει γι αυτη, δεν θα εχεις το δικαιωμα να το κανεις η θα ειναι φοβερα περιορισμενο και στην πραξη καταργημενο.

    Δεν εχω προβει σε τετοιες ενεργειες. Ακομα και αν το ειχα κανει δεν θα το εγραφα εδω. Σου αρκει να σε παραπεμψω στ οτι "τα μαγαζακια του κοσμακη δεν ηταν και δεν θα ειναι ποτε στοχος ανθρωπων που παλευουν για κατι αλλο" ; Διαφωνω οριζοντιως και καθετως μ αυτη την αντιληψη. Την εχω πολεμησει και συνεχιζω να το κανω. Αλλοι ειναι οι εχθροι φιλε μου. ΣΑΦΕΣ ;

    Παντως θα σου πω με φιλικη διαθεση οτι αυτη "ρε μπας και εσυ εχεις σκοπο να σπας οτι βρεις μπροστά σου, να καις αυτοκίνητα και να κανεις «πλιάτσικο» σε μαγαζια.... και μετα σου φταίνε "οι φασιστες και οι μπατσοι"? " η αντιληψη ειναι βγαλμενη απ την τηλεοραση και οχι απο προσωπικη εμπειρια. Δεν το λεω υποτιμητικα. Σε καλω να το ξανασκεφτεις, τιποτα αλλο. Ειναι μια πλαστη εικονα ή αν θες η μιση οψη του νομισματος που συμφερει ξερεις ποιους..

    Οσο για τα περιστατικα θα σου πω απλα τα εξης: >μερικα ειναι καταγεγραμμενα σε παλια φυλα Ελευθεροτυπιας (επιτρεπεται ε, >αλλα αποδεικνυονται αν πας σημερα στον Ευαγγελισμο και ρωτησεις για εισαγωγες συγκεκριμενες μερες του Ιουνιου που περασε-δεν θα βρεις ουτε εναν φοιτητη ενω ειχαν μεταφερθει περι τους 150.Εψαχνα φοιτητη με σπασμενη λεκανη και εναν με θλαστικα εγκεφαλικα τραυματα για να επισκεφθω και δεν τους ευρισκα ουτε στο νοσοκομειο ουτε στα βιβλια κινησης-
    >μερικα δεν μπορω πρακτικα να τα αποδειξω με τιποτα και γι αυτο δεν μιλω περαιτερω.

    Gandalf σ ευχαριστω για τη διευκρινηση. Ναι αρπαζομαι ευκολα και ξεχνω να αναλυσω "περιεργες¨σκεψεις γιατι κακως το θεωρω δεδομενο. Οσο για αυτα που εγραψες ειναι μια υπεροχη βαση συζητησης και το λεω σοβαρα . Διαφωνω σε κατι μερικο αλλα επειδη δεν ειμαι προφητης θα περιμενω μηπως οι αποψεις σου επαληθευτουν και κανω λαθος εγω. Αλλωστε αν αλαξει κατι προς το καλυτερο θα ειμαι ο τελευταιος που θα τ αρνηθει επειδη δεν εγινε με "το δικο μου τροπο".
    Η δραση αντικαθιστα τα δακρυα

  13. #13
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Παντως ειμαστε η μονη χωρα στον κοσμο οπου ακομα και πενηντα ανθρωποι μπορουν να προκαλεσουν κυκλοφοριακη συμφορηση επειδη διαδηλωνουν αποκλειοντας ενα κεντρικο δρομο.

    Πραγματικα δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να κανεις αισθητη την παρουσια σου με τον χειροτερο δυνατο τροπο προκειμενου να υπερασπιστεις τα διακαιωματα η την ιδεολογια σου.Τα αποτελεσματα θα ειναι ακριβως τα αντιθετα απο τα προσδοκομενα....για αυτο τον λογο εχουν καταντησει οπως σωστα διατυπωθηκε γραφικες οι οποιεσδηποτε διαδηλωσεις.
    Εχει δημιουργηθει μια κατασταση οπου περισσοτερο προβαλετε η καφριλα και η ηλιθιοτητα ορισμενων παρα τα αιτηματα και ο λογος μιας διαδηλωσης.
    Και μην ακουσω παπαριες για προβοκατσια κ.τ.λ.....αν μη τι αλλο οφειλεις να προστατεψεις και να προφυλαξεις το δικαιωμα σου να διαδηλωσεις απο οποιαδηποτε εσωτερικη η εξωτερικη απειλη , προσπαθησει να το ακυρωσει.
    Υπαρχουν μερικες πορειες στις οποιες πολυ θα ηθελα να συμμετασχω π.χ. αυτη για την επετειο του πολυτεχνειου....εχει καταντησει ομως πλεον περισσοτερο μια συνηθεια παρα ενα χρεος και μια συνειδητη πραξη....ασε την καπηλευση και τον βιασμο που υποκειτε απο διαφορους πολιτικαντιδες (και του αριστερου χωρου ε?) φορεις κ.τ.λ.-κ.τ.λ....στο τελος για κερασακι θα γινουν και τα αναμενομενα επεισοδια και εληξε το θεμα....αντε και του χρονου...μια επετειο που θα επρεπε να μας υπενθυμιζει και να μας αφυπνειει την εχουν καταντησει πρωτο θεμα στα δελτια για να ανεβει η τηλεθεαση.

  14. #14
    El hymador εχεις σκεφτει γιατι ειναι 50 και οχι 50.000 ;Μηπως επειδη τρεχουμε ολοι δικαιολογημενα η μη και τους αφηνουμε μονους τους και αντιστοιχα αυτοι οταν βγαινουμε εμεις στο δρομο;

    Ελπιζω οτι δεν θεωρεις πιο σημαντικο να βγω εγω για καφε η να τρεξω για τη δοση του 3ου αυτοκινητου μου απο την αυξηση του μισθου ενος νοσηλευτη, οικοδομου, υπαλληλου της υπηρεσιας καθαριοτητας;
    Επαναλαμβανω οτι αν ειναι γραφικα τα προβληματα ειμαστε γραφικοι οσοι διαμαρτυρομαστε. Μηπως εχουν ταμπουρωθει μερικοι σπιτι τους και ασκουν κριτικη εξ αποστασεως ασφαλειας(δεν μιλω για καποιον); Μηπως πριν 15 χρονια ως ανθρωποι ημασταν λιγοτερο καταναλωτικοι, απληστοι, καχυποπτοι αλλα περισσοτερο χαλαροι, ηρεμοι, ευτυχισμενοι με λιγοτερα, ετοιμοι να υπερασπιστουμε ευκολα οποιον ειχε αναγκη, λεγαμε καλημερα στη γειτονια και γεμιζαν οι καρδιες μας χαρα και οποιον κερατα μας τη χαλαγε τον βαζαμε στη θεση του αισθανομενοι οτι υπερασπιζομαστε καποια συλλογικη ευτυχια(στο βαθμο που γινοταν) ;
    Δεν προβαλλεταο η καφριλα, την προβαλλουν. Επισης δεν ειναι ολα καφριλα αλλα και αμυνα . Θα θελα να το ζησεις χωρις να κινδυνεψεις, οχι για κανενα λογο επιβεβαιωσης μου, αλλα για να καταλαβεις τι σημαινει να χτυπανε κοπελα στα γεννητικα οργανα ""αντρες"" (συγγνωμη για την εικονα αλλα ετσι ηταν) και καποιος "καφρος να την υπερασπιζεται με γυμνα χερια η ξυλα και η καμερα να καταγραφει τον τελευταιο οταν χτυπα τον μπατσο θαβοντας το προηγουμενο-την αφορμη. Γι αυτο που σου λεω ψαξε και ρωτα γνωστο φωτορεπορτερ της Ελευθεροτυπιας που ηταν μπροστα.
    Αν δεν εχεις ζησει προβοκατσια θα θελα να μην την απορριπτεις ως πιθανοτητα. Δεν μπορω να περιγραψω δυστυχως κατι που εζησα εγω και πολλοι αλλοι. Δεν λεω οτι τα παντα αναγονται σ αυτη αλλα συμβαινει πολυ συχνα.
    Στην πορεια του πολυτεχνειου δεν κατεβαινω. Βαρεθηκα να περιφερουν πτωματα και να χαριεντιζονται τ αριστερα με τα δεξια και να μιλανε για δημοκρατια. Οι τοτε σοβαροι πρωταγωνιστες ειναι στο περιθωριο οπως αρμοζει σε αγωνιστες. Οι υπολοιποι μας γ@#$ανε καθε μερα. Καπηλευση και βιασμος, σωστοτατα.
    Θα σε προετρεπα να μην πας στην πορεια του πολυτεχνειου. Θα νιωσεις ξενος. Κοιτα ποτε θα εχει πορεια καποια κοινωνικη ομαδα που εχει αναγκη και πηγαινε μονος η με παρεα και πες τους παιδια εχετε δικιο, μπραβο σας , συνεχιστε και φωναξε μαζι τους , πιασε τους το χερι και αυτο που θα νιωσεις πιστεψε με θα ειναι ανατριχιαστικο
    Η δραση αντικαθιστα τα δακρυα

  15. #15
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623
    Ψιτ..επαναστάτη.. Αν τα παλικάρια που αγωνίζονται για το καλύτερο μέλλον μου πάνε να σπάσουν καμιά Yamaha ή Suzuki (που δεν είναι και της κυρα-Γιώργαινας..) στείλε κανά πμ..

    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ρε τι γινεται στον κοσμο ρεεεεεε #2
    από kalesin στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 02/01/2006, 07:14
  2. Ρε τι γινεται στον κοσμο ρεεεεεε #4
    από kalesin στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2005, 12:31
  3. Ρε τι γινεται στον κοσμο ρεεεεεε #3
    από kalesin στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2005, 12:30
  4. Ρε τι γινεται στον κοσμο ρεεεεεε
    από kalesin στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 30/12/2005, 22:32
  5. Ρε Τι Γινεται Οξω !!!
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2003, 19:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF