Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 7 από 7

Θέμα: Περι δημοκρατιας και λοιπα.

  1. #1
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039

    Περι δημοκρατιας και λοιπα.

    Σε ενα αλλο ποστ του εδω αγαπητου φορουμ και υστερα απο αρκετη λογομαχια κλπ αποφασισα να ασκησω ενα δικαιωμα μου Μετα απο σκεψη πολυ καιρου και μαζευοντας εντυπωσεις αποφασισα να του πω εστω και με ασχημο τροπο να αποχωρησει.Το γιατι δεν θα κατσω να το δικαιολογησω και δεν θα σταθω σε αυτο το γεγονος αλλα στα μετεπειτα φαινομενα χιονοστοιβαδας.

    Το κυριο συστατικο των μετεπειτα συζητησεων ηταν η δημοκρατια και ο ελευθερος λογος στο εδω φορουμ.Ειμαι υπερ του ελευθερου λογου των χρηστων αλλα ολα εχουν τα ορια τους.

    Ο ρολος ενος moderator σε ενα φορουμ ειναι να κρατει τις ισορροπιες.Πολλες φορες δεν ειναι δυνατον να τα καταφερεις ιδιως οταν εχεις να κανεις με ελευθερα πνευματα οπως ειναι το πνευμα ενος μοτοσυκλεττιστη,μια ιδιαιτερη παστα ανθρωπων που επειδη πολλες φορες βλεπουν το χαρο με τα ματια τους,αλλες φορες τον κυνηγουν η τον προκαλουν καταφανως εχουν μια ιδιαιτερη αντιληψη.Αλλα αμα παρω μια αποφαση πρεπει και να την τηρησω.Αλλα δεν ειναι το θεμα μου αυτο θα δανειστω κομματια απο τις κουβεντες σας

    ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΘΕ ΜΕΛΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ;

    ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΟΤΙ ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΩ ΣΩΣΤΟ;
    Ο ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΤΗΣ ΓΝΩΜΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥ (ΕΔΩ ΓΡΑΠΤΟΥ)!!!ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ!!ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ??ΕΤΣΙ ΜΑΛΛΟΝ!!!

    Και αλλες αναφορες στα της ελευθεριας.

    Η αποψη μου ειναι οτι ολοι εχετε περιπου την ιδια αποψη με εμενα απλα δεν σας εχει τυχει να χρειαστειτε την βοηθεια του moderator αλλα πιστεψτε με οτι αν αφησω αυτο το φορουμ χωρις να ελεγχεται (οσο και σκληρη αν ειναι η λεξη και οσο και αν σας ξυνιζουν τα μουτρα) θα γινει χαμος.

    Τον παρακατω διαλογο με προσωπικα μηνυματα σας τον παραθετω ως εχει με τη μονη διαφορα οτι δεν βαλω τα ψευδονυμα των χρηστων.Ειναι παρακληση χρηστη σε εμενα να σταματησω την ελευθερια λογου καποιου αλλου:

    Re: diabase please



    έγραψε στις 19-04-2004 16:56 :
    hello

    pos mporei na sbysei to mhnyma toy .... apo edw?

    http://www.moto.gr/forums/showthrea...221χχ#post221χχ

    genika den eimai yper oute diagrafwn mhnymatwn oute bans (des to forum mou), alla POSH eleytheria telika exei aytos o paparas na leei oti goustarei?

    --------------------------------------------------------------------------------



    ρε .. δεν μπορω να σβυσω ποστ.Θα γινει της πουτανας εδω εχουν βρισει εμενα προσωπικα και δεν σβυνω.Θα του στειλω ενα προσωπικο μηνυμα να το σταματησει το βηχα και θα το πω και στα παιδια του site μπας και μπορουν να κανουν κατι.

    Σορρυ αλλα δεν μπορω να κανω κατι αλλο.

    --------------------------------------------------------------------------------



    οκ καταλαβαίνω γιατί (όπως είπα αν δεις το φόρουμ μου) και εμένα ακριβώς αυτό έχει συμβεί - δεν έχω σβήσει ούτε μηνύματα που με βρίζουν

    2 η σειρα μηνυματων για το ιδιο θεμα:


    quote:
    --------------------------------------------------------------------------------

    hornet έγραψε στις 20-04-2004 11:04 :

    quote:
    --------------------------------------------------------------------------------
    ..... έγραψε στις 20-04-2004 09:51 :

    quote:
    --------------------------------------------------------------------------------

    hornet έγραψε στις 19-04-2004 17:08 :
    ....... σε παρακαλω συμμαζεψε(εξαφανισε) το ποστ για τον .....Αυτο στα στραβα και αναποδα ειναι λιγο extreme το υπονοουμενο και ενταξει ....ξερω γω αν μπορεις και θελεις!

    --------------------------------------------------------------------------------



    ok file tora se ida ke to eksafanisa
    ala giati?
    parapone8ike o idios ?
    i esi pistevis oti itane kapios sovaros provlimatismos pou den epidexete plakitsa?
    opos ke na exoun ta pragmata to apesira den exo provlima ala 8a i8ela na ksero ton logo
    kalo ine na min skontaftoume dio fores stin idia petra

    --------------------------------------------------------------------------------




    αιτημα του ιδιου!!!Εγω δεν ζοριζομαι για το τι κανουν οι αλλοι και το ξερεις αυτο.

    --------------------------------------------------------------------------------




    ok thanks

    Ειναι η τελευταια φορα που θα το κανω για χρηστη.
    Απο εδω και περα η ελευθερια λογου στο εδω φορουμ θα ειναι απλετη αρκει να μην ερθετε ποτε στη θεση του συγκεκριμενου χρηστη γιατι να το ξερετε δεν θα σας βοηθησω πλεον.

    Ευχαριστω
    Σταθης
    moto.gr moderator

  2. #2
    Νέο μέλος Το avatar του/της socos
    Εγγραφή
    30/09/2003
    Μηνύματα
    17
    ok VFR
    κατάλαβα.
    Είναι δύσκολο να βρεις
    άνθρωπο να μιλήσεις.

  3. #3
    "Παππούς" -- (22-05-02) Το avatar του/της jimbar
    Εγγραφή
    30/09/2003
    Μηνύματα
    317
    Αρχικά δημιουργήθηκε από socos
    ok VFR κατάλαβα.
    εγώ που δεν κατάλαβα, είναι κακό; Τέλος πάντων. ΤΗΝ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΒΡΕ ΣΕΙΣ !!
    - - - ΠANTA ΟΡΘΙΟΙ !!!! - - -

    ΘΕΕ μου μην φοβάσαι είμαι δίπλα σου!!

  4. #4
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403
    Στάθη δυστυχώς πάρα πολλοί δεν καταλαβαίνουν τη σημασία και τα όρια της ελευθερίας....

    Μέσα στα πλαίσια της κοινωνίας που ζούμε οποιαδήποτε και να είναι αυτή πρέπει να υπάρχουν ορισμένοι κανόνες. Όπως και να το κάνουμε ΔΕΝ μπορεί ο καθένας να κάνει και να λέει ότι θέλει. Και ευτυχώς δηλαδή γιατί αυτό δεν είναι δημοκρατία.... Είναι αναρχία και αλητεία....

    Αν κάποιος κάνει τα δικά του, ξύρισμα (τα ποστ), πίσσα-πούπουλα και στρατιωτικό περίπατο.... για να κάνουμε και λίγο πλάκα....
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της swtos
    Εγγραφή
    22/07/2002
    Μηνύματα
    109
    Στάθη, το θέμα όντως έχει φτάσει στο απροχώρητο....
    Είδα πριν λίγο πόστ, όπου ο ταλαίπωρος δημιουργός του
    απολογείται εκ των προτέρων αν ενόχλησε κάποιους με τα
    λεγόμενά του.... φοβούμενος προφανώς μην του κάνουν
    το πόστ πουτ@ν@...
    Ωραία ελευθερία λόγου....

    Θα προτείνω για άλλη μιά φορά, δημιουργία readonly συζήτησης
    με τίτλο η τιμωρία της εβδομάδας ή οι λεπροί του moto.gr ή
    οι ρόμπες με τα ρόμπολα .... κτλ ξέρετε εσείς. Εκεί λοιπόν
    θα μετακινούνται οι απαντήσεις όσων αποδεδειγμένα καταστρέφουν
    όλα τα πόστ. Ταυτόχρονα πίσσα και πούπουλα θα κοσμούν το
    άβατάρ του, με ποινή μιάς εβδομάδας.
    Καλή η ελευθερία μα όταν γίνεται ασυδωσία χάνεται η έννοιά της.

    Επίσης παρακαλώ τους αντμινστράτορες να φτιάξουν αυτό το
    γ@μημένο το chat γιατί έτσι η εκτόνωση των θερμόαιμων θα είναι
    αμεσότερη και η ανάγκη τους για μπινιές στα πόστ μειωμένη ....

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων

    Καλημέρα Παλιοφόρουμ

    Α και καλά κρασά !!!!!!!!!!!!!1

  6. #6
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    To socos

    Hornet ειναι το ψευδωνυμο μου
    Σταθης το ονομα μου
    VFR μοτοσυκλεττα μου

    Ευχαριστω!

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Στάθη,
    Έχεις κάθε δικαίωμα κατά την κρίση σου είτε να σβήσεις κάποιο πόστ, είτε να απαγορεύσεις την είσοδο οποιουδήποτε δεν τηρεί κάποιους στοιχειώδεις κανόνες συμπεριφοράς.

    Παρακολούθησα όμως το συμβάν και κατά την ταπεινή μου γνώμη η απόφασή σου σεβαστή μεν, υπερβολική δε.

    Δεν ξέρω αν πίσω από αυτή την απόφαση κρύβονται και πράγματα που μου έχουν διαφύγει η δεν έχουν δημοσιευτεί.
    Αν κρίνω όμως ΜΟΝΟ από την αφορμή του εν λόγω πόστ, νοιώθω πως η αντίδρασή σου ήταν υπερβολική.

    Σε κάθε περίπτωση η απόφασή σου σεβαστή και δεν χρειάζεται να απολογηθείς γιαυτήν...

Παρόμοια θέματα

  1. Περί λίπανσης και καθαρισμού ο λόγος.....
    από xtapodias στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 15/07/2006, 01:34
  2. περι ουσιων και περι ελενχων.
    από stavrogin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2006, 18:37
  3. περί βιβλίων και συγγραφής
    από cityfly στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2005, 00:42
  4. Περι Καμερών και Μπλόκων
    από psaroulis στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 27/07/2004, 22:48
  5. Παπακαλιατης σπερματα και λοιπα
    από DUKASII στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 05/05/2004, 15:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF