Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 19

Θέμα: ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΤΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΏ!!!!

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της LIBYKOS
    Εγγραφή
    13/04/2005
    Μηνύματα
    231

    ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΤΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΏ!!!!

    Ποσειδώνος, Παρασκευή βράδυ-ξημερώματα κατά τις 3 και κάτι, φεύγουμε η παρέα από το μαγαζί που ήμασταν και ο καθένας τραβάει για το σπίτι του. Λίγο πριν τη Καλαμακίου, είμαι στη μεσαία λουρίδα και κάνω ελιγμό προς τη δεξιά. Και ξαφνικά βλέπω τον μπροστινό μου να τον φτάνω ανησυχητικά γρήγορα. Στο επόμενο δλ ΦΡΕΝΑΑΑΑΑ αλλά το κακό έγινε.
    Ο λόγος; Σταμάτησε απότομα γιατί ο μπροστινός του σταμάτησε, γιατί ο μπροστινός του μπροστινού του κόλλησε που δεν μπορούσε να περάσει αυτόν που είχε σταματήσει στο περίπτερο.
    Πάρε λοιπόν το Γιάννη κάτω. Αφού συνήλθα μετά από καμιά 10αριά δλ από το τράνταγμα ( ευτυχώς δεν σύρθηκα ) και είδα ότι ήμουν εντάξει, ( τη γλύτωσα με ένα μόλωπα στον δεξί αντίχειρα και άλλον ένα στο δεξί καλάμι ) προσπάθησα να σηκώσω τη μηχανή, να δω τις ζημιές κλπ κλπ.
    Ευτυχώς το παλληκάρι που χτύπησα ήταν εντάξει, χέστηκε από το φόβο του μόλις με είδε κάτω, ήρθαν και άλλοι εν τω μεταξύ και όταν είδαν και εκείνοι ότι είμαι καλά, βάλαμε τη μηχανή στην άκρη. Αλλάξαμε στοιχεία κλπ κλπ.
    Η ζημιά είναι αρκετά σπασμένα και ξεχαρβαλωμενα πλαστικά και το υποπλαίσιο μπροστά στο οποίο στηρίζεται ο πίνακας οργάνων, το φανάρι και όλα τα μπροστινά πλαστικά, λίγο στραβωμένος προς τα μέσα. Κατά περίεργο τρόπο, το φανάρι μπροστά δεν έχει σπάσει.
    Τέσπα, βάζω τη μηχανή μπροστά και ευτυχώς πήγα σπίτι μου με πολλή προσοχή όμως, λόγω του ότι είχα τη μισή διαδρομή του τιμονιού ( λόγω του στραβώματος που ανέφερα παραπάνω ).
    Τέλος καλό όλα καλά, αλλά τσαντίστηκα με μένα γιατί μόλις βγήκα από το μαγαζί και καβάλησα τη μηχανή, το ένστικτό μου ή η λογική μου αν θέλετε, έλεγε να πάω όσο πιο συντηρητικά γίνεται. Δεν είναι ότι πήγαινα γρήγορα, αλλά δεν νομίζω ότι ακολούθησα το ένστικτό μου και την πάτησα.
    Φεύγω τώρα για το συνεργείο για να δω το τι κουστούμι ετοιμάζομαι να φορέσω.
    Θα σας κρατήσω ενήμερους για το κόστος της ζημιάς.
    LIBYKOS

  2. #2
    Όχι ρε γμτ. Το συγκεκριμμένο σημείο είναι παγίδα και επίσης πολλές φορές έχει υγρασίες και νερά.

    Αφού είσαι εσύ καλά τα υπόλοιπα φτιάχνονται.

    You BETA believe...
    ________________________________
    You should be exhausted.....
    ________________________________
    Hit me, crush me....

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της airamhag
    Εγγραφή
    26/01/2006
    Μηνύματα
    696
    σημασια εχει οτι εισαι εσυ καλα.


    περαστικα κ παντα ορθιος.
    Mη μου γαματε τη καρδια ειμαι παιδι ακομα..

  4. #4
    σψι φι ρθλεσ ;-) Το avatar του/της danaos75
    Εγγραφή
    02/04/2004
    Μηνύματα
    731
    Εσυ να'σαι καλα και το κουστουμακι της μηχανης οσο και να΄ναι θα σε πονεσει λιγοτερο απο οτι τα χτυπηματα στο σωμα σου.
    The MEDIATOR between the HEAD and the HANDS MUST be the heart.

  5. #5
    Ευτυχώς που είσαι εσύ καλά Λιβυκέ, όλα τ'άλλα θα φτιάξουν και η στενοχώρια περνάει γρήγορα.

    Ας είναι το τελευταίο.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της LIBYKOS
    Εγγραφή
    13/04/2005
    Μηνύματα
    231
    Σας ευχαριστώ παιδιά!
    Ας είναι όντως το τελευταίο
    LIBYKOS

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    205
    Ο λόγος; Σταμάτησε απότομα γιατί ο μπροστινός του σταμάτησε, γιατί ο μπροστινός του μπροστινού του κόλλησε που δεν μπορούσε να περάσει αυτόν που είχε σταματήσει στο περίπτερο.
    Χθες ένας μαλάκας είχε κλείσει το δρόμο, σταματημένος στο περίπτερο. Πήχτρα η κίνηση και δε μπορούσα να κάνω ελιγμό, πήγα όσο αριστερά γινόταν στη λωρίδα μου και του έφαγα τον καθρέφτη (ήμουν με το τουτού). Το @@ να έχει κλείσει την μισή εθνική... έλεος δηλαδή! δε μπορούσε να κάνει πιό δεξιά, ώστε να μην εμποδίζει την κυκλοφορία;! Αυτό προκαλεί ατυχήματα όπως του φίλου εδώ. Προχωράς και βλέπεις μπροστά τους πάντες σταματημένους χωρίς λόγο...

  8. #8
    SUPERMARIONATIONjoe90
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    871
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Φιλαλήθης
    Χθες ένας μαλάκας είχε κλείσει το δρόμο, σταματημένος στο περίπτερο. Πήχτρα η κίνηση και δε μπορούσα να κάνω ελιγμό, πήγα όσο αριστερά γινόταν στη λωρίδα μου και του έφαγα τον καθρέφτη (ήμουν με το τουτού). Το @@ να έχει κλείσει την μισή εθνική... έλεος δηλαδή! δε μπορούσε να κάνει πιό δεξιά, ώστε να μην εμποδίζει την κυκλοφορία;! Αυτό προκαλεί ατυχήματα όπως του φίλου εδώ. Προχωράς και βλέπεις μπροστά τους πάντες σταματημένους χωρίς λόγο...
    ΤΟΝ ΠΕΡΙΠΤΕΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΤΑΛΑ μετά την στροφή της ποσειδώνος στο καβουρι ...ΤΟΝ ΞΕΡΕΙΣ?

    :rotflmao: :rotflmao:

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.093
    Από την στιγμή που είσαι καλά μην σκέφτεσαι τίποτε άλλο.
    Ένα πεσιματάκι και μια συγκρουσούλα ήταν και πάει. Μην σκας.
    Τώρα για το κουστουμάκι του μοτό σου οκ θα σε πονέσει λίγο αλλά πίστεψε με πολύ-πολύ λιγότερο από αν είχες χτυπήσει κιόλας.
    Άντε βρε πάντα όρθιος και όλα φτιάχνονται...

  10. #10
    Α ρε γμτ... κρίμα.. αλλά anyway.. είσαι εδώ και τα λέμε, για σκέψου..
    More Techno..More Dijital!!
    This way please...www.di.fm


  11. #11
    Ευτυχως που εισαι καλα ρε φιλε και ολα τα αλλα θα γινουν.
    και πιστεψε με οτι τετοια μικροατυχηματα (που καλο ειναι να μην συμβαινουν) μας κανουν και περισσοτερο προσεκτικους σε τετοιες παγιδες.
    -Εγω σε αυτό το ΓΑΙΔΟΥΡΙ δεν ανεβαινω

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/04/2006
    Μηνύματα
    460
    Σίγουρα η πρώτη αίσθηση που δημιουργείται σε κάποιον διαβάζοντας το γράμμα σου, είναι ανακούφιση που δεν έπαθες κάτι σοβαρό και συνολικά βλέπεις ότι όλοι ανεξαιρέτως αυτό εκφράζουν. Εγώ θα ρωτήσω όμως, γιατί συνέβη αυτό; Αυτός που σταμάτησε στο περίπτερο ήταν νόμιμα σταματημένος εκεί; Θα κουράζονταν αν πήγαινε 100 μέτρα πιο πέρα (δεν ξέρω καθόλου την περιοχή) έστριβε, παρκάριζε νόμιμα και περπατούσε μέχρι το περίπτερο; Αυτουνού του ανόητου η άμεση επιθυμία για τσιγάρα ή ότι σκατά ήθελε να πάρει προφανώς είναι πιο σπουδαία από τη δική σου ζωή.


    Να αυτούς λέω ρε παιδιά.. Αυτόν εδώ! Πάρτου το δίπλωμα για 5 χρόνια και ρίχτου ένα τσουχτερό πρόστιμο, να το φυσάει και να μη κρυώνει.. Όσο τον αφήνεις, τόσο περισσότερες ταρζανιές θα κάνει κι αν το μοιραίο δε γίνει, αργά ή γρήγορα, θα είναι καθαρά θέμα καλής τύχης!

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της LIBYKOS
    Εγγραφή
    13/04/2005
    Μηνύματα
    231
    Αγαπητοί συνάδελφοι, σας παραθέτω τον κατάλογο καθώς και τις τιμές των ανταλλακτικών που θα χρειαστούν αλλαγή στο πληγωμένο μου V-stromάκι :

    Φλας αριστερό εμπρός, 30,52
    Φέρινγκ μπροστά ( το περίβλημα του διπλού φαναριού κομπλέ ), 208,79
    Φανάρι εμπρός, 263,91
    Καπάκι φέρνγκ κάτω, 60,48
    Καπάκι φέρινγκ πάνω ( περίβλημα οργάνων ), 42,05
    Χούφτες, 50
    Βάση οργάνων, 170,09
    Πλαϊνό αριστερό φέρινγκ, 142,10
    Σύνολο : 967,94
    Και όλα αυτά χωρίς τα εργατικά και την καλίμπρα.
    LIBYKOS

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.093
    Αρχικά δημιουργήθηκε από LIBYKOS
    Αγαπητοί συνάδελφοι, σας παραθέτω τον κατάλογο καθώς και τις τιμές των ανταλλακτικών που θα χρειαστούν αλλαγή στο πληγωμένο μου V-stromάκι :

    Φλας αριστερό εμπρός, 30,52
    Φέρινγκ μπροστά ( το περίβλημα του διπλού φαναριού κομπλέ ), 208,79
    Φανάρι εμπρός, 263,91
    Καπάκι φέρνγκ κάτω, 60,48
    Καπάκι φέρινγκ πάνω ( περίβλημα οργάνων ), 42,05
    Χούφτες, 50
    Βάση οργάνων, 170,09
    Πλαϊνό αριστερό φέρινγκ, 142,10
    Σύνολο : 967,94
    Και όλα αυτά χωρίς τα εργατικά και την καλίμπρα.
    Φιλαράκι δεν ξέρω από επισκευές ούτε μηχανικά ειδικά ΄για V-strom αλλά... σαν πολλά μου ακούγονται...
    Το ένας φλας 30 ευρώ;;;
    Το φανάρι 264 ευρώ;;;;
    Ίσως να λέω βλακείες γιατί δεν ξέρω αλλά πολλά φαίνονται...

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
    Φιλαράκι δεν ξέρω από επισκευές ούτε μηχανικά ειδικά ΄για V-strom αλλά... σαν πολλά μου ακούγονται...
    Το ένας φλας 30 ευρώ;;;
    Το φανάρι 264 ευρώ;;;;
    Ίσως να λέω βλακείες γιατί δεν ξέρω αλλά πολλά φαίνονται...
    Ενδεικτικά!!!

    Το φλας στο δικό μου το cbr-125 έχει 50 γιούρια!

    (μερικές φορές πιο πολύ πονάει η ζημιά της μηχανής παρά η δική μας)

    the lights came on fast
    lost in motorcrash
    gone in a flash unreal...

    PcBox.GR

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. το νέο μου "κοριτσάκι" κι εγω!!
    από sarimarina στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 73
    Τελευταίο μήνυμα: 16/11/2011, 19:52
  2. Την εκανα τη μ@λ@κι@ μου
    από samoure στο forum Suzuki GSXR's
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 30/04/2007, 15:19
  3. Θελω Τη ΜηΧανα Μου
    από bsari στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 28/02/2004, 18:54
  4. Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 12/01/2004, 16:50
  5. Τη "Καλησπέρα" μου σε όλους!
    από koula01 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 17/12/2003, 14:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF