Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 86

Θέμα: υπερδιαφημισμενο συνεργειο - γενική συζήτηση

  1. #1
    Μερικά πόστ μετακινήθηκαν για λόγους δεοντολογίας.

    Όσα είχαν υπονοούμενα, συντομογραφίες ονομάτων κλπ.

    Λυπάμαι, αλλά έτσι είναι ο κανονισμός του φόρουμ.

    Μόνο επωνύμως και συγκεκριμένα θα γίνονται καταγγελίες.

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  2. #2
    Highway To Hell... Το avatar του/της Boxer
    Εγγραφή
    16/03/2004
    Μηνύματα
    167
    Κατσε ρε καπιταν

    Ολο το ποστ ειναι υπονοουμενο.

    Η καταγγελια αυτη δεν κατονομαζει αλλα φωτογραφιζει.

    "Πριν ενα μηνα περιπου ειχα πάει σε γνωστο συνεργειο,που σχεδόν ΟΛΟΙ όσοι έχουν BMW μου πρότειναν να πάω.Ακούστε και κλάψτε"

    Τι κανει νιαου νιαου στα κεραμιδια ;
    Keep on rocking in a free world !!!

  3. #3
    Φωτογραφίζει με συντομογραφία του επωνύμου. Γι' αυτό την αφαίρεσα.

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  4. #4
    Highway To Hell... Το avatar του/της Boxer
    Εγγραφή
    16/03/2004
    Μηνύματα
    167
    Εγω μιλουσα για την αρχικη καταγγελια
    Keep on rocking in a free world !!!

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Boxer
    Εγω μιλουσα για την αρχικη καταγγελια
    Η αρχική, δηλαδή αυτή:

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Boxer
    "Πριν ενα μηνα περιπου ειχα πάει σε γνωστο συνεργειο,που σχεδόν ΟΛΟΙ όσοι έχουν BMW μου πρότειναν να πάω.Ακούστε και κλάψτε"
    Τι κανει νιαου νιαου στα κεραμιδια ;
    Μπορεί ίσως να κάνει "νιάου-νιάου" αλλά ΔΕΝ περιέχει ΚΑΝΕΝΑ στοιχείο για το ποιο είναι το συνεργείο

    (υπάρχουν αρκετά πολυδιαφημισμένα).

    Προσπαθούμε να κρατήσουμε την λεπτή γραμμή μεταξύ της ενημέρωσής μας για τα κακώς κείμενα και της αποφυγής δυσάρεστων γεγονότων (μηνύσεις κλπ). Το εύκολο θα ήταν να "σφάζουμε" το θρεντ εξ΄ολοκλήρου, αφήνουμε όμως τη γενική πληροφορία, προσπαθώντας όμως να αποφύγουμε νομικά τυχόν προβλήματα.





    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  6. #6
    No bike.....No party Το avatar του/της zeli
    Εγγραφή
    24/02/2005
    Μηνύματα
    244
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Μερικά πόστ μετακινήθηκαν για λόγους δεοντολογίας.

    Όσα είχαν υπονοούμενα, συντομογραφίες ονομάτων κλπ.

    Λυπάμαι, αλλά έτσι είναι ο κανονισμός του φόρουμ.

    Μόνο επωνύμως και συγκεκριμένα θα γίνονται καταγγελίες.

    Τελικά ο εν λόγω κύριος στον Πειραιά έχει πολυ περισότερες διασυνδέσεις απο ότι νόμιζα....Κάνει editing μέσω τρίτων και σε forums τώρα.Ο.Κ.Αφου θελετε να βγαλετε τα ματια σας βγαλτε τα.Εγω και ο φίλος με το 1150 απλά είπαμε την γνώμη μας τώρα που είδες το υπονοούμενο....Τεσπα μάλλον και αυτό το πόστ θα το φαει η μαρμάγκα οπότε τσαμπα καιει η λάμπα μου φαίνεται
    THE MORE WE SEE THE MORE WE KNOW...

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zeli
    Τελικά ο εν λόγω κύριος στον Πειραιά έχει πολυ περισότερες διασυνδέσεις απο ότι νόμιζα....Κάνει editing μέσω τρίτων και σε forums τώρα.Ο.Κ.Αφου θελετε να βγαλετε τα ματια σας βγαλτε τα.Εγω και ο φίλος με το 1150 απλά είπαμε την γνώμη μας τώρα που είδες το υπονοούμενο....Τεσπα μάλλον και αυτό το πόστ θα το φαει η μαρμάγκα οπότε τσαμπα καιει η λάμπα μου φαίνεται
    Zeli, πρόσεχε λίγο τι είπες...

    ΚΑΝΕΝΑΣ δεν κάνει editing μέσω τρίτων. Ότι ποστ έφυγαν, τα έβγαλα εγώ βάσει των κανόνων του φόρουμ.

    Υπονοούμενα σαν το παραπάνω να λείπουν σε παρακαλώ.

    Το ποστ ΔΕΝ το τρώει η μαρμάγκα, περιμένω να το διαγράψεις μόνος σου, όταν το ξαναδιαβάσεις και καταλάβεις τι έγραψες,

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  8. #8
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zeli
    Τελικά ο εν λόγω κύριος στον Πειραιά έχει πολυ περισότερες διασυνδέσεις απο ότι νόμιζα....Κάνει editing μέσω τρίτων και σε forums τώρα.Ο.Κ.


    Ρε Γιάννη, τάπαιξες τελείως ???
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zeli
    Τελικά ο εν λόγω κύριος στον Πειραιά έχει πολυ περισότερες διασυνδέσεις απο ότι νόμιζα....Κάνει editing μέσω τρίτων και σε forums τώρα.
    Conspiracy theory.


    Τρελαίνομαι

    You BETA believe...
    ________________________________
    You should be exhausted.....
    ________________________________
    Hit me, crush me....

  10. #10
    No bike.....No party Το avatar του/της zeli
    Εγγραφή
    24/02/2005
    Μηνύματα
    244
    Οχι ρε παιδιά αλλα μου έκανε εντύπωση ότι τα παραπάνω πόστ που ΚΑΙ αυτά εκρυβαν υπονοούμενα συνεχίζουν να υπάρχουν (και μάλιστα αναλογη ή περίπου απορία εξέφρασε και boxer) και τα δικα μας (εμένα και του ενετκάμιση) εξαφανίστηκαν με αιτιολογικό τα υπονοούμενα

    Ε το πρώτο πράγμα που σκεφτηκα ήταν αυτο που λέει ο dirtybird

    Ψ.....Conspiracy theories

    Υ.Γ. Είναι η τρίτη φορά που μου «τρώνε» posts όταν γράφω για τον εν λόγω «κύριο»


    Λοιπόν Cpt.?
    THE MORE WE SEE THE MORE WE KNOW...

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zeli
    Λοιπόν Cpt.?
    Λοιπόν τι;

    Θέλεις να πεις κάτι; Ξεκάθαρα!

    Είπαμε, once and for all:

    Καταγγελίες αόριστες, ανώνυμες, του τύπου "Ψωμ", "Παν", "Βαγ" δεν πρέπει να μπαίνουν γιατί θα δημιουργήσουν προβλήματα.

    Τα όσα ανέφερε ο Costas_k ΔΕΝ άφηναν κανένα περιθώριο στον όποιο θιγμένο να κινηθεί δικαστικά. Τα δικά σου (και του Boxer ενδεχομένως) άφηναν. Γι΄ αυτό και τα έκοψα.

    Δύο πράγματα είναι σίγουρα:

    α) ΔΕΝ παρακολουθώ τι γράφουν συγκεκριμένοι χρήστες για να τους κόβω. Αρα αν εσένα έχει κοπεί ανάλογο ποστ 3 φορές πρέπει να έχει να κάνει με το πως έγραψες οτι έγραψες.

    β) ΔΕΝ με νοιάζει το well being ΚΑΝΕΝΟΣ συνεργείου. Αλλά με ενδιαφέρει το moto.gr να μην έχει προβλήματα.

    conspiracy theories κλπ, παρακαλώ να τα αφήσετε στην είσοδο. Αν είχα άκρες με συνεργεία (όπως εμμέσως πλην ΣΑΦΩΣ υποννοείς και σε ξαναπαρακαλώ να ανακαλέσεις), ούτε θα έμενα 3 φορές απο αλυσίδα και μάλλον θα ειχα αλλάξει τη γριά που έχω με το καινούριο μοντέλο.





    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  12. #12
    ♠ ace of spades ♠ Το avatar του/της ALX GS 11½
    Εγγραφή
    20/03/2006
    Μηνύματα
    238

    Δηλαδη για να καταλαβω...

    Δεν μπορουμε να αναφερουμε τα ονοματα και τις καλες ή κακες υπηρεσιες που προσφερουν οι κατοχοι των συνεργειων?

    Αμα ειναι ετσι να τα κλεισουμε τα φορουμ.Τι τα θελουμε?Για να υποστηριζει ο καθενας την δικη του επιλογη μοτοσυκλετας και να πειραζομαστε?

    Οπως λοιπον σε πολλα τοπικς μεσα στο Μοτο.γρ εχουν αναφερθει ονοματα συνεργειων με θετικα σχολια (κι οχι απλα θετικα,αλλα εξυμνιστικα) ΚΑΙ ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΝ,ετσι πρεπει να υπαρχουν και τοπικς με ονοματα που αναφερουν κακες υπηρεσιες.

    Το Ψωμ το εγραψα εγω για συντομογραφια κι οχι οτι ειχα προβλημα να γραψω το ονομα.

    Απο Ψωμ δεν αρχιζουν και πολλα συνεργεια BMW/aprilia στην Αθηνα,οπως κι αν αναφερουμε κι αλλα οπως εσυ ΠΑΝ ΒΑΓ κτλ.

    Αν το προβλημα ηταν το ΨΩΜ ε ωραια...Ψωμοπουλος τοτε.
    Παναγιωτοπουλος,Βαγιανελης,Ευθυμιου,Μοtogennesis,Καλφαρετ ζος,Μοtion & style ...και αλλα που μπορει να ξεχναω.

    Οταν τα γραφουμε ολοκληρα τα ονοματα....πιανεται?

    Συγνωμη αλλα εγω νομιζω οτι οι στραβες που μας κανουν καποια συνεργεια καλο ειναι να αναφερονται,ωστε να μην την πατανε κι αλλοι.Οταν ολοι βρισκονται στο απυροβλητο θα συνεχισουν οπως δουλευουν.
    Αν αρχισουν ομως να χανουν πελατες,ισως αλλαξουν τον τροπο εργασιας τους και συμπεριφορα τους γενικως προς στον κοσμο.

    Ναι στην διαφημιση ΝΑΙ και στην δυσφημιση.
    Δεν έχει σημασία τι μοτοσυκλέτα οδηγείς αλλά....ΠΩΣ την οδηγείς!

  13. #13
    Να σας πω λίγο...



    Καταλαβαίνετε τι γράφω ή τζάμπα τα γράφω;



    Αρχικά δημιουργήθηκε από ALX GS 11½
    Ναι στην διαφημιση ΝΑΙ και στην δυσφημιση.
    Έχω την εντύπωση οτι οι κανονισμοί του moto.gr είναι σαφείς ΚΑΙ για τα δύο....

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  14. #14
    No bike.....No party Το avatar του/της zeli
    Εγγραφή
    24/02/2005
    Μηνύματα
    244
    Αστο ρε Cpt. καταλάβαμε...Θα γράφουμε απο δω και πέρα μόνο για τον αν κάνουν ή όχι σούζα τα BMW και θα λέμε καλημέρες και χρόνια πολλα στον κόσμο και πολλα άλλα τέτοια «ακίνδυνα» και ωραία postakia.







    THE MORE WE SEE THE MORE WE KNOW...

  15. #15

    Ας ανακεφαλαιώσουμε...



    @Alx GS 11,5:

    Εαν γράφεις για κάποιο συνεργείο οτι πήγες, δεν έκανε καλή δουλειά, "παιδιά μην πατήσετε εκεί" κλπ, ΧΩΡΙΣ να μπορείς να τεκμηριώσεις αυτά που γράφεις (και είναι γραπτά άρα scripta manent), τότε ο θιγόμενος μπορεί να κατηγορήσει εσένα και το moto για δυσφήμιση.

    Μονο εάν καταγείλεις ΕΠΩΝΥΜΩΣ και με συγκεκριμένα στοιχεία μια κακοτεχνία είσαι (είμαστε) οκ.


    Για να στο δώσω με ένα παράδειγμα: Συνεργείο στο οποίο εσύ πηγαίνεις και είσαι πολύ ευχαριστημένος ευθύνεται, στο βαθμό που μπορούμε να συμπεράνουμε, για το γεγονός οτι 3 φορές σε 1 μήνα μου βγήκε η αλυσίδα (τη μία στην εθνική πηγαίνοντας με 140-150...).

    Είδες να έγραψα κάτι για το συνεργείο αυτό; Δεν το έκανα γιατί ΔΕΝ μπορώ να τεκμηριώσω οτι φταίει αυτός. Απλά δεν ξαναπάτησα εκεί. Και σε όσους με ρωτάνε κατ' ιδίαν, δε λέω "είναι χαλια/απατεώνας", απλά εξιστορώ τι συνέβη σε εμένα. Ο καθείς αποφασίζει.

    Το να γράψεις "Ψωμ" με το "Ψωμόπουλος" είναι το ίδιο λάθος. Γι΄αυτό και έφυγαν τα συγκεκριμένα ποστ.

    Πιστεύω τώρα να έγινα κατανοητός.

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 280
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2018, 15:01
  2. Γενικη συζητηση για τα V-Strom
    από gcrook στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 54
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2011, 10:44
  3. υπερδιαφημισμενο συνεργειο
    από costas_k στο forum BMW
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 07/10/2006, 12:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF