Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 6 από 6

Θέμα: Αγορά Honda Deauville 650

  1. #1
    Ο Bane Bane Το avatar του/της jasper
    Εγγραφή
    31/08/2005
    Μηνύματα
    62

    Αγορά Honda Deauville 650

    Μετά από μια διετή θητεία στo CBF250 μπορώ πλέον ως καλός πολίτης να ανέβω λίγο στα κυβικά. Έχω σχεδόν αποφασίσει να πάω προς το προηγούμενο ΗΟΝDA DEAUVILLE. Έχει κανείς συμφορουμίτης εμπειρία από DEAUVILLE να μας πει; Βασικά με προβληματίζουν 2 πράγματα:
    1. Πόσο δυσκίνητο θα είναι στην αστική κίνηση. Σίγουρα δεν περιμένω να είναι CBF αλλά πόσο μαστόδοντο είναι σε μποτιλιαρισμένους δρόμους; Θα με προσπερνάνε στις σφήνες τα SMARΤ;
    2. Επειδή είναι μηχανή που αφορά τριψήφιο αριθμό χρηστών στην Ελλάδα (μακάρι να κάνω λάθος) μήπως έχει (ή θα έχει σύντομα) πρόβλημα με ανταλλακτικά;
    There Ain't No Such Thing As A Free Launch

  2. #2

    Re: Αγορά Honda Deauville 650

    Αρχικά δημιουργήθηκε από jasper
    Επειδή είναι μηχανή που αφορά τριψήφιο αριθμό χρηστών στην Ελλάδα (μακάρι να κάνω λάθος) μήπως έχει (ή θα έχει σύντομα) πρόβλημα με ανταλλακτικά;
    Δεν έχω οδηγήσει ποτέ το Deauville αλλά φαντάζομαι οτι θα είναι κάτι παρόμοιο με το Transalp, μπορεί να πέφτω κι εντελώς έξω όμως..

    Αυτό που ξέρω σίγουρα είναι οτι η Honda θα έχει πρόβλημα με τ'ανταλλακτικά της μέχρι ν'αποφασίσει ο Σαρακάκης να πάρει τα βουνά.


  3. #3
    Na thimase oti tha exeis provlima metapoliseis afou den eine kai to poio emporiko mixanaki.
    " Θέλεις ξανά ν' αποτελειώσεις μοναχός
    Ενα ταξίδι που ποτέ δεν τελειώνει"

    Για ταξιδευτές: www.cars4rent.gr/

  4. #4
    Το Deauville ειναι μια χαρά μηχανάκι, αλλά αν ΔΕΝ πρόκειται να το χρησιμοποιήσεις για ταξίδια γιατί να το πάρεις.

    Πάρε καλύτερα ένα cbf600 που δεν θα σε προβληματίσει αν περνάνε οι ενσωματωμένες βαλίτσες στην κίνηση.

    Η μεταπώληση του deauville είναι ένα πρόβλημα μια και είναι "εξειδικευμένο" μηχανάκι

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  5. #5
    Ο Bane Bane Το avatar του/της jasper
    Εγγραφή
    31/08/2005
    Μηνύματα
    62
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Το Deauville ειναι μια χαρά μηχανάκι, αλλά αν ΔΕΝ πρόκειται να το χρησιμοποιήσεις για ταξίδια γιατί να το πάρεις.

    Πάρε καλύτερα ένα cbf600 που δεν θα σε προβληματίσει αν περνάνε οι ενσωματωμένες βαλίτσες στην κίνηση.

    Η μεταπώληση του deauville είναι ένα πρόβλημα μια και είναι "εξειδικευμένο" μηχανάκι

    Για ταξίδια θέλω να το πάρω, αλλά κάπως πρέπει να μπαίνω και στο κέντρο. Η τηλεεργασία αργεί ακόμη γμτ....

    Για τη μεταπώληση το ξέρω ότι θα υπάρξει πρόβλημα, αλλά παίρνοντας το μεταχειρισμένο ήδη γλιτώνω ένα μεγάλο μέρος της χαμένης μεταπωλητικής αξίας. Στο καινούριο είναι πολύ πιο έντονη αυτή η ζημιά.

    Το CBF 600 είναι σίγουρα καλύτερο σε ευκινησία αλλά δε με πολυαρέσει.

    Τες πάντων, θα δούμε.
    There Ain't No Such Thing As A Free Launch

  6. #6
    Απο ευκινησία... χμμ δεν έχει να προσφέρει πολλά! Στο ταξίδι σαφώς υπερτερεί και όντως αυτές οι ενσωματωμένες βαλίτσες είναι "κάπως"...
    Το έχω οδηγήσει στο κέντρο και δε μπορώ να πω ότι με βόλεψε ιδιαίτερα...
    Το CBF πιστεύω είναι καλύτερη κίνηση (και σε θέμα μεταπώλησης)

    SARCASM / because beating the shit out of people is illegal

Παρόμοια θέματα

  1. ΑΓΟΡΑ Honda Deauville 700
    από babis ural στο forum Honda
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 10/10/2012, 10:58
  2. Μεταχειρισμενη Honda Deauville 650
    από panavour στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 18/06/2007, 22:00
  3. Αγορα V-strom 650
    από medieval στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2004, 18:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF