Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 29

Θέμα: Συνεργείο του κ@λου ΥΑΜΑΗΑ

  1. #1
    Κουφάλογες Γριές!!!! Το avatar του/της kapeos
    Εγγραφή
    16/05/2002
    Μηνύματα
    260

    Talking Συνεργείο του κ@λου ΥΑΜΑΗΑ

    Συνεργείο YAMAHA εξουσιοδοτημένο, γνωστό και μη εξαιρετέο.

    Τηλεφωνώ :

    -Καλημέρα θέλω τον τάδε
    -Καλημέρα τάδε εδώ
    -Τηλεφωνώ εκ μέρους του άλλου τάδε
    - (κλπκλπκλπκλπ) μεγάλε-του λέω- γράφω και στο moto.gr
    -α, γράφω και εγώ αλλά πολύ σπάνια. Έχω όμως ένα φίλο που γράφει συχνά και είναι ο ταδ.τάδε
    -Ναι ρε τον ξέρω, ομολογώ. Δεν μου λες service fazer 2004 στα 10.000 χλμ πόσο???
    -160 € φίλε, μου λέει.
    -οκ το φέρνω.

    Πάω να το πάρω σκεπτόμενος φυσικά ότι θα πηγαίνει καλύτερα στο σασμαν (λάδια της Yamaha του είπα να βάλει) και μίζα (εκκίνηση) λόγω αλλαγής των μπουζί.

    -Καλησπέρα τάδε ήρθα.
    -Γεια σου κολλητέ του κολλητού μου. Σου είχα πει 160 € ε; 180 € θέλω
    -Γιατί ρε τάδε?
    -Να μωρέ άλλαξα και το παραφλού. Ήταν ευκαιρία γιατί έβγαλα τα μπουζί .
    -Μα είναι 8 μηνών μηχανή και έχει κάνει 10.000 χλμ
    -Ε ήταν ευκαιρία.

    Καλά γ@μ@ τον λέω.


    Η μηχανή δεν παρουσίασε ΟΥΔΕΜΙΑ βελτίωση ούτε σασμαν ούτε βέβαια εκκίνηση (μίζα).
    Ανοίγω μετά από 700 χλμ τα λάδια και είδα ότι είναι ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΑ σκούρα (λίγο πριν μαυρίσουν)

    Νομίζω ότι τελικά άλλαξε το φίλτρο λαδιού (γιατί φαίνεται εξωτερικά) και συμπλήρωσε τα λάδια. Κατά τα άλλα δεν έκανε εντελώς τίποτε άλλο γιατί παραπολύ απλά έχει καλλημένο τον κώλο του αφού δεν μπορώ να του αποδείξω τίποτε άλλο (να μην τρέχουμε και σε χημεία τώρα).

    Νιώθω μαλάκας

    Δεν γράφω ποιο συνεργείο ήταν αλλά με όλη μου την «αγάπη» θα τον δώσω με pm

  2. #2
    Μέλος απο...τότε... Το avatar του/της powerphot
    Εγγραφή
    21/05/2004
    Μηνύματα
    2.332

    Re: Συνεργείο του κ@λου ΥΑΜΑΗΑ

    Κι ύστερα λέμε για τα συνεργεία Aprilia:a31:
    Το ταξίδι του Ηλία Βροχίδη μπορείτε να το διαβάζετε και στην ιστοσελίδα του Madnomad.gr, στο Facebook Madnomad

  3. #3
    ..πάλι αναβάτης.. Το avatar του/της sotpag
    Εγγραφή
    02/11/2002
    Μηνύματα
    1.395
    τι κανει μια σφραγιδα




    ρε Μητσο τι να πω



    για να αλλαξει φιλτρο χανει πολλα λαδια δεν νομιζω να μη στα αλλαξε


    το παραφλου 5 ευρα εχει αν θελει και 15 για αλλαγη τι να πω


    τωρα τα μπουζι τι τα αλλαζες με 10000 μια χαρα θα ηταν , τσαμπα λεφτα
    13 Φ. ΑΝΤΙΑΝΑΚΥΚΛΩΤΙΚΕΣ ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ

  4. #4
    Άμα άλλαζε μόνο φίλτρο, δεν θα του πεφτε πολύ λάδι απο εκεί? (δεν έχω δει που το έχει το Fazer).

    Αν είναι έτσι δεν αξίζει τον κόπο.
    Επίσης μερικά λάδια είναι πιο σκούρα απο καινούργια. Επίσης μπορεί να μην άφησε να στραγγίξουν καλά τα παλιά (συνηθισμένο).

    Για το αντιψυκτικό, όντως ήταν περιττό.

    You BETA believe...
    ________________________________
    You should be exhausted.....
    ________________________________
    Hit me, crush me....

  5. #5
    Κουφάλογες Γριές!!!! Το avatar του/της kapeos
    Εγγραφή
    16/05/2002
    Μηνύματα
    260
    Ρε παιδιά, εδω ο άνθρωπος μου έλεγε μαλακίες ότι ΄παραφλού υπάρχει με 1 € και υπάρχει και με 20 €.


    Οσο για τα λάδια, στην αλλαγή του φίλτρου θα σου φύγει το λιγότερο η μισή ποσότητα.

    Εγώ σας λέω ότι έμεινε μέσα το 1/4 ήταν σωστό?????


    Ώσο για το ότι μερικοί δεν στραγγίζουν τα λάδια, αν ανακατέψεις 30 γραμμάρια μαυρο λάδια με 2,5 λιτρα ξανθό δεν μαυρίζει τόσο πολύ.

    Για τα σκούρα λάδια οκ έχουμε και μια εμπειρία 17 χρόνια (+2 χρονια εργασία σε αλλαγές λιπαντικών), οπότε δεν παίζει το σενάριο αυτό. Το λάδι δεν ήταν από την μαμά ξανθό. Βεβαι υπάρχει τωρα που το σκεφτομαι, η πιθανότητα να μου έβαλε λάδια από τον προηγουμενο που το ειχε πάει για αλλαγή στα 1000 χλμ





    Συμβουλή ---- Οτι μπορείτε καντε το μόνοι σας.

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kapeos


    Συμβουλή ---- Οτι μπορείτε καντε το μόνοι σας.
    Ακριβώς.

    You BETA believe...
    ________________________________
    You should be exhausted.....
    ________________________________
    Hit me, crush me....

  7. #7
    ΚΑΙ ΤΩΡΑ????.... Το avatar του/της matmat
    Εγγραφή
    06/07/2003
    Μηνύματα
    1.273

    Re: Συνεργείο του κ@λου ΥΑΜΑΗΑ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από kapeos
    Συνεργείο YAMAHA εξουσιοδοτημένο, γνωστό και μη εξαιρετέο.


    Νιώθω μαλάκας

    Δεν γράφω ποιο συνεργείο ήταν αλλά με όλη μου την «αγάπη» θα τον δώσω με pm
    Απαντώ γενικά και με όλη μου την "αγάπη"
    μιας και εμέσως εμπλέκομαι ...

    1. αν δεν ξεπεράσουμε την καχυποψία που μας διακρίνει σαν άτομα και δέν δειαχειριζόμαστε σωστά τις όποιες εμπειρίες αποκτούμε στην πορεία μας δεν μας φτέει ο μηχανικός του συνεργείου που πηγένουμε .

    Οχι οτι είναι φίλος μου αλλά υπάρχουν κι άλλοι απο εδώ μέσα τουλάχιστον που πήγαν είδαν και έμειναν παραπάνω απο ευχαριστημένοι ( ενας εξ αυτόν κι εγώ )
    2. δεν θα πλέξω το εγκώμιο κανενός όμως εκλαμβάνω την καχυποψία σαν δυσφιμιστικό παράγοντα.
    3. τις όποιες εργασίες σου έκανε τις είχατε συμφωνήσει απο πρίν , άσε που είναι συγκεκριμένα πράγματα απο όσο ξέρω οτι πρέπει να γίνουν σε ένα τέτοιο σέρβις .
    Το αν του είπες οτι έχεις πρόβλημα με το σαζμαν σου ή όχι δεν το γνωρίζω
    τα λάδια είναι αδύνατον να μην τα άλλαξε μιας και λές οτι αλάχθηκε το φίλτρο . και πές μας βρε Δημήτρη ποτε το άφησες και πότε το πηρες , το κάθε μηχανάκι όσες φορές έχω τύχει εκεί μένει στην ράμπα τουλάχιστον μισή ώρα να στραγκίξει ...
    Αυτά για την ώρα ...


    "Αν είναι να φύγω ας φύγω πρωί
    στη σωστή εποχή σε λάθος στροφή"

    Θάνος Ανεστόπουλος / Διάφανα Κρίνα

    http://smutradio.listen2myradio.com/

  8. #8
    Κουφάλογες Γριές!!!! Το avatar του/της kapeos
    Εγγραφή
    16/05/2002
    Μηνύματα
    260

    Re: Re: Συνεργείο του κ@λου ΥΑΜΑΗΑ

    1. αν δεν ξεπεράσουμε την καχυποψία που μας διακρίνει σαν άτομα και δέν δειαχειριζόμαστε σωστά τις όποιες εμπειρίες αποκτούμε στην πορεία μας δεν μας φτέει ο μηχανικός του συνεργείου που πηγένουμε .

    ΚΑΧΥΠΟΨΙΑ ΘΕΩΡΕΙΣ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΠΗΓΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΟΝ ΣΥΣΤΗΣΑΝ ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΜΗΧΑΝΙΚΟ???? (ΚΑΧΥΠΟΨΙΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΝ ΠΗΓΑΙΝΑ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΕΣΤΩ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ 17 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΡΕΙΑ ΝΟΜΙΖΩ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΩ ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΧΥΠΟΨΙΑΣ

    Οχι οτι είναι φίλος μου αλλά υπάρχουν κι άλλοι απο εδώ μέσα τουλάχιστον που πήγαν είδαν και έμειναν παραπάνω απο ευχαριστημένοι ( ενας εξ αυτόν κι εγώ )

    ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΔΕΝ ΣΤΗΝ ΕΙΠΑ ΠΟΤΕ, ΚΑΙ ΑΣ ΕΓΙΝΕ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΠΕΡΙΠΟΥ 3 ΜΗΝΕΣ. ΤΗΝ ΕΜΑΘΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΣΤ. ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑ ΕΠΩΝΥΜΑ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΑΠΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΩ ΟΤΙ ΜΕ ΣΥΣΤΗΣΕ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΓΝΩΣΤΟΣ ΤΟΥ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΑ ΣΤΟ ΜΟΤΟ.

    2. δεν θα πλέξω το εγκώμιο κανενός όμως εκλαμβάνω την καχυποψία σαν δυσφιμιστικό παράγοντα.

    ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΠΛΕΚΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΒΓΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΟΤΙ ΛΕΩ ΠΑΠΑΡΙΕΣ, ΚΑΙ ΕΝ ΠΑΣΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΓΩ ΛΕΩ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ, ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΛΛΙΣΤΑ ΕΣΥ ΝΑ ΠΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ. ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΙΜΑΧΗΣΟΥΜΕ.

    3. τις όποιες εργασίες σου έκανε τις είχατε συμφωνήσει απο πρίν , άσε που είναι συγκεκριμένα πράγματα απο όσο ξέρω οτι πρέπει να γίνουν σε ένα τέτοιο σέρβις .

    ΝΑΙ ΣΥΜΦΩΝΗΣΑΜΕ 160 € ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ 180 € ΛΟΓΩ ΠΑΡΑΦΛΟΥ (ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΣΤΑ SERVICE).

    Το αν του είπες οτι έχεις πρόβλημα με το σαζμαν σου ή όχι δεν το γνωρίζω

    ΤΟ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΕΙ. ΑΧΒΑΧ

    τα λάδια είναι αδύνατον να μην τα άλλαξε μιας και λές οτι αλάχθηκε το φίλτρο . και πές μας βρε Δημήτρη ποτε το άφησες και πότε το πηρες , το κάθε μηχανάκι όσες φορές έχω τύχει εκεί μένει στην ράμπα τουλάχιστον μισή ώρα να στραγκίξει ...

    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΑ ΑΛΛΑΞΕ ΑΛΛΑ ΥΠΟΨΙΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ...
    ΤΟ ΑΦΗΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 9 ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΡΑ 6 ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ. ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΠΑΠΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ. ΤΩΡΑ ΠΟΣΗ ΩΡΑ ΤΑ ΣΤΡΑΓΓΙΞΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ-ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΩ,

    Αυτά για την ώρα ...

    Να πω ότι με τον mat-mat (φιλαράκι-ΔΕΛΕΑΡ) μιλήσαμε με pm αλλά και τηλεφωνικά και δεν υπάρχει λόγος το ποστ να καταλήξει στις διαμάχες.

    Με αγάπη (χωρίς εισαγωγικά)

    Kapeos

  9. #9
    Γυρολόγος Το avatar του/της m1ke
    Εγγραφή
    28/07/2003
    Μηνύματα
    389
    ΠΕΡΙ ΛΑΔΙΩΝ.

    Διάφορα "συνεργεία" επιλέγουν να χρησιμοποιούν χύμα ανακυκλωμένο λάδι που το αγοράζουν με 1~2? το λίτρο.

    Αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα ότι το λάδι είναι σκάρτο, αλλά σίγουρα η κονόμα είναι μεγάλη όταν στο χρεώνουν με 10?.
    Triple 1050


  10. #10
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΣΕ ΠΜ ΠΟΙΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΗΤΑΝΕ....

    ΣΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑ ΠΜ ΑΛΛΑ Ο ΦΑΚΕΛΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΛΗΡΗΣ...

    ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ!
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/08/2005
    Μηνύματα
    2
    Θα ηθελα και εγω με την σειρα να να αναφερω το εξης. Οταν αγορασα την μηχανη μου καινουργια Fazer 1000 μοντ.2002 περνω καποιο συμβεβλημενο για το service 1000χλμ. το κοστος ηταν μονο αλλαγη λαδιων και φιλτρου . Στο επομενω στα 5000 ο αρχιμαστορας πρωτη ερωτηση που εκανε ηταν αν ειμαι πελατης του καταστηματος. Οταν ειπα οτι ειναι το 2ο η απαντηση του ηταν οτι πρεπει να γινει αλλαγη σε φιλτρο αερα,λαδιου,βενζινης,μπουζι,λαδια και φυσικα το μηχανακι να μπει στο δυναμομετρο.... για καυσαναλυση και να δουμε τις πιεσεις του κινητηρα. Κοστος εργασιας που ζητησε 180 ευρω χωρις τα αναλωσιμα. Φυσικο ηταν οτι επαθα εγκεφαλικο. Το απογευμα βαζω φιλο μου να κανει το ιδιο τηλεφωνο. Ησαστε πελατης μας? Οχι. Τοτε πρεπει να γινει μονο αλλαγη σε λαδια και φιλτρο λαδιου. Κοστος περιπου 50 ευρω με την εργασια. 2ο εγκεφαλικο.Μετα απο email μου στην yamaha η απαντηση ηταν η εξης.

    Το service του FZS1000 γίνεται κάθε 10000 χλμ. και οι συγκεκριμένες
    εργασίες που απαιτούνται περιγράφονται στο Βιβλίο Οδηγιών Χρήσης που
    συνοδεύει τη μοτοσικλέτα.

    Το service των ενδιάμεσων 5000 χλμ. που προτείνουμε αφορά στην αλλαγή
    λαδιών κινητήρα (όχι φίλτρου) και μόνο.

    Με εκτίμηση,
    Ανδρέας Κοσκινάς / Τεχνικός Διευθυντής
    Συγνωμη αν σας κουρασα μετα απο αυτο μαλον καταλαβενεται για ποιο service προκειται. Σας ευχαριστω για τον χρονο σας.

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Epstein
    μετα απο αυτο μαλον καταλαβενεται για ποιο service προκειται.
    καταλαβαμε για ποιο εξουσιοδοτημενο πρόκειται...


    είναι κρίμα , διότη υπάρχουν άνθρωποι που τους πιάνουν έτσι κότσο!

  13. #13
    FZS600 Fazer Το avatar του/της schumacher_
    Εγγραφή
    13/05/2006
    Μηνύματα
    220
    Εγώ ρε παιδιά δεν κατάλαβα... δε μου το εξηγεί κανείς σε πμ, γιατί κι εγώ yamaha έχω, να αποφύγω τις κακοτοπιές...


  14. #14
    Καυλαντης ! Το avatar του/της R-1nas
    Εγγραφή
    03/04/2006
    Μηνύματα
    450

    Question

    Παιδια εαν εχει καποιος την καλοσυνη ας στειλει και σε εμενα ενα πμ για να μην περναω ουτε απεξω!

  15. #15
    το εξουσιοδοτημενο που αναφερει ο kapeos ουδε μία σχέση έχει με το εξουσιοδοτημένο που λέει ο Epstein ...


    προς αποφυγή παρεξηγήσεων!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Προέλευση του... fuck!
    από KAS77 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2008, 16:46
  2. Κάποιος έχει το Honda του στο συνεργείο...
    από Tropeas στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 18/01/2007, 20:41
  3. Δημοσιογραφοι του κωλου!!!
    από AFTER στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 13/12/2003, 07:31

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF