Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 54 από 54

Θέμα: Δέσιμο στο καράβι?

  1. #46
    Δεν παίζει αυτό .
    Και στο καράβι δεν σε αφήνουν να τη βάλεις στο διπλό , τουλάχιστον στις Ιταλικές γραμμές .

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Spyrious
    Εγγραφή
    14/05/2009
    Μηνύματα
    165
    Σε ταξίδια προς Ιταλία,βλέπαμε τους μουτσους να επιμένουν να ζητάνε διπλό σταντ σε κάτι ξένους με gs. Ότι ναναι.

  3. #48
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    Επειδή κάποιος έγραψε κάτι σε ένα άρθρο σημαίνει ότι είναι και σωστό?

    Εδώ δεν ξέρουν καλά ούτε αυτοί που δουλεύουν μέσα στα καράβια.

    Την μηχανή τη βάζουμε στο μονό και την δένουμε απ' τη μεριά του σταντ με ταχύτητα μέσα. Τώρα το καλοκαίρι και να μη τη δέσεις πάλι δε θα πάθει τίποτα (εκτός και αν το σταντ είναι περήφανο). Επίσης αν δε τη δέσει κάποιος ενώ χρειάζεται, θα το κάνει άνθρωπος του καραβιού.

    Και για Ιταλία μια χαρά την έβαλα στο πλαινό σταντ.

    Edit.

    Εντάξει δεν είχα διαβάσει όλο το άρθρο. Δε ξέρω που τα βρήκαν όλα αυτά αλλά προκαλούν γέλιο. Προφανώς δεν ξέρουν αλλά έπρεπε να γράψουν ένα άρθρο για τώρα το καλοκαίρι.

    Συνήθως ότι ώρα και να πας η μηχανή θα μπει στο ίδιο σημείο με το να πας τελευταία στιγμή. Το να πας νωρίς μερικές φορές είναι και χειρότερο γιατί φορτώνουν ακόμα τις καρότσες απ' τα επικαθίμενα και δεν ξέρουν σίγουρα (συνήθως ξέρουν) από που θα ξεκινούν τα ΙΧ Αν το βάλεις εκεί που θα μπει καρότσα τράκτορα θα βγεις με 2 ώρες καθυστέρηση. Ειδικά αν το έβαλες ανάμεσα σε κολόνες γιατί δεν αφήνουν χώρο να περάσεις από δίπλα. (Έχω πάει νωρίς και επειδή δεν ασχολήθηκε κανείς μαζί μου το έβαλα όπου γούσταρα, ευτυχώς την επόμενη δεν βιαζόμουν να βγω. Έφτασα 6.00, βγήκα 8.30. Κατέβηκα στο γκαράζ και ξανα ανέβηκα επάνω και παράγγειλα καφέ. Ο λόγος που δεν ασχολήθηκαν μαζί μου ήταν γιατί πιθανότατα δεν ήξεραν ακόμα που θα μπουν οι μηχανές)
    Οπότε δεν την βάζεις όπου θέλεις και δεν κρίνεις μόνος σου που είναι το καλύτερο σημείο γιατί δεν ξέρεις που είναι το καλύτερο σημείο. Και δεν την βάζεις ανάμεσα σε κολώνες γιατί θα περιμένεις να βγουν τα αμάξια πριν από σένα (και θα σε φάει το καυσαέριο).

    Τα χαρτόνια φυσικά δε θα τα σχολιάσω, να δω μόνο κανέναν! Μακριά από τοίχους λέει αν τη βάλεις στο κεντρικό! Ναι και μακριά από οτιδήποτε λέω εγώ γιατί στανταρ κάπου θα βρει. Ζητήστε να σας αδειάσουν ένα χώρο να την βάλετε στη μέση!

    Ρε σεις! Δείτε πως είναι δεμένες οι μηχανές και τα σκούτερ του πληρώματος! Σηνήθως είναι εκεί που θα στας υποδείξουν τα πρώτα πρώτα ή αυτά που είναι ξεχωριστά σε σημεία με ελάχιστες μηχανές. (Παίζει ακόμα και να μην είναι δεμένα, γιατί ξέρουν τι ταξίδι θα κάνουν)
    Τελευταία τροποποίηση από daz; 22/07/2016 στις 18:55.
    Sent from me using a computer.

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Την μηχανή τη βάζουμε στο μονό και την δένουμε απ' τη μεριά του σταντ με ταχύτητα μέσα.
    Σωστός

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.342
    Όσες φορές έχω πάει δωδεκάνησα πάντα άφηνα το πλήρωμα να την δέσει και το κάνανε μια χαρά και κάποιες φορές μπορώ να πω και άψογα. Έχω φίλο που δουλεύει στα Highspeed και μου έχει πει ότι τις προσέχουν όλες στο δέσιμο.

  6. #51
    μια χαρα τα δενουν οι ανθρωποι στα καραβια και εντος και εκτος.το πασχα γυρνοντας απο λεσβο μεχρι και αφρολεξ μου ειχανε βαλει στα σημεια που ακουμπουσε το σκοινι στο τεποζιτο
    κατα τα αλλα μονο σταντ απαιτησαν και ταχυτητα μεσα χωρις συναγερμο
    Lost on purpose..again

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leo1964
    Εγγραφή
    01/12/2015
    Μηνύματα
    709
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ionized Προβολή μηνύματος
    μια χαρα τα δενουν οι ανθρωποι στα καραβια και εντος και εκτος.το πασχα γυρνοντας απο λεσβο μεχρι και αφρολεξ μου ειχανε βαλει στα σημεια που ακουμπουσε το σκοινι στο τεποζιτο
    κατα τα αλλα μονο σταντ απαιτησαν και ταχυτητα μεσα χωρις συναγερμο

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της balakia
    Εγγραφή
    10/04/2010
    Μηνύματα
    223
    Να πω και τι βλεπουν τα ματακια μου.
    Στα καραβια με ελληνικο πληρωμα δεν εχεις να φοβηθεις κατι,σχεδον ολοι ξερουν την δουλεια τους.
    Στα γκριμαλντι ειναι για κλωτσιες και θα κατσεις εκει μεχρι να ασφαλισουν και τα γυρω απο εσενα οχηματα.
    ΣΚΟΝΗ ΠΕΤΡΕΣ ΛΑΣΠΗ ΟΛΗ ΜΕΡΑ......
    ΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΡΩΣΟΠΙΚΟΤΗΤΕΣ

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Βασικά δεν είναι καμιά επιστήμη που να χρειάζεται και άρθρο.Μπαίνεις στο καράβι, σου λένε που τη βάζεις κ τέλος.

    Εγώ προτιμώ να μπαίνω από τους τελευταίους για να αποφεύγω τη ταλαιπωρία κατά την άφιξη στον προορισμό.

    Αχ καλοκαίρι σε νησί με μηχανή! <3

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. moto στο καράβι S.O.S
    από perrakis στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2011, 23:22
  2. δεσιμο αποσκευων πανω στο top case
    από intruder στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 30/06/2010, 12:20
  3. Παιδες ερωτηση για κάγκελα στο transalp
    από petridist στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/10/2005, 09:20
  4. 7 Χρονια Στο Θιβετ!!!
    από Adventure-R στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2003, 10:26
  5. Χαμος στο wild thing!!!!!!!!!!!!!!!!!
    από BIKENEST στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 27/11/2003, 13:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF