Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 21

Θέμα: κατι που θελω να το πω...

  1. #1

    κατι που θελω να το πω...

    Οταν κυκλοφορω στους δρομους διαπιστωνω οτι κυκλοφορουν κ πολλοι καγκουρες.Εχω κουραστει να βλεπω ατομα με κρανη σαν αυτα που φορανε οι ποδηλατες,ή ακομα χειροτερα,ανοιχτα κρανη,τα οποια στο πισω μερος εχουν μια ρωγμη ΝΑ με το συμπαθιο .
    Δηλαδη οι ανθρωποι που τα φορανε αυτα τα κρανη δεν καταλαβαινουν οτι με το παραμικρο θα σπασει το κρανος τους;Ή τους ενδιαφερει να μην τους γραψει η τροχαια;Εσεις τι εχετε να πειτε;
    ...appetite for destruction...

  2. #2
    FZS600 Fazer Το avatar του/της schumacher_
    Εγγραφή
    13/05/2006
    Μηνύματα
    220
    Επειδή κι εγώ το έχω αναρωτηθεί άπειρες φορές, έχω καταλήξει στο ότι απλά σκέφτονται πολύ ωχαδερφιστικά και θέλουν μόνο να γλυτώσουν το γράψιμο από την τροχαία... Αν δεν κάνω λάθος εντωμεταξύ, αν το κράνος δεν έχει πιστοποιήσεις ασφαλείας, πάλι μπορούν να σε γράψουν (θεωρητικά μιλώντας πάντα, έτσι?)...

    Εκεί που εκνευρίζομαι εντελώς είναι που βλέπω κάτι 30ρηδες-40ρηδες με κάτι τέρατα BMW 1200GS ή κάτι αντίστοιχου μεγέθους και αντίστοιχης τιμής και ενώ έχουν δώσει μια περιουσία για τη μηχανή και τα περιφερειακά της, τσιγγουνεύονται να δώσουν 300-400? να πάρουν ένα σωστό κράνος, που στο κάτω κάτω προστατεύει το κεφάλι τους...

  3. #3
    Χεχε... πάρτε pop corn και ελάτε καθημερινά στην "εθνική οδό tuning show". Εκτός από akranovic έχω βαρεθεί να βλέπω τις πλάτες και τα κ..λ...μέρια όλων αυτών με τα φανελάκια και τις supersport μοτοσικλέτες τους... (να είχαν και ωραίο σώμα, να πω εντάξει... )

    Άβυσσος το μυαλό διαφόρων.

    Ας κοιτάξουμε να είμαστε εμείς σωστοί και όποιος θέλει ας παραδειγματισθεί. Δυστυχώς δε μπορούμε να κάνουμε κάτι γι' αυτούς που αποφεύγουν να προστατεύσουν τον εαυτό τους
    SARCASM / because beating the shit out of people is illegal

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Έχεις να δείς φίλε μου ΠΟΛΛΑ ΚΟΥΛΑ στους δρόμους μας!!!

    Από πού να αρχίσει κάποιος καιπού να τελειώσει.......


  5. #5
    Σχεδόν Αρτιμελής Το avatar του/της xtrm600
    Εγγραφή
    22/05/2005
    Μηνύματα
    108
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
    Έχεις να δείς φίλε μου ΠΟΛΛΑ ΚΟΥΛΑ στους δρόμους μας!!!

    Από πού να αρχίσει κάποιος καιπού να τελειώσει.......

    Στη Μεσογειων πχ προχτές,τύπος με κρανουμπα ανθρακωρίχου,το οποίο για να μην τον "ενοχλει" μάλλον το γείσο το είχε βάλει ΑΝΑΠΟΔΑ!!!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :a24: :a31: :a011: :a028: :a029: Περττό να πω οτι 4 μηχανές ειχαμε κλάσει στα τα γέλια μεχρι το πεντάγωνο..
    Είπα να τον βγάλω φωτο αλλά το αποφεύγω όταν οδηγαω
    Είμαστε μπίλιες στη ρουλέττα του καπιταλισμού
    ZZZZZzzzzZZZZZ

  6. #6
    Ανήσυχο πνεύμα.... Το avatar του/της latris mixanis
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    4.051
    Ο κυριότερος λόγος που το κάνουν είναι για να μην φάνε πρόστιμο και μετά ένα μικρό ποσοστό γιατί δεν έχει την οικονομικλή άνεση.
    Δυστυχώς δεν σκέφτοντε την ασφαλεία τους, παρά μόνο την αστυνομία και πως θα κάνουν πιο απλά τη δουλειά τους....
    Μόνο όταν γίνει κάτι θα σκεφτούν την ασφαλεία τους

    Τρελοκοτσιδού..!!!!

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.472
    Επειδη εντος ολίγων ημερών μετακομίζω Πειραια....Αμφιάλη μου εκναε εντυπωσηενα γεγονός το οποιο παρατήρησα αρκετες μερες τώρα πριν το εκφράσω.
    Φόρανε όλοι το ιδιο κράνος.Δλδ τίποτα
    Απο παπιά μεχρι κωλοφτιαγμένα 1000ρια.....
    Κάντε μία βόλτα ή αν περάσετε ποτε απο Κορυδαλλο-Νικαια - Κερατσίνι κλπ καντε μια απλη παρατήρηση.
    Μετρήστε 10-20 μηχανές....1-2 θα φοράνε κράνος....πολύ εντονο το φαινόμενο μιλάμε....δεκαετία 80.


  8. #8
    Γιατί ασχολείστε

    (κι εμένα παλιά μΕ έκανε εντύπωση... απλά τώρα ούτε που το κοιτάω)

    Survival of the fittest (= smartest).

    όσοι δεν νοιάζονται ας σκοτωθούν, ειλικρινά δε με πειράζει. Θεωρώ υβρι να σκοτώνονται άνθρωποι που μια ζωή προσέχουν και όσοι έχουν γραμμένες τις λέξεις "εξοπλισμός ασφάλειας" στα παπάρια τους, να είναι ζωντανοί.

    Σάββατο πρωί στον περιφερειακό του πολυγώνου, πιτσιρικάς με μια άθλια πάπια, βγήκε κάθετα από κόκκινο φανάρι περασε ανάμεσα στα αυτοκίνητα στο αντίθετο ρεύμα και έφυγε απέναντι αναποδα σε μονόδρομο...

    Με είδε που έκανα ένα :a31: και πέταξε ένα "φίλε βιάζομαι"

    (οι νεκροφόρες πάνε αργά πάντως)

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  9. #9
    Ανήσυχο πνεύμα.... Το avatar του/της latris mixanis
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    4.051
    Το κακό είναι ότι δεν κάνει τίποτα και η πολιτεία για να προστατεύσει τους αναβάτες...(να μου πεις τι να κάνει και αυτή, όταν δεν το σκεφτόμαστε εμείς οι ίδιοι)
    Τουλάχιστον στο εξωτερικό υπάρχουν αρκετές διαφημίσεις επί του Θέματος και μη.
    Ίσως όταν μάθουμε να σκεφτόμαστε σωστά, να γίνουν καλύτερα τα πράγματα

    Τρελοκοτσιδού..!!!!

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/11/2002
    Μηνύματα
    16
    αυτοι που φορανε τετοια κρανη τα φορανε μονο για τις κλησεις.... οποτε ας φορανε εστω και αυτα... γιατι αλλιως δεν θα φορουσαν τιποτα... !!!

  11. #11
    Καραμελος Το avatar του/της kalesin
    Εγγραφή
    30/09/2005
    Μηνύματα
    1.083
    Αρχικά δημιουργήθηκε από al3x
    αυτοι που φορανε τετοια κρανη τα φορανε μονο για τις κλησεις.... οποτε ας φορανε εστω και αυτα... γιατι αλλιως δεν θα φορουσαν τιποτα... !!!

    ναι αλλα κ αυτα τιποτα δεν ειναι, ασε που θα καθυστερησουν τον γιατρο που θα πρεπει να βγαλει κ τα κομματακια του "κρανους" απο τα μυαλα τους

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
    Επειδη εντος ολίγων ημερών μετακομίζω Πειραια....Αμφιάλη μου εκναε εντυπωσηενα γεγονός το οποιο παρατήρησα αρκετες μερες τώρα πριν το εκφράσω.
    Φόρανε όλοι το ιδιο κράνος.Δλδ τίποτα
    Απο παπιά μεχρι κωλοφτιαγμένα 1000ρια.....
    Κάντε μία βόλτα ή αν περάσετε ποτε απο Κορυδαλλο-Νικαια - Κερατσίνι κλπ καντε μια απλη παρατήρηση.
    Μετρήστε 10-20 μηχανές....1-2 θα φοράνε κράνος....πολύ εντονο το φαινόμενο μιλάμε....δεκαετία 80.


    Λόγω του ότι μεγάλωσα στις εν λόγω περιοχές, μια χαρά είναι τώρα. Την δεκαετία του 80 να έβλεπες τι γινόταν. Το έπος ¨τα τσακάλια¨, τους ταμπουριώτες είχε κατά νού...
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Γιατί ασχολείστε

    (κι εμένα παλιά μΕ έκανε εντύπωση... απλά τώρα ούτε που το κοιτάω)

    +1 captain. Δεν μου κάνουν πιά εντύπωση. Αλλά μερικοί είναι απίστευτοι. Όχι τόσο ο τύπος της φωτό, που με την βαρια βαλίτσα, πήγαινε δεν πήγαινε, όσο ένα παλληκάρι που είδα πριν λίγες μέρες στον Πειραιά. Είχε ανεβάσει στο ΚΤΜ του άλλα 3 άτομα. 4κάβαλλο δηλαδή. Περιττό να αναφέρω ότι ήταν με σορτσάκια κλπ


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	balitsa.jpg 
Προβολές:	172 
Μέγεθος:	26,5 KB 
ID:	62162
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
    +1 captain. Δεν μου κάνουν πιά εντύπωση. Αλλά μερικοί είναι απίστευτοι. Όχι τόσο ο τύπος της φωτό, που με την βαρια βαλίτσα, πήγαινε δεν πήγαινε, όσο ένα παλληκάρι που είδα πριν λίγες μέρες στον Πειραιά. Είχε ανεβάσει στο ΚΤΜ του άλλα 3 άτομα. 4κάβαλλο δηλαδή. Περιττό να αναφέρω ότι ήταν με σορτσάκια κλπ
    Είμαστε χώρα πολύ σούργελο...

    Πέρισυ είχα πετύχει τύπο στην Πατησίων (ήταν και μεγάλος άνθρωπΑς, όχι κανενας πιτσιρικάς), οδηγούσε μια - νομίζω - eliminator και στο αριστερό του χέρι κρατούσε....

    ένα ΔΟΡΥΦΟΡΙΚΟ ΠΙΑΤΟ (όχι της Nova, τα μεγάλα!)

    Σαν τον Αχιλλέα ήταν

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της x-rider
    Εγγραφή
    13/08/2002
    Μηνύματα
    504
    Th dekatia του 80 αν φοραγες κρανος σε σπαγανε στο ξυλο



    αλητης τσαντακιας μηχανοβιος + τρομοκρατης 17 Νοεμβρη



    αρα αμα ειχεις την αδεια ησουν μια χαρα

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Καλουδια για Hornet (project να το πω????)
    από manhunter στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 15/06/2011, 21:15
  2. Δε ξέρω που θέλω να πάω...
    από zireous στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 27/09/2008, 02:57
  3. Κοιτώ εκεί που θέλω να πάω...?
    από cartman στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 03/10/2007, 23:49
  4. κάτι που αξίζει να δείτε...
    από ruyjin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2006, 08:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF