Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 9 από 9

Θέμα: Bugster-Για ποσο καιρο?

  1. #1

    Bugster-Για ποσο καιρο?

    Ερωτηξις:Το Βυgster πρεπει να βγαινει αναγκαστικα 1 φορα τον χρονο?Τα 2 χρονια?
    Και κατα προτιμηση καλοκαιρι?Ανοιξη?
    Οχι τιποτα αλλο,αλλα το εβαλα μονος μου και ειναι ψιλομανουρα.(Πολυ λυσιμο μιλαμε)
    http://www.myspace.com/fliptopboxxx



  2. #2
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386

    Re: Bugster-Για ποσο καιρο?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από FLIPTOPBOX
    Ερωτηξις:Το Βυgster πρεπει να βγαινει αναγκαστικα 1 φορα τον χρονο?Τα 2 χρονια?
    Και κατα προτιμηση καλοκαιρι?Ανοιξη?
    Οχι τιποτα αλλο,αλλα το εβαλα μονος μου και ειναι ψιλομανουρα.(Πολυ λυσιμο μιλαμε)

    δε νομίζω ότι χρειάζεται να βγει......


    τώρα αν θες να κάνεις καλό καθάρισμα του ντεπόζιτου και να πλύνεις και το bagster ξεχωριστά (αν είχες πάει με τη μηχανή στη γιορτή της ντομάτας στην Ισπανία)

    τότε ναι , πρέπει να ξανακάνεις την μανούρα να το βγάλεις-βάλεις....

    κανόνες δεν υπάρχουν .... εσύ ξέρεις καλύτερα...


  3. #3
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Εγώ bagster δεν έχω και ούτε θα βάλω ποτέ, δεν μου αρέσει με τίποτα.

    Ομως να ξερεις οτι θελει περιοδικά να το βγάζεις και να πλένεις την εσωτερική επιφάνεια και το τεπόζιτο πριν το ξαναβάλεις.

    Εχω δει τεπόζιτο από μηχανακι που το ειχε πανω 2 χρόνια συνεχεια και ηταν για κλάματα.... για βάψιμο δηλαδή, ενω οταν το εβαλε ηταν καινούριο.

    Δηλαδή αντι να προστατευει το μ@μησε, κυρίως στα σημεια επαφής, γωνιες του ρεζερβουαρ κλπ.

    Κι αυτό γιατί αν πηγαίνεις σε παραλίες, χωματόδρομους κλπ, περναει σιγα σιγα σκόνη/αμμος από μεσα και λειτουργεί σαν γυαλοχαρτο.


    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της webman
    Εγγραφή
    17/06/2005
    Μηνύματα
    219
    To Bagster θα πρέπει να το βγάζεις πού και πού για να το πλένεις! Με τον καιρό μαζεύονται σκόνες και πετραδάκια μικρά και τρίβονται πάνω στο ντεπόζιτο με αποτέλεσμα να το γρατζουνάνε!

    Αν θέλεις ντεπόζιτο αστραφτερό και καινούργιο, να το βγάζεις και να το πλύνεις!

    Εγώ κάθε που πλύνω τη μηχανή το βγάζω και το πλύνω κι αυτό!

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/02/2006
    Μηνύματα
    11
    να σου πω και εγω που κυναγω τις γρατζουνιες με τον μεγενθυτικο φακο

    το μπακστερ ζωζει αρκει μετα απο καθε μεγαλο ταξιδι να το βγαζεις να το πλενεις και να περνας και αλοιφη το ντεποζιτο πριν το βαλεις ξανα
    με το βαλε βγαλε αυτο μαλακωνει

    αμα η μηχανη μενει εκτεθημενη στον δρομο τοτε θελει συχνοτερο πλησιμο και καθαρισμα

    εγω αυτη τη δουλεια την κανω 4-5 φορες το χρονο


    ειχα triumph - trident
    και τωρα sprint rs
    Ο ΟΡΙΖΟΝΤΑΣ ΑΝΟΙΞΕ ΣΑΝ ΑΓΚΑΛΙΑ
    ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΤΡΕΞΩ ΣΕ ΑΓΝΩΣΤΑ ΜΕΡΗ...........

  6. #6
    Υιοθετημένο... ...μέλος Το avatar του/της athandim
    Εγγραφή
    21/04/2003
    Μηνύματα
    489
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TRIDENT
    να σου πω και εγω που κυναγω τις γρατζουνιες με τον μεγενθυτικο φακο

    το μπακστερ ζωζει αρκει μετα απο καθε μεγαλο ταξιδι να το βγαζεις να το πλενεις και να περνας και αλοιφη το ντεποζιτο πριν το βαλεις ξανα
    με το βαλε βγαλε αυτο μαλακωνει

    αμα η μηχανη μενει εκτεθημενη στον δρομο τοτε θελει συχνοτερο πλησιμο και καθαρισμα...
    Και εγώ το βγάζω κάθε δεύτερο πλύσιμο, αλλά απλά το φυσάω με πιστόλι αέρα ή απλά το τινάζω λίγο, αφού το αφρώδες φαίνεται καθαρό...(Δεν πατάω σε χώμα και τη μηχανή την βάζω σε κλειστό χώρο. V-strom 650)

    Πρέπει να το πλένω λες; Πώς γίνεται,...με τον κλασικό τρόπο; (σπίτι, λεκάνη, απορρυπαντικό ρούχων..κτλ)

    Thanx
    'Ενα Jameson με πάγο...

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tsoukas77
    Εγγραφή
    29/06/2004
    Μηνύματα
    375
    Λιγο ασχετο με το θεμα,αλλα το bugster το θεωρω βλακεια.Χιλιες φορες να της χαρισω ενα βαψιμο μετα απο καποιο διαστημα,παρα να την κυκλοφορω με τον σκουφο.Δηλαδη να μην χαρω ποτε την ομορφια του γυμνου ρεζερβουαρ,επειδη υπαρχει ο κινδυνος να φθαρει;Αναφερομαι στην περιπτωση που μπαινει μονο για προστασια.

    Μου θυμιζει καποιους οδηγους αυτοκινητου,οι οποιοι με το που αγοραζουν το καινουριο τους αυτοκινητο,το περνουν καλυμματα.Καλυτερα ειναι να χαρεις τα ολοκαινουρια καθισματα του και οταν φθαρουν αλλαξε τα ή βαλε τοτε καλυμματα.Ετσι το βλεπω.
    Κατω τα χερια απο τον 'Ακη!

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tsoukas77
    Δηλαδη να μην χαρω ποτε την ομορφια του γυμνου ρεζερβουαρ,επειδη υπαρχει ο κινδυνος να φθαρει;
    Συμφωνώ σ'αυτό αλλά παίζει ρόλο και το ντεπόζιτο


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	cbf moy 1.jpg 
Προβολές:	161 
Μέγεθος:	90,4 KB 
ID:	62480

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tsoukas77
    Λιγο ασχετο με το θεμα,αλλα το bugster το θεωρω βλακεια.Χιλιες φορες να της χαρισω ενα βαψιμο μετα απο καποιο διαστημα,παρα να την κυκλοφορω με τον σκουφο.Δηλαδη να μην χαρω ποτε την ομορφια του γυμνου ρεζερβουαρ,επειδη υπαρχει ο κινδυνος να φθαρει;Αναφερομαι στην περιπτωση που μπαινει μονο για προστασια.

    Μου θυμιζει καποιους οδηγους αυτοκινητου,οι οποιοι με το που αγοραζουν το καινουριο τους αυτοκινητο,το περνουν καλυμματα.Καλυτερα ειναι να χαρεις τα ολοκαινουρια καθισματα του και οταν φθαρουν αλλαξε τα ή βαλε τοτε καλυμματα.Ετσι το βλεπω.
    Φιλε πολυ σωστο σε βρησκω!!!

Παρόμοια θέματα

  1. Τέρμα η ανασφάλεια για τον καιρό!!!
    από villy στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 20/07/2006, 14:25
  2. ΣΑ ΝΑ ΧΟΥΜΕ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ....
    από LINA στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2006, 14:47
  3. ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΒΟΛΤΑ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ
    από BILLY FILTH στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 11/02/2006, 10:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF