Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 50

Θέμα: Οι Pearl Jam στην αθηνα...

  1. #1
    Καραμελος Το avatar του/της kalesin
    Εγγραφή
    30/09/2005
    Μηνύματα
    1.083

    Οι Pearl Jam στην αθηνα...

    οπως φανταζομαι οτι γνωριζετε, στις 30 σεπτεμβριου, παιζουν στο κλειστο του ΟΑΚΑ, οι Pearl Jam.

    Λογω υποχρεωσεων τελικα δεν θα τα καταφερω να ειμαι στην Ελλαδα εκεινη την περιοδο, αν κ το σχεδιαζω απο την μερα που το εμαθα.

    σκοπος του συγκεκριμενου ποστ ειναι ενας, απλος κ συγκεκριμενος...



    Βγαλτε οσες πιο πολλες φωτο μπορειτε κ μοιραστειτε αυτη την εμπειρια μαζι με οσους δεν μπορουμε να ερθουμε


    αντε να δουμε... τους περιμενουμε τοσα χρονια κ τωρα που ερχονται να ειμαστε στου διαολου τη μανα

    γμτ γμτ γμτ

  2. #2

    Re: Οι Pearl Jam στην αθηνα...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
    οπως φανταζομαι οτι γνωριζετε, στις 30 σεπτεμβριου, παιζουν στο κλειστο του ΟΑΚΑ, οι Pearl Jam.

    Λογω υποχρεωσεων τελικα δεν θα τα καταφερω να ειμαι στην Ελλαδα εκεινη την περιοδο, αν κ το σχεδιαζω απο την μερα που το εμαθα.

    σκοπος του συγκεκριμενου ποστ ειναι ενας, απλος κ συγκεκριμενος...



    Βγαλτε οσες πιο πολλες φωτο μπορειτε κ μοιραστειτε αυτη την εμπειρια μαζι με οσους δεν μπορουμε να ερθουμε


    αντε να δουμε... τους περιμενουμε τοσα χρονια κ τωρα που ερχονται να ειμαστε στου διαολου τη μανα

    γμτ γμτ γμτ
    σιγα το συγκροτημα, τωρα που διαλυθηκαν ηρθαν κι αυτοι για την αρπαχτη τους...

  3. #3
    Καραμελος Το avatar του/της kalesin
    Εγγραφή
    30/09/2005
    Μηνύματα
    1.083

    Re: Re: Οι Pearl Jam στην αθηνα...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
    σιγα το συγκροτημα, τωρα που διαλυθηκαν ηρθαν κι αυτοι για την αρπαχτη τους...

    καλα εσυ μην πας

  4. #4
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386

    Re: Re: Οι Pearl Jam στην αθηνα...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
    τωρα που διαλυθηκαν ηρθαν κι αυτοι για την αρπαχτη τους...
    + 1000000


    όταν ήταν στα high τους (όλοι, όχι μόνο αυτοι)

    ερχόντουσαν στην Ελλάδα μόνο για cruising στο αιγαίο και ναρκοπαρτούζες....

    τώρα στα γεράματα (μουσικά και βιολογικά) μας θυμηθήκανε....

    άσε.... καλά είναι και τα mp3 τους....

    ΥΓ: θα μου άρεσε να τους δω αλλά δε θα πάω από αντίδραση για τον παραπάνω λόγο

  5. #5

    Re: Re: Re: Οι Pearl Jam στην αθηνα...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
    καλα εσυ μην πας
    εννοειται, εγω γουσταρω να δω ενα συγκροτημα στις δοξες του, οχι οταν φτασουν τα 60 ή ξεμεινουν απο λεφτα...

  6. #6

    Re: Re: Οι Pearl Jam στην αθηνα...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
    σιγα το συγκροτημα, τωρα που διαλυθηκαν ηρθαν κι αυτοι για την αρπαχτη τους...
    Δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι αρπαχτή, αν εννοείς αρπαχτή το να πληρώσω 60 ευρώ και να τους δω να παίζουν μία ώρα και κάτι. Τουλάχιστον όμως θα έρθουν και θα τους δω (και καλά εγώ τους έχω ξαναδεί), γνωρίζω κόσμο όμως ο οποίος ανυπομονεί για αυτή τη συναυλία.

    Άλλωστε έχουμε πολλές αρπαχτές για σημείο σύγκρισης!

    Όσο για το αν είναι καλό συγκρότημα ή όχι, είναι τόσο υποκειμενικό όσο τα μηχανάκια...
    Μικρό κορίτσι με τα βήματα χαμένα
    Τυχαία γόνατα ξεκούρασαν τα οστά μου
    Μα πάντα θα 'ρχομαι από τ' άπειρο σε σένα
    Με το χαμόγελό σου στη ματιά μου...

  7. #7

    Re: Re: Re: Οι Pearl Jam στην αθηνα...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Prince-Garbage
    Δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι αρπαχτή, αν εννοείς αρπαχτή το να πληρώσω 60 ευρώ και να τους δω να παίζουν μία ώρα και κάτι. Τουλάχιστον όμως θα έρθουν και θα τους δω (και καλά εγώ τους έχω ξαναδεί), γνωρίζω κόσμο όμως ο οποίος ανυπομονεί για αυτή τη συναυλία.

    Άλλωστε έχουμε πολλές αρπαχτές για σημείο σύγκρισης!

    Όσο για το αν είναι καλό συγκρότημα ή όχι, είναι τόσο υποκειμενικό όσο τα μηχανάκια...
    οταν λεω σιγα το συγκροτημα εννοω οτι τωρα πια εχουν "ξεφουσκωσει" κι αυτοι, θα ηθελα να τους δω στην δεκαετια τους...

    οπως και οι rolling stones που εχουν βρει τα κοροιδα στην ελλαδα και ερχονται αλλα οι φωνες βγαινουν με δυσκολια και εχουν και ποσα ακομα οργανα για υποστηριξη...

    για να μην παρεξηγηθω, ειναι προσωπικη αποψη...
    πιστευω οι περισσοτεροι πηγαινουν μονο και μονο επειδη ειναι το γνωστο συγκροτημα, οκ δικαιωμα τους ειναι...

  8. #8
    σιγα το συγκροτημα γενικως. ξεκινησαν κι αυτοι οπως και πολλοι αλλοι προσπαθωντας να εξαργυρωσουν τη μοδα του grunge, και τα καταφεραν φυσικα... Για κατι pearl jam εμειναν στην αφανεια group-αρες οπως οι Mudhoney. Θυμαμαι, οτι παραλιγο να πεσω κι εγω θυμα στο hype των pearl jam. ειχα τρεξει ν αγορασω το 7ιντσο του "alive". Κοντεψε να με παρει ο υπνος..:ZZZ: Ασε που αυτος ο Vedder, δε μ επεισε ποτε, πολυ δηθεν... Ωστε υπαρχουν ακομα ε? Kι ερχονται και για συναυλια. Kαλα να περασετε

  9. #9
    Ανήσυχο πνεύμα.... Το avatar του/της latris mixanis
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    4.051
    Αν πάω τελικά θα βάλω όσες φωτογραφίες θες!

    Τρελοκοτσιδού..!!!!

  10. #10
    παιδιά έλεος..
    από τα σπουδαιότερα συγκροτήματα του '90..

    άλλο world tour και άλλο "αρπαχτή"..

    οι περισσότεροι πάνε για να δουν ένα μεγάλο συγκρότημα και γιατί όχι δηλαδή?

    την δεκαετία του '90 δηλαδή και η ελλάδα είχε άπλετους συναυλιακούς χώρους και κόσμο για να γεμίσει στάδια του βελινεκούς των pearl jam και και και... ε? οι τρύπες παίζανε κ μέχρι εκεί

    οκ να είμαστε καχύποπτοι κλπ αλλά μέχρι ενός σημείου.. να μου πεις για τους scorpions-rolling stones οκ(οπου οι τελευταίοι πουλάνε τις αρπαχτες τους για ότι μλκια τους κατέβει στο κεφάλι και άσε τους ηλίθιους να ψάχνουν να βρουν άκρη μετα...)

    τελοςπάντων και στους rem τα ίδια είχαμε...

  11. #11
    Φίλε kalesin για τις φωτογραφίες μην ανησυχείς καθόλου.Εχω πάρει εισητήριο από την πρώτη μέρα που έγινε η διάθεση στην Αθήνα και θα είμαι σίγουρα εκεί και εξοπλισμένος .Όσο για τα σχόλια τα περί ξοφλημένης μπάντας κλπ. τα ακούω βερεσέ.Αν σου αρέσουν κάποια τραγούδια και καταφέρνουν να σε ταξιδέψουν ή να σε παρασείρουν στον ρυθμό τους μέσα από ένα cd φαντάσου τι έχει να γίνει όταν τα ακούσεις live.Τους περιμέναμε πολλά χρόνια και τώρα που έρχονται θα είμαστε εκεί ALIVE
    ΒΑΛΤΕ ΝΑ ΠΙΟΥΜΕ
    ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΣ BRAZ-ΗΛΕΙΟΣ

  12. #12
    Αμελές μέλος Το avatar του/της Alki_Viades
    Εγγραφή
    12/05/2003
    Μηνύματα
    414

    Re: Re: Οι Pearl Jam στην αθηνα...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
    σιγα το συγκροτημα, τωρα που διαλυθηκαν ηρθαν κι αυτοι για την αρπαχτη τους...
    Φιλε μην εισαι τοσο σιγουρος, αυτο σκεφτομουν κι εγω στην αρχη για τους Guns'n Roses και τελικα η συναυλια ηταν κο-ρυ-φαι-α!

    Αν σου αρεσουν πηγαινε!


  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από desklit
    παιδιά έλεος..
    από τα σπουδαιότερα συγκροτήματα του '90..

    άλλο world tour και άλλο "αρπαχτή"..

    οι περισσότεροι πάνε για να δουν ένα μεγάλο συγκρότημα και γιατί όχι δηλαδή?

    την δεκαετία του '90 δηλαδή και η ελλάδα είχε άπλετους συναυλιακούς χώρους και κόσμο για να γεμίσει στάδια του βελινεκούς των pearl jam και και και... ε? οι τρύπες παίζανε κ μέχρι εκεί

    οκ να είμαστε καχύποπτοι κλπ αλλά μέχρι ενός σημείου.. να μου πεις για τους scorpions-rolling stones οκ(οπου οι τελευταίοι πουλάνε τις αρπαχτες τους για ότι μλκια τους κατέβει στο κεφάλι και άσε τους ηλίθιους να ψάχνουν να βρουν άκρη μετα...)

    τελοςπάντων και στους rem τα ίδια είχαμε...
    Nα η αρπαχτή!!!!!! DURAN DURAN

    Ολυμπιακό Κέντρο Ξιφασκίας - Ελληνικό

    22 Οκτωβρίου 2006

    ευτυχώς φέρνουν τους tool αν και καθυστερημένα μια 10ετια μιας και ο έλληνας έχει ενα delay 8 ετων σε σχέση με τις άλλες χώρες ..

    Somewhere in my soul
    there’s always Rock ‘n’ Roll.
    Yeahhh..

  14. #14
    Καραμελος Το avatar του/της kalesin
    Εγγραφή
    30/09/2005
    Μηνύματα
    1.083
    στα περι αρπαχτης κτλ δεν συμφωνω, θεωρω τους Pearl Jam ενα απο τα σημαντικοτερα συγκροτηματα της εποχης. Σιγουρα θα ηταν αψογα να ειχαν ερθει πριν 7-8 χρονια αλλα δεν ηρθαν τι να κανουμε;

    ασε που τους προτιμαω με τον cameron. Ο Vedder εχει χασει τη φωνη του σε σχεση με το παρελθον, η μαλλον την εχει κουρασει απιστευτα αλλα εβλεπα ενα προσφατο live απο τη νοτια αμαερικη κ ηταν απιστευτος.

    ΚΑνεις δεν υποχρεωνει κανεναν να παει, κ αν ειναι να πας με την διαθεση να κραξεις, καλυτερα να μην χαλασεις τα λεφτα σου κ να αφησεις αυτους που γουσταρουν, να ανατριχιασουν με την ησυχια τους ακουγοντας το black...


    Θα συμφωνησω με το φιλο που ειπε για του G&R, κ αυτοι ηρθαν με πολλα χρονια καθυστερηση αλλα ολοι ειπαν οτι ηταν καταπληκτικη συναυλια.


    @ dez που τους θυμηθηκες τους mudhoney... γκρουπαρα...



  15. #15

    Re: Re: Οι Pearl Jam στην αθηνα...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
    σιγα το συγκροτημα, τωρα που διαλυθηκαν ηρθαν κι αυτοι για την αρπαχτη τους...
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
    + 1000000


    όταν ήταν στα high τους (όλοι, όχι μόνο αυτοι)

    ερχόντουσαν στην Ελλάδα μόνο για cruising στο αιγαίο και ναρκοπαρτούζες....

    τώρα στα γεράματα (μουσικά και βιολογικά) μας θυμηθήκανε....

    άσε.... καλά είναι και τα mp3 τους....

    ΥΓ: θα μου άρεσε να τους δω αλλά δε θα πάω από αντίδραση για τον παραπάνω λόγο
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
    σιγα το συγκροτημα γενικως. ξεκινησαν κι αυτοι οπως και πολλοι αλλοι προσπαθωντας να εξαργυρωσουν τη μοδα του grunge, και τα καταφεραν φυσικα... Για κατι pearl jam εμειναν στην αφανεια group-αρες οπως οι Mudhoney. Θυμαμαι, οτι παραλιγο να πεσω κι εγω θυμα στο hype των pearl jam. ειχα τρεξει ν αγορασω το 7ιντσο του "alive". Κοντεψε να με παρει ο υπνος..:ZZZ: Ασε που αυτος ο Vedder, δε μ επεισε ποτε, πολυ δηθεν... Ωστε υπαρχουν ακομα ε? Kι ερχονται και για συναυλια. Kαλα να περασετε


    αν ειναι δυνατον,
    ουτε να γελασω δεν μπορω...

    μαλλον
    ''ξεκινησαν....μπλα μπλα...αυτοι...μπλα μπλα...τη μοδα του grunge''
    κ αλιμονο αν το προβλημα των mudhoney ηταν οι pearl jam...μαλλον μονοι τους καταστραφηκαν οταν προσπαθησαν να ''εξαργυρωσουν τη μοδα του grunge'' ενω δεν ειχαν καμια δουλεια να μπλεξουν....κριμα γι αυτους...
    ο υπνος ειναι λογικος ενιοτε για μια μπαντα που εχει folk rock ριζες κ οχι punk ή metal(πχ mudhoney,nirvana,soundgarden...)επρεπε να ξερεις τι να περιμενεις.
    τωρα,''δηθεν'' ο vedder?...σοβαρα,χρειαζεται να απαντησει καποιος σε αυτο?....




    για τις τιμες κ τις αρπαχτες γενικα,τα εχουμε ξαναπει κ αλλες φορες.
    οποιος θελει πηγαινει,απλα καλο γι' αυτον ειναι να μην μυξοκλαιει...ας κατσει σπιτι του καλυτερα.
    teenage angst has paid off well,now I'm bored 'n' old.......

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2009, 20:50
  2. Οι Arata εφτασαν στην Ελλαδα!!!
    από GTZ750 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 30/11/2005, 10:44
  3. Απαντήσεις: 68
    Τελευταίο μήνυμα: 08/09/2005, 09:56
  4. πόσοι εχουμε μείνει στην αθήνα???
    από free rider στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 23/07/2005, 06:12
  5. Πόσα ταξί κυκλοφορούν στην Αθήνα ?
    από tifozif1 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2003, 20:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF